Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

cro

New member
Rozmiar telewizora narzucają meble w których będzie on stał. Miejsce przeznaczone na TV ma wymiary 110x77cm i to jest maksymalny wymiar TV stojącego na podstawce, większy się nie zmieści.
Co do ceny, chciałbym się zmieścić w 3tys. ale jeżeli uznam, że naprawdę warto zapłacić trochę więcej to może się skuszę.
 

cro

New member
Witam ponownie, kilka dni minęło i żadnych sugestii. Czy Szanowne Grono nie zna żadnych modeli spełniających moje oczekiwania? Jeszcze raz składam gorącą prośbę o podpowiedź, nie chcę skończyć na kupieniu "jakiegoś telewizora w promocji".
 

cro

New member
Dziękuję serdecznie za podpowiedź. Dokładną szerokość poznam w weekend jak poskładam meble. Jeżeli jednak szerokość nie będzie większa niż 110cm to czy te sugestie można przełożyć na ich 42" odpowiedniki?
 

join7

New member
Witam

Jestem w trakcie remontu i meblowania mieszkania, proszę o pomoc przy wyborze TV.

Odległość od ekranu: około 3m
Nasłonecznienie: dość duże, TV będzie wisiał na zachodniej ścianie, ale
blisko okna i drzwi balkonowych po lewej stronie (oczywiście będą jakieś żaluzje)
Jak duży jest pokój: czesc wydzielona na KD ok 10m2
Preferowana technologia: może być 3D, ale nie kosztem jakości 2D
Jaki masz obecnie telewizor: brak
Czego nie lubisz w telewizorach: artefaktów, smużenia i ma być cichy, bez dziwnych dźwięków.
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy,sport,koncerty, progr. rozrywkowe,PS3
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 40% dzień i 60% noc
Preferowana wielkość telewizora: 42"- 46"?
Preferowana marka: Samsung, Panasonic, Sony
Jakie urządzenia będą podłączone: Harman Kardon AVR 265/260? jeszcze nie wiem co kupię,dvd, dekoder Polsatu, PS3
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV
Na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost i pod niewielkim kątem
Telewizor ma mieć WiFi: tak
Ma czytać przez USB filmy: niekoniecznie
Jaki masz sygnał: Cyfrowy Polsat
Ile masz kanałów HD: ok 18
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 3-5h, w weekendy trochę dłużej.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 4.
Ma stać czy wisieć: wisieć
Jaka klasa cenowa: 4 - 5 tys. +-

Z tego co się orientuję to do moich potrzeb lepszy będzie LED niż plazma.
Proszę o ewentualne propozycje 42" i 46".

Co powiecie o takim: Samsung UE46D6500?
 
Ostatnia edycja:

cro

New member
Witam ponownie, złożyłem meble i okazało się, że rodzice podali mi błędne dane, wnęka na TV ma wymiary 110x66cm. W tym wypadku pozostaje mi zakup 40". 42" na podstawce jest już za wysoki. Czy mogę jeszcze raz prosić o sugestie? (przepraszam za zawracanie głowy niewłaściwymi danymi)
 

jacabad

New member
Witam posiadam w domu dwie plazmy panasonica 42 i 50 cali teraz mam zamiar kupić dobrego leda ale bez 3D rozmiar 46 lub 52 cale jaki model leda byście mi polecili , na plazmie obraz jest super to juz wiem. Leda bende używal do oglądania telewizji cyfrowej SD HD i filmow mkv. Chce kupic dlatego leda bo boje sie ze jak kupie trzecia plazme 46 lub 50 cali rachunki za prad znaczaco wzosna przy wlaczonych trzech plazmach i dlatego chce teraz leda do nastepnego pokoju jakiego leda radzicie.
 

don111

Banned
no to skoro nie za bardzo wiesz jak to przekalkulować, to dam zagadkę do rozwiązania
mamy plazmę dajmy na to 50G30 Panasonica lub Samsung 51D6900 (obydwa ok 3700zł)
teraz odpowiedz sobie na pytania
- ile musisz dołożyć do najtańszego LEDa w rozmiarze 52' ?
- czy taki najtańszy LED to będzie jakość tej plazmy ?
- za ile lat różnica w poborze prądu się zwróci (dla ułatwienia 1kWh kosztuje 0,55gr, średni pobór plazm 50' ok 200W, LED ok 80W) ?
jak policzysz to podziel się wynikami, jakie oszczędności w stosunku do plazmy Ci wyszły i jakie te cacka z LED możesz sobie sprawić :)
 

jacabad

New member
Do don111 dzieki za odpowieć sluchaj ty masz LG 47LX9500 jest to nieliczny Full Led podswietlany w całości ktorego mozna jeszcze dostac w paru sklepach jak ci sie on sprawuje jak jakosc obrazu w cyfrowej SD i HD i jesli mozna to napisz jakie ma wady zainteresowal mnie ten model dzieki z gory
 

don111

Banned
jak chcesz led'a to nic ciekawszego chyba nie kupisz w tych okolicach cenowych, to jest tv lepszy od np Samsunga D8000 choć nie ma się czym podniecać :)
ja generalnie nie narzekam, kontrast i czerń, głębia rewelacja, nie widać w nocy tv w ogóle, brak chmurek, dobre kąty, SD bardzo dobre, HD wiadomo, płynny obraz na sporcie i nie tylko, 3d przeciętne i aktywne
jest tylko jedno "ale" - mi bardziej pasuje charakter obrazu z plazmy (głównie wieczorne, nocne oglądanie filmów) z uwagi na sam w sobie łagodniejszy charakter obrazu i naturalniejsze kolory, ruch, dlatego zastanawiam się nad zmianą na 50VT30 :)
jak interesuje Cię pobór prądu to bierze ok 80-90W, sprawdzałem miernikiem z ciekawości
 
Ostatnia edycja:

jacabad

New member
jak chcesz led'a to nic ciekawszego chyba nie kupisz w tych okolicach cenowych, to jest tv lepszy od np Samsunga D8000 choć nie ma się czym podniecać :)
ja generalnie nie narzekam, kontrast i czerń, głębia rewelacja, nie widać w nocy tv w ogóle, brak chmurek, dobre kąty, SD bardzo dobre, HD wiadomo, płynny obraz na sporcie i nie tylko, 3d przeciętne i aktywne
jest tylko jedno "ale" - mi bardziej pasuje charakter obrazu z plazmy (głównie wieczorne, nocne oglądanie filmów) z uwagi na sam w sobie łagodniejszy charakter obrazu i naturalniejsze kolory, ruch, dlatego zastanawiam się nad zmianą na 50VT30 :)
jak interesuje Cię pobór prądu to bierze ok 80-90W, sprawdzałem miernikiem z ciekawości

Ja mysle tez o Plazmie Panasonic neo plazma 50G30E ojciec ma Panasonica 50G20E ale niby mowia ze czern po jakims czasie zanika ale czy to prawda, obraz z niego rewelacja poprostu wszystko naturalne tylko ze plikow mkv nie odwarza, niby te nowe neo plazmy juz odwarzaja pliki mkv nie potrzebuje 3D nie interesuje mnie ta technologia a co powiesz jeszcze o ledach Sharpa np. Sharp LC-46LE814E Quattron dostepny w euro agd czy jest lepszy od twojego leda nie znam sie na ledach dlatego pytam bo plazma to wiem jaka ma jakosc.
 

borino2

New member
Polecam plazmę Panasonic 42g30! Zakupiłem ją niedawno, pokój mocno nasłoneczniony, telewizor lepiej się ogląda niż CRT, nie ma takich odbić. Kolory jak wyglądają, a ta czerń...poezja!!!
 

MWM

New member
Witam zorientowanych,

Uprzejmie proszę o dobór telewizora, stary idzie w odstawkę. Przeczytałem już wiele na forum, chciałbym potwierdzić sie w wyborze, podaję parametry:

odległość od ekranu - od 2 do 3,5m
jak słońce świeci w pokoju - Okno zachodnie po lewej stronie na ścianie prostopadłej do ściany telewizora, możliwość zasłonięcia roletami.
wielkość pokoju - 24m2
jaki masz obecnie telewizor - CRT 26 cali.
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, programy edukacyjne, programy dla dzieci, seriale,komputer.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - oglądam przeważnie z lekkim oświetleniem
wolisz obraz ostry czy łagodny - połączenie ostrości i łagodności.
matryca błyszcząca czy matowa? - nie ma znaczenia, choć błyszczące bardziej mi się podobają, pewnie dlatego, że przeważnie łatwiej pokazać większe kontrasty
preferowana wielkość telewizora? - W moim wypadku chyba 42"
preferowana marka ? Samsung, Panasonic, Sharp, LG - od biedy
czego nie lubisz w telewizorach? - Nienaturalnych kolorów (szczególnie przejaskrawień albo "niedokolorowania"), smużenia, przebarwień przy czarnym ekranie, czarny musi być czarny.
Jakie urządzenia będą podłączone ? - Tuner cyfrowy (jeszcze nie wybrany ale prawdopodobnie Cyfra +, albo N`ka z oferty pakietowej z TPSA(kabel telefoniczny), kino domowe YAMAHA, komputer, dyski twarde, z czasem pewnie konsola dla dziecka.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? - 70% TV 30% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? - Różne kąty.
czy ważne jest wifi ? - niekonieczne ale pomocny gadżet.
czy będziesz korzystać z widgetów ? - Nie wiem, zobaczymy, nigdy nie korzystałem i przeważnie nie mam czasu na takie zabawy
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? - Niekoniecznie, tylko w wyjątkowych sytuacjach
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? - Nie wiem, nigdy nie widziałem w akcji, zobaczymy. Niekonieczna opcja.
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK!
ma mieć 3D ? NIE
ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie, ale może mieć
ma mieć tuner DVB-S ? czy jak będę miał tuner cyfrowy od np CYFRY +, to potrzebny mi dodatkowy w TV??
jaki masz sygnał ? na razie zwykła antena, później Cyfra+ kanały SD i hd
ile programów HD ? - Kilka w tym HBO lub Canal+
ma stać czy wisieć ? - Na razie będzie stał, potem będzie wisiał

Budżet: 1500 do 2500zł.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Na razie w moich wyborach przewodzą plazmy Panasonica, szczególnie TX-P42S30E, trochę mi żal dopłacać do P42G30. Zastanawiałem się też nad 46-50" np LG50PV350 ale sprzedawcy w sklepach odraczają takie duże przekątne na odległość 2m.
Pozdrawiam wszystkich
 

tchomikt

New member
Witam,

Aktualnie chcę wybrać drugi telewizor. 2 lata temu kupiłem PS50B550 (głównie z porad ElGreco) i jestem bardzo zadowolony. Prośba o poradę jaki wybrać drugi. Na pewno chcę SAMSUNG-a (dobry stosunek jakość/cena), wielkość około 40cali i chyba plazma. Reszta nie wiem bo od 2 lat nieorientuję się temaci TV. Chyba plazma bo nie wiem czy juz te LED są w porównywalnej cenie czy jednak dużo droższe. Jak dużo droższe to zostaje przy plazma. Co do reszty to pamiętam że był wybór 2 lata temu pomiędzy technologią HDReady i Full HD - teraz może wszystkie są Full HD. Ponadto w swoim dorzuciłęm funkcję oglądania filmów DivX z pamięcy USB także teraz też chciałbym mieć coś takiego. Poradzicie konkretny model? Może ElGreco jeszcze działa:)?

Pozdrawiam
 

cro

New member
Witam, nie wiem w którym miejscu na forum powinienem zadać to pytanie, jeżeli jest błędne to przepraszam.
Mam następujący dylemat: chcę wstawić telewizor we wnękę w meblach o wymiarach 110x66cm. Wybór padł na Panasonic TX-L42E30 o wymiarach 100,2x64,6cm. Przestrzenie między telewizorem a półkami wynosiłyby po 5cm po bokach i 1,5cm na górze. Instrukcja określa minimalne odległości na 10cm. Jak myślicie czy ten telewizor można użytkować w takim miejscu bez szkody dla urządzenia czy też kupić TX-L37E30 i zachować 10cm przestrzenie?

Pozdrawiam.
 
Do góry