Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

don111

Banned
A leda w podobnej cenie. Zastanawiam się dan Ledem z jednego powodu. Mniej prądożerny, ale z tego co wypisują osoby na forum, to plazma za 4 k będzie lepsza niż led za 4 k. Zgadza się?
plazmy 50' zaczynają się od 2000zł, LCD od ?
inny przykład:
bardzo dobre plazmy 50' od 3600zł, w miarę porównywalne (trochę "naciągając" na korzyść LCD) jakościowo LCD to minimum 4 tys., do tego ledwie w 46 calach
 

makuto

New member
Witam, chcę kupić nowy telewizor, stary się sypie.

A oto moje parametry:

Odległość od ekranu: 3,5 do 4m
Nasłonecznienie:b. duże okno z roletami od północy,tv na ścianie przeciwległej 4,5 m od okna.
Preferowana technologia:b.dobra jakość obrazu
Jaki masz obecnie telewizor: 7-letnia plazma sony ke-p42m1
Czego nie lubisz w telewizorach:słabego obrazu
Jakie programy najczęściej oglądasz:sport,film,dokument
Oglądasz w dzień czy wieczorem:różnie
Preferowana wielkość telewizora: do 55cali
Preferowana marka: wszystko jedno
Jakie urządzenia będą podłączone: azbox hd,xbox 360
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń:80% telewizja
Na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: może
Ma czytać przez USB filmy:tak
Jaki masz sygnał:C+,Polsat cyfrowy
Ile masz kanałów HD: powyżej 20
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 6h-10h
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Ma stać czy wisieć: wisieć
Jaka klasa cenowa: do 8 tyś.

proszę o pomoc w wyborze.

Kiki, słońca w pokoju nie ma przez cały dzień.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
napisałeś że na przeciwległej ścianie masz okno - to matryca matowa daje zupełnie inny wymiar oglądania. Wiem bo już kilku osobom z forum wymieniałem telewizor. No i że 10 godzin pracy.
Różnica poboru energii będzie duża mając na uwadze plazmę.
 

makuto

New member
Faktycznie,w mojej leciwej lustrzanej plazmie odbija się widok okna,dałeś mi do myślenia, tym bardziej że moim cichym faworytem był 55vt30 (mam jakiś sentyment do typu obrazu wyświetlanego praz plazmy)
 

masato

New member
Witam

Podaję parametry


odległość od ekranu - od 3 do 3,5m
jak słońce świeci w pokoju - Okno mam za telewizorem oraz z prawej strony telewizora, więc nasłonecznienie jest dość duże. Muszę zasłaniać okno.
wielkość pokoju - ok. 20m2
jaki masz obecnie telewizor - CRT 21 cali.
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, programy edukacyjne, seriale, play station 3, ps2, komputer.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - Przeważnie od godziny 19, ale głównie chodzi o uniwersalność.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - oglądam przeważnie z oświetleniem
wolisz obraz ostry czy łagodny - połączenie ostrości i łagodności.
matryca błyszcząca czy matowa? Zależy kto co doradzi pod moje warunki.
preferowana wielkość telewizora? 40” do 46’’
preferowana marka ? Preferuję japońską produkcję, ale może być inna.
czego nie lubisz w telewizorach? Nienaturalnych kolorów, smużenia, przebarwień przy czarnym ekranie, czarny musi być czarny.
Jakie urządzenia będą podłączone ? - Tuner cyfrowego polsatu, ps3, jakieś kino domowe, ew komp czasami.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 60% TV 30% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Różne kąty.
czy ważne jest wifi ? myślę, że nie tak bardzo.
czy będziesz korzystać z widgetów ? Nie wiem, jak posmakuję, to się przekonam, czy mnie to kręci
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Niekoniecznie, tylko w wyjątkowych sytuacjach
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie wiem, jak posmakuję, to się przekonam, czy mnie to kręci
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Mógłby
ma mieć 3D ? Niekoniecznie. Jakbym miał za 3d dopłacać to nie musi mieć.
ma mieć slot na karty SD ? Niekoniecznie, ale może mieć
ma mieć tuner DVB-S ? obojętne, dvb-t by mogło być bo jestem w zasięgu.
jaki masz sygnał ? Cyfra+ kanały SD i hd, po zakupie TV z czasem zainstaluję antenę DVB-T
ile programów HD ? Kilka w tym HBO
ma stać czy wisieć ? Na razie będzie stał, potem może wisiał

Cena coś około 3500zł. Jakby było coś tańszego a również dobrego to też będę zadowolony. Chciałbym, aby telewizor miał długą żywotność.

Pozdrawiam wszystkich:)
 

unkas

Member
Witam

Podaję parametry


odległość od ekranu - od 0.5 do 3,5m
jak słońce świeci w pokoju - Okno mam obok telewizora, słońce jest wieczorem (pokój północno- zachodni )
wielkość pokoju - ok. 10m2
jaki masz obecnie telewizor - CRT 14 cali.
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, programy edukacyjne, seriale, komputer.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - Cału dzień.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - Z małą lampką na biurku.
wolisz obraz ostry czy łagodny - Ostry.
matryca błyszcząca czy matowa? Obojętnie (ze wskazaniem na mat).
preferowana wielkość telewizora? Do 24".
preferowana marka ? Bez znaczenia (dobra ).
czego nie lubisz w telewizorach? Nienaturalnych kolorów, smużenia, czarny musi być czarny.
Jakie urządzenia będą podłączone ? - Komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90% TV, 10% komp.
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? Lekki kąt
czy ważne jest wifi ? Nie.
czy będziesz korzystać z widgetów ? Nie .
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie.
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Mógłby
ma mieć 3D ? Niekoniecznie.
ma mieć slot na karty SD ? Obojętne.
ma mieć tuner DVB-S ? Nie mam pojęcia.
jaki masz sygnał ? Kablówka
ile programów HD ? Kilka.
ma stać czy wisieć ? Wisieć.

Cena w granicach 1000 zł

Pozdrawiam, Piotr
 

unkas

Member
Może trochę ułatwię sprawę mam trzy typy :
Philips 22PFL3606H/58
SHARP lc24le220
SAMSUNG ue22d5000
Może ktoś powie coś na ich temat plusy minusy itp. ?
 
To może i mnie ktoś pomoże?

Jestem w trakcie wyboru odpowiedniego TV dla siebie. Szukam czegoś o rozmiarze 55″. Obraz będę oglądał zarówno w dzień jak i w nocy (jakieś 55%/44%), obraz głównie będzie pochodził z n’ki, choć będę oglądał także filmy z BR oraz w coś zagram (65%/25%/10%). Jeżeli n’ka to programy zarówno SD jak i HD. Jeszcze rok temu nie miałbym wątpliwości i wziąłbym plazmę, lepszy obraz, lepsza czerń emisyjna i porównywalna absorpcyjna i podobny design do LED’ów. Z tego co czytam i sam sprawdzam to na chwilę obecną plazma vs LED niebezpiecznie się zbliżyły do siebie.
Niebezpiecznie bo teraz mam dylemat. Nawet ceny są całkiem podobne w rozmiarze którego szukam czyli 55″. Z tego co widzę plazma wygrywa w grach (szybsza reakcja matrycy), trochę w czerni emisyjnej, ale tylko w nocy bo w dzień gdzie ma znaczenie czerń absorpcyjna wygrywa już LED (porównywałem UE55D8000 do TX-55VT30E), w SD nadal prowadziła plazma. Tegoroczne LED mają znacznie lepszy design (cieniutka ramka) są lżejsze – ale to nie argument i zużywają mniej prądu, jakiś plus ale dla mnie to nie wyznacznik. Co jest dla mnie także ważne to cisza. Plazmy znane są z buczenia, choć akurat plazmy u znajomych tej przypadłości nie mają. No i mam dylemat.
Dodam, że na technologi 3D nie zależy mi w ogóle za to aplikacje internetowe - tym jestem jak najbardziej zainteresowany. Oczywiście na pierwszym miejscu jest obraz. TV będzie podłączony do wzmacniacza.

Co zauważyłem w VT30 to brak obsługi plików m2ts! i brak możliwości skalowania wielkości czcionki, której wielkość była lepiej ustawiona w UE55D8000
Czy ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć iż nie ma możliwości wyboru wielkości czcionki w VT30?

Może jeszcze wziąć pod uwagę toshibę z serii YL?
Jakie są różnice między serią YL i WL? Czy tylko design?

No i jeszcze ankieta:
odległość od ekranu - jakieś 3m
jak słońce świeci w pokoju - z lewej strony telewizora jest okno, pokój nasłoneczniony ale promienie nie padają bezpośrednio na TV
wielkość pokoju - jakieś 18 m2
jaki masz obecnie telewizor - CRT 32"
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, filmy z komputera, jakieś wiadomość, trochę przyrody
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - Przeważnie wieczorami 70%
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - 50% / 50% (wiadomość, jakieś programy etc przy świetle natomiast do filmów ciemność)
wolisz obraz ostry czy łagodny - naturalny, chociaż ostrość na oglądanym LED samsunga przypadła mi do gustu
matryca błyszcząca czy matowa? ogólnie preferuję matowe bo mniej refleksów ale to nie wyznacznik
preferowana wielkość telewizora? tutaj zapadła już decyzja - będzie 55"
preferowana marka ? brak preferencji
czego nie lubisz w telewizorach? tego że zjadają czas lol :p
Jakie urządzenia będą podłączone ? - tuner cyfrowy, komputer, pamięć FLASH/kartaSD
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 60% TV 40% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? raczej wprost
czy ważne jest wifi ? w ogóle nie jest ważne
czy będziesz korzystać z widgetów ? Na początku pewnie tak
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Sporadycznie
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? sporadycznie, może jeżeli poprawi się jakość streamingu to tak.
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? No fajnie by było w końcu jesteśmy w Polsce i swój język mamy
ma mieć 3D ? a któryś teraz nie ma? Ale nie zależy mi na tej technologii
ma mieć slot na karty SD ? jak nie SD to FLASH
ma mieć tuner DVB-S ? bez znaczenia
jaki masz sygnał ? tuner cyfrowy
ile programów HD ? tyle ile jest w pakiecie tv
ma stać czy wisieć ? na ścianę z nim

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Co zauważyłem w VT30 to brak obsługi plików m2ts! i brak możliwości skalowania wielkości czcionki, której wielkość była lepiej ustawiona w UE55D8000
Czy ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć iż nie ma możliwości wyboru wielkości czcionki w VT30?
zastanawiam się jak to możliwe, że jednym z kryterium wyboru tv kosztującego ok 8k jest odtwarzacz i funkcjonalność odtwarzacza multimedialnego wbudowanego w telewizor, podczas gdy taki zewnętrzny to koszt ok 200zł (w dodatku znacznie lepszy, odtwarzający więcej formatów i dający się skonfigurować wg uznania użytkownika, nie posiadający idiotycznych ograniczeń jak te w tv)
co do jakości tv, to zastanów się co częściej oglądasz i czy wybierasz lepszy obraz jak jest jasno w pokoju, czy jak się robi ciemniej...
 
zastanawiam się jak to możliwe, że jednym z kryterium wyboru tv kosztującego ok 8k jest odtwarzacz i funkcjonalność odtwarzacza multimedialnego wbudowanego w telewizor, podczas gdy taki zewnętrzny to koszt ok 200zł (w dodatku znacznie lepszy, odtwarzający więcej formatów i dający się skonfigurować wg uznania użytkownika, nie posiadający idiotycznych ograniczeń jak te w tv)
co do jakości tv, to zastanów się co częściej oglądasz i czy wybierasz lepszy obraz jak jest jasno w pokoju, czy jak się robi ciemniej...

Witam,
w swojej wiadomości napisałem:
"...Oczywiście na pierwszym miejscu jest obraz..."
ale jeżeli byłyby dwa TV o bardzo zbliżonej jakości obrazu to wtedy człowiek zaczyna brać pod uwagę pozostałe aspekty czyż nie?
Co do pory kiedy oglądam TV też się określiłem. Robię to w różnych porach dokładnie jak opisałem. Dziwnym byłoby dla mnie gdybym musiał mieć jeden TV do oglądania w dzień, a drugi w nocy. Nie ma ideałów ale oczekuję czegoś co wpasuje się w moje opisane potrzeby tak dobrze jak to jest możliwe.
 

don111

Banned
w dzień szklany ekran z filtrem można bez problemu oglądać, chodzi jedynie o całkowity brak odblasków jak jest matowy ekran i komfort użytkowania
wszystkie te opinie że nie da się oglądać jednego w dzień a drugiego w nocy są wyssane z palca
 

cro

New member
Witam, rodzice poprosili mnie o pomoc w zamianie telewizora CRT na płaski, niestety nie jestem kompletnie w temacie i proszę o podpowiedź na które modele zwrócić uwagę przy następujących kryteriach:





odległość od ekranu - 4m

jak słońce świeci w pokoju - okna na ścianie przeciwległej do telewizora. Słońce świeci intensywnie do godz. 12-13

wielkość pokoju - ok. 18m2

jaki masz obecnie telewizor - CRT 29 cali.

jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, wiadomości

więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - najczęstsze godziny użytkowania 14-21

wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - lampka w okolicy okna

wolisz obraz ostry czy łagodny - wyraźny

matryca błyszcząca czy matowa? - nie potrafię określić

preferowana wielkość telewizora? 39-42"

preferowana marka ? - brak

czego nie lubisz w telewizorach? - skomplikowanej obsługi

Jakie urządzenia będą podłączone ? - kablówka

ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 100% telewizja

siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? kąt ok 20-25%

czy ważne jest wifi ? nie

czy będziesz korzystać z widgetów ? nie

czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie

czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie

czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? może (ale nie musi) mieć możliwość odtwarzania zdjęć i filmów z usb, polskie znaki - bez znaczenia

ma mieć 3D ? nie

ma mieć slot na karty SD ? bez znaczenia

ma mieć tuner DVB-S ? obojętne

jaki masz sygnał ? kablówka

ile programów HD ? tymczasem kilka być może zostanie zmieniony pakiet

ma stać czy wisieć ? stać



Ponieważ do telewizora nie będzie podłączone kino domowe chciałbym aby miał przyzwoitą fonię.



Pozdrawiam wszystkich.
 
Do góry