Plazma czy LCD !Czytać 1wszy post! Plasma czy LCD plazma vs LCD plasma vs LCD

dreamer1986

New member
Witam, prosiłbym o rade co do wybory TV. Dużo czytałem chodziłem po sklepach a teraz już nic nie wiem... najpierw myślałem o LCD, poźniej plazma a teraz to już sam nie wiem chyba CRT wezne ;p

Moje warunki:
- pokój 5x4m
- czytałem dobre opinie o Panasonicu, LG, Samsung
- sygnał w większości SD Cyfrowy Polsat, czasami filmy divx, dvd, hd 720p
- odległość od ekranu 2-3m
- podłączony będzie tylko dekoder polsatu ewentualnie jakieś niedrogie dvd chociaż narazie nie mam żadnego, dobrze by było żeby dało się kompa podłączyć
- klasa cenowa do 2500
- oglądam popołudniu a najczęściej wieczorami i w nocy
- okno od północy, roleta zewnętrzna i wewnętrzne
- 1-3 osoby
- oglądam głównie polsat, tvn, discovery, tvp
- oglądam na CRT 21 " Daewoo
- TV będzie stać

Czytałem trochę o Panasonicach C10 X10, LG PQ3000 Samsung B550

Pozdro i dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zaden z tych jesli chcesz korzystac z 720p.
Powinienes zaczac od 42S10 Panasonica , 42JVC R90, 42 PV 10 Hitachi.
 

dreamer1986

New member
Czyli lepiej LCD czy Plazme z w/w modeli ? Pokój raczej mało nasłoneczniony, tego 720p nie będzie dużo (jakieś filmy z kompa) w większości sygnał SD polsat cyfrowy bez kanałów HD.
 

dad69

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze TV. Po lekturze artykułów na forum waham się przede wszystkim w wyborze technologii LCD vs. Plazma. O ile jakość obrazu LCD uwzględniając poniższe informacje będzie porównywalna z Plazmą to preferuję LCD ze względu na mniejsze zużycie energii elektr.

Jakie masz warunki = 4,7m x 3,3m
Preferowana wielkość matrycy = 42"-46"
Preferowane marki = Panasonic, Samsung, Sony, inne...
Preferowana technologia = LCD, Plasma
Jaki sygnał = cyfrowa kablówka UPC
Jaka odległość od ekranu = ok. 3m lub 4m w zależności od miejsca siedzenia :), jednak w zdecydowanej większości czasu będą to 3m
Jakie urządzenia do podłączenia = ampli, DVD, dekoder UPC, PS3, aparat cyfrowy
Jaka klasa cenowa = max. 5500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 30% dzień, 70% noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = średnie, okno umiejscowione z tyłu TV (tu zawsze mogę dokupić rolety)
Ile osób zasiada przed telewizorem = 1-2
Jaki masz ulubiony program = filmy, sport, koncerty
Jaki masz telewizor = 32" CRT
Ma stać czy wisieć = stać
Czego oczekujesz od telewizora = dobry, naturalny obraz w SD (40% czasu oglądalności po połowie UPC i DVD) i jeszcze lepszy w HD (60% czasu oglądalności po połowie filmy HD i gaming na PS3). Dobre odwzorowania kolorów i ruchu obiektów na ekranie, braku smużenia. Mały input lag (PS3 włącznie z grą online), 100Hz.
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD
Dodatkowo: tuner DVB-T MPEG4, USB mile widziane
 

AGUARES

New member
jak kanaly sd to wybralbym plazme panasonica masz szeroki wybor tych tv wiec dopasuj pod swoje potrzeby czyli kolor obudowy wielkosc ile wejsc hdmi itp :mrgreen: a 5500 to ci wystarczy na caly komplet z tunerem /jakims odtwarzaczem blu-ray lub jakas konsolke do kompletu
 

Rokko1

New member
już tydzień i nadal ten sam problem :)

Zrobiłem test kilku TV w sklepie euro( pracuje kolega). testowaliśmy:
LG42LH7000, Samsung LE40b651, Sony KDL40w5720, Sharp 42DH77e oraz philipsa 42pfl8404. Troszkę się nanosiliśmy, bo przestawialiśmy telewizory 3 razy, aby pominąć efekt oświetlenia czy słabszego kabla. Test wypadł bardzo ciekawie i kilku z nas wprawił w osłupienie, i tak:
nagorzej, wręcz tragicznie wypadł Philips, pod kątem to już była tragedia.
troszkę lepiej wypadły Samsung i Sony, ale bez rewelacji.
Zaskoczył nas jednak LG obrazem wręcz rewelacyjnym, podobnie jak Sharp. U mnie osobiście Sharp był od początku liderem, ale minimalnie przegrał z LG który był na ostatnim miejscu przed testem.(przywiązanie do marki miało wpływ na moje opinie przed testem) Ogólnie Sharp ma troszkę dla mnie słabszy obraz od LG, ale to ocena subiektywna, parametrami wg katalogu też jest słabszy, o bajerach nie wspomnę, bo LG pobił wszystkie na głowę. Dodatkowo zużycie pradu, LG najlepiej oszczędza kieszeń. Co się na tym świecie porobiło ! Proszę was o opinię, bo wyszedłem na wariata! Obiecałem że kupię zwycięzcę testu, ale o LG nie myślałem nawet! Umówiłem się że "wytrzeźwieję" i przyjadę dokonać zakupu we wtorek. Proszę o pilną poradę co radzicie, może jednak Sharpa, choć naprawdę obraz z LG baaardzo mi się podobał!
 

robert514

New member
Rokko1 napisał:
Co się na tym świecie porobiło ! Proszę was o opinię, bo wyszedłem na wariata! Obiecałem że kupię zwycięzcę testu, ale o LG nie myślałem nawet! Umówiłem się że "wytrzeźwieję" i przyjadę dokonać zakupu we wtorek. Proszę o pilną poradę co radzicie, może jednak Sharpa, choć naprawdę obraz z LG baaardzo mi się podobał!
Kolego , kupujesz dla marki, czy dla efektu jaki odczuwasz przy oglądaniu?
 

Rokko1

New member
czyli twoim zdaniem LG byłby tu najlepszym zakupem? Czekam też na opinie osób które testowały te sprzęty, może zrobiłem gdzieś jakiś błąd!?
 

Kowicz

New member
Witam
Podobnie jak większość z Was mam dylemat z wyborem TV.
Jak czytam forum to wybrałbym plazmę ale jak idę do MM itp to plazmy na moje oko dużo gorzej wypadają. Zapewne jest to kwestia panujących warunków ale czy mogą mieć one aż takie znaczenie?

Na początku zdecydowałem się na Panasonica TX-P42S10E ale po wizycie w sklepie niezbyt byłem nim zachwycony za to wpadły mi w oko lcd-ki Samsunga: LE-46A551, LE-46B530, LE-46B550, LE-46B551 i LG: 47LH3000

EDIT: Panasonic TX-P46S10E również jest w moim zasięgu i wydaje się najlepszą opcją?

Jeśli możecie to pomóżcie mi dokonać najlepszego wyboru?

Jakie masz warunki = 4,6m x 3,4m
Preferowana wielkość matrycy = 42"-46"
Preferowane marki = Panasonic, Samsung, LG, inne...
Preferowana technologia = Plasma lub LCD
Jaki sygnał = analogowa kablówka lokalna
Jaka odległość od ekranu = ok. 3,5m lub 4,5m w zależności od miejsca siedzenia , jednak w zdecydowanej większości czasu będą to 4,5m
Jakie urządzenia do podłączenia = DVD, aparat cyfrowy, komputer
Jaka klasa cenowa = ok. 3500
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 30% dzień, 70% noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = średnie, okno z roletami umiejscowione lewej strony TV
Ile osób zasiada przed telewizorem = 1-2
Jaki masz ulubiony program = filmy, wiadomości, rozrywka, sport
Jaki masz telewizor = 14" CRT :)
Ma stać czy wisieć = na początku stać a z czasem wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobry, naturalny obraz w SD (80% czasu oglądalności - TVN, POLSAT) i jeszcze lepszy w HD (20% czasu oglądalności - FILMY DVD i HD).
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD
Dodatkowo: tuner DVB-T MPEG4, USB mile widziane

Dzięki
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
witam.
mam plazme i lcd
moje zdanie o lcd jest takie..nigdy wiecej zadnego LCD.
do telewizji kablowej najlepiej sprawdza sie plazma. tylko w sklepie lcd prezentuje sie dobrze bo zrodlo sygnalu to najczesciej sygnal hd. plazma to przede wszystkim lepsza jakosc sygnalu sd,wlasnie takie kanaly najczesciej ogladamy w domu.
zajrzyj tez tutaj jesli nie chcesz byc rozczarowny
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=5476&page=23
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Kowicz nie namawiam Cię do niczego, ale sklep to ostanie miejsce gdzie można oceniać jakość obrazu i podejmować decyzję. Ja jak kupowałem swój TV / oczywiście w internecie - 1300zł taniej / to pokazałem go żonie w sklepie żeby zobaczyła go "na żywo". Obraz tragiczny!!!! Inne TV / te które miały się sprzedać/ oczywiście materiał puszczony w HD!!

Jak chcesz to zrób tak wybierz sobie daną Plazmę i LCD i poproś sprzedawcę o podłączenie tego samego sygnału zarówno w SD jak i HD i sam sobie ustaw parametry TV - potem oceń...
Tylko czy sprzedawca w markecie się zgodzi.... wątpię...wymyśli 100 powodów na nie!:D:D:D
 

bochaczyk

New member
Witam,
bardzo proszę o wasze opinie jaki TV będzie dla mnie odpowiedni- decyzji muszę dokonać do jutra i głowa mnie już boli, od kilku lat zastanawiam się już nad nowym TV. Najpierw pragnąłem LCD potem Plasma TV- byłem już pewny że chcę Panasonic 42G10E, ale potem wpadło trochę grosza i po przeoraniu forum i głębokim zastanowieniu zdecydowałem się na Samsung UE40B6000. Niestety- dzisiejszego dnia mój budżet się zmniejszył a że mam nóż na gardle z zakupem…….. Błagam was o pomoc!!

Jakie masz warunki = 4m x 4,5m
Preferowana wielkość matrycy = 37"-42"
Preferowane marki = Panasonic, Samsung

Preferowana technologia = LED LCD, PLASMA
Jaki sygnał = N-ka po HDMI
Jaka odległość od ekranu = min 1,5m - max 3 m
Jakie urządzenia do podłączenia = nbox recorder, Kamera HD, DVD, PS3, Aparat Cyfrowy, Komputer, kino domowe

Jaka klasa cenowa = około 4500zł.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 70% dzień, 30% noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = dosyć dobre- okno za TV, ewentualnie na przeciwko

Ile osób zasiada przed telewizorem = 1-3
Jaki masz ulubiony program = Film, seriale + sport samochodowy

[FONT=&quot]Jaki masz telewizor = 26" CRT ;-p
Ma stać czy wisieć = stać, w przyszłości może zawisnąć ;)
Czego oczekujesz od telewizora = Bardzo dobre odtwarzanie kanałów SD, płynny obraz, dobra czerń, żywe kolory.
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD

Pozdrawiam!!!

----------------------
Przemyślałem wszystko jeszcze raz... Teraz faworyt to 37X10 - Głównie ze względu na skalowanie SD i mniejszy rozmiar.

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy takich warunkach zmieniłbym system na LCD 37 DV1 JVC z uwagi na oglądanie w dzień , ostrość obrysu przy matrycy aktywnej, filmami w kinie , szczególnie komputerem. I poczytaj opinie tych co oglądali i mieli prezentacje.
 

Axel333

New member
Witam wszystkich :) chciał bym prosić o pomoc w wyborze TV LCD lub Plazmy,
mianowicie chodzi mi o TV z przeznaczeniem do gier PS3 i Xbox360 a także filmy blue-ray w mniejszym stopniu.
Mój budżet to max 8500tyś zł, a wielkość ekranu ok 50", zależy mi jedynie żebym uzyskał jak najlepszą jakość obrazu w grach a także filmach w wysokiej rozdzielczości.
Zastanawiam się nad Plazmą a mianowicie PIONEER PDP-LX5090 KURO, i pytanie czy ten TV będzie najlepszy w tym przeznaczeniu do którego jest mi potrzebny ? czy będzie jakiś telewizor do tej kwoty lepszy do gier ? wyłącznie mi zależy tylko na jakości obrazu.
Z telewizorów LCD interesuje mnie Qualia SONY KDL-52Z4500 200Hz, lub któryś z bliskich mu modeli, bardzo prosił bym o wszelka pomoc i sugestie, z góry dziękuje :)
 

ytsejam

New member
Witajcie ponownie


Powoli zbliża się czas wymiany mojego wysłużonego Samunga LE32 M61B ... tylko teraz pytanie na co? Do niedawna nastawiony byłem na LED Samsunga, ale szperając po forum i oglądając przeróżniaste modele w MM czy Saturnie - całkowicie zgłupiałem...
I teraz nie wiem LED LCD czy Plasma. W szranki ze wspomianym Samungiem 40UB7000 stanęła Plasma Panasa 42G10 lub V10, a na forum ostatnio wyszperałem test nowego Sharpa LED i Philipsa 9704.

Warunki jakie posiadam to:

akie masz warunki = 3m x 4,5m
Preferowana wielkość matrycy = 40"-42"
Preferowane marki = brak

Preferowana technologia = LED LCD, PLASMA
Jaki sygnał = PVR C+ po HDMI
Jaka odległość od ekranu = min 2m - max 3m
Jakie urządzenia do podłączenia = PVR C+, Blu-ray (będzie zakupiony razem z TV), Laptop, kino domowe

Jaka klasa cenowa = około 6500zł.
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = 35% dzień, 65% noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = średnie - okno z lewej strony TV (oddalone o około 1.5m wychodzące na południe..czy południowy zachód), TV zawsze oglądany jest przy zasuniętych roletach

Ile osób zasiada przed telewizorem = 1-2
Jaki masz ulubiony program = Filmy, seriale, wiadomości, sporadycznie sport

[FONT=&quot]Jaki masz telewizor = Samsung LE32 M61B
Ma stać czy wisieć = stać
Czego oczekujesz od telewizora = Dobrego skalowanie SD, pięknego HD :) braku smużenia, generalnie - dobrego obrazu
Czy ma być HD Ready czy Full HD = Full HD
[/FONT]

Czas do zakupu ... około 4, 5 tygodni ( co tłumaczy obecność dorgiego jak do tej pory Philipsa - może stanieje do tego czasu :) )

Z góry dzięki za odpowiedzi
pozdro
 

digitalus

Banned
witam
najmocniejszy argument ze plazma to lepszy wybor od kazdego lcd lub podswietlanego led.
prosze zabrac do sklepu z telewizorami plytke z filmem divx i przekonac sie na wlasne oczy jaka technologia jest lepsza. lcd czy plazma.
oczywiscie ktos moze napisac ze.. nie ogladam filmow divx.
jesli jakosc obrazu jest lepsza w plazmie to gdy podlaczymy lepsze zrodlo sygnalu przeciez nie moze byc gorzej tylko lepiej.aby dokonac dobrej oceny najlepsza jest prezentacja w domu lub gdy w sklepie bede podobne warunki jak w naszym pokoju gdzie bedzie telewizor. uwazam ze plazma caly czas wygrywa. zagrozic plazmie moze tylko SED.
 

Attachments

  • z3854092X.jpg
    z3854092X.jpg
    49,8 KB · Wyś: 442
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ytsejam -
na dziś masz 42WX70 JVC
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=42421

W Japonii na współpracę z JVC zdecydowały się największe koncerny aparatów fotograficznych wystawiając w prestiżowych galeriach obok ekranu JVC swoje aparaty - Nikon:
039_P1140085.JPG



==========================================
Axel333 - to sprawę masz prostą
Pioneer, Pioneer i jeszcze raz Pioneer :grin:
 

adek43

New member
szukam,wybieram ...

Czytam forum od jakiegoś czasu i nie znalazłem czegoś podobnego do moich wymagań

Jakie masz warunki = 5m x 5m
Preferowana wielkość matrycy = 40"-42"
Preferowane marki = Sony, Samsung, Panasonic
, Pioneer (kolejność przypadkowa)
Preferowana technologia = plasma, led, lcr (kolejność przypadkowa)
Jaki sygnał = planowany C+ z satelity
Jaka odległość od ekranu = 2-3 metru
Jakie urządzenia do podłączenia = tuner sat, blue-ray, chętnie sieć lan (choć niekoniecznie, jeśli bedzie w tunerze)
, kino domowe
Jaka klasa cenowa = około 5000 zł. +/- 1000 jeśli bedzie trzeba
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = popołudnia, wieczory, noc
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = raczej duże, okna od południa i zachodu, są rolety

Ile osób zasiada przed telewizorem = najczęściej 3
Jaki masz ulubiony program = sport, filmy,

[FONT=&quot]Jaki masz telewizor = crt 29 cali
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = dobrej jakości SD, świetnej HD, braku smużenia, dobrego odwzorowania kolorów
Czy ma być HD Ready czy Full HD - FullHD

Do tej pory oglądałem w sklepach i podobały mi się: Sony 40w5500, samsung UE40B7000, nie oglądałem jeszcze plazmy (Panasonic, Pioneer...)

Jakieś podpowiedzi ??


Adek43

[/FONT]
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w sklepach jest inaczej niż w domu. Zupełnie inny system oświetlenia.
Do Twoich potrzeb zacząłbym od Panasonica 42 V10, JVC 42 X 70,
Sharpa 40 LE700 ,Sony 40 Z4500 , Samsunga 40B 6000
 
Do góry