Playstation Home

mietek099

New member
Banzai napisał:
O ile się nie mylę, to RE5 miał być na japońskim pss...i co?:hmm:
Nie wiem skąd masz takie dziwne informacje. RE5 będzie dostępny od 18 grudnia na japońskim PSS.

Wracając do Home, również nie mogłem się wczoraj połączyć (US). Wiadomka, przeciążenie. Znajomy dostał się na Europejską Central Plazę, ale rozłączyło go podczas przechodzenia do innej lokacji. Zresztą normalne jest, że mogły wystąpić jakieś problemy. Tak jak czytamy w oficjalnej notce od Sony, jest to wersja beta, więc wszystkie pojawiające się błędy są właśnie częścią procesu poprawy jakości produktu. Na szczęście Sony nie przełożyło daty otwartej bety. Nie sprawdzałem rano przed pracą czy coś się ruszyło, ale wiem, że chłopaki z Sony dadzą radę i w każdej chwili będziemy się cieszyć wirtualną rzeczywistością ;]
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
darkmajin napisał:
mataman sciaganie update a logowanie paru set tysiecy ludzi na serwer to co innego :roll:

A żeby ściągnąć ten update to co trzeba było zrobić ? ZALOGOWAC sie do XBL.
Zreszta nie istotne. Ten cały home to jak dla mnie popierdółka dla ludzi bez życia. Konsola jest od tego aby na niej grać a nie latac ludzikiem bez sensu. Wszyscy się rzucili jak dzikie osły a za tydz emocje opadna i większość oleje ten temat.
 

mietek099

New member
Widać, że nie masz pojęcia na czym polega ideologia Home. Jak dla mnie jest to właśnie miejsce, w którym bez problemów możesz spotkać ludzi do jakiejkolwiek rozgrywki online. Akurat bieganie avatarem to tak jakby dodatek co wszystkich możliwości jakie drzemią w Home. Fakt faktem jak na razie jest pusto i po czasie nawet niezbyt ciekawie, ale w tym produkcie tkwi olbrzymi potencjał. Sony zapewne to wykorzysta.
 

brx

New member
Podzielam zdanie mataman'a. Nigdy nie interesowały mnie symulacje życia w wirtualnej rzeczywistości (Second Life, etc.). Może kiedyś, jak skończy się ten cały hype, zainstaluję HOME. Ot tak, żeby zobaczyć...
 

dienekes' shade

New member
Dla mnie ten HOME to całkiem fajny ficzer. Najbardziej podoba mi się możliwość wejścia do danej gry np. poprzez zajęcie miejsca przy wspólnym stole :)

Jeśli ktoś upatruje w HOME kolejne SIMSy, czy Second Life to jest w błędzie :rolleyes: IMO, to poprostu świeży pomysł na komunikowanie się z ludźmi, oglądanie zwiatunów i inicjowanie gier.


Kiedyś, chcąc zobaczyć materiały z najnowszych produkcji wchodziło się na konkretny portal www i oglądało filmy w okienkach. W ramach HOME, w tym celu, można wejść np. do kina i oglądać ten sam klip. Służy temu samemu, ale o ile fajniejsze jest to drugie rozwiązanie :D

Naturalnie, osobom preferującym x klocka, ciężko to pojąć :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

mietek099

New member
Właśnie o to w tym chodzi. Z czasem w Home będzie więcej właśnie takich smaczków. Producenci gier i filmów również to wykorzystają do wszelakiej reklamy itp. Jeżeli nie będzie nachalna, to najbardziej skorzystamy na tym właśnie my - Gracze.

EDIT: Dokładnie. Home nie ma zbyt wiele wspólnego z Second Life itp.
 
Ostatnia edycja:

Mefju

New member
Jak dowiedziałem się o Home , to ani się pod jarałem ani to olałem ten temat , Sony próbuje jakoś nas zintegrować czy coś ? heh Dla mnie to i tego Home mogło by nie być ale tak to zawsze można krzyknąć jakiemuś fanboyowi x'a "a my mamy home a Ty nie masz hahaha" Kiedyś wejdę i zobacze co to jest , jak narazie nie chce się męczyć z serverami a pod wieczór skocze sobię zamienić Motorstorma na LBP to tym bardziej nie będe się w to bawił ;) Pozdrawiam.


Żeby nie było , że ja tu tylko wale jakieś smuty : Home to fajna rzecz gdzie jak powiedział Dienekes można sobie obejrzeć jakieś trailery , polatać samolotami na wyspie red bulla , pograć w jakieś mini gierki , Home jest ok , graficznie również.
 

dienekes' shade

New member
Może mam szczęście, ale moja przygoda z HOME zaczęła się wyjątkowo płynnie. Pobrałem za pierwszym razem, zainstalowałem, odpaliłem i już byłem w DOMU. Dalsze zwiedzanie przebiegało równie komfortowo :eek:k:
 

brx

New member
Hmm, a tworzenie własnego profilu, meblowanie pomieszczeń, pogaduszki ze spotkanymi ludźmi, etc.? Trochę chyba jednak ma...
Sony zobaczyło jaki potencjał marketingowy ma SL i zrobili własną wersję (moja własna teoria spisku). Może to i fajnie będzie wyglądało, ale ja nie potrzebuję "chipka", żeby pójść nim do kina i zobaczyć trailer. Szybciej znajdę informacje poruszając się po sklepowym menu.
 

dienekes' shade

New member
Szanuję Twoje zdanie, brx' ie. To rzecz gustu. Latami przeglądałem wszystkie materiały z sieci metodą konwencjonalną :mrgreen: HOME umożliwia zrobienie tego w nowy, ciekawy sposób i ja w to wchodzę.

To, czy ktoś będzie faktycznie wydawał prawdziwe peeleny na wirtualne ciuszki, to inna kwestia :p
 

mietek099

New member
Tworzenie własnego profilu jak i meblowanie pomieszczeń to tylko dodatek do całości. Profil musi być stworzony aby się poruszać, to oczywiste. Meblowanie można olać. Pogaduszki to też plus. Musi być przecież jakaś szybka komunikacja w miejscu, w którym np. poszukujemy danych osób do jakiejś rozgrywki on-line. Cel Home jest inny niż bezmyślne bieganie po lokacjach jak np w SL.
 

brx

New member
Jaki jest cel Home, to najlepiej wie CEO Sony. ;)
Zobaczymy jak się rozwinie całe to środowisko. Póki co jestem raczej sceptycznie nastawiony i nie czuje tego hype'a. Nie zaprzeczam jednak, że kiedyś spotkacie mnie jako piękną długonogą blondynkę i wybierzemy się razem do kina (w wirtualnym świecie Home, oczywiście ;)).
 

lst

New member
brx napisał:
Jaki jest cel Home, to najlepiej wie CEO Sony. ;)

Product Placement

Ludzie sie ciesza, ze beda za free szpikowani reklamami ugh!!!. zamiast wylazic na browara beda przebierac swoje postacie, kupowac kul czapki z daszkami i szpanowac. na deser pojda sobie do wirtualnego kina obejzec trajler :roll:

nie przekonuje mnie argument, ze niby bedzie sobie mozna siadac do stolu i wybierac przeciwnikow do gry. takie cos powinno byc w standardzie kazdej gry a nie laskawie udstepnianie poprzez Homa

ten caly RedBull placement jest niby spoko ale nie po to kupuje ps3 zeby w prostackie samolociki sie bawic i udawac, ze jest zajebiscie. jak bede chcial sobie polatac to kupie Blazing Angels 2 heh
 

dienekes' shade

New member
lst napisał:
nie przekonuje mnie argument, ze niby bedzie sobie mozna siadac do stolu i wybierac przeciwnikow do gry. takie cos powinno byc w standardzie kazdej gry a nie laskawie udstepnianie poprzez Homa

Zabawne, bo jak narazie, żadna inna platforma tego nie oferuje, a przecież... "takie coś powinno być w standardzie" :mrgreen:
 

lst

New member
tzn, ze co ? nie moge sobie wybrac z kim chce sie strzelac ? to ze w gt5:p jest totalna porazka z online mnie troche zaszokowalo przyznam szczerze ... (licze na to, ze w pelnej wersji bedzie dobrze)

chyba, ze czegos nie rozumiem, bo z tego co czytalem to w lbp jakos mozecie grac z wybranymi graczami ?
 

mietek099

New member
Na browara wyjść można zawsze, czy się odwiedza Home czy nie ;]. Kto będzie kupował jakieś tam ciuszki to już jego sprawa. Generalnie chodzi o to, że głównym celem nie jest przebieranie się i łażenie avatarami a korzystanie z dobrodziejst jakie udostpni nam Sony i inne firmy. Nie chodzi o zadowolenie ze względu na naszpikowanie Home reklamami. Jak już wcześniej wspomniałem, jeżeli ta reklama nie będzie zbyt nachalna to skorzystamy na tym tylko my - Gracze. Producenci gier będą chcieli się zareklamować co przekłada się na możliwe korzyści dla nas. Nie wiem jak to wykorzstają, ale pomysłów i możliwości jest masa. Osobiście liczę na jakieś dodatki do gier, konkursy z możliwością wygrania np. jakiejś pozycji z PSS itp. Kiedyś czytałem, że mogą powstać nawet wirtualne hale targowe, które będą zawierały większość materiałów prezentowanych w prawdziwych halach podczas jakichś targów (TGS, E3 itp.). Możliwości jest wiele. Teraz trzeba tylko czekać i mieć nadzieję, że Sony wykorzysta potencjał Home. Ja w to wierzę.
 

dienekes' shade

New member
lst napisał:
tzn, ze co ? nie moge sobie wybrac z kim chce sie strzelac ? to ze w gt5:p jest totalna porazka z online mnie troche zaszokowalo przyznam szczerze ... (licze na to, ze w pelnej wersji bedzie dobrze)

chyba, ze czegos nie rozumiem, bo z tego co czytalem to w lbp jakos mozecie grac z wybranymi graczami ?
Pozwól, że wyjaśnię - HOME ubiera wspólną rozgrywkę w całkiem ciekawy anzug - wyobraż sobie, że Ty i trzech Twoich kumpli macie zamiar pograć w kilka gierek.

Logujecie się do HOME' a. Widzicie 4 avatary odpowiadające Waszym osobom w realu. Macie w planach mecz np. w Warhawk' a. Wchodzicie zatem grupką w pokoju Warhawk, siadacie przy stole i... bum bęc trach bach - wchodzicie w ten sposób do gry. Po skończonym meczy wchodzcie do innego pokoju itp itd.

Do tej pory w większości tytułów (prócz min. GT5: P :() można dobierać sobie graczy, ale dokonywane jest to po staremu, wewnątrz gry. Teraz można zrobić to także tak, jak opisałem wyżej.

Mi się to podoba :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Mnie jeszcze się nie udało odpalić home, pomysł wydaje się ciekawy, choć pewnie pobawię się chwilę i nie będę z tego korzystał chyba że będę się nudził. Pomysł z dodatkami typu ciuszki itp mnie nie dziwi bo są osoby na tym świecie które tego potrzebują, tak jak np dodatkowego uploadu na naszej klasie:) Może sony kiedyś dogoni MS w kwestii live bo ci są w tym najlepsi.
W japonii ludzie pewnie za tym szaleją w końcu uwielbiają chodować wirtualne zwieżątka czy mieć kibel z panelem sterowania...:) wszystko jest dla ludzi, choć na tym forum pewnie znajdzie się mniej zwolenników home'a, takie moje zdanie.
 
Do góry