Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

chocio

New member
Pelikan napisał:
(...)teraz zasiadam o 21 wieczorem i na 100% jest co obejzec, jak nie na HBO to na Canal+ lub Canal + Film, ewentualnie Hallmark czy cos tam jeszcze (...)

Zgoda w 100%, tylko dlaczego za taką kasę. Z filmowej oferty cyfry osobiście mógłbym sobie zostawić tylko C+ i HBO (i tego będzie mi bardzo brakować w "n HDTV"), ale za adekwatną opłatę, dajmy na to 50,- zł. Niestety takiej opcji Cyfra nie oferuje. :(

Może przedstawiciele Cyfry czytają tę listę i zdecydują się na ofertę tego typu :eek: ?
 

Ator

New member
hes napisał:
Witam wszystkich
Jestem nowy na tym forum wiec tym serdeczniej sie witam.:)
Sporo juz wiadomo o "n" a ja mam pytanie, czy ktos z was cos wie na temat tego, jak wygląda dostosowanie anteny, konwertera i okablowania do nowej platformy. Mam C+ (jeszcze;) ) Dzwonilem na infolinię "n" i tam mila Pani powiedziala mi ze dostane "wszystko" Brzmi zachęcająco, ale nie jestem pewien czy wszystko oznacza "czasza + konwerter".

Normalnie wyjąłeś mi to pytanie z ust. Ja jestem jeszcze bardziej zielony w temacie bo do tej pory używałem tylko kablóweczki, a więc temat instalacji zaczynał się dla mnie od gniazdka telewizyjnego. Wobec powyższego interesuje mnie faktycznie kwestia pozostałych komponentów antenty itp, ew. czy za opłatą będzie można zawezwać fachowców żeby to porząnie ustawili.
 

chocio

New member
Ator napisał:
Normalnie wyjąłeś mi to pytanie z ust. Ja jestem jeszcze bardziej zielony w temacie bo do tej pory używałem tylko kablóweczki, a więc temat instalacji zaczynał się dla mnie od gniazdka telewizyjnego. Wobec powyższego interesuje mnie faktycznie kwestia pozostałych komponentów antenty itp, ew. czy za opłatą będzie można zawezwać fachowców żeby to porząnie ustawili.

To ja dorzucę pytanie, które już zadawałem, ale brak odpowiedzi. Czy coś wiadomo o "HDCP"?
 

geowik

New member
A porpos cyfry. Z przykrością stwierdzam, żę posiadam jadroższy pakiet i nie ma co oglądać. HBO i HBO2 bardzo słaba jakość (w porównaniu do TVN-ów) i słaba oferta programowa. Najciekawsze kanały na platformie cyfry to: kanały TVN-u, cała paczka discovery, czasami canal-e + (przede wszytskim ligi). I to wszytsko za jedyne 140 parę złotych. Czas najwyższy podziekować Cyfrze.
 

Elmo king

New member
platforma cyfrowa ITI

Witam
Z tą transmisją to dali trochę ciała, ale można im wybaczyć. Trzeba w najbliższym czasie przejechać się do MM czy Saturna i na własne oczy i uszy zobaczyć i usłyszeć szczegóły oferty. Istotne też jak sformułują umowy abonenckie, bo obecne Cyfry + i Polsatu Cyfrowego pełne są pułapek.
Kilka pytań i wątpliwości pozostaje, ale nareszcie coś drgnęło, bo na chwilę obecną telewizor z HD (Sprzedawca w jednym z warszawskich salonów RTV powiedział mi, że telewizory ze swoją technologią wyprzedziły telewizję w Polsce o kilkanaście lat) to pieniądze wyrzucone w błoto, a tak dzięki ITI można powoli myśleć o jego zakupie.
Ciekawy jestem jeszcze reakcji 2 pozostałych platform cyfrowych i kablówek (ASTER CITY i UPC interesują mnie najbardziej)
Pozdro
 

hes

New member
jasa napisał:
Ludzie popatrzcie na kanały w wersji full. W porównaniu z Cyfrą+ to oferta jest ...droższa:D Pakiet Tematyczny 47zł +Cinemax 15zł i...macie wszystkie kanały z ITI czyli 62 zł ...tak.wiem nie policzyłem HDTV ale zawartość programowa zaznaczam PROGRAMOWA jest DROŻSZA niż w Cyfrze+!!!! Staram się być tylko obiektywny to są...fakty. Pakiet full w ITI dzielą (PROGRAMOWE!!!!!) lata świetlne!!! od pakietu full w Cyfrze+ Przestańcie porównywać ceny pakietów full bo to jest bez sensu!!!!Ostudźcie emocję...

...i jest droższa i nie jest. Pamiętaj, że "n" trzyma w tajemnicy jeszcze kanał filmowy HD. Ja np. praktycznie nie korzystam w C+ z kanałów filmowych (HBO i Canal+) mam goły standard + ale kino i Eurosport, a c+ mam dla kanałów rosyjskich + TVN - więc dla mnie oferta jest b. atrakcyjna (ciekawe co to bedzie ta "Wojna i Pokój)?
 

kobayashi

New member
Niektórzy z Was piszą, że woleli by dekoder na własność. Ale zauważcie, że w momencie wykupienia dekodera na własność i późniejszej rezygnacji z "n" to pudło pozostanie bezużyteczne bez karty. Te dekodery nie będą dekodować nic innego oprócz "n" i FTA (chociaż możliwe, że i do odbioru FTA konieczna jest karta w slocie). Tak więc opłata 449 PLN jest dosyć dobrze wywarzona, gdyż daje użytkownikowi możliwość dostępu do nowej technologii.
 

Smartek

New member
Zostalo mi jeszcze doslownie kilka minut ogladania tej konferencji.
Ale wlasnie doszedlem do ciekawego momentu i na chwile przerywam by o tym wspomniec.

Mialem racje - zabezpieczyli sie zeby ktos madry sobie nie wzial tylko darmowy pakiet.. wymagany jest wybor przynajmniej 2 :).
 

dvd-r

New member
Pytania:

1. Czy będą nadawali w HD również z tymi żółtymi trójkącikami?
2. Czy na twardy dysk będzie można nagrać również dźwięk DD5.1 - tak jak nadaje TVN?
3. Czy można już zamawiać?
4. Czy tuner będzie miał slot PCMCIA na "coś jeszcze" - bo mam kartę na HD1,2 (euro1080) i do tego dekoder QualiTV - czy muszę go mieć nadal?

Artur
 

jarwisz

New member
Bez reklam
dvd-r napisał:
Pytania:

1. Czy będą nadawali w HD również z tymi żółtymi trójkącikami?
2. Czy na twardy dysk będzie można nagrać również dźwięk DD5.1 - tak jak nadaje TVN?
Artur

ad.1 chyba tak - to wymogi UE i KRRiT
ad.2 - z tego co piszą to będzie pełna obsługa dzwięku /szczegółów brak/

pozd
 

dvd-r

New member
Discovery HD - to mi wystarczy. Wszyscy chyba znają ich produkcje, które mamy teraz na kompach. A jak będzie to z TV to szczena opada. Za sam ten program warto to wziąść i jeszcze dźwięk DD 5.1
 

dvd-r

New member
jarwisz napisał:
ad.1 chyba tak - to wymogi UE i KRRiT
ad.2 - z tego co piszą to będzie pełna obsługa dzwięku /szczegółów brak/

pozd

rozmawiałem na Skype z nkontakt. Problem znaczków jest im znany. Pracują nad tym ale nie wiedzą czy te znaczki będą w Discovery HD i tych pozostałych 2 programach.

Artur
 

marsag

New member
Ciekawa sprawa z tymi znaczkami, dlaczego np: na Canal+ są nadawane, a na HBO już nie. Jeśli jest to wymóg prawny to wszyscy powinni się do niego stosować, jeśli nie to nie rozumiem po co nas nimi męczą.

Aprpops rezygnacji z Cyfry, to jestem następującego zdania: nie ma co się napalać i popadać w skrajności. Akceptuję łączny abonament do 130 zł miesięcznie z HD. W tej chwili płacę ok 80 zł za Cyfrę z HBO, więc dołożę te 50 zł za pakiety w "N", dzięki czemu dostanę tuner z hdd i dolby digital (co np.: bardzo mi pasuje dla TVN). Później zobaczymy, jak będzie się dalej rozwijał "N" i co zrobi Cyfra w odpowiedzi, bo jesli nic nie zrobią to pewnie im podziękuję.

Pozdrawiam,
 

autorus

New member
Widzę mały kłopot, dzwoniłem na infolinię i okazuje się ze moją nagrywarkę dvd z hd będę mógł wyrzucić na śmietnik. Jeste to bardzo niepokojące, powiem więcej jest to bez sensu. Rozumiem blokowanie kanałów hd, ok nie ma problemu. Ale całej reszty?

Mam sporo nagrań dvd z telewizji, i taki dysk dość szybko się zapełni. I co wtedy?

Autorus:(
 
Status
Zamknięty.
Do góry