Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

arsenal

Moderator
VIP
takie coś dzisiaj majlem dostałem !!
Szanowny Panie,

w imieniu firmy ITI Neovison chciałabym przesłać do Pana
podwójne zaproszenie na wieczorną galę z okazji startu Telewizji Nowej Generacji.

Bardzo proszę o podanie danych adresowych oraz numeru telefonu pod którym będę mogła potwierdzić otrzymanie zaproszenia i Pana obecność na imprezie.

W razie pytań bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub mejlowy.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Spałek
Witaj w klubie:D :D 8)
I takie pytanie do Arsenala ??
Czy dvi może miec HDCP bo według tego co pisze o moim projektorze hp ep7122 to on ma DVI z HDCP i HDTV 1800i!!
Jeśli producent pisze, że ma HDCP to raczej należy mu wierzyć. Co do tego 1080i. Ten projektor ma rozdzielczość 1024x768. Więc 1080i pokaże po uprzednim dopasowaniu do matrycy. Nie obawiaj się zbytnio. Nawet po "obróbce" obraz będzie wysokiej jakości. Tak samo podczas projekcji materiału w 720p.
 

szpigiel9

New member
Coś się chyba dzieje z tymi kanałami co mają być nadawane na nowej platormie w HDTV to znaczy tvn 24, tvn turbo, tvn style. Na cyfrze zmniejszył sie ich obraz i trzeba było resetować dekoder aby wrócily z powrotem na pelny ekran:)
 

arsenal

Moderator
VIP
Nie wiem jeszcze kiedy bedzie ta impreza. zaproszenia dotrą w przyszłym terminie i ostateczną datę podadzą mi potem przez telefon. Na razie terminem startu jest " przełom września i października". Tak jest moja wersja i takiej się będę trzymał:razz::D

Przy okazji. Następna ciekawa informacja o ITI.
Potencjalni konkurenci, czyli Grupa ITI i Telekomunikacja Polska, nawiązują współpracę. Co będzie, gdy rynek stanie się za ciasny?

ITI rusza z projektem platformy cyfrowej, dzięki której grupa zwiększy działalność o kolejny obszar — dystrybucji programów telewizyjnych. Teoretycznie to konkurencja dla Telekomunikacji Polskiej (TP), która od września udostępni wideostradę w sześciu miastach. Ale zanim platforma ITI i wideostrada urosną na tyle, że zaczną sobie przeszkadzać, firmy będą współpracować.

— Cały rynek operatorów telewizji kablowej i satelitarnej ma około 4 mln abonentów. Poszerzenie zasięgu technicznego o kolejne 2 mln daje nam ogromną szansę zwiększenia dystrybucji naszych kanałów. To będzie absolutna rewolucja — mówi Olgierd Dobrzyński, wiceprezes TVN24 i członek zarządu TVN.

Telekomunikacja Polska w tym miesiącu startuje z usługą transmisji telewizyjnej w sieci ADSL w kolejnych pięciu miastach, co da jej zasięg techniczny 2 mln gospodarstw domowych. Pod koniec roku chce objąć zasięgiem 4 mln abonentów.

— Grupa TP jest największym operatorem telekomunikacyjnym na rynku, ITI najszybciej rozwijającym się producentem i agregatorem treści multimedialnych — partnerstwo obu podmiotów jest więc naturalne. Zamierzamy sukcesywnie rozwijać współpracę z TP, a także z innymi operatorami telekomunikacyjnymi, bo światy mediów i telekomunikacji coraz częściej się przenikają — mówi Bogusław Kułakowski, wiceprezes grupy ITI ds. technologii, badań i rozwoju.

Na razie sprzedaż treści

Współpraca TP i ITI na razie została sformalizowana poprzez podpisanie umowy na dystrybucję kanałów TVN, TVN Siedem i TVN Gra w wideostradzie TP. Pozostałe kanały TVN mają być dostępne w ADSL należącym do TP poprzez pakiety Cyfry+.

Ze strony TVN to bardzo dobry ruch, zwłaszcza że w ostatniej chwili przed rozszerzeniem możliwości dystrybucji TVN zrobił zręczny manewr — podwoił ceny udostępniania swoich programów w telewizjach kablowych i platformach satelitarnych. O ile do tej pory największe sieci kablowe i platformy satelitarne płaciły za pakiet programów TVN 0,27 USD miesięcznie za abonenta, teraz mają płacić około 0,50 EUR.

Potem multimedia

TVN chce być dostawcą multimedialnym. Część treści już sprzedaje poprzez PTK Centertel. W telefonach komórkowych Orange można obejrzeć serwisy pogodowe i biznesowy TVN czy odcinki serialu „Magda M.”

Pojawiła się plotka, że współpraca pomiędzy tymi dwoma firmami może również polegać na dystrybucji dekoderów do odbioru platformy cyfrowej w sieci salonów Orange.

— Pracujemy, by mieć jak najszerszą i jak najszybszą dystrybucję, ale nie mam komentarza w sprawie konkretów — mówi Maciej Sojka, prezes ITI Neovision.

TVN włączy też swoje programy do oferty wideo na żądanie, którą TP chce uruchomić jeszcze w tym roku. Do pełni szczęścia brakuje tylko współpracy TVN z Wirtualną Polską. Ale tu właśnie pojawia się pierwszy przykład konfliktu interesów. TVN chce dystrybuować swoje programy na własnym portalu Onet.pl.

— Pracujemy nad strategią multimedialną połączonej grupy TVN i Onetu. W ciągu kilku miesięcy przedstawimy ją zarządowi — mówi Olgierd Dobrzyński.
biznes.onet.pl
Problem dystrybucji chyba rozwiązuje się sam.:)
 

mikej

New member
Witam!
Przed rokiem kupiłem telewizor Panasonic 29'' CRT 4:3. Nie chcę teraz wymieniać telewizora, może jak będą jeszcze tańsze. Do tego mam jeszcze w miarę dobry zestaw audio 5.1 (nie jakieś tam głośniki z hipermarketu, ale kolumny Tonsil). Czy w moim przypadku warto zawracać sobie głowę nową platformą ITI? Czy obraz będzie lepszy niż w przypadku Cyfry+? Wiem, że zyskam na pewno na dźwięku Dolby Digital. Ale co z obrazem?

Powiem tylko, że na tym telewizorze jakość DVD by mnie zadawalała. Teraz mam kablówkę UPC (analog) i obraz jest tragiczny. Kiedy włączę DVD przez RGB wydaje się idealny. Widziałem też Cyfrę+ na LCD 32'' HD Ready i jakość była znacznie gorsza niż w przypadku filmów DVD.

Proszę tylko o radę: czy jest sens interesować się tą platformą bez wymiany telewizora na LCD HD Ready?

Ppozdrawiam,
mj
 

paw166

New member
Ja niestety nie moge skorzystac z zaproszenia(nie pełnoletni i poza wawą)ale moja rodzinnka z wawy skorzysta :).22-23 wrzesnia to piatek-sobota wiec idealne dni na premiery,imrezy itd.itp.etc.
----
29 cali to niezbyt dużo ale jak chcesz na tym oglądac to zobaczysz to w jakości dvd poprostu zobacz oferte programowo/cenową zreszta wszycy tylko na to czekamy!!
 

marcin76

New member
do mikej:
A co za roznica czy masz telewizor LCD czy zwykły. Przecież na zwykłym TV zobaczysz roznice nadawanego programu HD. I mysle ze ITI nie bedzie tak upychac programow jak to robi Cyfra wiec beda one bardzo dobrej jakosci.
A jak wymienisz kiedys telewizor np: na LCD to bedziesz mial jeszcze lepszy obraz!
 

paw166

New member
A jeszcze taki dziwny moj wywód dotyczący powiązań
iti/tvn-onet,tp,orange,radio zet,(gazeta wyborcza??)
cyfra+-era,tp,
polsat-era,wp.pl,(rzeczpospolita??),rmf fm,interia
tvp-plus gsm

Więc dlaczego era wspołpacuje z 2 platformami i tp/orange także ??
 

mikej

New member
marcin76 napisał:
do mikej:
A co za roznica czy masz telewizor LCD czy zwykły. Przecież na zwykłym TV zobaczysz roznice nadawanego programu HD. I mysle ze ITI nie bedzie tak upychac programow jak to robi Cyfra wiec beda one bardzo dobrej jakosci.
A jak wymienisz kiedys telewizor np: na LCD to bedziesz mial jeszcze lepszy obraz!

Ale chyba zwykły TV nie przyjmie obrazu HDTV. Bo jak? Mam tylko złącze Euro z RGB. Nie wiem, czy przez to da się przesłać coś o wyższej rozdzielczości? Czy tylko PAL?
 

paw166

New member
poprostu dekoder zmniejszy rozdzielczość do twojego telwizora wiec bedziesz miał i tak super jakość tylko że w mniejszej rozdzielczośći.(to chyba jest tak samo jak z grami na kompie jeśli gra jest przystosowana do wyższej rozdzielczości a ty zmienisz ją na mniejszą to też pograsz ale nie bedzie tak szczegółowa)
 

EMEM

New member
mikej

Dla 100% pewności możesz zadzwonić do BOK nowej platformy, gdy już będzie działała. Sprawdzisz przy okazji kompetencje ich świeżo przeszkolonych pracowników.
 

arsenal

Moderator
VIP
mikej napisał:
Ale chyba zwykły TV nie przyjmie obrazu HDTV. Bo jak? Mam tylko złącze Euro z RGB. Nie wiem, czy przez to da się przesłać coś o wyższej rozdzielczości? Czy tylko PAL?
Oglądałeś Sopot w TVNz satelity? Jeśli tak to pewnie pamiętasz jak wysokiej jakości był obraz i dźwięk. Kanały HD na zwykłym tv będą wyglądać lepiej niż zdecydowana większość filmów DVD. Brak pikselizacji, szumu czy przekłamań w kolorach.
 

Mazoku

New member
Cytat ze sporu ITI - Aster: "TVN Turbo i TVN Style zaprezentują jesienią nowe i atrakcyjne formaty telewizyjne." Czyżby to oznaczało że będą w HD?
Nie. Format telewizyjny to po prostu rodzaj programu, jaki jest nadawany. Formatem telewizyjnym może być np. serwis informacyjny o stałej porze, transmisja eventu na żywo, program nagrywany w studiu z zaproszonymi gośćmi, teleturniej, blok teledysków, itp., itd.

Czyli nie będzie F1 w HD?
Prawa do transmisji F1 ma od dawna TV4. Przed startami Kubicy miały właściwie zerową oglądalność, choć teraz może się to zmienić i formułą zainteresują się więksi gracze.

Piszecie o dekoderach,a co z resztą instalacji tj antena konwerter kable ?? czy można będzie wykorzystać te z cyfry ???
Tak. Na 99,9% ;)

paw166 --> Ja też o dziwo dostałem to zaproszenie na maila. Pewnie efekt przesiadywania na blogu TNG :) Heh... Szkoda, że będę im musiał odmówić. Nie bardzo mam czas ani chęci jechać do Warszawy.
 

paw166

New member
arsenal napisał:
Oglądałeś Sopot w TVNz satelity? Jeśli tak to pewnie pamiętasz jak wysokiej jakości był obraz i dźwięk. Kanały HD na zwykłym tv będą wyglądać lepiej niż zdecydowana większość filmów DVD. Brak pikselizacji, szumu czy przekłamań w kolorach.
A to sopot był nagrywany kamerami HD ??jeżeli było to gdzieś napisane wcześniej to sorry ale nie wszystkie posty czytałem ;)
 

pmcomp

New member
Mazoku napisał:
Prawa do transmisji F1 ma od dawna TV4. Przed startami Kubicy miały właściwie zerową oglądalność, choć teraz może się to zmienić i formułą zainteresują się więksi gracze.

Tak będzie. Na nowy sezon te prawa pójdą za parę baniek.

Pozdro.
 

paw166

New member
zauważyliście ze na reklamie TNG przed sportem w tvn są jakieś cyferki przeplatane z TNG oraz w wstawce zwykłego tvn są dodane bąbelik kojarzone z wszelakich reklam TNG ??
 

mikej

New member
paw166 napisał:
zauważyliście ze na reklamie TNG przed sportem w tvn są jakieś cyferki przeplatane z TNG oraz w wstawce zwykłego tvn są dodane bąbelik kojarzone z wszelakich reklam TNG ??
To chyba ma się kojarzyć ze słowem "cyfrowa" :)

BTW: Ostatnio na TVN24 po prawie każdym programie jest informacja, że sponsorem jest firma EutelSat - jeśli się nie mylę, to jest taki satelita nad Polską... (chociaż z sat. mam praktycznie zerowe doświadczenie).

PS: I dzięki za odpowiedzi. Widzę, że będę miał trudny wybór, bo z drugiej strony często oglądam Canal+ (a chyba nie będzie sposobu na Canal+ w połączeniu z ITI?). :(
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry