Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

paw166

New member
Eutelsat to firma posiadająca wiele satelitów (główna konkurencja astry) posiada min.hotbirda.Sądze że iti dostało rabat na transpordery w postaci umieszczenia reklam eutelsata.TVP3 w warszawie jak byłem ostatnio to reklamowała się wspolnie z astrą !!
A jeszcze takie pytanie CP reklamuje sie tylko u siebie.A cyfra głównie się reklamuje na tvn czy iti nie powinny jakoś wpłynąć by nieudostepniac czasu antenowego cyfrze??I najnowsza kampania promocyjna cyfry kończy się 24 września dziwnie zbierzyny termin z wejściem iti !!
Chociaż tych teori spiskowych jest za dużo.
Takie spostrzeżenie do CP-era z którą współpracuje CP ma wkrotce prziestoczyc sie w T-mobile a w t-mobile usługi mobile tv są udostepniane dzieki RTL grup a kogo 25% akcji ma kupić RTL oczywiście polsatu.
A orange france w ofercie liveboxu ma canalsat i tps :)
 
Ostatnia edycja:

emisiu

Member
paw166 napisał:
A to sopot był nagrywany kamerami HD ??jeżeli było to gdzieś napisane wcześniej to sorry ale nie wszystkie posty czytałem ;)

Tak. cała transmisja była w HD, dopiero "opuszczając" studio sygnał był transkodowany do SD.
 

arsenal

Moderator
VIP
No i są nowe wieści o ofercie ITI i wygląd tunera. Wprawdzie z konkurencyjnego forum ale myślę, że Ar2 zbytnio się nie pogniewa:blagam::blagam: bo informacje są ważne i ciekawe. Więcej TUTAJ.
Post Mario oczywiście
Update. Dla tych co nie są tam zarejestrowani.
" No dobra może nie często się ostatnio udzielam ale muszę troszeczkę zdradzić, że mam z tym biznesem doczynienia na codzień i dzisiaj miałem okazję być...na większym doinformowaniu sprzedawców na temat ITI biggrin.gif Oto co udało mi się po tajniacku wynieść (chociaż inni też robili zdjęcia więc to chyba żadna tajemnica) (przepraszam za logo hehe ale innego nie miałem)

Już wiemy jak wygląda TUNERRRRRRRRRRRRRRR!!!! : (jakość kaszana ale budowa banalna i wszystko o czym gdybaliście można wsadzić między bajki: to coś nowego)

Bez dysku:
zdjcie002nw9.jpg

zdjcie004jc8.jpg


Przod:
zdjcie005mi1.jpg






Wiem, że jakość tragiczna ale kto chce to wszystko zobaczy
zdjcie006cy8.jpg

zdjcie007hm4.jpg

zdjcie008xi0.jpg


Co powiedzieli i co widać na fotkach?

-widać tuner bez PVR i VOD i z dyskiem 250GB

-dysk będzie podzielony na 3 partycje: miejsce na VOD, miejsce na nagrywanie, miejsce na bufor dla nagrywania

-będzie 2 godzinny bufor: czyli nagrywanie do tyłu. Spóźnimy się godzinkę na film? Nie ma problemu - będzie można obejrzeć go od początku. A dalsza czesc będzie się nagrywać. Bufor działa jednak tylko dla jednego kanału. Jak zmieniamy kanał to znia bufor z poprzedniego.

-Do tunera PVR będzie potrzeba doprowadzenia dwóch kabli satelitarnych! Jeden dla nadawania i jeden dla PVR i VOD. Czyli są dwa tunery i potrzebny będzie zez czy jak to się tam mówi (nieznam się dobrze ale rozgałęziacz konwerterx2)

-UWAGA!!! Za VOD będzie stała cena a nie za jeden film! Około 100 filmów będzie ciągle dostępne (filmy, seriale itd także w HD) i będą dość często się zmieniać i wszystko będzie na dysku twardym! Aktualizacja będzie trwała w locie około 4 dni.
Premiery wcześniej niż DVD!

-Nowe usługi będą aktywowane online przez satelite

-To będzie Push VOD czyli wszystko na partycji. Jest jeszcze Stream VOD ale łącza są za wolne zatem ITI korzystać będzie z Push VODa czyli cichej aktualizacji filmów na dysku.

To chyba tyle. Jak sobie coś przypomne to napiszę.

Zakładam nowy temat najwyżej go później połączyć można z ITI.

Yoł biggrin.gif i nie pytać z jakiego sklepu jestem tongue.gif"
 

Mazoku

New member
-UWAGA!!! Za VOD będzie stała cena a nie za jeden film! Około 100 filmów będzie ciągle dostępne (filmy, seriale itd także w HD) i będą dość często się zmieniać i wszystko będzie na dysku twardym! Aktualizacja będzie trwała w locie około 4 dni.
Cóż... Nie spodziewałem się takiego modelu sprzedaży. Myślałem, że opłaty będą raczej pobierane od pojedynczych programów.

Premiery wcześniej niż DVD!
Au revoir HBO ;)

-To będzie Push VOD czyli wszystko na partycji. Jest jeszcze Stream VOD ale łącza są za wolne zatem ITI korzystać będzie z Push VODa czyli cichej aktualizacji filmów na dysku.
To akurat było do przewidzenia.

-Do tunera PVR będzie potrzeba doprowadzenia dwóch kabli satelitarnych! Jeden dla nadawania i jeden dla PVR i VOD. Czyli są dwa tunery i potrzebny będzie zez czy jak to się tam mówi (nieznam się dobrze ale rozgałęziacz konwerterx2)
A to ciekawe. Nie ma to jak polska technologia. Nie mogli wbudować rozgałęziacza? :/

Ale ogólnie zapowiada się nieźle. Chyba wśród tych szumów widzę nawet złącze Ethernet, więc zapowiada się owocne transferowanie filmów z PVR do komputerów ;)
 

autorus

New member
Dość ciekawe z tymi filmami. Czyli jak rozumiem nie będę pobierał tych filmów a raczej będę miał je aktualizowane na własnym dysku i z niego wybierał. Ciekawe. :neutral:

Widzę tu już dwa abo jeden za wypożyczalnie a drugi za hdtv. Widzę to w cenie ok 150zł. Oczywiście jeśli te filmy maja być na poziomie .

Trochę zmartwiło mnie ze będą potrzebne dwa kable do talerza, przy montarzu cyfrowego polsatu (wieki temu) gostek położył mi jeden kabel, póżniej w celu ocieplenia budynku został położony styropian. :???:
Znów czeka mnie kombinowanie :confused:

I ciekawe jak rozwiążą sprawę sprzętu, tj dzierżawa czy wykup i za ile i będzie warto. Do tej premiery normalnie się niedoczekam.

Autorus
 

arsenal

Moderator
VIP
daniel1602 napisał:
Czyli co trzeba będzie robić nową instalację i prowadzić nowe kable :hmm: ??Może bedzie jakiś patencik??
Pojawiła się nowa generacja konwerterów z pojedynczym wyjściem a mimo to można do niego podłączyć kilka tunerów naraz poprzez specjalny rozdzielacz podobnie jak w telewizji analogowej naziemnej. Tunery muszą być oczywście przystosowane do tego typu konwertera.
Wątpię jednak by ITI zastosowało ten patent bo nie jest on tani.
 

daniel1602

New member
arsenal napisał:
Pojawiła się nowa generacja konwerterów z pojedynczym wyjściem a mimo to można do niego podłączyć kilka tunerów naraz poprzez specjalny rozdzielacz podobnie jak w telewizji analogowej naziemnej. Tunery muszą być oczywście przystosowane do tego typu konwertera.
Wątpię jednak by ITI zastosowało ten patent bo nie jest on tani.
Huston mamy problem:( .To nie pomyśleli. Chociaż trzeba sie chyba wstrzymać do startu TNG
 

jokers

New member
Ciekawe co w takim razie z mieszkancami budynkow w ktorych sa instalacje zbiorcze i nie da sie zamontowac anten indywidualnych. Taka jest miedzy innymi moja sytuacja :(
 

Kerhold

New member
jokers napisał:
Ciekawe co w takim razie z mieszkancami budynkow w ktorych sa instalacje zbiorcze i nie da sie zamontowac anten indywidualnych. Taka jest miedzy innymi moja sytuacja :(

Moja również. Czy to oznacza jednak, że ten rozgałęziacz można stosować tylko
przy antenie, a nie po wyjściu z gniazdka telewizji satelitarnej? Nie znam się, więc
pytam. Skoro to ten sam sygnał (zakładam), to chyba nie powinno to być problemem?

Pozdrawiam.
K.
 

Kerhold

New member
Heja,

czy ktoś tam widzi (faktycznie, fatalna jakość), jakie są tam złącza do podłączenie tunera do telewizora. Ja widzę Euro, być może component. Czy coś ma być jeszcze? HDMI?

Pozdrawiam.
K.
 

Grzegorz

New member
O ile mnie wzrok nie myli:
1 - nie mogę rozpoznać
2 - gniazdo RJ-45
3 - gniazdo HDMI
4 - gniazdo [SIZE=-1]komponent/YPbPr
5 - scart

jeżeli się mylę to krzyczcie! ;)
Dalej nie wiem - nie wpatrywałem się :)
[/SIZE]
 
Status
Zamknięty.
Do góry