Platforma cyfrowa nowej generacji staruje w Polsce

Status
Zamknięty.

marcintgr

New member
Hdtv I Iti

Wie ktos może na jakiej zasadzie to bedzie nadawane u nas? i jak to jest nadawane na innych niemieckich stacjach HD chodzi mi o to czy cały program łacznie z jakimiś np. wiadomościami reklamami jest nadawany w wysokiej rozdzielczości czy tylko pare filmów na tydzień i to wszystko!!!
 

arsenal

Moderator
VIP
Kris99 napisał:
Puchar UEFA na platformie ITI.

ITI wygrała przetarg na transmisję wiosennych rozgrywek Pucharu UEFA.



Czyli oprócz LM maja tez Puchar UEFA :bober:
Szybki jesteś:evil:
Ale dzisiaj mam dobry humor więc :banned:nie będzie:wink:
 

autorus

New member
Juz wypowiadaj. I tak dopiero za trzy miesiące się od nich uwolnisz. A jakby co zawsze można wrócić. :D (Oby nie)


Matiu napisał:
Witam,

Czytam i czytam i .... nadal nic nie wiem :(

Napiszcie czy już wypowiadać umowe C+ , czy będziemy tak czekać w nieskończoność.


Pozdrawiam

Matiu
 

stereoman

New member
Ja bym troszkę spuścił trochę powietrza z balonika zachwytów nad fachowością i wielkimi oczekiwaniami ITI.
Otóż nie ulega wątpliwości,że nie wyrobili się ze startem swojej platformy!
Mecze LM już są w zapowiedzi na następny tydzień w TVN Turbo czyli WIELKA wpadka!Brak koordynacji?Kompetencji?Skoro w czerwcu zrobili pokaz,to chyba nie był przypadek?Studio HD jeszcze nie gotowe?
Nie czepiam się ,ale to są fakty.I tak jeszcze w sumie o platformie prawie nic nie wiadomo,jej starcie-a mecze LM będziemy oglądać w ryku silników samochodowych:p i aromacie spalin/co kto woli/
Gdzieś czytam ,że sieci Aster znacznie podniesiono opłaty/przez ITI/ za programy z paczki TVN/czyżby ciułali na HDTV?:)
Więc radziłbym poczekać z tą rezygnacją z C+,bo jak mówi stare chińskie :)
przysłowie''lepszy SD w garści,niż HD na dachu''
TVN i C+ życzę jak najlepiej,to my jako konsumenci ich usług na tym skorzystamy
pzdr
 

Matiu

New member
Witam

Dziękuje za podpowiedzi, ale to niestety nie rozwiało moich wątpliwości, wręcz przeciwnie !!!
Śledze poczynania ITI do jakiegoś czasu i prawde mówiąc zaczynam sie czuć powoli znichęcony do ich platformy !! Miało być początkiem września i co ????? NIC Codziennie szukam wiarygodnych informacji nt platformy i niestety :( Może to jest przez takie fora jak to, gdzie rozpalamy wyobraźnie "garstki" zapaleńców, a większość tzw społeczeństwa nie ma o tym pojęcia i na pytanie o HDTV robi duże oczy !!!!


Czekająć pozdrawiam

Matiu
 

torsen

New member
Matiu napisał:
Witam

Dziękuje za podpowiedzi, ale to niestety nie rozwiało moich wątpliwości, wręcz przeciwnie !!!
Śledze poczynania ITI do jakiegoś czasu i prawde mówiąc zaczynam sie czuć powoli znichęcony do ich platformy !! Miało być początkiem września i co ????? NIC Codziennie szukam wiarygodnych informacji nt platformy i niestety :( Może to jest przez takie fora jak to, gdzie rozpalamy wyobraźnie "garstki" zapaleńców, a większość tzw społeczeństwa nie ma o tym pojęcia i na pytanie o HDTV robi duże oczy !!!!


Czekająć pozdrawiam

Matiu


nic nie bylo o poczatku wrzesnia - mowili o jesieni. Mozna sie zgodzic, ze faktycznie malo jest edukacji dot HDTV-moim zdaniem ITI powinno to poprowadzic jakas akcje informacyjna oswajajaca z tym co za chwile zaproponuja. Ale chyba wiedza co robia inwestujac potezna kase w ten biznes. Musisz uzbroic sie w cierpliwosc.
 

helcik

New member
jak myslicie, czy ITI bedzie sie dogadywalo z kablowkami, zeby oferowaly ich platforme, czy odbior bedzie mozliwy tylko przez talerz?

pozdro,
helcik
 

Wuwo

New member
To przykre, ale współpraca z kablówkami (Aster) rozpoczęła się od wyłączenia TVN Turbo i Style. Dobrze to nie wróży na przyszłość... A miało być tak pięknie - Liga Mistrzów na Turbo i w ogóle....
ehhh.......
 

torsen

New member
Wuwo napisał:
To przykre, ale współpraca z kablówkami (Aster) rozpoczęła się od wyłączenia TVN Turbo i Style. Dobrze to nie wróży na przyszłość... A miało być tak pięknie - Liga Mistrzów na Turbo i w ogóle....
ehhh.......

Takie sa reguly gry - rynek ustali wlasciwa wartosc kanalow. Teraz ITI uznalo, ze to ma kosztowac wiecej, Aster twierdzi inaczej. Ciekawe jaki bedzie efekt? Proba sil - zobaczymy kto odpusci, a kto nie.
 

Piotr_the

New member
dokładnie w mojej małej osiedlowej kablówce zaledwie pare ulic też znikł TVN turbo :sad: TVN style jeszcze jest;) radocha dla pań:) ale i tak najbardziej załamany jestem Polsatem Sport nie ma mojej ulubionej ligi niemieckiej :x i nie wiem jak mam ja ogladać satelity na parterze nie bedę specjalnie zakładał i bowił się w dekodowanie jakiegos tam kanału sportowego niemieckiego:sad: dobrze, że w tej tv sat osiedlowej jest c+ kodowany w starym dobrym nagra..:D
 

arsenal

Moderator
VIP
Dobra, wystarczy już o kablówkach. Wracamy do tematu.
Ciekawą wiadomością może być to, że wkrótce Onet.pl( w 100% zależny od TVN) zacznie oferować internet DSL na łączach TePsy. Pewnie bez limitów i z większymi prędkościami za mniejszą cenę. I teraz. Pamiętacie prezentację ITI? Była mowa o tym, że platforma będzie wykorzystywać rozwiązania satelitarne jak i internetowe. VOD przez satelitę czy raczej przez sieć? Prawdziwie interaktywne kanały i teleturnieje? Dzielenie się nagranymi na twardym dysku n.p.: odcinkami serialu z innym użytkownikiem platformy ITI? Kto wie, kto wie..;)
 

torsen

New member
arsenal napisał:
Dobra, wystarczy już o kablówkach. Wracamy do tematu.
Ciekawą wiadomością może być to, że wkrótce Onet.pl( w 100% zależny od TVN) zacznie oferować internet DSL na łączach TePsy. Pewnie bez limitów i z większymi prędkościami za mniejszą cenę. I teraz. Pamiętacie prezentację ITI? Była mowa o tym, że platforma będzie wykorzystywać rozwiązania satelitarne jak i internetowe. VOD przez satelitę czy raczej przez sieć? Prawdziwie interaktywne kanały i teleturnieje? Dzielenie się nagranymi na twardym dysku n.p.: odcinkami serialu z innym użytkownikiem platformy ITI? Kto wie, kto wie..;)

Dokladnie HDTV, VoD, PVR to jedna strona medalu, a uslugi "internetowe" to druga - moze to jest wazniejsze. Onet jest poteznym medium - informacje, poczta, roznego rodzaju uslugi itp. I tu trzeba patrzec globalnie na wszystkie elementy ukladanki ITI w kontekscie startu Telewizji Nowej Generacji.Swego czasu Cyfra ( i Wizja TV) i Polsat obiecywaly internet - okazalo sie to totalnym niewypalem i elementem "gry" o zrobycie abonentow! Teraz jest szansa, ze to sie uda! Patrzac calosciowo na ITI to az sie prosi aby ta wieloplatformowa dzialalnosc podac na jednej tacy - TNG
 

byczy

New member
a moze zrobia maly numer i onet z powrotem bedzie udostepnial internet przez satelike?? oferowali juz taka usluge do tego lacze w promocji z TPSA stale i prosze bardzo piekny uklad do szybkiego sciagania filmow VOD aa i z tego co pamietam to "duze pliki" sciagalo sie korzystajac z lacza satelitarnego tak ze sie wpisywalo na liste plik ktory chcialo sie sciagac on sie sciagal gdzies wirtualnie a potem migiem z satelity...............

moze taka sciezka?

pozdrawiam
 

AVMANIAC

New member
Witam :)
Długo już czytam to forum i bardzo mnie cieszy, że mam możliwośc skorzystania z profesjolnego serwisu itd itp :)
W temacie hdtv, mam masę pytan, na które nigdzie do tej pory nie znalazłem odpowiedzi :niewiem:
Na dzien dobry: co, oprócz tvn silnia :D programów będzie w ofercie ITI. moja chciec tvp i polsat, może byc retransmisja ;) sie wie, że nie w hd :D
chyba samymi tvn'ami rynku nie zawojują... .
po drugie primo :)
jakie mają plany odnośnie samego hd, ile i co chcą miec po roku... dobrze byłoby wiedziec czy za rok dalej bedziemy oglądac to samo czyli tvn24hd tvnbalkonhd i tvnszopahd czy może coś więcej... ?
i po trzecie primo...
wiadomo i ja to rozumiem :), że 'zwykłe' kanały na długi czas będą jeszcze 'tak naprawdę' trzonem oferty iti. Jak będzie miec się jakośc tego przekazu w porównaniu ze 'śmigaczami' cyfry+ ?
pytanie na dzien dzisiejszy chyba 'dla mnie' najistotniejsze... hd długo jeszcze pobędzie, zanim stanie się standardem... (3-5 lat min :( )
póki co, chciałbym oglądac zwykłe SD w dobrej jakości, a to jest możliwe !!!
Więc pytam, czy warto czy nie wydac kasę na ITI, czy nadal będzie straszyc z monitora, czy będzie poprawa? i nie chodzi mi o poprawę typu 'kup droższy kabel' będzie lepiej :D

Proszę o poważne odpowiedzi :)

Post chaotyczny, ale właśnie dochodzę do siebie po meczu orłów :)

Szacunek!
 

EMEM

New member
AVMANIAC

Niestety odpowiedzi na twoje pytania są chyba przez wszystkich na tym forum bardzo oczekiwane. Wszyscy czekamy z niecierpliwie :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
AVMANIAC napisał:
Witam :)

Post chaotyczny, ale właśnie dochodzę do siebie po meczu orłów :)

Szacunek!

No faktycznie chaotyczny, trzeba się mocno skupić nad jego zrozumieniem. Informacje na temat zakresu programów ITI znajdziesz już pewnie niebawem na ich stronie i-netowej i sądzę, że w tej chwili poza pogłoskami nikt nie udzieli CI odpowiedzi. Po prostu jeszcze cierpliwie poczekaj i wszystko się wyjaśni. Wytrzymaliśmy tyle lat bez HD wytrzymamy i jeszcze parę tygodni.

AVMANIAC napisał:
Witam :)
... hd długo jeszcze pobędzie, zanim stanie się standardem... (3-5 lat min :( )

Ludzie skąd wy czerpiecie takie wiadomości. Ja nie wiem co będzie za 3 - 5 lat i nie staram się gdybać. Jeszcze parę miesięcy temu czytałem, że w Polsce HD nie będzie przez najbliższe 10 lat. I co?? Okazuje się, że będzie już w tym roku. Nikt nie odpowie Ci na pytanie jak się będzie zmieniała oferta, ile programów HD będzie przybywać, itd, bo nikt tego nie wie. W samym ITI pewnie mają jakieś dalekosiężne plany, ale nie sądzę, ze będą je chcieli zdradzać. Zresztą co nam po zdradzianiu dalekosiężnych planów - papier czy inne medium służące przekazywaniu informacji jest cierpliwy, trzeba czekać na konkrety.

PZDR
 

arsenal

Moderator
VIP
Tuner ADB dla ITI być może pojawi się na wystawie IBC w Amsterdamie!

Odbiornik ADB dla ITI w Amsterdamie
2006-09-06 17:01:34 | Magda Kowalczyk
Ostatnia aktualizacja: 2006-09-07 10:15:34
Źródło: ADB
Advanced Digital Broadcasting (ADB), dostawca technologii dla cyfrowej telewizji pokaże podczas tegorocznej wystawy IBC zaawansowane produkty przeznaczone dla operatorów telewizyjnych. ADB zaprezentuje najnowszą gamę odbiorników IPTV i HD.
Na wystawie zostaną zaprezentowane m.in.:

• nowa generacja produktów IPTV, w tym ADB-3800TW który łączy w sobie IPTV, cyfrową, naziemną telewizję i HDTV. Produkt jest oparty na zaawansowanej, konstrukcji single-chip, która zapewnia dekodowanie zawartości MPEG-4/H.264 i gwarantuje operatorom wydajną dystrybucję usług HDTV;

• odbiornik ADB-3800T, który stanowi reprezentatywne zastosowanie technologii HD i iCAN™-5100TX DVR;

• ADB-5800S HDTV, hybrydowy, satelitarny odbiornik z Ethernetem, który pozwoli operatorom na wzbogacenie ich oferty o usługi takiej, jak VOD; (czy to odbiornik dla platformy spółki ITI Neovision?)

• ADB zaprezentuje technologię pozwalającą na uwydatnienie obrazu;

• Dla operatorów sieci kablowych będą przygotowane specjalne prezentacje produktów DOCSIS i DVB-C, w tym odbiornik ADB-3800C HDTV;

• ADB również pokaże najnowsze rozwiązania dla nowej technologii, w tym innowacyjny pomysł dla wielopokojowych DVR, a także "iCAN™ on-the-move" łączący w sobie DVR z możliwością odbioru telewizyjnego przez DVB-H.
satkurier.pl
 
Status
Zamknięty.
Do góry