Pioneer LX-SC59 czy Marantz SR700x

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gratulacje, porównywałeś bezpośrednio ze swoją Yamahą?
Resztę klocków musisz chyba wyautować, bo kolorami nie pasują ;)
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Powiedz czy zauważyłeś zmianę na lepsze w obrazie? bo te modele X8 mają procesor Qdeo i masę ulepszaczy.
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem tak, póki co testowałem Pionka tylko w stereo i jest przepaść.... Ani moja Yamaszka, ani nawet Maraś 7010 nie mają startu do tego ampli. W sumie to całkiem logiczne bo Pionek to półka Denona z serii 7xxx. Byłem w szoku jakiej lekkości nabrał dźwięk. Nawet przy niskich poziomach głośności bas jest dużo głębszy. Przez chwilę myślałem, że jakies loudness jest powłączane, ale puszczałem dźwięk przez pure direct. Pionki z serii 8 mają bardzo dobry DAC wbudowany i to czuć.
Jeżeli chodzi o kalibrację, to wyraźnie widzę, że trwa znacznie dłużej niż w przypadku Yamahy, jest ona dokładniejsza. Każda kolumna jest mierzona 3-krotnie.
Ponadto bardzo wygodne jest sterowanie z poziomu komputera, czy iPhone.
Skaler obrazu do 4K, skaler dźwięku i inne tego typu bajery.
Jedyną wadą na ten moment jest brak atmosa w konfiguracji 7.2.4 ale na rok, dwa jakoś sobie z tym poradzę :)
Właśnie puściłem aktualizację oprogramowania, możliwe że po aktualizacji ukaże się taka możliwość :)
Wiem, że każdy świeżo po zakupie zachwala zakup na potęgę, ale w przypadku tej zmiany (zmiana ampli na 3 półki wyższy) zdecydowanie czuć różnicę.

Armanig: Oczywiście klocki zostaną podmienione. Blu ray za jakiś czas :)
Bl4ck: Jeszcze nie bawiłem się z ustawieniami. Przyznam, że pionek nie jest królem intuicyjności jeśli chodzi o nawigację, ale daję sobie rade z nim :p
 

werf

Active member
Bez reklam
Jedyną wadą na ten moment jest brak atmosa w konfiguracji 7.2.4 ale na rok, dwa jakoś sobie z tym poradzę :)
Właśnie puściłem aktualizację oprogramowania, możliwe że po aktualizacji ukaże się taka możliwość :)

Na to nie licz,to właśnie jest jedna z istotnych różnic serii 8/9
 

werf

Active member
Bez reklam
Srebrny jest brzydki czarny to zawsze czarny
 

Attachments

  • IMG_1076.jpg
    IMG_1076.jpg
    21,6 KB · Wyś: 53

werf

Active member
Bez reklam
Nie mam już Kapusta więc nie mam co pokazywać : ) gdzieś powinno być foto w naszych zestawach 88 srebrny vs 89 czarny : ) Na dysku mam jeszcze takie
 

Attachments

  • IMG_1073.jpg
    IMG_1073.jpg
    32,3 KB · Wyś: 52

bl4ck

Active member
Bez reklam
Właśnie ten wyświetlacz jest mega.


@zochu91 opisz coś więcej :) mam np pytanie jak musisz dużo kręcić gałką żeby było głośno? jak to wygląda w porównaniu do poprzednich twoich amplitunerów\wzmacniaczy.
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kapusta, no jasne że widziałem, przecież mi go w sklepach wciskali :p. Nie mówię, że mi się srebrne pionki nie podobają, lecz przy moim wystroju z akcentami czerni to srebro ni cholery się nie komponuje :)
Poza tym Oppo 103 w planach a ono wystepuje tylko czarne :p

Bl4ck - wlasciwie to w ogole nie trzeba gałką specjalnie kręcić. Mocy w serii 80 nie brakuje, mamy prawie 200W na kanał w stereo z tego co pamiętam.
Fajne jest to, że dynamika w glosnikach pojawia sie nawet przy niskich poziomach głosnosci. Basu przybyło bardzo dużo względem yamahy :)
Niezły jest wbudowany DAC, po puszczeniu muzyki z usb czy przez blu ray po hdmi brzmi to na prawdę dobrze, jak wzmak stereo :)

P.S. Wersje elite wystepują chyba tylko w USA :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry