Pioneer LX-SC59 czy Marantz SR700x

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ok, pojechałem dzisiaj obejrzeć LX-59 do sklepu. Wizualnie - petarda. Stał obok Maraś 7010 i wyglądał przy nim bardzo plastikowo. Jak się okazuje, jest to już mocno wybrakowany towar, pojedyncze nowe sztuki w sklepach. Pomijam już fakt, że ceny w sklepach internetowych (te okazyjne rzecz jasna) po zweryfikowaniu przez telefon okazują się "pomyłkami"....
Drążąc nieco bardziej temat zacząłem się interesować również tegorocznym modelem LX-701 i dostałem na niego bardzo przyzwoitą ofertę. Jeśli nie uda się wynegocjować przyzwoitej ceny za LX-59 to prawdopodobnie skieruję się w stronę 701-ki. Najpierw jednak odsłuch w następnym tygodniu :)
 

bomarek

Member
Poczytaj w sieci o LX-701. O ile różnica pomiędzy LX-59 i LX-79 to brak przedwzmacniacza gramofonowego to różnice pomiędzy modelami LX-701 a LX-801 są większe. Porównaj chociażby tylne panele z gniazdami wejsciowymi i wejsciowymi.
Ja bym kupił LX-59 a nawet LX-79.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego, ściągnij sobie manuale od obu amplitinerów i przestudiuj. Nie jestem pewien, czy nowa seria ma takie możliwości, odnośnie przypisywania wzmacniaczy bo zdaje się, że na tym Ci zależało.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
W ogóle ta nowa seria wygląda jak dla mnie jakoś tak "skromnie"...
Dlatego właśnie celuję bardziej w LX-59 niżeli LX-701 :)
Dzisiejsze amplitunery to papierowe zabawki względem tych sprzed kilku/kilkunastu lat. Chociażby kwestia pilota. Sprzęty za kilka / kilkanaście tysięcy złotych a piloty mają jak chińskie zamienniki. Moja Yamaha mimo 10 lat ma solidny pilot z wyświetlaczem i funkcją uczenia się innych....
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak, to racja. Zawsze byłem zwolennikiem dużych konkretnych pilotów.
Ale zobacz na pilota Onkyo. Ten mały, skromny z podstawowymi funkcjami.
Jako fan tych dużych, rozbudowanych mocno się zdziwiłem.
A teraz? Nie zamieniłbym go na nic innego. Szczerze.
Na samym środku przycisk Volume (bajka), mały, zgrabny ze wszystkimi podstawowymi funkcjami. Nic więcej absolutnie nie potrzeba.
Niczego nie brakuje, bo i tak wszystko jest pod menu OSD, za to ten większy (porównywałem w obsłudze) jest o wiele mnie ergonomiczny czy przyjazny. 80% przycisków jest zbędnych.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda, ale przyznasz, że wygląda trochę biednie :)
Pilot do nowych serii pionka to już w ogóle żart :D
Ale zawsze alternatywą może być zakup iPada i sterowanie przez wifi
 

bl4ck

Active member
Bez reklam
Mniej guzików i ich fajne rozmieszczenie to wiadomo na plus, ale w cenie > 5000 pln piloty powinny już być wykonane ekskluzywnie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście, że biednie wygląda i oczywiście, że w tej klasie produktów powinno to wyglądać o wiele lepiej. Zgadzam się w zupełności.

Ale polecam dokupić właśnie tego małego (jeżeli ktoś ma w zestawie większego), w Pionku i Onkyo jest to samo, różnią się kształtem przycisków.
To chyba pierwszy pilot z którego tak dobrze mi się korzysta.
Każda marka powinna mieć coś takiego w ofercie, do wyboru.

To tak jak w starych tv Sony, mieliśmy dwustronnego pilota i to był świetny pomysł.

Tak czy inaczej, jak ktoś dostał tego małego (do Pionka czy Onkyo) to szczerze niech się cieszy, zapewniam, że jest przyjemniej i łatwiej.
Więcej nie potrzeba, tam niemal wszystko co potrzebne i tak jest.
Zawsze też można sobie dokupić pilota, są na rynku.
 

soplus

Active member
Bez reklam
Ja tam zawsze wolałem porządnego Harmony one, nie wyobrażam sobie teraz obsługi całego sprzętu tysiącem różnych pilotów.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potrzebuję porady...
Na chwilę obecną jest tylko 1 miejsce z dostępnym LX-59 w kolorze czarnym. Cena ostateczna? Nieznana, ale raczej mało okazyjna.
Dostępne są w 2 miejscach ampli w kolorze srebrnym w bardzo dobrych cenach.
Jako alternatywę zaproponowano mi w bdb. cenie LX-58 (czarną). Różnice względem LX-59:
-Atmos w max konfiguracji 5.2.4 lub 7.2.2
-brak DTS X

Różnica pomiędzy 58-ką a 59-tką, jak sądzę finalnie będzie oscylowała w okolicy 800zł. Warto dopłacać ?
 
Ostatnia edycja:

bomarek

Member
Ja bym sobie głowy nie zawracal LX-58, jeżeli nastawiłeś się na Pioneera to minimum LX-59, tylko się spiesz bo coraz trudniej go kupić.

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry