Pioneer G9

Masta_J

Active member
Bez reklam
BARDZO wątpię.

Nic tak naprawdę nie wiadomo z całą pewnością.

Nie wiadomo czy premiera czerwcowa się nie opóźni (zdarza się).

Nawet jeśli się nie opóźni to może opóźnić się w Polsce.

Jeśli nałożą się dwa opóźnienia...

Cena. Cena również nie jest pewna. Tym bardziej w Polsce; powtarzam pierwsze słowa tego posta odnośnie 12 000 za plazmę FULL HD Pioneera - więcej ta cena jest dla mnie totalnie śmieszna biorąc pod uwagę nawet obecną cenę FULL HD Pioneera a nie mówiąc już wejściową cenę na rynek.

Pamiętajmy, że G9 to będzie stary, dobry, poczciwy... DROGI Pioneer.
To nie będzie jeszcze PanasoPioneer, co do którego wiadomo jeszcze mniej a nawet kiki dementował ostatnio poprzednie plotki odnośnie zdaje się ekranów 44".

Kupować teraz KURO 8G i cieszyć się wspaniałym obrazem!

Pozdrawiam,
 

d.karolik

New member
Witam.
:hmm: tak się zastanawiam skoro mówimy ( spekulujemy ) o G9 że będzie kosztował około 12,000 ( powiedzmy LX 5090 1080p) to w jakiej cenie będzie wtedy G8 LX 5080 ( 1080p ) i oczywiście 5080 ( 720p ) ?.
 

jtd

New member
Bez reklam
Zapewne bedzie tanszy od G9. Ciekawe ile bedzie kosztowal moj LX6080 w dniu pojawienia sie w sklepach LX6090 :cool:
 

d.karolik

New member
To by było dobre ( chodź wszystko możliwe , a już szczególnie u nas ) :
* PDP-LX5090 12,000 zł :D
* PDP-LX5080 10,000 zł :D
* PDP-5080/508 5,000/6,500 zł :D

Oby premiera się nie opóźniła i będzie :eek:k:.
 

jtd

New member
Bez reklam
Nowe informacje ze szwedzkiego forum:
-sterowanie panelem ma byc 14-bitowe
-jasnosc zwiekszona zostanie o 80% w stosunku do G8 (ciekawe czy to sie potwierdzi?)
-oficjalny support xvYCC (nie wiem jak to przetlumaczyc)
 

asoz

New member
d.karolik a jak było z G7 i G8. W tej chwili Pioneer'a 5000EX kupisz drożej niż nowszego LX5080D. Po pierwszych zniżkach G9 będzie tańsza od 8. Elektronika tanieje i to w szybkim tempie (i bardzo dobrze)
Jak widać ceny z generacji na generacje spadają o ok. połowę.
 

jtd

New member
Bez reklam
Test poziomu czerni (50 cali) G8 vs G9 vs Samsung F96:

pioneerkuro9g-5l.jpg
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
właśnie:) miało być porównanie 3 tv

btw.na moim monitorze nie widzę żadnych różnic między dwoma ekraniami, dobrze widzę?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przypuszczalnie o to ma chodzić, że nie widać różnicy.

Jednak to tylko zdjęcia, na żywca podejrzewam, że byłoby inaczej.

Pozdrawiam,
 

Sansei6

Member
Bez reklam
hmm ciekawe, tylko czemu oba tv nie są po tym samym kątem ustawione do foto? O odległości nie wspominając ;) bo zakładam już, że ustawienia obu są odpowiednie.
 

jtd

New member
Bez reklam
plazma jest pod katem, a lcd prawie na wprost wiec w czym problem :cool: tutaj jest pokazany poziom czerni w pomieszczeniu gdzie jest calkowita ciemnosc
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
"Dźień dobry.. Krzysio Jarzyna ze Szczeina... i wszystko jasne":p - przypomniała mi się akcja z filmu, tutaj Krzysio to kuro oczywiście;)

takie porównania utwierdzją mnie w przekonaniu, że nie ma innej opcji jak kuro i cieszę się, że z biegiem czasu zostają już praktycznie same za aniżeli przeciw kuro gdzie jeszcze niedawno plazma była dla mni abstrakcją
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
oczywiście nie można takich fotoporównań traktowac bardzo poważnie, może samsung był nieskalibrowany poprawnie, może foto źle zrobione itp. , chociaż na tyle lcd co już widziałem nie spotkałem takiego który w ciemnym pomieszczeniu miałby taką czerń i w ogóle obraz jak kuro.
 
Do góry