Pioneer G8

numi42

New member
Witam,mam pytanie do posiadaczy plazm pioneer,a szczególnie modelu 4280XA.Przeczytałem wszystkie wypowiedzi w tym temacie( trochę mi to zajęło)i zauważyłem że kilku posiadaczy plazm pioneera nie jest za bardzo zadowolonych z płynności ruchu,prezentowanych na tych plazmach, no niestety i ja do nich należę.Od tygodnia jestem prawie szczęśliwym posiadaczem plazmy 4280XA i oczywiście z jakości obrazu jestem zadowolony, lecz jeden szczegół spędza mi sen z powiek.Przy wolnym ruchu kamery w poziomie,zauważyłem na 30% programów, zarówno w sd jak i hd że przedmioty i osoby szczególnie widoczne na drugim planie drgają, gdyby były zamazane to bym zrozumiał ale ten efekt rodem z tanich telewizorów lcd jest drażniący,zauważają go wszyscy domownicy.Włączyłem 100Hz i nic(tylko napisy przesuwają się płynnie),powyłączałem wszystkie ulepszacze, nic nie daje.Posiadam cyfrę, N-kę,dobrą instalację analogową.Taki efekt zauważyłem już na innych modelach pioneera w sklepach, lecz sprzedawcy tłumaczyli się złym sygnałem.Poprzednio miałem plazmę panasonic 37PA60 i było ok
 

numi42

New member
A może udało się komuś z posiadaczy plazm pioneera-kuro, wyeliminować tą dolegliwość, przez wprowadzenie innej kombinacji w ustawieniach. Będę wdzieczny za wszelką pomoc.
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
troszke nie rozumiem problemu... co znaczy drugi plan w telewizorze? Chyba drugi plan inaczej sie moze zachowywac w jakies projekcji 3D ale w obrazach telewizyjnych nie ma trojwymiarowości i mniemam ,ze jak drugi plan sie zlewa to i pierwszy tez... :) tylko przez jego bliskosc i wyrazistosc mniej to odbieramy... tak kombinuje moge sie mylic, pozdr.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Oczywiście, że możesz się mylić. Przecież drugi plan w telewizorze jest efektem tego, co wcześniej widzi kamera. A ta przecież widzi rzeczywistość 3d.

ArtS :)
 

numi42

New member
Niepotrzebnie wprowadziłem zamieszanie określeniem "drugi plan",minęły następne dwa dni moich obserwacji płynności odtwarzanego ruchu. Jednoznacznie stwierdzam że modele pioneera 4280xa/xd ( bo tylko takie obserwowałem)mają problem z odtwarzaniem płynności obrazu,zwłaszcza przy wolnym przesuwaniu się kamery w poziomie,całość obrazu jest płynna ale poszczególne jego elementy(np:przedmioty,ludzie)drżą i to zarówno przy sygnale sd jak i hd.Osobiście ustawiłem obok siebie dwa modele telewizorów lcd panasonic 32lx70 i pioneer 4280xa i podałem ten sam sygnał analogowy ze zwykłej anteny, przy użyciu rozdzielacza sygnału,nie zwracałem uwagi na jakość, tylko płynność obrazu.Wynik-panasonic całkowity brak drgań postaci i przedmiotów i piękna płynność a pionieer no niestety nie zawsze płynnie. Miałem zamiar wymienić go na telewizor innej firmy, lecz po tygodniu obcowania z takim obrazem(naturalność kolorów,kontrast)już nic mi się nie podobało i jakoś przeboleję ten drażniący szczegół.Na szczęście dotyczy to niektórych nadawanych programów i filmów.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@numi42

bo już nic nie rozumiem. to zostawiasz pioneera czy nie?

zaniepokojony twoimi obserwacjami bacznie przyglądam się od dwu dni baczniej mojemu 5090 i bogu dzięki nie zauważyłem tego problemu.

ale mam wrażenie, że przy szybkim ruchu kamery (nie wiem jak to nazwać) jest jakiś "bałagan" na ekranie. oczywiście mam za małe doświadczenie, żeby powiedzieć, że jest to wina telewizora, technologii hd czy też kiepskiego nadawania z satelity.

może bardziej doświadczeni koledzy wypowiedzą się na ten temat.
 

numi42

New member
misiaczekmarek Bardzo dobrze to określiłeś " bałagan", moim zdaniem jest to wynikiem nie zastosowania w plazmach pioneer ulepszaczy płynności takich jak " np:digital natural motion-philips,motion picture pro-panasonic,trud-sharp)wiem że te ulepszacze są zastosowane w telewizorach lcd,telewizory plazmowe podobno takich takich problemów nie mają. Jak mam się czuć,gdy starszy syn mówi do mnie" tyle kasy wydałeś,takie ma piękne kolory i kontrast a przy ruchu kamery na niektórych programach taka kaszana,syn posiada lcd 32pf7762 philipsa".Układ 100Hz w tym telewizorze poprawia płynność ruchu przesuwających się u dołu ekranu napisów,niweluje migotanie obrazu lecz nie usuwa opisanego przeze mnie drgania postaci, przedmiotów.Nie jestem fachowcem ale wiem że sam układ 100Hz to za mało aby uzyskać płynność ruchu."misiaczekmarek" odpowiadając na Twoje zapytanie, stwierdzam kategorycznie że nie oddam już tego telewizora(mam jeszcze dwa dni) bo żaden inny z oglądanych przeze mnie telewizorów takich naturalnych kolorów i kontrastu nie posiadał
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pioneer posiada trzy tryby odświeżania. 75Hz, 72Hz oraz 100 Hz. Ważne jest, aby nie stosować przypadkiem trybu 72Hz do zwykłedo sygnału telewizyjnego. Ponieważ Pioneer musi być wyjątkowy, dla uproszczenia tryby te nazywają się Drive Mode 1 do 3. Niestety, nie wiem, który jest który. Może jakiś posiadacz Pionka podpowie?

Reguła jest bardzo prosta: częstotliwość odświeżania powinna być całkowitą wielokrotnością częstotliwości sygnału podstawowego.

ArtS :)
 

numi42

New member
MOJE USTAWIENIA. Wybieramy USER;
contrast 37
brightness 0
Colour 0
Tint +2
Sharpness +2
Pro Adjustment >
Pure Cinema >
Film mode OFF
Text optimalisation on
Inteligent mode OFF
Picture detail >
DRE Picture Mid
Black Level OFF
ACL OFF
Enhancer Mode 2
Gamma 2
Colour Detail > MANUAL (przytrzymaj ENTER przez 3 sek, aby wejść w ustawienia kolorów)
R High 4
G High +2
B High 0
R Low 0
G Low 0
B Low 0

CTI on
Colour managment >
R +3
Y +1
G -3
C -5
B +2
M +5
Colour space 1
Noise Reduction >
3DNR Low
Field NR Low
Block NR OFF
Mosquito NR OFF
Others >
3DYC Mid
I-P mode 1

Sound >
Treble +1
Bass 2
Balance 0
Sound Effect >
SRS Focus On
SRS OFF
SRS TruBass OFF

1-75Hz,2-100HZ,3-72HZ
 

numi42

New member
USTAWIENIA NA NOC-Wybieramy MOVIE;
contrast 25
brightness -4
Colour +6
Tint +2
Sharpness +3
Pro Adjustment >
Pure Cinema >
Film mode OFF
Text optimalisation on
Inteligent mode OFF
Picture detail >
DRE Picture Mid
Black Level OFF
ACL OFF
Enhancer Mode 2
Gamma 2
Colour Detail > MANUAL (przytrzymaj ENTER przez 3 sek, aby wejść w ustawienia kolorów)
R High +2
G High +1
B High 0
R Low 0
G Low 0
B Low 0

CTI on
Colour managment >
R +3
Y +1
G -3
C -5
B +2
M +5
Colour space 2-WAŻNE!!
Noise Reduction >
3DNR Low
Field NR Low
Block NR OFF
Mosquito NR OFF
Others >
3DYC Mid
I-P mode 1

Sound >
Treble +1
Bass 2
Balance 0
Sound Effect >
SRS Focus On
SRS OFF
SRS TruBass OFF obie wersje na ustawieniach DRIVE MODE 2
 
Ostatnia edycja:

rkaniews

Member
Jeżeli zaczynam się przyglądać obrazowi na moim tv, to widzę te drgania. Nie dzieje się to na wszystkich kanałach. Drive mode mam wszędzie ustawiony 2, więc to nie to jest ten problem. Zastanawiam się, czy nie jest to spowodowane:
- aktualną jakością programu na danym kanale
- tym, że mój TV ma gdzieś 25h całkowitej pracy
- słabą jakością samego sygnału.

Do porównaniach do innych plazm od konkurencji nie potrafię się odnieść. Miałem ją (tę konkurencję) przez godzinkę - odpadła z powodu jakości samego obrazu.
 

skipper

New member
To zjawisko, o którym piszecie Panowie, wg mnie nazywa się "judder". Od kiedy mam 508xd, tez to zauwazyłem. Na początku był to dramat, ale już się przuzwyczaiłem. Dodam jeszcze, że to zjawisko zaczołem widzieć na każdymTV!! Na crt też to występuje, jest mniej widoczne bo ekran jest mniejszy i tyle. Widać to tez na filmach w kinie!! Poprostu już tak jest i tyle. Jest to doskonale widoczna w programach Top Gear kiedy kamera pokazuje np deskę roździelczą przejeżdzając od lewej do prawej, wszystkow wtedy skacze.

Pozdrawiam Michał
 

numi42

New member
Panowie przed chwilą obejrzałem premierę filmu szklana pułapka 4 na canal+ i powiem tylko jedno-uczta dla oczu, te kolory to bajka,a czerń i związany z tym kontrast to niedościgniony jak na razie wzorzec dla konkurencji, więc postaram się nie zauważać tych drgań.Prawdą jest że teraz zauważam je również w zwykłych telewizorach crt,poprawę przynoszą takie ulepszacze jak DNM-philipsa lecz dzieje się to kosztem naturalności obrazu( sztuczność,obraz jak w telenoweli), więc przestaję narzekać i skupiam się od teraz na zaletach posiadanego telewizora, a jest ich jak dla mnie bardzo wiele.O ile ktoś skorzysta z moich ustawień lub je skoryguje, to będę wdzięczny za opinie i sugestie w tej sprawie.
Rewolucyjna technologia NXP - perfekcyjny obraz HD



<H3>NXP, niezależny producent półprzewodników założony przez Philipsa, wprowadził na rynek pierwszy na świecie układ przetwarzania obrazu wyposażony w technologię Motion Accurate Picture Processing, umożliwiający producentom telewizorów znaczną poprawę jakości obrazu wysokiej rozdzielczości (HD) na ekranach ciekłokrystalicznych LCD.

</H3>Technologia wprowadzona do nowego układu przetwarzania obrazu NXP - PNX5100 łączy w sobie wysoką przejrzystość poruszających się obrazów (Movie Judder Cancellation MJC), doskonałą ostrość przedmiotów w ruchu z bogatymi, intensywnymi kolorami, które z powodzeniem zastąpią widoczne aureole i zamazania szybko zmieniających się scen i zapewnią widzom niezapomniane wrażenia podczas oglądania sportu i filmów akcji.
Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

numi42

New member
Ja oglądałem wersję szklanej pułapki 4 w sd,na kanale 20 w canal+ ,od godz 20.00 i jakość była również super.Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
numi42 napisał:
Wiem "STARY" do czego służy funkcja edytuj,ale gdybyś miał chociaż trochę wyczucia i spostrzegawczości to zauważyłbyś że od marca 2006 roku napisałem 18 postów, więc myślę że nie jest wielkim przewinieniem wprowadzenie kilku dodatkowych postów przeze mnie.Pozdrawiam i przepraszam za "kłopot"

No to jeśli wiesz to tym bardziej odstawiasz manianę.
To ile napisałeś postów nie ma kompletnie żadnego znaczenia BO WIESZ.

Wielkim przewinieniem pewnie nie jest ale lipnie się czyta kilka razy tego samego autora jednego pod drugim, aż dziw mnie bierze, że żaden mod tu porządku nie zrobił do tej pory.

Pozdrawiam,
 
Do góry