Pioneer G8

ArtS007

New member
Bez reklam
Pamiętaj tylko, że Pioneer 50" jest standardowo bez głośników i podstawy. Tak więc wydatek może się nieco zwiększyć.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jak chcesz full hd to musisz dopłacić około 3K PLN do Pioneera LX5090 - na prezentacji od Kikiego przekonasz się czy warto dopłacać.

Pozdrawiam,
 

serce

New member
Ile kosztują głośniki oraz podstawka.

Czy głośniki będą mi potrzebne jak będę miał kino domowe oraz czy podstawka będzie potrzebna jeśli będę chciał tv zawiesić na ścianie.
-
Masta a czy ty porównywałeś oba tv czyli Pioneera hd z full hd.Na zagranicznych forach czytałem że z 4m nie widać różnicy na tv a full hd gorzej sd skaluje,jednak tak jak mówisz na prezentacji zobaczę jednak człowiek już chce wiedzieć,rozumiesz chyba heh:twisted:

dzięki,:krol:
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Koszt głośników i podstawy to jakieś tysiąc złotych. Oczywiście, jak chcesz powiesić, podstawa Ci niepotrzebna. Głośniki również, jeśli chcesz słuchać przez amplituner. Jednak było tu już kiedyś pytanie, dlaczego nie ma głosu w Pioneerze 50"? :)

ArtS :)
 

asoz

New member
serce napisał:
Czy głośniki będą mi potrzebne jak będę miał kino domowe oraz czy podstawka będzie potrzebna jeśli będę chciał tv zawiesić na ścianie.

Dwa razy nie.

Jak dla mnie, jedyna różnica z 2 metrów jest taka, że Full HD jakby słabiej świeci. NIe mówie, że to gorzej ale tak poprostu jest. Także śmiało można brać HD Ready i będzie bosko.
 

serce

New member
Dzięki panowie już wszystko wiem co chciałem:twisted:

Na tym forum zobaczyłem niektóre sceny że lepiej hd śmiga niż full hd,jeśli full hd to już te najnowsze modele za 15k ... a taka cena mnie przeraża więc i odpada heh.

Panowie macie jeszcze fora podobne do tego n/w gdzie są obrazy Pioneera?
http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=920011&page=69

IMG_0296.jpg

--
Coś takiego chciał bym utworzyć czyli tv na ścianie a obok kino domowe i półeczka na n,ps3 i inne duperele chyba że kupię od razu taką półeczkę małą z tv do zawieszenia+maskowanie kabelków.

IMG_4517_cr800.jpg


ładny obraz :twisted:
 
Ostatnia edycja:

robertw3d

New member
Ja kupiłem w zeszłym tygodniu od KiKi'ego 4280XA i jestem na maxa zadowolny :-D U mnie z przewodami nie było problemu, bo mieszkanie urządzałem od zera - skułem trochę tynku, włożyłem tam kilka porządnych Tech+Linków i teraz wszystko pięknie gra, a ja nie muszę się gapić na wiszące przewody. Maskownice są dobre jak nie chcesz rujnować ściany - ale pamiętaj, że często dobre kable = grube kable :) może się okazać jak będziesz chciał od razu "zasilić" wszystkie gniazda TV, to powstanie taka wiącha, której nie da się ładnie i łatwo ukryć. Ja schowałem w ścianie następujące przewody:
- zasilanie
- 2x HDMI
- antena
- SCART
- VGA
- kable głośnikowe
Teraz widzę, że mogłem jeszcze dodać SPDIF'a lub 2xRCA do podłączenia TV do tunera (wcześniej zakładałem, że będę miał podłączenego bezpośrednio do niego STB od kablówki)
Na szczęście miałem dobrych malarzy i pięknie zakryli wszystkie "wyrwy" w ścianie :-D
 

jaceloth

New member
ja wziąłem bez głośników. tak tv wygląda bardziej estetycznie, a to też się liczy. zresztą, jak później będziesz chciał, to znajdziesz wiele dużo tańszych zwykłych głośniczków, które można podłaczyc. o tym też już było w tym wątku.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mnie najbardziej podoba się konfiguracja z oryginalnymi głośnikami po bokach i takową konfigurację polecam :eek:k:

Pozdrawiam,
 

serce

New member
Tv raczej jest już pewny gdyż ostatnio znów sobie go potestowałem i powiem tylko że to numer 1.Testowałem również full hd Pioneer jednak .. powiem wam że z 4m nie widać za dużej różnicy,widać tylko było jak był ogień sygnał czyli discovery/national już nie pamiętam co to było i zgłupiałem również jak zobaczyłem mecz canal+sport hd heh jednak wystarczy hd gdyż u nas za dużo tych super sygnałów nie ma ;/ a 3k zostawię sobie w portfelu chociaż strasznie kusi full hd jednak cena jest za duża.

Nie wiem teraz czy brać na raty czy ogólnie kasa na stół,braliście na raty,jaka najlepsza jest opcja?
Jak nie raty to muszę parę k uzbierać aby zabezpieczyć się heh.

Macie może obrazki Pioneera z innych for? Oglądam sobie z wielką przyjmenością heh

-----
Została mi jeszcze jedna sprawa :/ kino domowe.Myślałem aby wziąć plastik panasonic za 1300zł fajny kumpel ma i słyszałem wszystko ok a ja raczej techniawki nie słucham tylko hh,dance,pop lecz te dwa następne gatunki to raczej czasami i rzadko wpadnie mi fajna nuta,piszę to gdyż hh nie pasuje do tych następnych heh.
Dziś sobie popatrzyłem na gazetki z marketów gdyż chyba tam najlepiej coś wychaczyć z 2k na 1.5k albo i niżej i zobaczyłem ... zgadnijcie :D? Pioneer tak tak kino domowe Pioneer jak by to ładnie pasowało ale że się nie znam muszę się was zapytać.

Bardzo was proszę abyście zobaczyli ten model i powiedzieli czy był by dobry: http://www.mediamarkt.pl/krakow/gazetka/
1300zł to bardzo fajna cena w dodatku że to Pioneer,pewnie jest to stary model ale mi to zwisa.Nie jestem jakimś audiofilem ale pasuje aby ten zestaw był lepszy od w/w panasonica plastik.
Myślałem aby coś porządnego wziąść czyt. 3k jednak ... żal mi troszkę pieniędzy,na tv jednak nie heh ale kino domowe to rzeczywiście jakoś zatrzymuje mnie bo ps3 pasuje jeszcze kupić,taki full zestaw sobie chcę sprawić.

Co myślicie o tym Pioneerze? Dobry ten sprzęcik,cena mnie bardzo zainteresowałą bo 1300zł + marka Pioneer więc ładnie by się to komponowało heh.
Kino domowe to plastik 4głośniki duże jak drewno no to chyba tylko w cenie wychaczę 2duże ale jeśli były by 4duże to 2k byłbym bardzo zadowolony jednak marka musi być solidna,nie lubię nieznanych mark :/
pozdrawiam :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaroslawp

New member
serce napisał:
Tv raczej jest już pewny gdyż ostatnio znów sobie go potestowałem i powiem tylko że to numer 1.Testowałem również full hd Pioneer jednak .....
Testowałeś fullHD Pioneera w Krakowie w sklepie? W którym, bo nie mogę takiego namierzyć.
A co zestawu KD, to odwiedź jeden ze sklepów: KlinikaDźwięku, Arcanvision lub Audiotrend. Tam Ci lepiej doradzą niż w MM.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

serce

New member
Słowo "testowałem" za dużo tutaj znaczy,przepraszam bo ostatnio jestem tak mało rozgarnięty gdyż ciągle myślę o tv... testowałem parę min ten model full hd gdyż 1st mało czasu 2nd coś nie byli za bardzo chętni kolesie :/ i to parę miesięcy temu było,przypadkiem,baner mnie zainteresował,teraz głównie chcą opchnąć 5080 więc 5090 nie dają,niektórzy mają na magazynach ale testować nie ma jak ... można tylko kupić.
Ten tv był/jest w galerii kazimierz,jakiś sklep ale nie pamiętam już jaki bo tego tam naprawdę sporo a gdzie widziałem jakiś tv to wpadałem,nie patrzyłem co to za sklep.
http://www.pioneer.pl/pl/products/shops/list.html
Sprawdź wszystkie te sklepy w/w na pewno gdzieś będzie model full hd :eek:k:
-------------------
Ostatnio to już sam nie wiem co robić... testowałem sporo pioneera hd i wszystko było ok,kolory bardzo ostre oraz czerń.Porównałem z sonym,sharp i pioneer to klasa w sobie,nie wybierałem go gdyż dla mnie zawsze był powyżej 10tys. więc odpadał,ale teraz hd 7tys a full hd 9tys.
Teraz mam ciężki orzech do zgryzienia gdyż tv chce na 5lat a pasuje te full hd ponieważ coraz bardziej to się sławne staje i coraz więcej kanałów.Obliczyłem sobie że jak tv zostaje mi na dłuższą porę to lepiej full hd a znów 2tys to w ratach za bardzo nie będę czuł(jednak raty,pytałem się paru osób co się na tym znają i mówią że lepiej sobie w ratach brać bo zawsze kasa zostaje,ważne tylko jest aby mieć chociaż 80% kasy sprzętu przy sobie,pewnie w ratach dojdzie +1k bądź 1.5k ale dwa lata np. nie powinienm tego poczuć).

Dużo osób pisze że nie widać jakiejś dużej różnicy między 5080 a 5090 jednak brak tego znaczku "full hd" mnie przeraża.Widziałem na własne oczy co robi ten pioneer 5080 jednak ... ciągle myślę co zrobi 5090 ... wydaje mi się że powinien być o 50% lepszy ale nie mogę tego zweryfikować(nie widziałęm teraz 5090 a kiedy go "testowałem chwilkę" to było trochę temu oraz nie byłem wtedy zainteresowany tv jednak ... zobaczyłem pioneer nowy model coś takiego(baner taki wielki) i mnie skłoniło abym sobie zobaczył,była miazga jednak również jak widziałem (o wiele dłużej) hd to mnie ścięło heh brak słów marka Pioneer to numer 1.

Co wybralibyście w tej chwili,pioneer pdp5080xd hd 8g za 7tys czy pioneer lx5090 full hd 9g 9tys.
2tys dokładać to bardzo dużo ale jeśli model jest o wiele lepszy to pewnie się opłaca,patrząc na płacenie ratami to znów taki ból jak odrazu kaskę oddać nie jest,bank to robi heh ale oni nie płaczą bo dostają po roku/dwoch dodatkową kaske od nas ... magia rat eh.

Mam jeszcze miesiąc do podjęcia decyzji jednak myślę że lepiej było by poczekać 2/3miechy i sobie dozbierać parę k na full hd i się zabezpieczyć.Wszystko robię na szybko jednak kiedy przeanalizuję sobie sprawę zawsze podchodzę z dystansem i wolę poczekać aby wszystko było na setke załatwione.
Co byście zrobili w mojej sytuacji?


Ciągle jakoś tak myślę że tv hd na full hd to taki połowę full hd :/ i mnie to jakoś przeraża,również myślę że jeszcze lepszy obraz full hd będzie miało od hd,dla waszej informacji według mnie pioneer hd deklasował sharp/sony full hd no ale teraz x4500 więc można było by testować ;] ale znów cena ... sony droższy od pioneera...coś nieprawdopodobnego.
Głównym źródłem będzie nka sd jednak ma kanały fhd,następnie ps3 fhd,dvd sd i chyba tyle.Na nce za dużo przy fhd bym nie spędzał jednak pewnie gdybym oglądnął meczyk to by mnie ścięło(i tak ma być po zakupie heh,u kumpla wiele razy oglądałem fhd meczyk głównie canal+sport to poprostu miazga,oglądnąć super mecze/gwiazdy/kluby ich piękne podania/strzały itp. jednym słowem ogień).

Jestem taki nierozgarnięty w tym temacie gdyż 7/9tys. to dużo i nie chcę mieć takiej chwili że później będę żałował że nie dołożyłem groszy w stosunku do tyle tys.
Ma ktoś może jakieś testy między 5080 a 5090,również proszę o opinie użytkowników w/w modeli oraz linki z obrazkami w/w modeli.
Najlepiej to chyba było by posiedzieć parę h i posprawdzać obrazki na różnych sygnałach,na pewno będę testował oba tv(jeśli będzie taka możliwość bo teraz ceny tak spadły że sporo ludzi bierze te modele,ostatnio z kolesiem rozmawiałem to mówił że mieli sporo modeli 5080 ok 10 a teraz tylko 2 ...)

Dobra wystarczy już bo napisałem małą książeczke ... teraz czekam na wasze info bo nie mogę do siebie dojść heh.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

motobartcompany

New member
Kolego pierwszy raz słyszę, że n-ka w dekoderze n-box ma 1080p bo tak to można wywnioskować z twojego postu:
Na nce za dużo przy fhd bym nie spędzał
Oni nadają w 1080i, a to jest hd ready. Żeby tyko w takiej rozdzielczości nadawali, to by był luksus

Podobnie jest z playstation 3. Gier w full HD praktycznie nie ma, konsola jest za słaba nawet na hd-ready dlatego na nowe gry w 1080p nie ma co liczyć. Jedynie Blu- ray.

Nie widziałem piona 9 generacji, ale z tego co czytałem po testach i tu na forum to ma ciut lepszą czerń i za razem obraz. Jednak wiesze zużycie energi (Full HD) powoduje wiekszy hałas wydawany przez TV. Brzęczenie typowe dla plazm.
Mój stary panas pv700 brzęczał, 5080xd brzęczy jeszcze głośniej. w dzień tego tak nie słychać ale nocą przy idealnej ciszy, trochę przeszkadza.

ósma generacja piona nie jest bez wad:
Wolne wybieranie źródeł sygnału.
przy czarnym ekranie w nocy widać mrowienie na ekranie, fioletowe kropki.
Trochę przeszkadza dość duża ziarnistość obrazu.
Na ludzkiej skórze widać nie plynne przejścia tonalne.
bardzo delikatna swiecąca ramka

Zalety.
Najlepszy obraz w plaszczakach jaki widziałem
Dobra czerń ( ale nie jest idealna w 9 generacji jest lepsza chociaż też świeci)
Praktycznie nie do zauważenie zielone krawędzie.
Płynny ruch
Genialny design
 

serce

New member
Wiem że n,ps3 itp. nie są w 100% full hd jednak tak już się przyjęło gdyż dają piękny obraz:eek:k:
Przestraszyłeś mnie tym swoim postem ;] głównie chodzi o ziarnistość,której baaardzo nie lubię ;/ Czy dla Ciebie 5080 to najlepszy model hd a 5090 full hd?
Czekam na więcej informacji w/w modeli.
 

asoz

New member
To widziałeś 9G czy nie ?! Bo najpier piszesz, że nie, a potem mówisz że najlepszy obraz jaki widziałeś. Ja widziałem 8G Full HD, 8G HD i 9G.
Wszystkie zaje... Jeśli wykorzystywał byś go d BD, to fajnie było by mieć Full HD, ale jeśli nie, to nie wiem, musisz sam zdecydować. Nka nadaje w 720p lub 1080i. Do Full HD jeszcze daleko. Na dzień dzisiejszy nie ma żadnego kanału.
 

asoz

New member
Czyli jeśli ktoś nie korzysta z BD, to lepszym wyjściem będzie HD Ready, gdyż kanały w SD powinny wyglądać lepiej, a do tego HD Ready jaśniej świeci.
 

serce

New member
A 5090 to nie 9g? Jeśli nie to pomyliłem się,chwilkę widziałem 5090 full hd i sporo 5080 hd.
Wiec na tą chwilę lepszym wyborem jest 5080,myślałem że full hd ma ps3 ale rzeczywiście nie ma ;/ telewizja to wiedziałem że takie tylko w nazwie ma.
 
Do góry