Pioneer G8

rkaniews

Member
Film Mode Deinterlacing

"Smooth" mode combines film mode deinterlacing with an element of motion compensated frame interpolation. From my tests, motion blur during slow pans was reduced considerably, but there remained the odd shimmer around moving objects... only you yourself can decide whether this trade-off is worth it.

In "Advance" mode, the original 24 fps film frames are reconstructed then displayed at 72 Hz, in the process eliminating the infamous telecine judder. Use this mode to watch your NTSC and HD/ Blu-ray films for a smoother experience.
------------------------
Może to jest lekarstwo na drgające filmy... PURE CINEMA mam na off - przetestuje w domku i zobaczę efekty.
 

pspot

Member
Panowie, drganie obrazu w ruchu (tzw. judder, lub efekt stroboskopu) występuje tez i w mojej KUROpatwie (pisałem też o tym wcześniej). Dodam że przy ustawieniu drive mode 3 (72 Hz) na zwykłym sygnale jest on dwa razy większy... Ale uwaga: jakiś czas temu byłem w kinie na filmie Indiana Jones i ku mojemu zdziwieniu obraz w kinie przestał być dla mnie fascynującym - pewnie za dużo się napatrzyłem na KUROpatwę: obraz w kinie ma jakies takie gorsze kolory, kontrast (choć mój TV też oglądam na ustawieniach filmowych) a judder jest większy niż w na moim TV przy ustawieniu na Drive mode 3 (72 Hz)... Więc traktuję tę przypadłośc jako wierne odtworzenie filmu, bez zbędnych "ulepszaczy" - a o to przeciez chodzi.
 

numi42

New member
Masta_J -w odpowiedzi na Twój zarzut( teraz widzę że słuszny) częściowo naprawiłem swój błąd. A co do ustawień w pioneera, a dokładniej ustawienie w opcji "PURE CINEMA" na parametr "ADVANSE" to jest tak jak mój poprzednik Masta-J stwierdził tylko do bluray oraz do systemu NTSC.Cytując instrukcję"opcji Advance nie można wybrać gdy na wejściu podany jest sygnał Pal,Secam,576i,576p,720p@50Hz,1080i@50Hz,1080p@50Hz/60Hz"
 

Hopkirk

New member
pspot napisał:
Panowie, drganie obrazu w ruchu (tzw. judder, lub efekt stroboskopu) występuje tez i w mojej KUROpatwie (pisałem też o tym wcześniej)...
W tej klasie sprzętu powinna być możliwość płynnego odtwarzania ruchu. Jest to duża wada Pioneera.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Mylisz się. Nic nie jest doskonałe.
Dla kogoś innego w tej klasie co innego będzie najważniejsze.

A obraz z Pioneera ciągle pozostaje obrazem tylko Pioneera.

Pozdrawiam,
 

jaro0508

Member
pioneer 428XD

Marze o zakupie własnie tej plazmy..choc waham sie czy az tak istotna roznica między nią a 4280XD ???czy warto jedna kupic 428XD? kaski bym wysupłał...;) mam do tv dobre 3m ...na co w tym modelu nalezy zwrocic uwage?mam cyfre + i siatke...?? niech Szanowne Grono przemowi..:)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Różnicy w obrazie nie ma. Jest w wyposażeniu.

Przy takiej odległości na Twoim miejscu poszedłbym w stronę 5080XA.

Pozdrawiam,
 

jaroslawp

New member
Sam porównaj oba tv
428-4280.jpg
 

jaro0508

Member
tak troszke kaski to kosztuje wiec warto popytac...a czy jesli teraz mam na swoim CRT 100Hz tv ładny obraz z siatki to strace na sygnale? bo z siatki mam polsat i regionalną a reszta z fergusona 8900 hd planuje...jak pionier radzi sobie ze zwykla siatka jesli jest naprawde dobry odbior z niej?przeciez wielu tak ma..... dylemat czy pogorszy jakośc z tv Crt na rzecz plazmy? bo jesli nic sie nie zmieni a nawet bedzie lepiej <siatka>to kupije zaraz:)
 

romano008

New member
Pionek + komp

Witam panowie.
Posiadam Pioneerka 4280 xa, jak najlepiej podłączyć go do kompa. Słyszałem że jest możliwość po kabelku hdmi, w tv jest wejście lecz jakie wyjście w kompie bo nie mam wyjścia hdmi, czyżby s-video?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
jaro0508 napisał:
dylemat czy pogorszy jakośc z tv Crt na rzecz plazmy? bo jesli nic sie nie zmieni a nawet bedzie lepiej <siatka>to kupije zaraz:)


Zadałeś dość trudne pytanie. Po pierwsze rozmiar - nie wiem jaki masz CRT, ale duży ekran zawsze mocno ukazuje niedoskonałości obrazu. Dodatkowo obraz na płaskich wyświetlaczach jest po prostu inny i trzeba się do niego przyzwyczaić. Jeżeli chodzi o plazmy, to mają one bardziej analogowy (kineskopowy) obraz niż LCD. Ale jest inny, ma inny charakter.

Tak ja CI radził Masta, najlepsza jest prezentacja w własnym domu. PZDR
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
romano008 napisał:
Witam panowie.
Posiadam Pioneerka 4280 xa, jak najlepiej podłączyć go do kompa. Słyszałem że jest możliwość po kabelku hdmi, w tv jest wejście lecz jakie wyjście w kompie bo nie mam wyjścia hdmi, czyżby s-video?

S-Video da najsłabszy z możliwych obrazów, no może jeszcze poza kompozytowym.
Najlepiej podłączyć przez DVI a jeśli i tego nie masz to VGA.

Pozdrawiam,
 

robertw3d

New member
romano008 napisał:
mam dvi tyle ze podpięty mam pod niego monitor

A nie masz 2 wyjść? Trudno jest mi uwierzyć, że masz komputer tylko z 1x DVI (no chyba, że masz Maca mini ... ) Ja z braku laku podłączam laptopa przez VGA i jest lepiej niż b. dobrze ... do tego VLC z korekcją aspectu i jest miód :cool:
 
Do góry