Pioneer G8

BlackC

New member
Coś tu "cicho" ostatnio . Czyżby ustawienia w menu serwisowym były aż tak czasochłonne , lub nieszczęśliwe , że nikt nie chwali się rezultatami ?
Jestem ciekaw waszych doświadczeń z KURO .
 

pspot

Member
Czytałem na wątku coś o bzyczeniu ekranu KURO - i zauwazyłem, że u mnie też bzyczy, ale częstotliwośc bzyczenia zależy od jasności wyświetlanych na ekranie obrazów - jak są jasne sceny to bzyczy cienień i głośniej, jak sią ciemne - odwrotnie - czy to norrmalne?
 

Glimmer Twins

New member
Witajcie po przerwie,

czy ktoś z Was testował może ten moduł http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=10&id=735 w Kuro?
Odbieram na moich KURO sygnał cyfrowy z nadajnika naziemnego w Śremie. Paczka w mpeg2 oczywiście sie rozkodowuje i obraz jest bardzo dobry (TV4, Polsat, TVN) a paczka w mpeg4 nie (no wiadomo nie ma tego dekodera).
Próbowałem podobny moduł z z procesorem NP4 ale na Viaccess i nie działał, no ale był troche starszy. Teraz w opisie w podanym linku jest napisane wyraźnie że moduł zamienia sygnały mpeg4 w wybranych odbiornikach tv.
Czy KURO jest tym wybranym??

[Posty zostały połączone]

Przepraszam za powyższy post. Odpowiedź już padła tutaj: http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21133 nie zauważyłem wcześniej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

boston

New member
Bzyczenie

To jest normalne.Sceny jasne - wiecej poboru mocy wiec glosniejsze wycie przetwornic napiecia wiec nie ma powodow do paniki!
pspot napisał:
Czytałem na wątku coś o bzyczeniu ekranu KURO - i zauwazyłem, że u mnie też bzyczy, ale częstotliwośc bzyczenia zależy od jasności wyświetlanych na ekranie obrazów - jak są jasne sceny to bzyczy cienień i głośniej, jak sią ciemne - odwrotnie - czy to norrmalne?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
4280xa vs 428xd

Witam!
Jako że zakup kuro juz tuż tuż, stoje przed wyborem modelu. Do tej pory byłem zdecydowany na 428xd ale 4280xa to praktycznie to samo tylko bez kilku funkcji. Pytanie do was, czy warto dopłacać różnicę w cenie do 428xd dla inteligentnego czujnika janości (czy to w ogóle działą sprawnie i jest przydatne) czy możliwości kalibracji isf, którą może kiedyś bym zamówil oraz aluminiowego pilota?

pzdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie wiem po co zakładasz nowy wątek, ale skoro już, to 428d posiada tuner cyfrowy oraz możliwość kalibracji IFC. Gdybym to ja kupował, wybrałbym 4280xa.

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Kiedyś u autoryzowanego dealera Pioneer sprzedawca poinformował mnie że 428xd posiada filtr grzebieniowy a niższe modele nie. Prawda to czy fałsz?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W dzisiejszych czasach telewizor bez takiego filtru, to nie telewizor. Zresztą, filtr grzebieniowy ma znaczenie dla sygnałów kompozytowych (w tym tych z anteny).

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Liptonosz napisał:
Witam!
Jako że zakup kuro juz tuż tuż, stoje przed wyborem modelu. Do tej pory byłem zdecydowany na 428xd ale 4280xa to praktycznie to samo tylko bez kilku funkcji. Pytanie do was, czy warto dopłacać różnicę w cenie do 428xd dla inteligentnego czujnika janości (czy to w ogóle działą sprawnie i jest przydatne) czy możliwości kalibracji isf, którą może kiedyś bym zamówil oraz aluminiowego pilota?

pzdr

Było WIELOKROTNIE opisywane w tym wątku.

Pozdrawiam,
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
który mierzy 128 stron:) jakoś sobie poradzę

Arts007 : rozumiem, że twoja odp oznacza tak ma filtr grzebieniowy?:))

pzdro
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
I stało się 4280xa zamówione, będzie u mnie środa-czwartek, zobaczymy co z tego wyjdzie:) Dziś jakoś straciłem pewność, że kuro to to czego chce no ale zobaczymy. najgorsze jest to, że mocno widzę zielone poświaty, ale być może dlatego, że bardzo chce je widzieć:???: Jak odbiore i podłącze to opiszę pierwsze wrażenia.

pzdr
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że będziesz zadowolony. Jak się wydaje sporo więcej kasy, niż za konkurencyjne produkty, taka niepewność zawsze pozostanie. Ale co tam, raz się żyje, prawda? :)

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Masta J - ja mam tylko 2.3 do ekranu, więcej niż 42" bym nie dał rady. Teraz mam 32" i jest w miare ok, 42" to dla mnie ideał:) Gdybym miał wiekszy pokój, wziołbym 50"

Arts007 - tak raz się żyje, obawy są spowodowane przyzwyczjeniem do lcd, zawsze były lcd, nawet ostatnio 42" lcd full hd. Plazma to nowość dla mnie, ma swoje wady ale mam nadzieję, że będę zachwycony w końcu kupiłem jeden z najlepszych tv na rynku.

O filmy sie nie boję, jedynie o konsole, że może obraz nie będzie aż tak spektakularny jak na lcd:/
Z drugiej strony zawsze jak mam nutkę niepewności to trafiam w 10 i po czasie okazuje się, że dokonałem dobrego wyboru:p
 

maniekk

New member
Przyłączam się do gratulacji!

Te ziolone poświaty widzisz przy współpracy z konsolą czy również na sygnale TV/DVD?
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
widzę to na każdym sygnale i najlepsze jest to, że kiedyś jak kolega sobie kupił plazme Pionka to tego nie widziałem, dopiero jak przeczytałem o tym efekcie na forum to widzę nagminnie:/
 

maniekk

New member
No to mnie zmartwiłeś. A możesz jeszcze uściślić w jakich warunkach to widać? Z jakiej odległości, przy jakich warunkach, jak często, na jakim tle itp?

z góry dziękuję
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Efekt ten widze tylko jak jest np czarne tlo biale napisy wtedy to zauwazam(ale ruch musi być naprawdę dynamiczny). Najlepsze jest to, że ja jako jedyny to wdzię. Na 5 osób tylko ja to widziałem. Kiedyś ten efekt był dla mnie nie widoczny, więc wydaje mi się, że zalezy to tylko od nas samych:)

Myślę, że nie powinieneś się martwić bo może w ogóle twoje oko tego ni ezauważy. Ja w ostatnim czasie kiedy oglądałem jakikolwiek tv bardzo się skupiałem na jego obrazie, doszukiwałem się szczegółów itp, być może dlatego to widziałem. W kuro ww efekt występuje baaaardzo sporadycznie w minimalnej ilości a do tego też jest uzależniony od ustawień tv a głównie od kontrastu i podświetlenia matrycy.

Nie chciałbym żeby wybuchła panika. Sam kupiłem już ten tv a skoro go kupiłem tzn że naprawdę nie ma tragedii:)) Uwieżcie mi, do zakupu przymierzałem się kilka miesięcy, widziałem wszystkie możliwe opcje w tym przedziale cenowym i uważam, że wybrałem najlepiej:krol: Kuro ma najlepsze kolory i obraz, wole to niż nierówno podświetlone matryce, czerń koloru granatowego czy rozjaśniający się pod kątem obraz w lcd.

Myśle, że jak tv mi wniosą do domu, powiesze go na ścianie usiąde zrelaksowany to może się okazać, że ww poświat w ogóle nie będę widział. Skoro kiedyś ich nie widziałem a teraz widzę tzn że to raczej chyba zależy od samego nastawienia człowieka.

podsumowując, nie ma co panikować, trzeba brać kuro:)

edit: sam efekt to nie jakieś wielkie poświaty tylko mały zielony zarys, gdyby to było na 5-10cm to byłoby czym się martwić. Pozatym nigdy oglądając film czy grając w gre nie patrzysz się w jeden punkt tylko oglądasz obraz a ja na prezentacjach wpartywałem się w poszczególne sekcje obrazu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry