Pioneer G8

ArtS007

New member
Bez reklam
Anglosasi mają dwa określenia na zjawisko utrwalania się obrazu:

Image Retention (IR) - powidok.
Burn In - - wypalenie.

Ten pierwszy to chwilowy efekt po wyświetleniu np. jasnego menu. Ten drugi to utrwalony na czas dłuższy lub utrwalony permanetnie powidok. Czyli wypalenie.

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
ostatnio temat trzyma sie mocno wypalania plazma, bylby ktos mily i podal linka do tematu gdzie jest opisane krok po kroku jak chronic docierac plazme ? probowalem szukac ale wszystko jest ogolnikowo, czy sa jakies ustawienia na ktorych najlepiej docierac kuro?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Zjedź z jasnością i kontrastem przynajmniej do połowy. Staraj się wyświetla obraz wypełniający cały ekran. I tak przez pierwsze 100-200 godzin.

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
ok dzieki, ustawienia koloru lub jakieś poprawiacze obrazu nie maja wplywu na docieranie? co z ustawieniami oszczędności energii, można z tego korzystać?
 

adramelech75

New member
Igranie z ogniem czyli Menu serwisowe

Witam

Na wstępie chciałbym ostrzec, iż ingerencja w Menu Serwisowe zwane dalej SM może przysporzyć nie lada kłopotu, włączając w to uszkodzenie panelu i utratę gwarancji.:(

Może być też jednak następnym krokiem w uzyskaniu obrazu idealnego :cool:

Środki ostrożności ;


1. Nie ingeruj w żadne nie omawiane ustawienia.
2. Przed zmianą jakiegokolwiek parametru zapisz sobie jego wartość domyślną.
3. Zignoruj ten post jeśli nie masz pewności co i po co robisz, bo robisz to na wlasną odpowiedzialność.
4. Nie zmieniaj żadnych ustawień w SM na plazmach które mają poniżej 300h pracy.

Krok 1

Wejście do SM było już co prawda omawiane ale co tam

Wprowadzamy plazmę w Stanby(stan uśpienia) , przyciskamy display ( to ten pod 7) i po ok 3 sek strzałka w lewo, w górę, w lewo, w prawo i ponownie Stanby czyli włączamy .

Jeśli wykonałeś wszystko poprawnie to już tam jesteś ;)

Krok 2 - zmiana koloru pasów z szarego na czarny (przy formatach 4:3) lub jaki chcecie ( zmiany następują co ton i można je zatrzymać w każdej chwili )

Będąc w SM należy wcisnąć trzykrotnie przycisk mute (przekreślony głośnik) aż do momentu wyświetlenia się ekranu INITIALIZE,
Następnie należy wciskać stzrałkę w dół ( na pilocie) do momentu uzyskania opcji SIDE MASK LEVEL (+), następnie nacisnąć enter.

Orginalnie ustawiona wartość to 115 naciskając strzalkę w lewo zmieniamy wraz z wartością kolor pasów 0 to czarny.

Wciskając home menu wychodzimy z SM

Następnie musimy zmienić jeszcze w ustawieniach w menu czy korzystamy z szarej czy czarnej - opcja sidemask.

Krok -3 ustawienia kolorystyki panelu

Zanim zacznę sugerować jakiekolwiek zmiany tonalne panelu chciałbym aby osoby zainteresowane sprawdziły swoje ustawiania fabryczne ( podobno większość paneli ma różne ustawienia ).

Wchodzimy zatem do SM, po jenokrotnym naciśnięciu przycisku mute powinniśmy znaleźć się w opcji Panel Factory (+) naciskamy enter i przesuwamy strzałką w dół do momentu uzyskania opcji
Panel-2 ADJ (+) i ponownie enter. Uwaga !!! aby obejrzeć wartości używamy tylko strzałek góra dół strzałki prawo, lewo zmieniają wartości.

moje wartości fabryczne były takie:

HIGH
R -240
G- 256
B- 241
LOW
R-512
G-512
B-512

ABL - 128

Mam do przetestowania jeszcze kilka ustawień a trochę czasu to zajmuje jak do tej pory mam jeden super typ, ale tak jak powiedziałem jeszcze mam kilka więc może się to zmienić.

To tyle na tę chwilę dopóki nie porównam waszych ustawień fabrycznych i nie skonsultuję ich.
pozdrawiam.
 

BlackC

New member
No to i ja sprawdziłem co tam mam w moim 4280XA .
Ale pozostane na tych ustawieniach żeby się dalej cieszyć z tv :-D

HIGH
R - 243
G - 256
B - 227
LOW
R - 512
G - 512
B - 512
ABL - 119

Powodzenia z ustawieniami
 

adramelech75

New member
Nie tak niebezpiecznie jeśli się wie co czyni. Jest to tylko trochę męczące bo żeby przetestować jakieś ustawienia potrzeba na to całego dnia bo wiadomo inaczej wygląda przy oświetleniu inaczej bez inaczej z DVD a inaczej z HDMI .... kurna gadam jak Mickiewicz Adam.

A jeśli chodzi o ten temat na forach to przeglądając ostatno wątek w U.K zalożyciel tamtejszej dyskusji o KURO ( bodajże Kingfats) skwitował pytanie na temat SM, że owszem był tam ale tylko po to żeby sprawdzić ilość godzin ;)
Jest parę osób we Francji ale z nimi ciężko się dogadać, na razie korzystam z uprzejmości kilku Jankesów. Postępy już jakieś mam. Niestety nie mogłem jescze sprawdzić ustawień na sygnale z tunera........... ale już niebawem mam nadzieję.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sst

New member
Miałem zamówić Pioneera 5080 Xa ale niestety ceny poszły po 1500 zł na sztuce do góry. Dowiedziałem się że DSV podniosło ceny. Szkoda. Czy ktoś zna kulisy? Chyba niestety poszukam plazmy innego producenta... Może jakieś sugestie?

Pozdrawiam. S.
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
to samo zaobserwowałem, jeżeli 42" podrożało faktycznie z 7000zl na 8000zl to bye bye kuro, kupie połowę tańszego Panasa i wycieczke do egiptu.
 

Glimmer Twins

New member
teletekst + dvb

1.Czy wiecie może dlaczego teletext "nie trzyma" ustawień regionalnych? Na polskiej telegazecie zamiast polskich znaków są krzaczki. Jak zmienię opcje języka na "Polski" i teletekst na "Europa Wschodnia" to polskie czcionki na teletekście wskakują i jest o.k.. Po ponownym włączeniu Kuro jednak znowu się pojawiają krzaczki, pomimo iż w opcjach języka jest ustawionie "Polski" i "Europa Wschodnia". Jak to z kolei zmienię i wrócę do ustawień poprzednich krzaczki ponownie znikają.

2. Pytanie o tuner DVB: Mieszkam w oklicach Poznania. Nadajnik w Śremie nadaje kanały cyfrowe w mpeg-2 i mpeg-4. Kuro programuje tylko kanały w mpeg-4, nie pokazując ich oczywiście (tylko fonia) bo nie ma takiego dekodera. Ale skoro ma dekoder mpeg-2 to dlaczego nie wgrywa tych kanałów? (ze Śremu są to: TVN, Polsat, TV4). Mój poprzedni tv (lcd Sharp) również z dekoderem dvb mpeg-2 wgrywał te kanały bez problemu.
 

sst

New member
Chytry traci dwa razy. Pioneer chyba o tym nie wie albo zapomniał. Ostatnia akcja to idealny sposób na poprawienie wyników konkurencji. Może kilkaset milionów strat to za mało...

Na marginesie z tymi wakacjami w Sopocie to bym uważał. Egipt może być wiele tańszy szczególnie przy takim kursie dolara ;)

Życzę udanego dnia. S.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Może się mylę, ale sprawdzałem ceny na 5080Xa na ceneo i nie zauważyłem jakichś zmian. Szczególnie w górę. Ale po sklepach nie dzwoniłem, więc nie wiem. Może te ceny są już niebyłe?

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Dziwi mnie taka polityka dystrybutora, mogą przez to dużo stracić bo mało kto lubi takie zagrywki, jeżeli w chwili zakupu ceny będą nadal tak wysokie kupie tv innej firmy. Dopłacać 1000zł +/- mi się nie uśmiecha tym bardziej, że ze wzrostem ceny nie dostaję nic więcej poza tym samym tv który niedawno był tańszy.:niewiem:

Ja porównuje ceny 428xd

Odnośnie wakacji w Egipcie to z doświadczenia wiem, że Polskie mogą być równie kosztowne jak te zagarniczne:) Chodziło mi tylko o kontrast, może mało trafny pod względem cenowym ale chyba każdy wie co miałem na myśli
 
Ostatnia edycja:
Do góry