Pioneer G8

maniekk

New member
Liptosz dzięki za odpowiedź. Fakt z tym: "trochę mnie zmartwiłeś" trochę przesadziłem :) . Pytam bo kilka osób o tym piszę a nikt nie odpowiedział jak to faktycznie wygląda. Jeśli jest to tak minimalny efekt jak opisujesz to nawet gdybym miał tą "nadzwyczajną zdolność" :) widzenia go nie będzie dla mnie problemem
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
Nie ma się co martwić, jak tv zostanie powieszony na ścianie, światło przygaśnie w blu rayu zakręci się jakiś film a ja odprężony położe nogi na podnózku i obejrze film to napewno napiszę czy aby moja nadprzyrodzona zdolność do nadmiernego zauważania zielonych poświat w plazmach ustała:)
 

adramelech75

New member
Ja mam pionieerka już jakieś 2 miechy i nie widzę żadnych poświat tylko super zarąbisty obraz po odpowiedniej kalibracji ;)

I'm done :twisted:

3m 50" i już się zastanawiam nad 60"
 
Ostatnia edycja:

waldi_wlkp

New member
Auto format obrazu w Pioneer PDP428

Witam
Czy w TV Pioneer PDP428 jest funkcja umożliwiająca automatyczną zmianę formatu wyświetlanego obrazu (rozciągnięcie na cały ekran) w przypadku nadawania obrazu w formacie 16x9, gdy występują poziome czarne pasy na dole i górze obrazu. Funkcja ta jest w stadnardzie odbiorników Panasonic, Sony i innych. W odbiornikach tych po wykryciu ciemnych pasów obraz jest rozciągany na cały ekran eliminujac te pasy. Czy jest ta funkcja w Pioneer PDP428 a jeśli tak to jak ją włączyć bo u mnie nie działa.
Dziękuję za odpowiedź.
 

-AS-

New member
Witam,
nie ma funkcji automatycznej zmianu formatu w trybie 16:9, jest tylko w trybie 4:3, aby pozbyć się pasów po bokach. Pioneer pewnie wyszedł z założenia, że filmy w formacie 2.35:1 powinny być oglądane tak, jak zostały nagrane. Jeżeli jednak chcesz to zmienić, to zapewne wiesz o przycisku w pilocie na samym dole po prawej zmieniającym aspect ratio ręcznie, masz do wyboru 'Cinema', 'Wide' albo 'Zoom'.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
U mnie ten przycisk jest w prawym górnym rogu, trzeci od góry - czy może mówisz o jeszcze innym?

OK, wycofuję pytanie, właśnie zobaczyłem w innym wątku fotkę Twojego pilota.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Liptonosz

New member
Bez reklam
Co do funkcji automatycznego powiekszania obrazu z czarnymi pasami poziomymi to uważam że może być to przydatne. Mój kolega ma plazmę Panasa i u niego to zdaje egzamin kiedy domownicy oglądajątv:) Na początku się martwił, że może przez domowników wypalą się znaczki nadawanych stacji ale po odkryciu tej funkcji twierdzi, że kamienń spadł mu z serca:eek:k: W moim przypadku ta funkcja się nie przyda bo tv będę oglądał tylko ja :krol:
 

waldi_wlkp

New member
-AS- napisał:
Witam,
nie ma funkcji automatycznej zmianu formatu w trybie 16:9, jest tylko w trybie 4:3, aby pozbyć się pasów po bokach. Pioneer pewnie wyszedł z założenia, że filmy w formacie 2.35:1 powinny być oglądane tak, jak zostały nagrane. Jeżeli jednak chcesz to zmienić, to zapewne wiesz o przycisku w pilocie na samym dole po prawej zmieniającym aspect ratio ręcznie, masz do wyboru 'Cinema', 'Wide' albo 'Zoom'.

Pozdrawiam
Witam
Naturalnie że wiem o przycisku zmiany aspect ratio - tylko że ciągle tego przycisku muszę używać. Oglądam np. TVN w trybie szeroki (wide) gdyż chcę wypełnić cały obraz bo program jest akurat nadawany w 4:3, za chwilę pojawia się program podczas oglądania którego widzę poziome czarne pasy ponieważ program jest nadawany w 16:9. Muszę więc wtedy zmienić pilotem aspect ratio na powiększenie (zoom). I tak w kółko. Oczywiście jak przełączam na inny kanał i obraz jest w innym formacie to ponownie muszę zmienić aspect ratio. Znajonmy ma Panasonica z ustawionym trybem auto i obraz się przestawia automatycznie by wypełnić cały obraz - użytkownik nawet nie wie gdzie jest przełącznik zmiany aspect ratio.
Nie wiem czym kierowali się projektanci PDP Pioneer, że nie zastosowali tej funkci w swoich odbiornikach. Powoduje to, moim zdaniem, bardzo duży dyskomfort w użytkowaniu tego TV i jest największą wadą tych odbiorników.
Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
U mnie w starym TV CRT Thomson pamiętał nawet ustawienia aspect ratio na każdym kanale z osobna, brakuje mi tego w KURO.

Pozdrawiam,
 

-AS-

New member
Waldi_wlkp - ja mam ustawione w opcjach na Wide-zoom, dzięki temu wszystkie kanały 4:3 mam rozciągnięte na cały ekran. Filmy 2.35:1 oglądam tak, jak zostały nagrane - z czarnymi pasami u góry i dołu. Dzięki temu nie dotykam przycisku zmiany apect ratio w ogóle.

Pytałeś na początku o czarne pasy na dole i u góry, dlatego napisałem, że nie ma automatycznego zmieniania aspect ratio. Jeżeli chodzi o kanały 4:3, naturalnie taka opcja jest i działa bardzo dobrze.

Pozdrawiam
 

waldi_wlkp

New member
Proszę nie cytować poprzednika. ArtS :)

Przepraszam AS ale nie rozumiem. Jak ustawiam w opcjach Wide-zoom wówczas wprawdzie wszystkie kanały 4:3 są rozciągnięte na cały ekran ale te audycje które są nadawane 16:9 np. Taniec z gwiazdami lub Kryminalni są wyświetlane z poziomymi czarnymi pasami a obraz jest spłaszczony!!! (zdeformowany). Dopiero gdy podczas oglądania tych programów wybiorę aspect ratio zoom obraz jest prawidłowo wyświetlany.
Ja mam swój TV podłączony do N-ki kablem HDMI i dla programów SD używam 576i. Może jakieś inne ustawienia TV mają wpływ na właściwe proporcje. Zauważyłem u mnie również to, że auto dla kanałów 4:3 nie działa dla 576i.
Możesz szczegółowo opisać z jakiego źródła sygnału korzystasz (jaki ustawiony format TV w tym źródle), jak masz ustawioną opcję domyślnego formatu obrazu oraz maski bocznej, oraz jakim kablem połączone i dla jakiej wybranej rozdzielczości, że nie musisz dla obrazów 16:9 zmieniać aspect ratio na powiększenie (zoom).
Dzięki za pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

-AS-

New member
Waldi_wlkp - chyba nie będę w tym wypadku dużą pomocą, ponieważ używam wbudowanego w TV tunera cyfrowego (mieszkam w UK) i dla mnie opcja 'Wide-zoom' działa idealnie. Wszystkie kanały, które nadaja w formacie 4:3 są, dzięki tej opcji, rozciągnięte na cały ekran, kanały nadające w 16:9 naturalnie nie potrzebują żadnego rozciągnięcia (wypełniają cały ekran). Nie moge odnieść się do tego co piszesz, bo (jak zapewne się domyślasz) nie jestem w stanie zobaczyć tutaj progamów, typu "Taniec z gwiazdami".

Z tego co opisujesz, wydaje mi się, że problem może tkwić w ustawieniach Twojego dekodera, ale pewności nie mam.

Pozdrawiam
 

adramelech75

New member
waldi_wlkp napisał:
Ja mam swój TV podłączony do N-ki kablem HDMI i dla programów SD używam 576i.

A wogóle to dlaczego używasz 576i skoro telewizor spokojnie przyjmie 1080i z dekodera n-ki i elegancko go sobie obrobi. Jaki jest sens wogóle oglądania 576i na KUROpatwie kiedy się ma alternatywę ??
 

ArtS007

New member
Bez reklam
AS, dla Twojej wiedzy o naszych realiach: programy typu "Taniec z gwiazdami" nadawane się u nas jako 4:3 letterbox. Dlaczego? Pewnie dlatego, że mając stary telewizor mielibyśmy spłaszczony w poziomie obraz. Tylko nieliczni nadawcy nadają prawdziwy sygnał 16:9. Są to Canal+ oraz (co ostatnio zauważyłem) Polsat 2. By może Polsat również, ale go nie mam. W takim przypadku rozciąganie w poziomie nic nie da.

ArtS :)
 

Liptonosz

New member
Bez reklam
No i już jest... Kuro 4280xa... zagościł na dobre (mam nadzieję) w moim pokoju:)

Budowa i ogólne wrażenie. 10/10

Telewizor jest wykonany bardzo starannie, przednia część oczywiście czerń fortepianowa a sam plastik wydaje się być bardzo solidnym. Tylna część obudowy jest wykonana z metalu! :shock: przez co telewizor jest bardzo ciężki co z kolei przekłada się na moje dobre samopoczucie, że kupiłem bardzo solidny produkt.

Obsługa i menu

Samo menu dość przejżyste i ładne choć dla mnie na początku wydawało się skomplikowane, nie mogłem się połapać co jest co. Podoba mi się że pod poszczególnymi opcjami są podpisy tłumaczące co dana opcja aktywuje/zmienia.

Obraz...:)

Jako że do tej pory miałem same telewizory lcd i te podstawowe i te uchodzące za najlepsze plazma była dla mnie nowością. Jakość obrazu jest rewelacyjna lecz inna niż w telewizorach lcd. Plazma mimo swojej niskiej natywnej rozdzielczości 1024x768 wygląda świetnie podpięta pod każdy rodzaj sygnału.

Konsola xbox360 i ps3 - Ci którzy lubią pograc w nowe konsole hd nie powinni być rozczarowani, grafika na plazmie jest mega, inna niż na tv lcd ale mnie się to podoba. Lcd jakby to nazwać...? Jest bardziej wyostrzony? Włączyłem kilka gier i każda wyglądała SPEKTAKULARNIE. Jedynie GT5 na początku coś mi nie pasowało ale po zmianie ustawień obrazu wszystko zaczeło wyglądać jak nalezy.

Bluray - mmmmmm... MIAZGA:) Cóż tu dużo pisać obraz kontretny momentami niemalże trójwymiarowy:)

PC - tu mile się rozczarowałem myślałem, że kuro podpięte pod pc będzie wyglądało beznadziejnie ale uważam że spokojnie można kożystać z pc przy tym tv. U mnie tv podpięty jest do komputera poprzez hdmi. Jest dobrze!

SD - :krol::-D dla mnie król ! Obraz jest świetny, osobisćie nie widziałem żadnego płaskiego tv który by sobie lepiej radzil z sygnałem sd.


Z zakupu jestem chyba zadowolony, na razie cięzko jest mi się przestawić z moich lcd-kowych przyzwyczajeń ale myślę, że to kwestia tylko kilku dni aż się zaadoptuje:) Pierwsze wrażenia są pozytywne choć nadal mam problem z ustawieniami drive mode i pure cinema bo nie rozróżniam co robi co(gdyby ktoś zechciał mi powiedzieć co robi co byłoby miło). Imponująca jest mnogość ustawień i polepszaczy które moim zdają egzamin m.in. DRE. Mimo iż mam dość jasny pokój w sensie nasłonecznienia, powłoka na matrycy w niczym mi nie przeszkadza.

Na tą chwile to by było na tyle, jeszcze pewnie podziele się z Wami resztą wrażeń za kilka dni.

edit: zapomniałem dodać że obraz na plazmie wydaje mi się zdeeecydowanie płynniejszy niż na lcd.

Wczoraj wieczorem gdy zrelaksowany oglądałem tv a nie się wpatrywałem w obraz nie zauważyłem zielonych powidoków, więc być może jest to też zależne od naszego nastawienia?:)

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Liptonosz - gratuluję zakupu i cieszę się, że jesteś zadowolony :eek:k:

Co do ustawień i DM. Wcześniej w tym wątku wklejałem plik tekstowy z ustawieniami. Możesz je spróbować, a jak Ci nie będą pasowały, to zawsze możesz wrócić do poprzednich.

Jeżeli chodzi o Drive Mode, to jest to Pioneer'owa nazwa na częstotliwość odświeżania: 1 = 75Hz, 2 = 100Hz, 3 = 72Hz. Proponuję do oglądania sportu 100Hz, a do reszty 75Hz. Jeżeli jednak nie chce Ci się przestawiać, to możesz (tak jak ja) zostawić na stałe na 100Hz. Pure Cinema mam na stałe Off. Zresztą wszystkie ulepszacze obrazu również mam wyłączone.

Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Właśnie z tego co ostatnio wyczytałem w wątku o 8G na AVForum, ktoś tam robił dokładniejsze testy i wyszło na to, że Pure Cinema odnosi się tylko do materiału 50Hz i do Blu-ray'a nie trzeba go używać, bo i tak nie ma żadnego wpływu.

Ja (z racji mojego lenistwa) mam ustawione te same opcje do wszystkiego - DM 2 i PC Off.

Pozdrawiam
 
Do góry