Pioneer G8

sst

New member
Witam. Mam pytanie dotyczące szumów jakie widać na plaźmie 4280 XA (mówię o tle). Telewizory wystawiane w sklepach zwykle charakteryzują się obrazem bardziej zaszumionym niż inne. Czytałem że jest to kwestia ustawień. Pytanie: które funkcje są za to odpowiedzialne.

Dzięki i pozdrawiam. S.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Masz może fotki jak to wyglądało przed?

Bo patrząc na te fotki to u mnie obraz jest równie piękny :)

Z TV to raczej ciężko jest mieć takie same fotki przed i po ale np. już z DVD dałoby radę.

Pozdrawiam,
 

adramelech75

New member
dlatego spróbuj zamiast i+ wcisnąć LIST czyli przy panelu ustawionym w stand by wciśnij List poczekaj ok 3 sek ( nie trzymaj przycisku) następnie na pilocie ( strzalki kierunkowe ) lewo, góra, lewo, prawo i stand by.

Czytałem gdzieś na forum zagranicznym, że wlaśnie w tych modelach należy użyć klawisza z pod 9 a nie 7 jak to jest w nowszych.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak już pisałem wcześniej - miałem problem z powidokiem:). Co prawda nie wszyscy mi wierzyli, niemniej był:p . W tej chwili już go nie ma - widać tylko dwie szczątkowe plamki. Jak tego dokonałem? - programy z kontrastowym logo oglądam w powiększeniu:) i tyle. Pzdr
 

BlackC

New member
Markus77 nie wiem czy pomogę ale znalazłem sposoby na wejście do menu serwisowego dla różnych modeli , może któreś zadziała .

PDP-4214

* Press the {INPUT} button on the remote.
* The input list will come up.
* Then press the {0} {9} {1} {7} buttons on the remote.

* To exit, press the {EXIT} button on the remote.

You can also press the back button when you are
in each category to get back to the main menu.




4th / 5th / 6th / 7th GENERATION MODELS

* Make sure the Plasma and the Media Box are in standby.
* Using the remote control:
* Press {DISPLAY} button (just press, do not hold) and wait 3 seconds.
* Press {LEFT} {UP} {LEFT} {RIGHT} {POWER} buttons.

* The Plasma will turn on with the "Information Menu" displayed.

* Press {MUTE} button to move through Modes:

o INFORMATION
o FUNCTION CHECK
o COMMON ADJ
o OPTION
o INITIALIZE

* Press the {DOWN} button to select menus.

* To exit, turn the power off.




3rd GENERATION MODELS

* Power Down at the panel.
* Hold down {INPUT} & {VOL+} buttons on the panel.
* Turn on the Plasma at the panel.

* The Service Menu will be displayed.

* Use the cursor keys on the remote control
to move through menus and change settings.

* To exit, turn the power off.




2nd GENERATION MODELS

* Put the TV in Stanby.
* Press the {MENU} {SET} {POWER} buttons.
* The TV will turn on with the Service Menu displayed
* Use the {MUTE} button to move through modes:

o INFO MODE

o RANGE CHECK MODE

o PICTURE MODE
Reference 1 - Press the {1} button to enter.
Reference 2 - Press the {2} button to enter
Video Box - Press the {3} button to enter.

o INITIALIZE MODE
Sub Video - Press the {1} and {SET} buttons to enter.
Drive Adj - Press the {9} and {SET} buttons to enter.


* Use the {VOL+} {VOL-} buttons to change settings.
* Press the {SET} button to save settings.

* To exit, turn the power off.
 

sq9dxr

New member
Polskie znaki w teletext

Witam!

Glimmer Twins napisał:
1.Czy wiecie może dlaczego teletext "nie trzyma" ustawień regionalnych? Na polskiej telegazecie zamiast polskich znaków są krzaczki. Jak zmienię opcje języka na "Polski" i teletekst na "Europa Wschodnia" to polskie czcionki na teletekście wskakują i jest o.k.. Po ponownym włączeniu Kuro jednak znowu się pojawiają krzaczki, pomimo iż w opcjach języka jest ustawionie "Polski" i "Europa Wschodnia". Jak to z kolei zmienię i wrócę do ustawień poprzednich krzaczki ponownie znikają.

quote]

Ja mam dokładnie ten sam problem w moim 4280XD. Sygnalizowałem już kiedyś ten problem ale nikt nic konkretnego mi nie odpowiedział. Nawet Kiki z tego co pamiętam nic na ten temat nie wiedział - podejrzewał , że plazma pochodzi z importu zagranicznego ( prywatnego ) , nie z legalnej sieci dystrybucyjnej Pioneera. Na 100% plazma jest z polskiej dystrybucji i problem istnieje - dokładnie jest tak jak w Twoim opisie problemu z teletextem. Jedyne co mi się udało ustalić to potwierdzenie tego problemu podczas rozmowy z serwisantem z autoryzowanego serwisu Pioneera w Katowicach. Wygląda to na błąd w sofcie , co ciekawe , nie zawsze w kuro ten problem występuje. Jako ciekawostkę powim Ci , że mnie to bardzo irytowało, strasznie dużo mieszałem z ustawieniami w menu i pewnego dnia teletext załapał na stałe i były polskie litery nawet po wyłaczniu zasilania ( standbye ). Niestety po wyłączniu zasilania pewnego dnia przez elektrownię i jego braku przez 40min. problem powrócił. Plazmę mam 5 miesięcy.

Pozdrawiam Rafał.
 

Glimmer Twins

New member
U mnie ten problem pozostaje i się nie zmienia. Z ciekawości zadzwonię dzisiaj do serwisu DSV (mój Pioneer jest "krajowy" bo zakupiony u Kikie'go właśnie).

Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz, a mianowicie od czasu do czasu pojawia się na ekranie komunikat, że nastąpi update oprogramowania. Nieważne czy potwierdzam o.k. czy wybieram cancel to i tak po pewnym czasie znowu się pojawia. Nie wiem jak się tego pozbyć. Też zapytam o to w serwisie.
 

sst

New member
Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem 5080XA i tutaj podziękowania dla Kiki za doradztwo i pełen profesjonalizm w realizacji zamówienia. Właśnie przesiadam się z LCD Sharpa 42X20E którego użytkowałem przez 3 miesiące i sprzedałem. Moja pierwsza obserwacja to rozmiar. Po przejściu z 21 cali na 42 była duża różnica ale jak wiele osób wskazywało to wrażenie zaciera się. Już po miesiącu miałem wrażenie że telewizor jest mały. 50 cali w tej materii oglądane z 3 metrów na pewno nie jest za duże. Wczorajsze 2 godziny mnie o tym przekonały. Jeżeli ktoś ma wątpliwości i wystarczająco dużo kasy to lepiej na kompromis w tym zakresie nie iść. Obraz z kabla (Aster) jest na pewno lepszy niż na LCD i to mniejszym. Co ciekawe powiedziała mi o tym pierwsza żona (więc ten test też mamy zaliczony). Skalowanie obrazu bardzo poprawne bez poczucia sztuczności nawet na słabszych sygnałach. Nie zauważyłem też szumu tła który jest wszechobecny w sklepach (to chyba kwestia dramatycznej jakości sygnału). Kolory i to bez regulacji bardzo fajne, na twarzach widać grymasy i ułomności które LCD lubi wygładzić. Płynność ruchu dobra zwłaszcza że 50 hz LCD to pomyłka szczególnie do filmów kręconych „z ręki”. Ciągle się coś rozmywa. Linie ukośnie lubią się schodkować ale nie zawsze i z odległości nie przyciąga to uwagi.
Telewizor jest podłączony do DVD Denona 2930 na razie po kablu HDMI. Płynność, kolory, głębia (Ostatni Bond) bardzo dobre. Tutaj LCD Sharpa na szybkich scenach wprowadzał efekt stroboskopu i pikselizację wokół konturów osób. Design telewizora jest minimalistyczny i to według mnie stanowi o jego klasie. Pilot jest dość spartański ale łatwy w obsłudze. Co do odbijania się światła na matrycy nie wiele mogę powiedzieć.
Widzę 2 wady. Pierwszą jest jednak cena i nawet po ostatnich obniżkach (podwyżkach) jest wysoka. Tutaj jakość i ekskluzywność pozwalają trochę odsapnąć od wyrzutów sumienia. Drugą jest delikatne bzyczenie którego nie było przy LCD (moim egzemplarzu). Da się wytrzymać choć myślałem że mam gorszy słuch. Włączenie opcji oszczędzania energii pomaga (obniża się częstotliwość).

Na koniec czy zrobiłbym to jeszcze raz. Na razie tak. Ostatnie 2 miesiące spędziłem udowadniając sobie że mój poprzedni wybór był dobry. Tu niestety sprawdza się powiedzenie że nie ma tanich (relatywnie) i dobrych towarów. Odwrotnie zdarza się to dość często.

Udanego dnia. S.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sst

New member
Kuro jest kuro. Moja żona wyszła dziś do pracy i nie wyłączyła telewizora bo myślała że jest wyłączony. Bez sygnału nie ma różnicy.

Czy użycie wejść ze źródeł zewnętrznych wymaga ich aktywacji? Chciałbym uzyć komponentu a udało mi się tylko podłączyć DVD poprzez HDMI

Czy pamięta ktoś może na której stronie tego wątku jest odnośnik do strony web (bodajże szwedzkiej) z prezentacjami 5080 w zestawach. Bardzo ciekawe ale niestety poszukiwanie wyszukiwarką nie dało rezultatów

Dzięki. S.

Z componentem sobie poradziłem.

Opcja edytuj się kłania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

skipper

New member
Zauważyłem jeszcze jedną dziwną rzecz, a mianowicie od czasu do czasu pojawia się na ekranie komunikat, że nastąpi update oprogramowania. Nieważne czy potwierdzam o.k. czy wybieram cancel to i tak po pewnym czasie znowu się pojawia. Nie wiem jak się tego pozbyć. Też zapytam o to w serwisie.[/quote]



Przycisk DTV>menu>ustawienia>ustawienia DTV> Aktualizacja oprogramowania> Automatyczna aktualizacja> wyłącz.

Pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ostatnie zdanie na pierwszej stronie mi nie pasuje :)

A w podsumowaniu to już całkiem pojechali:
przeciętna jakość obróbki sygnałów SD (zwłaszcza 480i/576i)

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

pspot

Member
Dlaczego? Przecież w trybie 1 jest 75 Hz, tryb 2 to 100 Hz, a 3 to 72 Hz - tryb filmowy (24 x 3 = 72), czy się może mylę??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry