Pioneer G8

brx

New member
W Polsce też możesz ubezpieczać sprzęt przy zakupie. Ostatnio w Euro RTV (czy jakoś tak) widziałem plakietki przy sprzętach "Nie zapomnij przedłużyć gwarancji do 3, 4, 5 lat". Pracownik sklepu poinformował mnie, że zmienili ubezpieczyciela na Hestię i teraz można sobie taką opcję wykupić (z bonusami od NW), uwaga:
za jedyne 20% wartości sprzętu przy 5-ciu latach - jak dla mnie to dosyć dużo jak na wydatek jednorazowy.
Licząc te przykładowe 8 funciaków miesięcznie to przy 5-ciu latach wyjdzie podobnie (przy cenie np. 4280), ale masz to rozłożone w czasie, więc boli trochę mniej.
Kwestia warunków ubezpieczenia i tego, ile musisz pracować na te 8 funtów :grin:

Pozdrawiam
brx
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Małe 2 pytania
1.Gwarancja na 5080AX jest wszedzie tylko 1 rok???
2. Jak by się kumus chciało zmierzyc to jaki jest rozstaw otworów do zawieszenia tego Pionka?
 

-AS-

New member
brx napisał:
W Polsce też możesz ubezpieczać sprzęt przy zakupie. Ostatnio w Euro RTV (czy jakoś tak) widziałem plakietki przy sprzętach "Nie zapomnij przedłużyć gwarancji do 3, 4, 5 lat".

Przedłużanie gwarancji za opłatą (tutaj w UK), jest osobnym biznesem. Standardowo do wszystkiego masz rok lub dwa lata gwaracji, a za dodatkową opłatą (często nie małą) możesz przedłużyć do 5ciu lat (niektóre sklepy dają 5 lat gwarancji za darmo, np. John Lewis). A oprócz tego możesz ubezpieczyć sprzęt w domu. Są to, tak jakby, dwie oddzielne rzeczy mające ten sam cel - wyciągnąć kase od człowieka. 5 lat gwarancji jest jaknajbardziej wskazane (ja np. mam 5 lat na swoj 428), ale ubezpieczenie? Nie wiem. Na pewno zmieniłbym zdanie, gdyby stało mi się coś z TV czego nie obejmuje gwarancja (odpukać!!). Jak na razie zabezpieczyłem się - moja kobieta się nie dotyka do mojego sprzętu (ewentualnie tylko POWER, pilot w rękę i jak najdalej :mrgreen: ), dzieci jeszcze nie mam, zwierząt chwilowo też.

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Myślę, że dodatkowe ubezpieczenie ma sens przede wszystkim na wypadek włamania. Poza tym, przy normalnym użytkowaniu, nie ma raczej sensu. Co innego przedłużenie gwarancji. Tu zgadzam się w pełni z AS. Na swoją nagrywarkę mam 5 lat gwarancji.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tomisek napisał:
Małe 2 pytania
1.Gwarancja na 5080AX jest wszedzie tylko 1 rok???
2. Jak by się kumus chciało zmierzyc to jaki jest rozstaw otworów do zawieszenia tego Pionka?

Kolego zechciej poszukać łaskawie odpowiedzi, przewijały się one przez ten i inne wątki już kilkukrotnie...

ArtS007 napisał:
Myślę, że dodatkowe ubezpieczenie ma sens przede wszystkim na wypadek włamania. Poza tym, przy normalnym użytkowaniu, nie ma raczej sensu.

Zaręczam Ci, że bardzo byś się cieszył z ubezpieczenia np. w przypadku gdyby sprzęt szlag trafił z powodu burzy czy jakiś innych przepięć z sieci energetycznej.

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Masz rację, ale w takim układzie mówimy raczej o ubezpieczeniu mieszkania/domu, a nie sprzętu. Nie lekceważę problemu, ale zawsze mam wątpliwości, jak wygląda sprawa likwidacji ewentualnej szkody.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Jest to tylko i wyłącznie typowe ubezpieczenie sprzętu, ubezpieczenie mieszkania/domu to ubezpieczenie rzeczy tzw. STAŁYCH w domu np. ścian przed zalaniem, pożarem itp; jakiejś stałej zabudowy itd.

Sprawa likwidacji nie może przysłaniać samego ubezpieczenia, które jak pisałem wcześniej kosztuje naprawdę niewiele.

Pozdrawiam,
 

brx

New member
Z tego co pamiętam, kiedy pytałem o to "przedłużenie gwarancji", pracownik EURO rzucił mi zdawkowo, że to takie ubezpieczenie "na wszystko" za 20% więcej (no i skupiłem się na tych 20%, zamiast dopytać o szczegóły).
Co do likwidacji. Kiedyś wypożyczałem na pewnej wyspie skuter na tydzień by sobie pozwiedzać - musiałem od razu zapłacić pewną sumę za ubezpieczenie, przy czym w wypożyczalni powiedzieli mi, że jak zapłaciłem, to mogę zrzucić ten skuter z klifu do morza i będzie ok.
Może to ubezpieczenie w EURO działa na podobnych zasadach - wówczas warto było by wydać te pieniądze... Jak będę w pobliżu, to sprawdzę i tyle.

-AS- napisał:
moja kobieta się nie dotyka do mojego sprzętu (ewentualnie tylko POWER, pilot w rękę i jak najdalej :mrgreen: ), dzieci jeszcze nie mam
może dlatego nie masz, bo kobieta nie dotyka Twojego sprzętu :grin: (wiem, wiem, głupi ten żart - przepraszam ;))

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Gdy kupowałem w Euro odtwarzacz DVD zapłaciłem 10% ceny za przedłużenie gwarancji. O 20% jeszcze nie słyszałem. Ciekawe, jaki jest zakres takiego ubezpieczenia.

Co do sprzętu AS też miałem podobne skojarzenie. Ale to tak na marginesie. :)

ArtS :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Trochę się tu robi OT, z tymi ubezpieczeniami ;)
Skoro tak już nieco różnie piszemy, to ja wsadzę zapewne kij w mrowisko i zapytam zagorzałych (jak sądzę) fanów marki Pioneer co sądzą o nowych Panasonic'kach seria PY 85, które najwyraźniej przynajmniej wyrównały poziom n Pioneerami seri 8, a może nawet pobiły w kategorii kontrastów i kolorów, co wy na to? :hmm:
 

brx

New member
Ja wrócę (za przeproszeniem ;)) do tematu ubezpieczeń. Owe zdawkowe "na wszystko" pracownika sklepu, dotyczyło niestety wszystkich produktów jakie mają. :grin:
To ubezpieczenie jest przedłużeniem gwarancji plus małe bonusy od nieszczęśliwych wypadków, które definiowane są jako "nagłe zdarzenia wywołane przyczyną zewnętrzną, zaistniałe podczas normalnej eksploatacji zgodnie z instrukcją urządzenia" (wchodzą w to również przepięcia elektryczne). Dochodzi jeszcze "Home Assistance".

Ubezpieczenie nie obejmuje utraty sprzętu na skutek kradzieży, a także szkód powstałych wskutek działania energii jądrowej lub skażenia radioaktywnego i parę innych. :grin:
Czy warto za 20%? Pozostawiam do indywidualnej oceny.

Pozdrawiam
 

tom

New member
Mam pytanie do użytkowników plazmy Kuro 428xd. Jak często korzystacie z wyłącznika sieciowego (wyłączacie na noc, przed dłższym wyjazdem ...)? Pisałem o tym wcześniej, po wyłączeniu wyłącznikiem sieciowym plazmy, np. na noc i po ponownym włączeniu plazma włącza się na ostatnio oglądane źródło sygnału... trochę to dziwne powinno być tak, że włącza się do stanu czuwania a nastepnie następuje uruchomienie, np. z pilota.
Proszę sprawdzić jak u Was zachowuje się plazma w w/w przypadkach?
Pozdrawiam
 

robbiegriger

New member
decyzja zapadła

witam!
a więc decyzja zapadła - w przyszłym tygodniu zamawiam na kuro - zastanawiam się tylko nad wersją 4280 XD lub XA - ale będzie to jeden nich. Po uzywaniu przez jakiś czas LCD wyleczyłem się z tej technologii - kąty, czerń, pixeloza itp - dramat !!! Mam pytanie do użytkowników kuro - czy te plazmy wydają z siebie jakieś dźwięki w postaci buczenia, piszczenia itp?
pozdro
robbie
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Moja lekko bzyczy, zależy jak ustawię ucho :)

Ale w zupełnej ciszy w nocy słychać to bo głośności za bardzo nie mogę w mieszkaniu podkręcić bo śpiochy czuwają ;-)

Za to w dzień przy normalnej nawet głośności nie słychać.

PS. Jeśli za XD masz zapłacić więcej to bierz XA.

Pozdrawiam,
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
No ja w zasadzie jestem przekonany do zakupu 5080XA. Wstepnie rozmawialem juz z KIKIm no ale jeszcze troche mi zamieszal w glowie PanasPY85 tylko ze na razie nie widze modeli 50 calowych tej serii. Może ktos mnie ostatecznie przekona zebym wyskoczyl z 8 klockow i zapomnial na jakis czas o tv i zajął sie kinem domowym ;)
 
Do góry