Pioneer G8

Masta_J

Active member
Bez reklam
d.karolik napisał:
(...)

Masta_J wpisz hasło Kuro.

Dzięki! :eek:k:

To Twoje fotki?
Ten władca to z czego jest odtwarzany?

[ + ]
Dobra teraz widzę, że w linku od -AS- jest wszystko czarno na białym :) Nie czytałem uważnie.

Dzięki i pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
I zgadzam się, że warto nie tylko zachwycać się tym, co potrafi telewizor na sygnale HD, ale przede wszystkim co potrafi na sygnale SD. I nie wiem dlaczego, ale rzadko można spotkać opinie o obrazie z odtwarzacza DVD, tak jakby zdecydowana większość kupowała telewizor plazmowy do kablówki, czy satelity. Trochę to dla mnie dziwne. Ale może dlatego, że ja preferuję sygnał z płyty?

ArtS :)

Niepotrzebnie cię to dziwi chyba jednak każdy ogląda "zwykłą tv" niemal codziennie i dość często na SD. Chyba niewielu jest takich co stać na ustawieniu plazmy w oddzielnym pokoju - kinowym i oglądanie tylko filmów. Tak myślę, że pewnie przynajmniej 70% osób kupujących plazmy używa je jako normalnego tv czyli ogląda na codzień normalną tv, seriale wiadomości i co tam kto jeszcze lubi, a w wolniejszej chwili od czasu do czasu np odpalają sobie coś z DVD ;) Więc info o tym jak sobie radzi plazma z takim, powiedzmy, najsłabszym sygnałem jest bardzo ważne. Moim zdaniem jak radzi sonie świetnie z słabym SD to już z lepszym może być tylko lepiej ;) W takim razie może to być bardzo znaczący wskaźnik podczas wyboru sprzętu ;) Dla mnie za pewne będzie, ale Pioneer chyba wypada nieźle na SD, czy ktoś lepiej?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nie neguję, że statystyka ma znaczenie, ale w testach też rzadko kiedy mówi się o obrazie z DVD. A dla mnie to ważne. Problem w tym, że rzadko jest tak, iż obraz w SD jest oceniany dobrze, czy bardzo dobrze. Dlatego brak informacji o tym, jak sobie odbiornik radzi z DVD ma wówczas bardzo duże znaczenie. I zgadzam się, że nie każdy może sobie pozwolić na wykorzystanie plazmy tylko do DVD, ale to nie oznacza, że nie wykorzysta jej również do DVD. Myślałem, że popularność DVD jest większa. Może się myliłem?

ArtS :)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak, tylko, że tutaj duże znaczenie ma też sam odtwarzacz DVD. Jakość może się różnić bardzo w zależności od sprzętu.

Ale nic to.
PANASONIC S49 - przez Component - zależy od wytwórni:) Generalnie bajki (Barbie, Madagaskar itp. ) - obraz jak z HD, filmy - z Warnera - bardzo "taki sobie" (Harry Potter), Władca Pierścieni - taki sobie, Gwiezdne Wojny - 1-3 - takie sobie, 4-6 - może być, Pajęczyna Charlotty - obraz super, Kroniki Narnii - obraz super, Most do Terabithii - obraz super, seria Kolekcja Fantastyki - obraz dobry.

No i ciekawostka - Transformers - obraz z SD dość dobry (idący w kierunku taki sobie) , obraz z SD w VOD (przełączony, żeby nie był HD) - bardzo dobry.

Nie wiem czy to coś Ci pomoże, bo jak pisałem - wiele zależy od odtwarzacza.
PZDR
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dzięki za informację.

Wiadomo, że jakość źródła (odtwarzacz oraz płyty) mają niebagatelne znaczenie. Ale w przypadku tunerów telewizyjnych również. Ale tak, czy inaczej trochę mnie martwi, że gros opinii opiera się na sygnale telewizyjnym, a brak informacji o współpracy z odtwarzaczami. Jakby na to nie spojrzeć, statystycznie materiał z płyty jest lepszej jakości od materiału z anteny. Przynajmniej jeśli chodzi o teoretyczne parametry.

ArtS :)
 

Glimmer Twins

New member
Po dwóch tygodniach użytkowania LX5080D, podtrzymuje moją opinię wyrażoną w poprzednich postach. Jestem bardzo zadowolony z tego modelu i uważam że w żródłach obrazu opisanych przeze mnie wcześniej jest bezkonkurencyjny.

Podtrzymuję jednak także moją opinię na temat wyższości mojego "starego" LCD Sharp pod względem sygnału SD i ogólnej wyraźnie wyższej ostrości obrazu (obraz SD z Cyfry+ i N-ki + zdjęcia).

Dla mnie ta wyższa ostrość LCD vs plazma nie jest wadą (jakąś nienaturalno ścią obrazu) a wręcz przeciwnie. Temat ten przypomina mi trochę dyskusje na fotograficznych forach internetowych na temat wyższości (lub nie ) lustrzanek nad aparatem kompaktowym, gdzie uważa się że lustrzanka z natury jest mniej ostra (czytaj mniej komercyjna) a zdjęcia na niej wykonane dają wrażenie bardziej artystycznych.
Mój punkt widzenia jest taki, że każde źródło czy "rejestrator" obrazu powinien go odwzorowywać jak najbardziej rzeczywiście / naturalnie. Oko ludzkie widzi obraz ostry, a jeżeli nie to udajemy się do okulisty. Plazma, czy LCD czy apatrat czy kamera, moim zdaniem powinny nadawać/rejestrować obraz ostry, ale jednocześnie dawać mi możliwość jego zmniejszenia w celu np. otrzymania obrazu kinowego, a nie odwrotnie.
Stąd moja subiektywna ocena lekkiej wyższości LCD nad plazmą w tym tylko przypadku.

Tak jak pisałem, wkrótce wymieniam mój LCD Sharp (37") na nieco większy model (ok. 42"-46") i będę ponownie wybierał pomiędzy Kuro (4280) a jakimś LCD. Będzie więc znowu okazja do porównania obu technologii tym razem w mniejszym rozmiarze. Jak do tego dojdzie podzielę się wrażeniami.

pozdrawiam wszystkich


zaz napisał:
Glimmer Twins

Z dużym zainteresowaniem czytam o twoich doświadczeniach z KURO. Jestem ciekaw, czy tak jak inni, którzy początkowo narzekali na rozmycie obrazu, zmienisz zdanie i po pewnym czasie i zaczniesz pisać o tym TV same superlatywy. Ciągle się zastanawiam, czy zmiana odczucia tych użytkowników jest wynikiem przywyknięcia do efektu rozmycia, czy może plazma się dociera po jakimś czasie, czy też może poprzez zmianę ustawień uzyskuje się akceptowalny (dostosowany do własnych preferencji) odbiór.
 

-AS-

New member
Glimmer Twins napisał:
...Oko ludzkie widzi obraz ostry, a jeżeli nie to udajemy się do okulisty. Plazma, czy LCD czy apatrat czy kamera, moim zdaniem powinny nadawać/rejestrować obraz ostry...

Witam,
nie jest to, moim zdaniem, takie proste, jak opisałeś. Napisałeś, że 'oko ludzkie widzi obraz ostry', a ja prosiłbym Cię, abyś zdefiniował 'ostry obraz'. Jak zapewne zauważyłeś, nie jest to takie proste. Czy obraz ostry oznacza brak rozmazania obrazu? Czy oznacza wyraźne krawędzie widzianych przedmiotów i osób? Czy kombinację tych rzeczy? Czy może inne? Jest bardzo dużo czynników, które wpływają na widziany obraz. Kolejna sprawa jest taka, że to co widzi oko, jest tylko częścią obrazu widzianego przez daną osobę. Cała obróbka obrazu oraz jego analiza odbywa się w mózgu. Dlatego też, występują tak ogromne różnice w postrzeganiu tych samych rzeczy przez różnych ludzi. Oczy ludzi zbudowane są tak samo, ale np. ktoś z daltonizmem 'zobaczy' co innego (inne barwy), niż osoba bez tej choroby. To samo jest z ostrym obrazem - nie można powiedzieć 'to jest ostry obraz', bo ja tak uważam. To co dla Ciebie jest ostre, dla innego nie musi być.

Proszę, nie odbierz tego 'wywodu', jak czepianie się. Chcę tylko pokazać, że nie jest taką łatwą sprawą powidzieć - 'na tym telewizorze obraz jest za miękki, a na tym za ostry'. Sprawy te różnią się w zależności od osoby. Obraz, który dla Ciebie jest miękki, dla innych jest ostry, lub odwrotnie.

Wracając do Kuro - tak, jak pisałem już wcześniej, dużo zależy od preferencji. Piszesz, że miałeś wcześniej LCD. Myślę, że to może być przyczyna, dla której widzisz teraz 'za miękki obraz' - kwestia przyzyczajenia. Dla mnie z kolei obraz z LCD jest nie do zaakceptowania, między innymi, z powodu 'ostrego' obrazu (zbyt ostrego - jeżeli takie pojęcie w ogóle istnieje). Jak patrzę na obraz z LCD mam wrażenie, że wszystko na co patrzę jest 'kreskówką' ze sztucznie przejaskrawionymi krawędziami, które najczęściej wyglądają, jak czarna obwódka dookoła wszystkiego na ekranie (wiem, generalizuję). Po raz kolejny, jest to kwestia przyzwyczajenia i preferencji. Daj swojemu TV trochę czasu, niech Twoje oko i Twój mózg zapomni jak wygląda obraz z LCD, a Twoja ocena obrazu stanie się bardziej obiektywna (przynajmniej takie jest moje zdanie).

Niemniej jednak szanuję Twoje zdanie, dziękuję za interesujące komentarze oraz proszę o więcej ;) Po to jest w końcu to forum, aby wymieniać opinie i wydawać własne oceny, a nie tylko dowiedzieć się co kupić, albo co jest lepsze (na papierze).

Pozdrawiam
 

Glimmer Twins

New member
-AS- napisał:
Witam,

Proszę, nie odbierz tego 'wywodu', jak czepianie się.

Pozdrawiam

Absolutnie nie miałem takiego zamiaru.

Pisząc o tym co ja subiektywnie oceniam jako ostrość, miałem na myśli właśnie wyraźnie odcięte krawędzie i prawdopodobnie jest to rzyczywiście moja preferencja pochodząca z przyzwyczajenia do tv LCD i monitorów komputerowych. Po prostu w porównaniu do tych wyświetlaczy obraz z plazmy wydaje mi się trochę "zamglony" widziany jakby przez pończochę, albo może inaczej: bardziej kinowy niż z odtwarzacza blue-ray.
Nie uważam też że to jest ogólnie gorzej czy lepiej (jeżeli tak to tylko dla moich subiektywnych preferencji). Jest po prostu inaczej. Poza tym nie chciałbym tutaj zniechęcić potencjalnych kupców. Jest to przecież - i to tylko moim zdaniem - jeden minus z pozostałych wielu plusów tego tv, które wcześniej opisywałem.

Pozdrawiam
 

BlackC

New member
Witam,

mam pytanie do użytkowników pioneera kuro , czy ktoś ma problemy z wyświetlaniem polskich znaków w telegazecie ?
Mam 4280XA od grudnia ( już 900 h na liczniku ! ) i nie wiem o co chodzi z polskimi znakami . Mam kablówkę UPC ( sygnał mizerny ) i dekoder GI z którego sygnał do tv idzie przez kabel antenowy .
Na jednym kanale w tv mam ustawiony odbiór z dekodera i nim przełączam kanały . Jak pierwszy raz ustawiłem wybór języka w menu na polski i teletext na Europę Wschodnią wszystko było o.k do momentu wyłączenia tv .
Za każdym razem po wyłączeniu znikają mi polskie znaki i muszę wejść do menu i potwierdzić teletext na Europę Wschodnią żeby mieć polskie znaki .
Niby nic ważnego a jednak denerwuje . Poza tym strasznie wkurza tłumaczenie menu i np. wpisy po czesku . Koleś odpowiedzialny za to powinien już dawno projektować zabawki w chinach . :D

PS.
poza tym tv jest rewelacyjny i ustawienia AS-a są bardzo dobre .
No i już paru znajomych "lcd-maniaków" po obejrzeniu kuro zakupiło plazmę :)
 

tom

New member
Mam podobny problem z polskimi znakami w telegazecie, posiadam Kuro 428xd. Jako, że sporadycznie korzystam z telegazety tak bardzo mi to nie przeszkadza, ale to fakt - plazma w tym zakresie jest niedopracowana.
Pozdr
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Glimmer Twins napisał:
...Oko ludzkie widzi obraz ostry, a jeżeli nie to udajemy się do okulisty....

I tu byś się zdziwił :p . Mówi CI to lekarz i mąż okulistki:). Oko ludzkie wcale tak ostro nie widzi - to mózg przekształca obraz w ten sposób, że go ulepsza. Oczywiście są pewne granicy wynikające z zasad optyki (stąd są wady wzroku, które trzeba korygować) - ale generalnie to nie oko jest tak do końca odpowiedzialne za widzenie. To jest tak jak z TV i układami poprawiającymi jakość odbioru :rolleyes: PZDR

ps. jak widzę AS napisał Ci mniej więcej to samo. :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kiedyś czytałem na temat różnego rodzaju eksperymentów wzrokowych i wynikało z nich, że gdy na jakiś czas odetniemy sygnały biegnące nerwem wzrokowym, to po przywróceniu tej drogi mózg na nowo uczy się interpretowania rzeczywistości.

ArtS :)
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam. Zapadła decyzją tak na 95% zakupu nowego telewizora. Pioneer 5080XA - zonie az oczy się zaświeciły. Do konca przyszlego tygodnia mam na budowie ekipee wykonczeniową wiec moje pytanie - jaki dobry wieszak do tego telewizora. Ze wzgledu ze przez jakis czas net bede mial tylko z telefony komorkowego byłbym wdzieczny moze za jakis linki na PW ew dokladną nazwe godnego polecenia wieszaka - słyszałem ze te telewizory maja tylko od tyłu wyjscia HDMI stąd i moja prośba o cos godnego polecenia - kasa nie gra wielkiej roli ale bez przesady;). Jeszcze raz przepraszam jezeli ten temat tu byl poruszany ale fatalnie chodzi mi net przy szybkosci 2-3kb/sek
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masta_J napisał:
Dokładniej to mają HDMI od dołu, z tyłu.

TV ma wisieć na płasko na ścianie?

Pozdrawiam,
Niekoniecznie. Raczej myślałem o czymś o pewnej możliwości regulacji w 2płaszczyznach. W agd euro mają coś za 599 zł -dużo ,
 

Tomisek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

Porażka u mnie ten net. Może uda mi się podłączyć do laptopa komórkę.:) Z tego co widzę to na tej stronie to modelu ghost nie mają ale jakieś bardzo podobne modele - który dokładnie proponujesz ew masz kiki je na stanie. Czyli trzeba liczyć jakies 900zł. Z zanotowaniem 5080 nie powinno być problemów? Montowanie ma być do ściany nośnej ale pokrytej płytami gips karton - jakieś dyble specjalne trzeba zamówić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry