Pioneer G8

-AS-

New member
Witam,
w USA i Japonii zawsze będzie taniej, bo są to nieporównywalnie większe rynki jeżeli chodzi o sprzęt AV (przeciętna rodzina wydaje więcej pieniędzy na sprzęt, niż przeciętna rodzina w Europie). Już o tym pisałem w tym wątku. To nie jest tak, że Pioneer nagle sobie wymyślił, że w Europie będzie sprzedawał dwa razy drożej. Większość firm ma podobną międzykontynentalną politykę cenową. Jest to smutne, ale nic na to nie można poradzić.

Poza tym przeliczając ceny na złotówki daleko nie zajdziesz. Coś co w Polsce jest produktem 'bardzo drogim', tutaj w UK jest tylko 'drogim'. Pioneer ustalając ceny na Europe, w ogóle nie bierze pod uwagę tego, czy ceny te nie będą za duże w Polsce. Sprzedaż paneli w Polsce jest tylko ułamkiem sprzedaży paneli w Europie, które są tylko małą częścią sprzedaży paneli na świecie. Firmy ustalając politykę cenową na Europe, biorą pod uwagę kraje bogatsze (tj. UK, Niemcy, Francje itd.). Europa Wschodnia (do której zaliczana jest też Polska), jest gdzieś tam na szarym końcu.

Pozdrawiam
 

maniekk

New member
AS, ja to wszystko wiem i rozumiem bo jak pisałem sam pracuję w sprzedaży i to od kilkunastu lat. Konkluzja z mojego posta miała być taka, że jak się przegina z cenami to prędzej czy później ma się problemy. Każdy producent, handlowiec sam ustala swoją politykę cenową, takie jego prawo. Zaś klienta prawem jest te ceny zaakceptować lub nie. A w przypadku Pioneera z tą akceptacją nie jest chyba najlepiej bo już od 2-3 lat ma problemy i to coraz wieksze. I nie pomaga nawet bezdyskusyjna topowa jakość, którą się wszyscy słusznie zachwycamy. Poza tym mnie ciągle "zastanawia" fakt, że ten sam TV najpierw kosztuje 12 000 PLN a później 6000 PLN, nawet znając zasady rządzące handlem, zwłaszcza rynkiem elektroniki. Chyba nikt nie sprzedaje ze stratą i również przy 6000 ciągle zarabia producent, dystrybutor, sklep więc może możnaby te ceny trochę inaczej ustalać. Nie chwląc się stać mnie i na te 12 klilo ale nie lubię bez sensu wydawać pieniędzy dlatego czekam kiedy ceny jeszcze bardziej spadną bo nie widzę sensu przepłacania.
 

-AS-

New member
Witam,


Maniekk - to, ile kosztuje produkcja jednego panelu, to jedno; pozostaje też kwestia ile zainwestowało się w technologie. Jak wiadomo produkcja hardware'u to jedna sprawa, napisanie software, który obsługiwałby dany hardware, jest również bardzo drogą sprawą (liczoną w milionach), itd. Nie mam zamiaru deliberować ile co kosztuję, bo tak naprawdę, mało kto wie, ile tak na prawdę Pioneer zarabia na danym panelu.

Wiem, natomiast, jedno. Może mam coś nie pokolei w głowie, ale nie przeszkadza mi płacenie większych pieniędzy za większą jakość. Jako konsument, chce mieć wybór - kupić tańsze, ale gorsze; albo droższe, ale lepsze. Nie chce, aby powstała sytuacja na rynku, w której do wyboru będzie - średnio kiepski albo kiepski panel i nic poza tym.

Wydaje mi się, że w momencie, gdyby Pioneer wycofał się z rynku TV plazmowych, jedynymi, którzy na tym stracą, będziemy my/konsumenci. Nie pozostanie nam nic innego, niż kupowanie plazm Panasonic'a, który jak wiadomo poszedł dość mocno w ilość, stawiając jakość na drugim miejscu (słynne 'purple snakes', 'green phosphor lag', to tylko pare wad tychże paneli). Mam 22" monitor LCD przy moim desktop'ie i wiem, że jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle, zanim zainwestuje swoje pieniądze w tą technologię, jako mój głowny telewizor/ekran kina domowego.

Niemniej jednak, wiem co chcesz powiedzieć i rozumiem Cię. Nie mam nic przeciwko płaceniu za jakość, ale nie chciałbym również, aby różnica w cenie pomiędzy średnim panelem, a dobrym, byłaby na tyle kosmiczna, że nie byłoby mnie kompletnie na nią stać. Jakość może kosztować, ale w ramach zdrowego rozsądku.

Do piątku pozostało dwa dni. Jeżeli w piątek te pesymistyczne doniesienia się sprawdzą, będzie to smutny dzień dla nas wszystkich - konsumentów.

Pozdrawiam
 

chmurek

New member
Od wczoraj jestem użytkownikiem 4280XD.
Pierwsze wrażenia nie są takie pozytywne. Mam tylko telewizję kablową i dlatego wybrałem plazmę.
Obraz na kablówce jest taki sobie i nic tu nie pomagają regulacje (wrzuciłem testowo wrzucone przez Was ustawienia).
Obraz jest mało ostry a jedynie kolory dają satysfakcję.
Najbardziej zaskoczył mnie obraz z DVD. Mam nagrywarkę Pioneera 540 i po wrzuceniu oryginalnej płyty DVD oczekiwałem bardzo dobrego obrazu. Okazało się, że obraz jest lepszy niż na kablówce ale dalej jest mało ostry, załamania na krawędziach.
Sygnał porównywałem połączony przez EURO i przez component ale różnic żadnych nie widziałem. Kable są zwykłe i zastanawiam się czy zakup kabli np Profigold (nie OxyPure) da znaczącą poprawę. Jakie polecacie kabelki ale bez przesady?
Najczęściej oglądam kablówkę a moja małżonka z DVD to co nagrała z kablówki więc pełnej satysfakcji z zakupu brak.
chmurek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Te ustawienia, które tutaj były podawane to może dobre są na kablówkę cyfrową ale na analog to zupełna pomyłka także nimi nie sugeruj się zupełnie.

Jedyne co to sam popróbuj różnych ustawień, masz chyba też opcję PRZED/PO więc z niej korzystaj.

Z tego co piszesz nie miałeś prezentacji, przekonałbyś się na niej, że obraz z KURO i tak byłby najlepszy z kablówki SD, na innych byłoby tylko gorzej.

A obraz z DVD to ciągle tylko SD i nic więcej, dokładnie jest ciut lepszy i tyle.

Gdzie kupiłeś i ile dałeś? :)

Pozdrawiam,
 

chmurek

New member
Kupiłem w www.avpartner.pl.
Co mogę powiedzieć, to to że polecam.
Cena na www najniższa (www.skapiec.pl) a i tak można ponegocjować (cenę, opłatę za transport).
Gwarancja DSV więc serwis w Polsce.
Na necie są różne informację ale akurat byłem w W-wie wiec podjechałem do sklepu porozmawiałem z Panem Sławkiem i umówiłem się na nastepny dzień w celu ustalenia ostatecznej ceny. Wszystko poszło idealnie. Transport następnego dnia po zamówieniu i wpłacie (sam zakładałem "przedpłatę") przyjechał około 19:00 (standardowo mogą przywieźć od 16). Wnieśliśmy razem na górę, sprawdziliśmy stan telewizora po odpakowaniu i pozostał mi cały wieczór ustawiania.

Wiem, że jutro Pioneer może zakończyć produkcję plazm i ceny mogą spaść ale info o jutrzejszej konferencji przeczytałem we wtorek wieczorem a w południe zrobiłem przelew.

Czy można przełączać rozdzielczość sygnału czy jest to automatyka?

chmurek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@chmurek
Sam bym u nich kupował gdybym miał możliwość sprawdzić TV u nich na miejscu ale niestety mam do Wawy 360 km.

Swoje obawy co do zakupu takich drogich klocków i dowiezieniu ich kurierem wyraziłem kilka postów wcześniej.

O co chodzi z tą rozdzielczością sygnału?


TDi napisał:
@Masta_J
Jak byś miał wypalowne pixele to możesz je popukać albo pomasować :D
o ile dobrze pamietam to AS dawał takie rady :)

Jest wiele innych ciekawszych miejsc do masowania :grin:

Pozdrawiam,
 

ArtS007

New member
Bez reklam
chmurek napisał:
Wiem, że jutro Pioneer może zakończyć produkcję plazm i ceny mogą spaść ale info o jutrzejszej konferencji przeczytałem we wtorek wieczorem a w południe zrobiłem przelew.
Nie będzie tak źle. Jutro ma paść oświadczenie, a nie zatrzymanie produkcji. Czy ewentualna wieść o zaprzestaniu produkcji plazm przez Pioneera spowodowałaby spadek cen? Podejrzewam, że może być odwrotnie. Towar unikalny zyskuje na wartości.

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rozdzielczość idzie z automatu.
Sprawdzaj gwarancje kupując z gwarancją polską - pozbędzisz się dużego kłopotu.

Chmurek - masz kilka opcjii .
1. Zwróć niech wymienią Ci na LCD / np JVC 42 V 80 / bo on wygrywa z plazma Pioneera.
2. Zwróć jesli masz krócej niz 10dni-bo masz takie prawo.

Zamów prezentację do domu i będziesz super zadowolony.
Ale najpierw sprawdź jakość podłączanego sygnału. Jeśli zaś należysz do osób lubiących ostry wyraźny obraz / o czym pisaliśmy wielokrotnie/ to do tego celu są TV LCD.
 

chmurek

New member
Masta_J
Nie sprawdzałem konkretnego egzemplarza telewizora który chciałem kupić.
Sprawdziłem w DSV wiarygodność sklepu, na miejscu gwarancję i zdecydowałem się na zakup czysto internetowy.

Co do standardu obrazu to niektóre telewizory mają możlwiość przełączania dostarczonego sygnału pomiędzy:
np: 480i, 480p, 625i, 625p, 720p, 720i, 1080i, 1080p.
Czy w Pioneerze tez mozna powyzsze "wymusic"?

chmurek
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Tak wiem.
Ja kupiłbym tylko i wyłącznie z możliwością sprawdzenia dlatego kupiłem u KiKiego.

Co do rozdzielczości to kiki Ci wyżej napisał.

Pozdrawiam,
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiki napisał:
Sprawdzaj gwarancje kupując z gwarancją polską - pozbędzisz się dużego kłopotu.

W świetle moich doświadczeń, to zdanie zyskuje mocne znaczenie. Okazuje się, że awaria może dotyczyć każdego sprzętu. Nie wyobrażam sobie teraz, gdybym nie miał ważnej w Polsce gwarancji.

A teraz dalsza część moich perypetii:). W zeszły czwartek miał do mnie przyjechać człowiek z serwisu stowarzyszonego z DSV. Ponieważ nie przyjechał, w piątek zadzwoniłem do kierownika. Okazało się, że kierowca od transportu musiał jechać na pogrzeb. Poinformował mnie również, że właśnie otrzymał moduł z serwisu DSV i wymieni mi go w moim domu w poniedziałek. Poprosiłem o TV zastępczy, okazało się, że co prawda nie mają Pionieera :p ,ale coś tam mi podrzucą:). W poniedziałek człowiek z serwisu poinformował mnie, że jednak nie uda się naprawić TV u mnie (bo będzie wymagał po tym regulacji:confused: ). Przyjechał transport po TV, ale kierowca zapomniał wziąć TV zastępczy:(
Teraz słówko odnośnie oryginalnego opakowania. Niby nie trzeba go mieć, ale jak zobaczyłem w jakich warunkach miałby wyglądać przewóz mojego TV, to byłem zadowolony, że jednak nie wyrzuciłem kartonu.
Na drugi dzień uzyskałem informację, że niestety panelu nie da się naprawić poprzez wymianę modułu i prawdopodobnie wogóle nie da się go naprawić. TV został na drugi dzień wysłany do Gdyni.
Pozostaję bez TV już drugi tydzień i czekam na rozwój wypadków.
Odnośnie serwisu DSV na razie nie mam im nic do zarzucenia. Generalnie sprawnie zareagowali i szybko przysłali moduł. Jestem na razie mile zaskoczony.
Na razie tyle. PZDR
 

-AS-

New member
chmurek napisał:
Masta_J
Co do standardu obrazu to niektóre telewizory mają możlwiość przełączania dostarczonego sygnału pomiędzy:
np: 480i, 480p, 625i, 625p, 720p, 720i, 1080i, 1080p.
Czy w Pioneerze tez mozna powyzsze "wymusic"?

chmurek

Witam,
480i i 480p to jest NTCS, dostępne na innych kontynentach niż Europa.

Europejskie Kuro (wszystkie modele) akceptują i wyświetlają rozdzielczości dostępne w Europie, czyli:

576i, 576p - SD
720p,1080i, 1080p - HD.

Pozdrawiam
 

chmurek

New member
Zdecydowałem się także na telewizje cyfrową Toya. I teraz dopiero widać jakość obrazu na Pioneerze. Kontrast mógłby być troszke lepszy (z czegoś trzeba było zrezygnować) ale satysfakcja z zakupu zaczyna być większa. Kontrast podkręcę jak trochę dłużej pogra.
chmurek
 

pazuzu

New member
kiki napisał:
1. Zwróć niech wymienią Ci na LCD / np JVC 42 V 80 / bo on wygrywa z plazma Pioneera.

kiki co masz na myśli mówiąc, że LCD JVC wygrywa z plazmą Pionnera?
Zawsze wychwalałeś jakość plazm pionka a tu nagle taka odmiana?!
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
JVC to jedyny LCD, który na kilku prezentacjach (na pewnie kilkaset) wygrał w pewnych przypadkach z Pioneerem u pewnych ludzi.

@chmurek
Jakość obrazu na Pioneerze jak tu już wielokrotnie było mówione zależy od jakości podawanego sygnału.
Ja mam to szczęście, że u mnie ze zwykłej analogowej Vectry jestem zachwycony z obrazu na TVN i Polsat a co do TVP to jest jak jest :)
Miałem ostrego pietra jak to będzie wyglądało na moim sygnale ale od czego są prezentacje od Kikiego?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Pioneer konczy oficjalnie produkcje paneli plazmowych, beda teraz telewizory Panasonic marki Pioneer :(
 

al fazeer

New member
Czy to oznacza ,że w "nowych" Kuro będą problemy z wypalaniem, gorsza jakość obrazu itd. ?

Wielka szkoda jeśli tak. Sam miałem zamiar kupić 508XD, za jakieś kilka miesięcy :( Pewnie teraz plazmy na oryginalnych matrycach Pioneera osiągną wysokie ceny i nie kupię tej plazmy :(
 
Do góry