Pioneer G8

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam N-ke podłączoną tylko przez HDMI - wszystko działa tak jak opisałem.
Jeżeli chodzi o oglądanie filmów z pasami - to hmmmm, wszyscy twierdzą, że Pioneer się nie wypala. Ja niestety widzę znaczek po TVP1 i 2. Mam TV od listopada zeszłego roku. Wydaje mi się, że nie ma obawy jak oglądasz taki film raz na jakiś czas - ale pewnie przy stałym oglądaniu mogłoby dojść do nierównomiernego zużycia matrycy. PZDR
 

zaz

Member
Kuro + kablówka

chmurek napisał
Od wczoraj jestem użytkownikiem 4280XD.
Pierwsze wrażenia nie są takie pozytywne. Mam tylko telewizję kablową i dlatego wybrałem plazmę.
Obraz na kablówce jest taki sobie i nic tu nie pomagają regulacje (wrzuciłem testowo wrzucone przez Was ustawienia).
Obraz jest mało ostry a jedynie kolory dają satysfakcję.


Poważnie zastanawiam sie nad kupnem plazmy (najchętniej KURO). Przeczytałem wiele wątków poświęconych plazmom i mam wątpliwości, gdyż wiele osób wyraziło opinię o małej ostrości obrazu plazm. Czy ten efekt występuje tylko na sygnale z kablówki analogowej? Czy wszystkie plazmy (np. Panasonic) tak mają?
 

Glimmer Twins

New member
pooh1968 napisał:
Jeżeli chodzi o oglądanie filmów z pasami - to hmmmm, wszyscy twierdzą, że Pioneer się nie wypala. Ja niestety widzę znaczek po TVP1 i 2. Mam TV od listopada zeszłego roku. Wydaje mi się, że nie ma obawy jak oglądasz taki film raz na jakiś czas - ale pewnie przy stałym oglądaniu mogłoby dojść do nierównomiernego zużycia matrycy. PZDR

No no, to mnie trochę zmartwiłeś z tymi znaczkami:( a ja już mam zamówiony [FONT=&quot]PDP-LX5080D. [/FONT]
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Glimmer Twins - to świetnie, że zakupiłeś. Będziesz bardzo zadowolony. Ze znaczkami to jest tak, że widać je tylko w jednej specyficznej sytuacji - włączasz w TV któreś z wejść cyfrowych, nie podajesz na nie sygnału, po paru sekundach (nie od razu) ekran rozjaśnia się i wygląda jak pokryty kurzem - wtedy też widać w którym miejscu jest znaczek. W ŻADNEJ innej sytuacji tego nie widać - ani przy wyłączonym TV, ani przy załączeniu sygnału - tak, że to nie problem. Niemniej warto jest trochę "uważać" oglądając TV. Tym bardziej, że np po używaniu przez parę godzin kompa nic nie pozostało na ekranie. A te znaczko pojawiły się po oglądaniu przez 3 miesiące przez teściową Mody na sukces.:) Ja bardzo mało oglądam TV i pewnie to stałe, choć krótkie oglądanie tego samego programu coś tam utrwaliło. ALE POWTARZAM JESZCZE RAZ - NIE STANOWI TO PROBLEMU, a jakość obrazu z dobrego sygnału wynagrodzi CI wszytkie mankamenty. PZDR
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja korzystam / teściowa/ dużo z TVP dziennie i zero znaczków.
Na sklepach demo modele - non stop włączone i zero znaczków, duszków czy powidoków.
Sam zobaczysz że to prawdziwa rewelacja .
 

Glimmer Twins

New member
Plazma dotarła. Pierwsze wrażenia:

- obraz HD cudo,
- czerń cudo
- kolory cudo,
- obraz SD - taki sobie, to na razie jedyny minus. Stoi obok mój stary Sharp LCD XD1 i ostrość bez porównania na korzyść LCD. Dodam, że obraz SD mam z Humaxa iCord i tunera N-ki a więc sygnał teoretycznie na dobrym poziomie. Zresztą wyświetlanie menu na obu tunerach również pokazuje dużo lepszą ostrość na Sharpie.

- obraz (wyświetlane zdjęcia) z Apple TV - absolutne cudo.
 

boston

New member
9 generacja

Dzis dotarla do mnie informacja od pracownika pioneera ze 9 generacja bedzie w calości budowana na modułach panasonic wiec chyba pioneer zamierza wycofac sie z plazm:(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie prawda .
Poczytaj właściwe informacje:
Pioneer produkuje jeszcze następcę obecnych plazm tzn. 9 -tą generację plazm które zostaną wprowadzone jesienią i to przez półtora roku będą produkowane na własnych matrycach w wielkości 44", 50, 60 cali.
Modele pojawia się chyba przed targami w Berlinie.
Modele będą w dwóch postaciach z tunerem wbudowanym oraz jak dwa lata temu z tunerem oddzielnym / łatwiejszym do montażu ściennego/.
Zapadła też dziś decyzja o matrycach do modeli 42" - dostawcą będzie Panasonic z rewelacyjną jakością :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
Na jesieni wjadą też dwa pierwsze na rynku w historii - modele Pioneera LCD - 32" i 37 "
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21197&page=7&highlight=przecieki
 

rosi

New member
Glimmer Twins napisał:
Plazma dotarła. Pierwsze wrażenia:
- obraz SD - taki sobie, to na razie jedyny minus. Stoi obok mój stary Sharp LCD XD1 i ostrość bez porównania na korzyść LCD. Dodam, że obraz SD mam z Humaxa iCord i tunera N-ki a więc sygnał teoretycznie na dobrym poziomie. Zresztą wyświetlanie menu na obu tunerach również pokazuje dużo lepszą ostrość na Sharpie.
A czy wyłączyłeś wszystkie "ulepszacze" ? Pioneer posiada dużo ustawień które są domyslnie włączone i powodują właśnie mniejszą ostrość, którą opisujesz. Sprawdź forum, jest to dużo informacji jak właściwie ustawić Pioneera.
 

kris74

New member
Witam,
tydzień nie było mnie w domu (taka praca:() i nie mogłem oglądać mojego KURO, ale dzisiaj sobie odbijam, właśnie oglądałem kwalifikacje Formuły 1, nie mogłem się napatrzeć, obraz super, a to tylko SD:) (przy okazji Kubica pojechał extra, gdyby nie ta wizyta na trawie, na pewno by wygrał;)).
Chciłałbym od razu sprostować jedną rzecz, tydzień temu napisałem, że zauważyłem jakieś "wypalenie" na tv, a prawda jest taka, że jak przetarłem to wilgotną szmatką to znikło :D:roll:. (chciałem edytować ten post, w którym o tym pisałem, żeby to skasować, ale nie mogłem:confused:).Wiem, że wyszedłem na wariata, ale musiałem to sprostować, żeby nie podważać marki Pioneer. Ten tv jest naprawdę extra, z czasem wydaje mi się, że gra coraz lepiej, a jak niedługo kupię dekoder HD to będzie jazda:D. Pozdrawiam Wszystkich posiadaczy Kuro, ten telewizor naprawdę jest warty polecenia. Przez cały tydzień byłem skazany na oglądanie LCD i naprawdę jest duuuża różnica na korzyść Pioneera.
Krzysiek
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No to ci zazdroszczę ja oglądałem jeszcze na moim CRT ale już w tym roku będzie plazmocha i moje ukochane GP Monaco to już na 100% na plaźmie, a może nawet wcześniej (No nie samowity wyczyn RK, a jak pomyśleć, że mogło być PP......, ale w wyścigu może już nie być tak "lekko" ;) )
Przypominj jaki masz model? Ja się upieram na 428XD, ale chyba będzie z nim ciężko :(
 

Glimmer Twins

New member
ArtS007 napisał:

DVD też super, rewelacja.
Obraz nadal oglądam równolegle. Na kanale TCM leciał jakiś stary western i mnie powalilo. Była nocna scena, jacyś kowboje na koniach, w tle.... no właśnie na Kuro było tło (jakieś krzaki i skały) a na LCD nie było nic! Jedna szarość.
Kuro na prawde pokazuje swoją moc w nocy. Obraz super.

Kombinowałem z tymi polepszaczami o których piszecie ale upieram się że sygnał SD lepszy (ostrzejszy) na LCD Sharp.
Poza tym ja na prawdę nie lubie zniekształconego obrazu (takie mam zboczenie). Jak jest nadawane w 4:3 to oglądam w 4:3. Ale na plazmie to jest niewskazane więc trzeba rozciągać - to też pogarsza jakość i zniekształca. Tu dla mnie osobiście mały plusik dla LCD.
Musze kupić jeszcze jeden TV w okolicach 42" więc będę jeszcze testował od Kikiego czy "małe" Kuro czy LCD.
 

-AS-

New member
kris74 napisał:
(...) z czasem wydaje mi się, że gra coraz lepiej (...)

Witam,
poczekaj, aż będziesz miał na liczniku ponad 200h. Dopiero wtedy TV rozkręca się na maxa!

Pozdrawiam

PS. Glimmer - różnica w sygnale SD w Polsce i w UK musi naprawdę być kolosalna. Ja mam ustawione na rozszerzanie automatyczne i niemal nie widzę różnicy pomiędzy kanałami nadającymi w 4:3, a 16:9. Jeżeli chodzi o zbyt miękki obraz - moim zdaniem (po raz kolejny) jest to wina sygnału, mam tutaj w UK parę kanałów nadających beznadziejny sygnał i też jest bardzo miękki i rozmyty, reszta jest ostra i bez problemów (mówię o sygnale SD). Pamiętajmy, że większość stacji dalej nadaje sygnał, który ma dobrze wyglądać na telewizorze 21" 4:3. Nie wszystko jest winą telewizora, dużą część można przypisać stacjom telewizyjnym.
 

Glimmer Twins

New member
Wczoraj oglądałem mecz w HD z Cyfry+ (Lech-Wisła) i przeżyłem małe rozczarowanie. Obraz świetny ale... zacinał. Przy długich ruchach kamery np. kiedy wybita piłka podążała z jednej strony boiska na drugą, obraz zacinał. Nie było płynnego ruchu tylko skokowy. Czy wiecie dlaczego? Podłączony równolegle LCD tego nie miał.:(
 

Mabri

New member
kris74 napisał:
Witam,
właśnie oglądałem kwalifikacje Formuły 1, nie mogłem się napatrzeć, obraz super, a to tylko SD:) (przy okazji Kubica pojechał extra, gdyby nie ta wizyta na trawie, na pewno by wygrał;)).

Faktycznie Panasonici są gorsze. U mnie dzisiaj Kubica nie ukończył wyścigu...
Jutro zamawiam Kuro ;) :D
 

-AS-

New member
Glimmer Twins napisał:
Wczoraj oglądałem mecz w HD z Cyfry+ (Lech-Wisła) i przeżyłem małe rozczarowanie. Obraz świetny ale... zacinał. Przy długich ruchach kamery np. kiedy wybita piłka podążała z jednej strony boiska na drugą, obraz zacinał. Nie było płynnego ruchu tylko skokowy. Czy wiecie dlaczego? Podłączony równolegle LCD tego nie miał.:(

Witam,
jest to tylko kwestia ustawień. Polecam wypróbować ustawienia, które podałem w tym wątku pare(naście) stron wcześniej.

Zmień Drive Mode na 2 (czyli 100Hz - do sportu) i Pure Cinema ustaw na Off. Zmień IP-mode i wyłącz wszelkie ulepszacze ekranu.

Zresztą dołączam (po raz kolejny) ustawienia, które ja stosuje. Autorem jest kalibrator ISF tutaj, w UK. Zwróć uwagę, że ustawienia zmieniasz po wybraniu 'Movie'. Jeżeli ustawienia te będą za miękkie zwiększ 'ostrość' - ja mam na -15.

Ustawienia te wyglądają super na sygnale SD i HD nadawanym w UK. W Polsce sygnał jest trochę gorszy, więc pobaw się jasnością, ostrością, kontrastem. Reszta jest dobrze, ulepszacze są na OFF, kolory naturalne. Na początku ustawienia mogą Ci się wydawać dziwne (mi się wydawały), ale daj im tydzień, a nie wrócisz już do przesterowanego, przesyconego, nienaturalnego obrazu.

Mam nadzieje, że pomogłem choć trochę.

Przypomne jeszcze na koniec, że bardzo ważną sprawą w ustawieniach jest Drive Mode i Pure Cinema.

Drive Mode 1 = 75Hz - idealny do codziennej telewizji
Drive Mode 2 = 100Hz - idealny do sportu i szybkiej akcji
Drive Mode 3 = 72Hz - stosuj do Blu-ray'a

Pure Cinema - najczęściej miej na Off, jak oglądasz Blu-ray'a zmień na Advanced.

Pozdrawiam
 

Attachments

  • D65.txt
    800 bytes · Wyś: 217

boston

New member
Program do diagnostyki Kuro

W zalaczniku program serwisowy do Pionków 7 i 8 mej generacji. Wymaga kabla RS232 do połączenia TV z kompem.Pozdrawiam!
 

Attachments

  • rs232.zip
    380,4 KB · Wyś: 88
Do góry