Pioneer G8

kris74

New member
no właśnie, jakieś dziwne godziny mi pokazuje i kolejność wpisów dziwnie wygląda, jak by niektórzy potrafili predykować;) ten mój wpis niby o 23:18 był ok. 14:00
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Tak zaczerpnięte z innego tematu, ale mnie zaintrygowało, czy Pioneer ma system wyrównywania poziomu głośności AVL?
 

kris74

New member
żeby chyba już do końca wyjaśnić temat, to załączam wycinki z oryginalnych instrukcji Pioneera:
1) dotyczy montażu tv. na podłodze (odległość od ściany 10cm)
2) dotyczy montażu tv. na ścianie (odległość od ściany 32mm)
Krzychu
 

Attachments

  • montaż.jpg
    montaż.jpg
    57,3 KB · Wyś: 130

TDi

Member
5080xa

kris74 napisał:
Witam,
Po lekturze tego forum, wymianie informacji na priv.i ostatecznie po rozmowie telefonicznej z Kiki (dzięki, za rzeczową pomoc)oraz osiągnięciu odpowiedniego poziomu współczynnika WAF :)zamówiłem Pioneera 5080XA + uchwyt. I właśnie pytanie praktyczne, czy istnieje jakaś zalecana wysokość montażu tego telewizora na ścianie? , czy śruby do mocowania są w komplecie?
Pozdrawiam
Krzysiek
w!tam,również bardzo poważnie rozważam zaqp tego modelu (5080XA)
Znalazlem bardzo atrakcyjną ofertę (ulubiony.pl),ale mam obawy co do takich zaqpów,może ktoś z was qpował coś w tym sklepie (godny polecenia?).
Na moje pytanie odnośnie ceny jaką proponują na swojej stronie (bardzo atrakcyjna) i gwarancji dostałem odpowiedz:
"...Gwarancja fabryczna Pioneer na 24 m-ce w Polsce.Dodatkowe elementy typu stojak, wieszak, wchodzą w skład wyposażenia.Możliwa jest tylko wysyłka kurierem i kosztuje to 100 zł, lub za pobraniem 140 zł...."
Z drugiej strony mam pewne obawy,cena dobra,wieszak (stojak) w komplecie-wszystko jest i taka cena mała ??? :/
Co sądzicie na ten temat ? (przerobileym cały wątek-bardzo mało jest o 5080XA)
[szukam tv do MAX 8tys.zł,kiki oferuje niestety drożej]
 
Ostatnia edycja:

d.karolik

New member
TDI

Witam
Poszukaj na GOOGLE , ja znalazłem opinie o sklepie .
http://www.okazje.info.pl/sklep-internetowy/mbbc-sp-z-o-o/opis,opinie/

W modelu 5080XA na pewno nie ma w komplecie stojaka i głośników.

P.S
Strona Pionka i jest porównanie modeli ( wyposażenia , dodatkowych bajerów ) reszta czyli panel taki sam czy to 5080XA , 5080XD , 508XD.

http://www.pioneer.pl/pl/products/62/63/413/overview.html?__QHDREADY_KURO=1

Co do ceny i sklepów zerknij na Ceneo np. 5080XA za 7540 zł z gwarancją polską.
http://www.avpartner.pl/product_info.php?cPath=55_127&products_id=1556

I opinie o sklepie super
http://www.ceneo.pl/610-0a

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

roger7

New member
jaceloth napisał:
tak z ciekawości, dlaczego zdecydowałeś sie na model xd, a nie xa? też myślę, o kupnie któregoś z tych modeli...

Zdecydowałem się ma model xa ale, że sprzedawca (polecam - avpartner) nie miał w tej chwili
xa to po telefonie do mnie wysłał mi xd w tej samej cenie co xa.
XD ma dodatkowo tuner cyfrowy (z tego co wiem nie można go wykorzystać w Polsce, nawet w przyszłości) oraz wyjście optyczne.
 

roger7

New member
TDi napisał:
w!tam,również bardzo poważnie rozważam zaqp tego modelu (5080XA)
Znalazlem bardzo atrakcyjną ofertę (ulubiony.pl),ale mam obawy co do takich zaqpów,może ktoś z was qpował coś w tym sklepie (godny polecenia?).
Na moje pytanie odnośnie ceny jaką proponują na swojej stronie (bardzo atrakcyjna) i gwarancji dostałem odpowiedz:
"...Gwarancja fabryczna Pioneer na 24 m-ce w Polsce.Dodatkowe elementy typu stojak, wieszak, wchodzą w skład wyposażenia.Możliwa jest tylko wysyłka kurierem i kosztuje to 100 zł, lub za pobraniem 140 zł...."

Ten sklep nie ma najlepszych opinii - poszukaj lepszych sklepów z podobną ceną. Stojak i wieszak na pewno nie są standardowym wyposażeniem 5080XA - chyba, że oni sami gratis dodają ?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
W ulubiony.pl nie wiedzą nawet jak żyją.
Również swego czasu pytałem ich o ten TV - nie dostałem w ogóle odpowiedzi.

Bardzo wątpię żeby podstawa i głośniki były w zestawie bo same te dwa elementy kosztują ponad 1000 zł...

Ja wolałem zapłacić więcej i kupić u Kikiego bo miałem pewność jaki telewizor odbieram, oglądałem go wcześniej z każdej strony przez 2 godziny zanim zapłaciłem.

Nie wyobrażam sobie sytuacji kiedy kupuję TV za ca. 9K PLN, przywozi mi go kurier i okazuje się np., że jest akurat o jeden pixel wypalony mniej niż przewiduje norma i muszę się z tym bujać...

Pozostawiam to pod rozwagę każdemu.

Pozdrawiam,
 

kris74

New member
nie jest to jeszcze do końca potwierdzona wiadomość, w piątek ma się wypowiedzieć prezydent Pioneera, odnośnie nowej strategii, ale wiele na to wskazuje, że Pioneer faktycznie ma się wycofać z produkcji plazm, na pewno szkoda. Ciekawe jak taka informacja wpłynie na cenę telewizorów Pioneera ?
 

SCOTI

New member
Jeśli tak się stanie to wcale mnie osobiście ten fakt nie zdziwi. Przecież mając tak wysokie ceny trudno jest konkurować na rynku. Pewnie i tak sprzedaż plazm Pioneera była znikoma. Kupując panele od Panasonica firma chwyta się koła ratunkowego. Moim zdaniem jedyną szansą na pozostanie na rynku jest znacząca obniżka cen a to z kolei może odbić się na jakości z której Pioneer jest znany.
 

-AS-

New member
Witam,
@SCOTI - niestety tak jest ten swiat skonstruowany, ze za jakosc trzeba placic.


Co do informacji na temat wycofania sie Pioneera z produkcji plazm, to szczerze mowiac nie sadze, zeby to byla prawda. Jezeli jednak jest, to nie dobrze sie dzieje. Oznacza to, ze ludzie poprzez kupowanie swoich tanich telewizorow (w wiekszosci LCD) wypieraja z rynku firmy, ktore produkuja telewizory z nastawieniem na jakosc, a nie na ilosc.

Niedawno Fujitsu oglosilo, ze wycofuje sie z produkowania plazm (produkowali dobre plazmy), a teraz Pioneer mialby zrobic to samo? Jezeli tak sie stanie, to niedlugo nie bedziemy mieli juz wyboru. Trzeba bedzie kupic tanie LCD i godzic sie na wszelkie jego mankamenty. Rynek zaleje morze badziewia, a brak konkurencji (np LCD v plazma) bedzie oznaczal brak rozwoju, bo po co wydawac pieniadze na nowe technologie/rozwijanie juz istniejacych, jak ludzie i tak kupuja tylko najtansze/najgorsze TV (mam nadzieje, ze moje prognozy sie nie sprawdza).

Pozdrawiam

PS wybaczcie brak polskich znakow.


EDIT:
Jeszcze tylko dodam, ze oficjalna konferencja Pioneer'a zaplanowana jest na ten piatek (7.03), wtedy sie wszystko wyjasni. Jak na razie wszystko, to sa tylko spekulacje.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Rzecz w tym, że ta wiadomość dotyczy najprawdopodobniej paneli, nie zaś samych odbiorników plazmowych.

ArtS :)
 

TDi

Member
@roger7
No to miales farta :)
"...z tego co wiem nie można go wykorzystać w Polsce, nawet w przyszłości..."

Jak dobrze rozumiem bezwzględu na to czy sygnal bedzie lecial cyfrowo (N,Cyfra+,wkrótce UPC) czy analogowo nie bedzie żadnej różnicy w jakości wyświetlanego obrazu miedzy XA a XD ???

@Masta_J
Jak byś miał wypalowne pixele to możesz je popukać albo pomasować :D
o ile dobrze pamietam to AS dawał takie rady :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panele Pioneera - to była właśnie jakość :D .
Mam podobne odczucia , ze Pioneer będzie nadganiał tv lcd - obrót.
Juz raz kupił fabrykę Nec-a i nie trafił. Opracował swoją technologię i znów klapa bo za droga. Jeśli odda pole zamawianym matrycom od konkurencji / ciekawe co zrobi ze swoja fabryką / to skończy się jakość Pioneera. Zacznie się "jakoś" Pioneera.
I czuje że taki właśnie będzie kierunek.
 

-AS-

New member
ArtS007 napisał:
Rzecz w tym, że ta wiadomość dotyczy najprawdopodobniej paneli, nie zaś samych odbiorników plazmowych.

ArtS :)

Witam,
najnowsze plotki w necie, mowia o kompletnym wycofaniu sie Pioneer'a z produkcji plazm (plotka ta podobno powstala po niedokladnym tlumaczeniu japonskiego tekstu). Tak, jak pisalem wczesniej - trzeba sie wstrzymac do piatku, wtedy sie wszystko wyjasni.

Pozdrawiam

PS. Nie ma zadnej roznicy w obrazie pomiedzy XA i XD.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Przecieki w sieci są nieścisłe, więc trudno wyciągać wnioski. Jednak, jeśli piszą o tym, że Pioneer idzie na większą współpracę z Panasonikiem, to tak, czy inaczej, będą to panele plazmowe. Zresztą, po co by jechali miesiąc temu do Las Vegas, poikazywać nowe rozwiązania w dziedzinie swoich plazm? Nie trzyma się to kupy, nie trzyma. W takim biznesie nie podejmuje się takich decyzji odruchowo i bez przemyślenia.

Rzeczywiście, poczekajmy na piątek.

ArtS :)
 

maniekk

New member
Cóż, wprawdzie Dziennik to raczej dość poważne źródło informacji ale może faktycznie, parafrazując słowa pewnego (na szczęście) byłego premiera "nie wierzmy niemieckim mediom" :) i zaczekajmy do piątku.
Jeśli miałoby się okazać to prawdą, dziwi mnie, że dzieje się to akurat teraz gdy Pioneer doskonale poradził sobie z największą wadą plazm - wypaleniami.
AS, KIKI - zgadzam się z Wami, że jakość musi kosztować, a Pioneer (według mnie) oferuje obecnie najlepszą jakość na rynku. Z drugiej strony Pioneer jest sobie sam winien bo przesadza z cenami. Ja też pracuje w sprzedaży i wiem, że żyje się z marży ale nie można przeginać. Bo jeśli nowy model wchodzi na rynek w cenie około 12 000 PLN a po niecałym roku kosztuje około 6000 PLN to coś tu jest nie tak. Dlaczego te same modele w Japonii i USA są dużo tańsze niż w Europie (o Polsce nie wspominając)? Czyżby było robione z gorszej elektroniki? :D :D :D
Swoją cegiełkę to tej sytuacji dokłada DSV jeszcze bardziej windując ceny i prowadząc idiotyczną politykę nieuznawania europejskiej gwarancji
 
Do góry