Pioneer G8

-AS-

New member
Witam,
wcale nie oznacza to, że Pioneer się przyznał do czegokolwiek. Od dawno wiadomo, że Pioneer sprzedaje zbyt mało sprzętu, aby konkurować z takim gigantem jak Matsushita (Panasonic). Widocznie zarobki Pioneer'a na panelach 42" nie są na tyle duże, aby opłacało im się kontynuowanie ich produkcji (zauważmy, że mówimy tutaj tylko o samych panelach).

Nie jest wcale powiedziane, że wyjdzie to na złe Pioneer'owi. Firma ta znana jest z bardzo dobrej jakości elektroniki stojącej za panelem. Oczywiście ich panele też nie są złe.

Podobnie robi w tej chwili dużo firm. Wspomnę tylko o wielce niedocenionych telewizorach plazmowych Fujitsu, które bierze panele od Siemens'a i dokłada do nich całą resztę. Jeszcze do niedawna trwały gorące dyskusje na zachodnich stronach - co jest lepsze Pioneer, czy Fujitsu.

Jak to mówią, 'pożyjemy zobaczymy'. Nie ma sensu dyskutować zbytnio nad plotkami internetowymi. Jeżeli się nie mylę, nie jest to oficjalna informacja pochodząca od Pioneer'a.

Sansei6,
nie chce ingerować w nie swoje sprawy, ale zastanów się dobrze, czy warto kupić gorszy telewizor bo ma dwa gadżety więcej. Oprócz gadżetów są inne, ważniejsze sprawy, jak kontrast, elektronika, jakość wykonania, awaryjność itd. itp.



Pozdrawiam
 

jaceloth

New member
A u mnie WAF się nieco wściekła tzn robi się negatywny, skoro nie ma czegoś tak "normalnego i dobrego co już mają inne słabsze ty jak powrót do kanału, to kup LG" :( no i jeszcze "co to za PiP jak tak, bez sensu".......ehhhhhhh bedzie cinżko :( ;)

moim zdaniem WAF spada bo niepotrzebnie jest za dużo informowany:) tv kupuje sie dla jakości obrazu, a nie paru bajerków. najlepiej robić dobry pr, że kupuje sie cos absolutnie doskonałego (a co nie?). potem juz nie trudno udac rozczarowanie, że niestety pip nie działa tak jak by sie chciało;-) WAF troche spadnie, ale po zakupie nie będzie już to miało takiego znaczenia. zreszta zrównoważą go wrażenia z podziwiania wspaniałego obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
AS Słusznie choć bajerki przyznasz dość przydatne zwłaszcza przy codziennym ogladaniu TV Tak ogólnie dopiero co przekonałem o klasie tego sprzętu, a teraz to go tak nieco "zdeklasowało" bo skoro słabsi mogą to czemu nie taki świetny? No jeszcze nie przegrana sprawa, mój WAF jest dość przychylny :D troszkę tłumaczenia i czasu ;) i powinno być spoko ;)
 

-AS-

New member
jaceloth napisał:
moim zdaniem WAF spada bo niepotrzebnie jest za dużo informowany:) tv kupuje sie dla jakości obrazu, a nie paru bajerków. najlepiej robić dobry pr, że kupuje sie cos absolutnie doskonałego (a co nie?). potem juz nie trudno udac rozczarowanie, że niestety pip nie działa tak jak by sie chciało;-) WAF troche spadnie, ale po zakupie nie będzie już to miało takiego znaczenia. zreszta zrównoważą go wrażenia z podziwiania wspaniałego obrazu.


Hahaha... dokładnie tak! Najlepiej postawić przed tzw. 'faktem dokonanym' :mrgreen: Taka jest moja teoria. Nie ma co za dużo dyskutować, bo kobiety i tak mają zawsze inne zdanie (patrzą na co innego dokonując wyborów pod tytułem 'co kupić').

Sansei6 napisał:
troszkę tłumaczenia i czasu :wink: i powinno być spoko :wink:

Życzę powodzenia! :eek:k:


Pozdrawiam ;)
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Hejka - :) 3 dni temu mój 508XD zrobił "pyk" i padł, diodka mruga do mnie porozumiewaczo (8 i 9 razy) i nie daję rady go włączyć. Na bieżąco będę opisywał jak działa serwis DSV w Polsce:)

Tzn będę pisał od piątku bo na razie jestem w W-wie. PZDR
 

-AS-

New member
pooh1968 napisał:
Hejka - :) 3 dni temu mój 508XD zrobił "pyk" i padł, diodka mruga do mnie porozumiewaczo (8 i 9 razy) i nie daję rady go włączyć. Na bieżąco będę opisywał jak działa serwis DSV w Polsce:)

Tzn będę pisał od piątku bo na razie jestem w W-wie. PZDR

Współczuję, mam nadzieję, że cała sprawa rozwiąże się jak najszybciej, baz jakichkolwiek zgrzytów. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam
 

skipper

New member
O co chodzi w Pionkach z tymi napisami które lecą sobie np na TVPINFO, napisy przesówające się na dole okranu skaczą!!! Zauważyłem to niedawno w sklepie, wszystkie podkreślam wszystkie inne plazmy Samsungi, tanie LG, Panasy itp tego nie miały, napisy przesuwały się płynnie a w pionku nie:(. Czy to jest kwestia ustawień czy ten typ poprostu tak ma i z czego to wynika.

Pozdro
 

-AS-

New member
Witam,
@Skipper,
kwestia ustawień. Nie ma sie o co martwić.


@Sansei6,
awaryjność? Też nie ma się o co martwić, przejrzyj sobie ten wątek i zobacz ile ludzi napisało o awariach, to samo na zagranicznych stronach. Sporadyczna sprawa.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wyłącznie kwestia ustawień i nic nie skacze / kłania się instrukcja/.
Awaryjność dwie duperelki i ostatnio padł - brak zasilania . Na spore ilości to sensacyjnie jak na dziś - mało.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pod warunkiem, że nie dotyczy to tego co zakupił:)
A teraz dalsza część mojej drogi serwisowej:p
Wróciłem wcześniej z W-wy. Sprawa naprawy w toku. Dzwoniłem do serwisu DSV w Gdyni jeszcze w poniedziałek. Pioneerem zajmuje się tam szef. Bardzo miły człek (jak na pierwszy kontakt). Uściślił ze mną dane odnośnie kupna TV (czy oryginalny sklep), niestety nie dysponowałem nr fabrycznym, ale wziął namiar na mnie. Fajnie było jak się mnie spytał, czy jestem w stanie dostarczyć TV i usłyszał, że dzieli nas około 700 km. No nic wyzwanie to wyzwanie. Wziął ode mnie wszystkie adres i powiedział, że mają stowarzyszony serwis w Rzeszowie, który juz jest tylko 50 km ode mnie. Na drugi dzień odezwał się człowiek z serwisu, pytając się kiedy może odebrać TV do naprawy. Jak dla mnie na razie brzmi to obiecująco. :krol:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
No to mnie chłopaki trochę uspokajacie ;)

Z tego co pisze pooh1968 toprzynajmniej widać, a może raczej zapowiada się, że serwiś tez na odpowiednio wysokim poziomie :eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pioneer wymienił starą zużytą plazmę na najnowszy model, gdy sobie nie poradził z naprawą. Tak działa właśnie szef serwisu Centralnego
p. Werner :blagam::blagam::blagam::blagam:
 

coliner

New member
Zestaw amplituner + dvd + kolumny do PDP-428XD

Witam,

nawiązując do tego wątku mam prośbę o poradę jaki amp + dvd + kolumny dobrać do plazmy Pioneer PDP-428XD. Chodzi mi nie tylko o "zbieżność" technologiczno-cenową (podobny pułap jakościowo-cenowy), ale także w miarę optymalne zachowanie spójności wizualnej.

Moje typy to:
1) Harman Kardon Cine Special 29 + kolumny JBL L880 lub ES90 Black
2) Yamaha RX-V1800 + DVD-S1800 + kolumny NS-555 B Piano
Na razie chodzi mi tylko o nowe kolumny podogowe, do 5.1 lub nawet 7.1 wykorzystam już posiadane głośniki z serii Tannoy Mercury mx3.

Z góry serdecznie dziękuję za ocenę powyższych typów lub propozycję innych.

Pozdrawiam,
Coliner
 

roger7

New member
Witam

Czym czyścić ekran pioneera oraz samą obudowę?
Obudowa strasznie przyciąga kurz i nawet wycieranie dostarczoną powoduje lekkie zarysowania...

pozdrawiam
 

-AS-

New member
roger7 napisał:
Witam

Czym czyścić ekran pioneera oraz samą obudowę?
Obudowa strasznie przyciąga kurz i nawet wycieranie dostarczoną powoduje lekkie zarysowania...

pozdrawiam

Witam,
ja używam czegoś TAKIEGO, brak jakiegokolwiek nacisku na obudowę i ekran, więc nie ma problemu z rysami. W przypadku odcisków palców, które mam bardzo rzadko, nie pozostaje nic innego jak użyć załączoną to TV szmatkę. Trzeba się jednak upewnić, że jest ona czysta, bo jakiekolwiek mikroskopijne brudy do niej przyczepione, rysują obudowę.

Pozdrawiam
 
Do góry