Pioneer G8

MazaQ77

New member
Czytam: "nawiązując do tego wątku mam prośbę o poradę jaki amp + dvd + kolumny dobrać do plazmy Pioneer PDP-428XD" i nie wierze....

nie dajmy sie zwariowac...

co ma piernik do wiatraka?

tor wizji to jedno tor fonii to drugie, dobiera sie sprzet tak zeby SOBIE dopasowac pod wlasne ucho/oko...

to tak jakby pytac czy masz kupic koszule niebieska czy zielona... kupuj taka jaka TOBIE odpowiada...

wracajac do sprzetu: posluchaj na swoich ulubionych plytach i wez to co Cie zaskoczy...
 

strach

New member
Chciałem podziękować wszystkim za wypowiedzi w tym wątku. Od kilku tygodni przymierzam się do zakupu Kuro i znalazłem w sieci sporo informacji, testów, różnych opinii, dyskusji itp, ale dopiero tutaj naprawdę rozwiałem wątpliwości.

Pozdrawiam
strach
 

Randone

New member
Czy w Pioneerach serii 5080 jest wbudowany glosnik?
W tym miesiacu chce kupic tv, ale nie wiem czy nie musze od razu zaopatrzyc sie w glosniki.
 

-AS-

New member
Witam,
jeżeli dobrze pamiętam do 5080xd/xa trzeba dokupić osobno głośniki - masz do wyboru głośnik na dole, albo po bokach.

Pozdrawiam
 

Randone

New member
A ktore glosniki najlepiej sie sprawdzaja?
Boczne czy ten dolny?

edit:
tv bedzie stal na stoliku i chyba lepiej bedzie wygladac z tym dolnym, prawda?
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Ale lepszy efekt dadzą dwa po boku ;) Oczywiście jeżeli użyjesz jakiegoś zestawu kina domowego, to właściwie bez znaczenia ;) Choć podejrzewam, ze do oglądania filmów własnie kinka użyjesz, a przy oglądaniu np wiadomości, to dźwięk nie jest aż tak istotny ;) A tak estetycznie to mi się bardzie dwa po bokach też podobają, taka symetria :D
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja coraz częściej nawet wiadomości oglądam przez kino domowe. To jednak zupełnie inna percepcja (Denon 2106 i Dali Concept). Co najważniejsze, mogę ich słuchać nawet bez włączania telewizora. Zakup plazmy planuję wyłącznie do celów kinowych. Satelita i nagrywarka zostaną przy CRT.

ArtS :)
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ze względów nawet estetycznych wybrałem boczne.

[+]
Mój telewizor wisi, głośniki boczne jeszcze go poszerzają - wygląda pięknie :D

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Witam,
ponieważ temat jest o estetyce i preferencjach, to ja rówież pozwolę sobie wyrazić moje zdanie. Wg mnie, jeżeli telewizor będzie stał na podstawce, ładniej będą wyglądały głosniki dolne (to w końcu nie jest tylko 1 głośnik), a jak telewizor będzie wisieć, to najbardziej podobałby mi się... bez głośników (sam panel). ;)

Pozdrawiam
 

kris74

New member
Witam,
Po lekturze tego forum, wymianie informacji na priv.i ostatecznie po rozmowie telefonicznej z Kiki (dzięki, za rzeczową pomoc)oraz osiągnięciu odpowiedniego poziomu współczynnika WAF :)zamówiłem Pioneera 5080XA + uchwyt. I właśnie pytanie praktyczne, czy istnieje jakaś zalecana wysokość montażu tego telewizora na ścianie? , czy śruby do mocowania są w komplecie?
Pozdrawiam
Krzysiek
 

skipper

New member
Dołoączam się do powyższego pytania. Też się zdecydowałem w końcu na 50 Kuro, jednak mi chodzi o to czy jest jakaś minimalna (zalecana przez producenta) odległość panelu od ściany? W Hitachi w instrukcji było napisane 10cm - sporo. Jednak jak widzę Kuro w sklepie to praktycznie dotyka ściany, czy tak można powiesić ten panel, czy nie będzie się przegrzewał albo coś? Pytam bo będę sam robił wieszak i muszę to uwzględnić, jakoś nie wierzę w jaość tych tańszych a droższe..... są droższe:) .

Pozdro
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
@kris74

Jaka cena w końcu za Pionka i gdzie kupiłeś?
Czy śruby są w komplecie to zależy jaki uchwyt kupiłeś. No więc jaki? :)
Co do wysokości to podobno jest fachowo jak środek ekranu wypada 6 stopni poniżej linii oczu z pozycji oglądającego - ja tak mam :)


@skipper

Znajdziesz taką informację w instrukcji obsługi. Otwory wentylacyjne są właśnie z tyłu a maszyna trochę się grzeje.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

skipper

New member
To, że znajdę w instrukcji jestem niemal pewien, ale chodzi o to że jeszcze nie mam TV i nie mam instrukcji więc może ktoś kto zna tą odległość mi podpowie.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Będę mógł sprawdzić dopiero około 17:00.
Jeśli nikt wcześniej Ci nie napisze, to ja odpowiem.

Pozdrawiam,
 

kris74

New member
witam,
w instrukcji, którą ściągnąłem ze strony Pioneera, min. odległość od ściany to 10cm. Tak pewnie jest dla wszystkich telewizorów, i to mnie zastanawia, bo duża ilość uchwytów ma odległość od ściany od 3,5cm do 7cm. (ten, który zamówiłem też tak ma, propnowany wręcz do tego tv:confused:), to w końcu ile tak naprawdę minimalnie od ściany mozna powiesić ten telewizor ?
Pozdrawiam
Krzychu
 

kris74

New member
coś z tą odległością nie tak, niby instrukcja podaje min.10cm, a zobaczcie jakie wymiary mają uchwyty proponowane przez Pioneera (głębokość)
http://www.pioneer.eu/pl/products/62/490/11786/PDK-WM02/index.html
http://www.pioneer.eu/pl/products/62/490/11786/PDK-WT02/index.html
A na prezentacja widać, że telewizory wiszą blisko ściany,jak obrazy (co by nie mówić pięknie się prezentują :D)
[FONT=&quot]http://www.pioneer.eu/pl/black/products/kuro2007/why.html
Także,myślę,że chyba można tak blisko je wieszać.
Pozdrawiam
Krzychu




[/FONT]
 

Ciurlas

New member
W instrukcji: 10 cm minimum. Mam powieszony o ok. 4 cm od ściany, i po średnio 12 h grania dziennie nie odnoszę wrażenia, żeby było nadmiernie ciepło (pytanie tylko jak długo...).

Śruby: z wieszakiem kupionym (w zestawie z PDP5080XD) w AVPartner za 150,- zł w komplecie były cztery do przymocowania telewizora (i właśnie one pozwalają na te max 4 cm); do ściany - kupiłem śruby z kołkami 6 szt. 8 fi x 10 cm, wiertło też 8, poziomica, i ani drgnie :) .
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A już myślałem, że skipper ma bana na stronę firmową Pioneera :grin:

Mój wisi na uchwycie z możliwością regulacji Techlink TPS1 także mnie ten problem generalnie nie dotyczy :)

Jeśli nawet rysunki techniczne Pioneera tak pokazują to nie ma się chyba czego obawiać.

[+]
Coś się kasztani z godzinami pojawienia się poszczególnych postów i układają się jak im się podoba :)

Pozdrawiam,
 
Do góry