Pioneer G8

photosmart

New member
-AS- napisał:
Wyświetla szare pasy, które zmieniają tonację koloru w zależności od jasności obrazu. Gdy na przykład odlądasz scenę w śniegu i jest dużo jasnych kolorów na ekranie, pasy po bokach zbliżają sie do bardzo jasnego szarego, odwrotnie, gdy scena jest ciemna.
Nie rozumiem zbytnio sensu oglądania sygnały 4:3 z pasami po bokach, gdyż Pioneer świetnie rozciąga obraz moim zdaniem. Oczywiście każdy ogląda jak lubi, więc nie będę wnikał, ani dociekał.

jakoś nie lubię pogrubionych (nawet lekko) postaci - wolę pozostać przy oryginale. Czyli rozumiem, iż odcień szarych pasów zalezy zdecydowanie od jasności wyświetlanego obrazu - a czy one zmieniają się natychmiast po zmianie sceny z ciemnej na jasną ? Nie drażni to jakoś oglądających ? Sorry, że tak męczę ale ja raczej pozostanę przy oryginalnym formacie.
Przy okazji znalezłem takie małe porównanie 428XD z innymi lcd i pdp (jeśli ktoś juz podał namiar , to sorry ;) ) http://www.homecinemachoice.com/cgi-bin/displayreview.php?reviewid=7425 ... znów tam same uhhh i ahhh dla pioneera
pozdrawiam
photosmart
 

tymek10

New member
witam wszystkich po swietach
no i stało sie zakupiłem sx4280 i jestem w pozytywnym szoku!
nawet małżonka nie marudziła że ją oczy bolą
poprostu swietny tv
mam tylko jedne pytanie do użytkowników mających n-tv
czy u was działa regulacja głośności na pilocie enki bo u mnie nie
tv podłączony kablem hdmi
pozdrawiam
 

autorus

New member
Regulacja n nie działa po hdmi. Nikomu. Kiedyś to było tłumaczone. Po scart będzie działać :)

Autorus


tymek10 napisał:
witam wszystkich po swietach
no i stało sie zakupiłem sx4280 i jestem w pozytywnym szoku!
nawet małżonka nie marudziła że ją oczy bolą
poprostu swietny tv
mam tylko jedne pytanie do użytkowników mających n-tv
czy u was działa regulacja głośności na pilocie enki bo u mnie nie
tv podłączony kablem hdmi
pozdrawiam
 

-AS-

New member
Photosmart - z tego co pamiętam zmienia się to szybko, wraz ze zmieniającym się obrazem na ekranie. Nie jestem, natomiast, dobrą osobą do opowiadania o tym jako, że nie oglądam żadnych programów w 4:3 (z pasami po bokach). Mam ustawione na auto rozciąganie i nie widzę żadnej różnicy pomiędzy kanałami 4:3 a 16:9. Wydaję mi się jednak, że tu gdzie jestem nie ma zbyt dużo tych pierwszych.

Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
ArtS007 a mi się wydaje, ze jednak pęd do HD będzie większy niż do 16:9 i szybciej to nastąpi, no chyba, że wejdzie jeszcze coś nowszego ;)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Sansei6 napisał:
ArtS007 a mi się wydaje, ze jednak pęd do HD będzie większy niż do 16:9 i szybciej to nastąpi, no chyba, że wejdzie jeszcze coś nowszego ;)
Oj, chyba zapomniales, ze rozwoj HD jest praktycznie jednoznaczny z formatem 16:9 :)
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Powiedzmy, że jest powiązany ;) ale chodziło mi (nam ;) ) o to , że wcześniej nie wprowadzani zbyt szybko samego formatu 16:9, wiadomoże ten format niejako wiąze się z HD więc jest wprowadzny, że tak powiem "automatycznie" z HD.
Poprostu przed erą HD nie śpieszono się ze zminą formatu ;)

Wyjaśniłem czy nagmatwałem? :D
 

Sansei6

Member
Bez reklam
ArtS007 jak zwykle świetnie to ująłeś, ja tu się gmatwam a wystarczyło jednym zdaniem tylko podać - 16:9 i SD :D Jesteś wielki :D :blagam:
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Skoro już tak mówimy o cenakch z innych krajów, to może ktoś się oriętuje jak cenowo to wygląda w Niemczech? Dużo taniej niż u nas?
Jak wygląda sprwa z gwarancją na terenie Polski, gdybym kupił za granicą, zwłascza w Niemczech lub na Ukrainie?
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Mam pytanie, jak wyglada niezawodność Pioneera? Zwłaszcza serii 8 ale i ogólnie, bo jeśli miałbym go kupic, to niestety w mym mieście nie ma żadnego oficjalnego dilera/serwisu, i kto wie może będą musiał ciągnąc go z Wawy i nie za bardzo by mi się podobało gdyby wrazie co trzeba było aż tam go serwisować, może nie potrzebnie się martwię, ale czy ktoś wie jak wygląda własnie sprawa usterek w Pioneera, jakie są najczęściej i jak o wygląda? Wiem, że w Panasonic'ach bywają różne problemy i raczej wymieniają, czy naprawiają, choć za pewne o wiele więcej Panasonicków się sprzedaje i na usterką są większe szanse (no ja akurat autoryzowany sklep Panasonica, mam w mym mieście).
 

listek2000

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja mysle ze testowanie sygnalu full hd na plazmach czy lcd mija sie z celem i dziwia mnie ochy i achy... przeciez jak w sklepie puszczaja sygnal testowy z blueraya i widze jak mohery patrza zafascynowani i biora wozek i pakuja tv za 3 tys zl do koszyka... to se mysle "powodzenia w domu" sygnal full hd zagra pieknie nawet na miernocie jak amoi itym podobne... :) pozdr.
 

-AS-

New member
Niezawodność? Po tym co czytam w necie, to nie ma zbyt dużo problemów z tymi TV. Mój TV jest dokładnie taki sam (jak nie lepszy), jak w dniu, gdy go dostałem. Pioneer robi wysokiej klasy plazmy, jakość widać i "czuć" :)

Pozdrawiam
 

jacekk1313

New member
listek2000 napisał:
ja mysle ze testowanie sygnalu full hd na plazmach czy lcd mija sie z celem i dziwia mnie ochy i achy... przeciez jak w sklepie puszczaja sygnal testowy z blueraya i widze jak mohery patrza zafascynowani i biora wozek i pakuja tv za 3 tys zl do koszyka... to se mysle "powodzenia w domu" sygnal full hd zagra pieknie nawet na miernocie jak amoi itym podobne... :) pozdr.
Witam
Może wypadało by jednak naprowadzić starsze osoby na właściwy kierunek? Gdyby nie Oni to Twój telewizor nazywał by się rubin (made in ZSRR).
 

Sansei6

Member
Bez reklam
-AS- napisał:
Od (około) końca lipca

Hmm to jeszcze całkiem krótko, chyba dopiero co przetarty ;)

A ktoś jeszcze może coś powiedzieć o niezawodności Pioneerów? Może panowie co peacują w sklepach czy mają tam znajomości? A może ktoś ma znajomości w serwisie itp :>
 

-AS-

New member
Sansei, premiera 8G była około miesiąc wcześniej.

Przetarty był po około dwóch tygodniach. Z plazmami (chyba z większością nowoczesnych TV zresztą) jest tak, że jak przeżyją swoje pierwsze 200 godzin bez problemów, to potem już powinno być coraz lepiej.

Pozdrawiam
 
Do góry