Pioneer G8

ArtS007

New member
Bez reklam
Tutaj musisz sam powędrować po wyszukiwarkach internetowych. Tak nas producenci, dla własnych zysków, robią, że każą wybierać pomiędzy dwoma formatami. Najgorsze jest to, że już chyba tak zostanie. Pożyjemy, zobaczymy. Ja na razie czekam z moim odtwarzaczem DVD na dalszy rozwój wypadków.

ArtS :)
 

photosmart

New member
42 cale i wypalanie

witam!
A więc ... po miesiącu oczekiwania na pozytywne załatwienie zwrotu telewiora jestem kolejny raz w trakcie jego wyboru, a właściwie w punkcie wyjścia ... choć może nie do końca. Brałem pod uwagę TYLKO I WYŁĄCZNIE LCD ze względu na obawy wypalania itp. Poczytałem sporo dobrych informacji na temat plazm Pioneera i byłem sobie ja zobaczyć dzisiaj w MM.
Obraz na sygnale SD faktycznie jest 100 razy lepszy od najlepszych LCD i ko wie, może się skuszę na pioneera, ale mam pytanie co do wypalania - otórz raczej nie rozciągam obrazu i oglądam go w oryginale - jeśli TV nadaje w 4:3 - tak to wyświetlam. Jak może to wpłynąć na wypalanie (czy jak to nazwać) czarnych pasów lub bardziej środka ekranu?
Czy ktoś to może przetestował ?
Gość w MM powiedział mi coś dziwnego (zaznaczam, że nie mam żandego doświadczenia z plazmami) - otórz w plazmach LG, Samsungach czy Panasonicach panel stabilizuje się po kilku minutach, a w pionku po godzinie ! Czy ktoś to może ptwierdzić z uzytkowników ?
To chyba raczej jakaś bajka ... a może nie ?
pozdrawiam
photosmart
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pioneer wyświetla w trybie 4:3 szare pasy po bokach, więc efekt nierównomiernego wypalania jest w ten sposób stabilizowany.

ArtS :)
 

-AS-

New member
Wyświetla szare pasy, które zmieniają tonację koloru w zależności od jasności obrazu. Gdy na przykład odlądasz scenę w śniegu i jest dużo jasnych kolorów na ekranie, pasy po bokach zbliżają sie do bardzo jasnego szarego, odwrotnie, gdy scena jest ciemna.
Nie rozumiem zbytnio sensu oglądania sygnały 4:3 z pasami po bokach, gdyż Pioneer świetnie rozciąga obraz moim zdaniem. Oczywiście każdy ogląda jak lubi, więc nie będę wnikał, ani dociekał.
Co do "stabilizowania" się Pioneer'a, to przyznam szczerze, że nie wiem za bardzo co masz na myśli, ale brzmi to jak kolejna bajka wszystko-wiedzących sprzedawców sprzętu z supermarketów.

Pozdrawiam
 

photosmart

New member
-AS- napisał:
Co do "stabilizowania" się Pioneer'a, to przyznam szczerze, że nie wiem za bardzo co masz na myśli, ale brzmi to jak kolejna bajka wszystko-wiedzących sprzedawców sprzętu z supermarketów.

Pozdrawiam

bardzo dziękuję za dokładne wyjaśnienia ... a co do stabilizacji, to widać że człowiek z obsługi chyba nawet nie wiedział o szarych pasach w pioneerze :) .
Przy okazji, nie wiem czy do plazm podłączyli lepszy sygnał w MM, ale róznica w jakości była NIESAMOWICIE DUŻA w stosunku do LCD - na korzyść tych pierwszych. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie również podobnie jak w JVC bardzo szybka zmiana kanałów.
Jeszcze mam pytanko czy warto dopłacać do wersji 428 ?
Nie chodzi tu o wyjście USB czy do subwoofera, ale o czujnik światła - czy faktycznie jest on tak potrzebny ?
pozdrawiam
photosmart
 

Sansei6

Member
Bez reklam
photosmart napisał:
.
Przy okazji, nie wiem czy do plazm podłączyli lepszy sygnał w MM, ale róznica w jakości była NIESAMOWICIE DUŻA w stosunku do LCD - na korzyść tych pierwszych.
Poprostu plazmy są lepsze i wymiatają jakościowo ;) zwłaszcza na SD
 

espero

New member
mam do Was pytanie odnosnie rozciagania obrazu 4:3 do formatu 16:9. Czy w nowych Pioneerach LX508 czy LX5080 jest tzw. inteligentne rozciaganie ekranu? to znaczy, ze srodek rozciagany jest mniej, boki bardziej - podobnie jak np. w Panasonicu czy Sharpach LCD,
pozdrawiam,
Piotrek
 

-AS-

New member
photosmart napisał:
Jeszcze mam pytanko czy warto dopłacać do wersji 428 ?
Nie chodzi tu o wyjście USB czy do subwoofera, ale o czujnik światła - czy faktycznie jest on tak potrzebny ?
pozdrawiam
photosmart

Hmm... czujnik światła... było już o tym w tym wątku. Dla mnie nie jest to zbyt przydatna sprawa - wyłączony od paru miesięcy. Na początku wydawało mi się, że może to być fajne, jednak działa on na zasadzie automatycznego dodawania i odejmowania jasności, tudzież kontrastu. Nie jest to zbyt dobre, gdy chce się mieć wiarygodny obraz - ale to tylko moje zdanie.

Pytanie 'czy warto dopłacać do 428' jest już zupełnie inną kwestią. Pisałem już o tym dość obszernie w tym wątku - pisząc w skrócie - dla mnie warto. Jak chcesz poczytać więcej na ten temat cofnij się parę(naście?) stron.

Pozdrawiam
 

Tom0000

New member
Dedykuje ten tekst wszystkim , ktorzy majac do wyboru pioneera 428x i full hd lcd wybieraja pioneera.
W koncu postanowilem poswiecic troche czasu na porownania (w sklepie).
Jak twierdzil sprzedawca wszystkie tv byly na ustawieniach producenckich.
Skrajnie staly pioneery 428 i 4280 a pomiedzy nimi lcd fullhd philipsa. Na wejscie podawano demo samsunga z jego br dvd.
Stojac na wprost jednego pioneera i patrzac pod katem na drugiego widzialo sie i lcdki po tym samym katem. Z tej perspektywy , chcialo sie lcdki wyrzucic i zostawic tylko i wylacznie pioneera. Jednak wracajac do patrzenia na wprost - kuro i lcd obok, kolor soczystej czerwieni byl od razu lepszy na kuro , ale z innymi kolorami nie bylo juz tak oczywiste. Trzeba sie bylo przyjrzej aby stwierdzic ze na kuro jest odrobine lepiej. Czern tez na kuro lepsza , ale w tym wypadku , gdyby nie porownanie czern philipsa bylaby wzorcowa.
No i pojawila sie biala plansza z reklama czegos w srodku. Od razu chcialoby sie kuro wyrzucic . Jak z taka szara biela jest wstanie reprodukowac poprawnie pozostale barwy?
Tak jak niedoskonala czern lcd jest do przelkniecia, tak szara biel kuro jest nie do zaakceptowania.

No i dochodze do konca czyli musze wyrazic absolutne niezrozumienie dla kogos kto z porownania kuro 42cale i lcs full hd wybiera kuro.
428 i 4280 i sygnal HDTV to po prostu nieporozumienie. Nie nadaje sie .
Normalny obraz w hd ogladany na tym kuro mozna porownac tylko do tego co obserwuje sie na ekranie lcd komputera jak mamy material SD video sredniej jakosci w porowaniaiu do tego samego materialu na ekranie tv crt , na ktorym to ten sam material wyglada o niebo lepiej.
Pewnie na kuro mozna wlaczyc jakies wygladzacze i zredukowac rozdzielczosc , ale to nieporozumienie!
Ale prawdziwy gwozdz to film laki. Na lcd widac poszczegolne kwiatki a na kuro jednolita powierzchnie koloru platkow - jakby zbiornik wodny.

Konkluzja.
Nie przeszkadza ci denna biel i potrzebujesz tv tylko do SD to kuro moze byc dla ciebie ok.
Bedziesz uzywal tv do HD a nie stac sie na wiekszy kuro full hd , zapomnij o kuro i bierz lcd.
 

photosmart

New member
Tom0000 napisał:
Konkluzja.
Nie przeszkadza ci denna biel i potrzebujesz tv tylko do SD to kuro moze byc dla ciebie ok.
Bedziesz uzywal tv do HD a nie stac sie na wiekszy kuro full hd , zapomnij o kuro i bierz lcd.

ciekawe, naprawdę ciekawe ... właśnie trochę tego się boje, że na HD pionek się nie sprawdzi ... co do sygnału SD wygrywa z wszystkimi lcd i to bez dwóch zdań. Właśnie dlatego cały znów nie wiem co wybrać - dobrego LCD czy plazmę pionka. Jadę do sklepu dokładniej obadać ją na sygnale HD.
pozdrawiam
photosmart
 

Rodrik_AR

New member
Tom0000, nie wiem z jakiej odległości oglądałeś ten pokaz HD? Bo jeżeli z bliska to prawie każdy telewizor Ful HD wygra z HD Rady. Pokazywanie szczegółów palcem na ekranie nie ma w takim przypadku najmniejszego sensu. Dodatkowo Pioneer ma fabrycznie bardzo przesycone ustawienia kolorów i włączone wszystkie „ulepszacze” co powoduje rozmazanie tych właśnie szczegółów. Wystarczy to trochę poprzestawiać.
To prawda, że biel w Pioneerach nie jest śnieżno biała a bez przesady. W świecie który nas otacza takiej idealnej bieli nie ma a nam chodzi o to by było naturalnie, prawda?

Podsumowanie jest takie, że miłośnika LCD do plazmy nigdy nie przekonasz i odwrotnie.
Każdy wybiera sobie to co lubi oglądać. Jeżeli ktoś lubi LCD to niech kupi LCD i będzie szczęśliwy bo o to przecież chodzi.:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Powiem więcej, nie można porównywać telewizorów o różnych rozdzielczościach matrycy. Gdyby tam stał LCD o rozdzielczości Kuro, miałbyś podobne odczucia, co do zawartości szcegółów w obrazie. Na temat bieli wiele osób już się tu wypowiadało, więc nie będę dorzucał swoich uwag.

ArtS :)
 

photosmart

New member
ArtS007 napisał:
Powiem więcej, nie można porównywać telewizorów o różnych rozdzielczościach matrycy. Gdyby tam stał LCD o rozdzielczości Kuro, miałbyś podobne odczucia, co do zawartości szcegółów w obrazie. Na temat bieli wiele osób już się tu wypowiadało, więc nie będę dorzucał swoich uwag.

ArtS :)

mnie się akurat biel w pioneerach podoba - zdecydowanie wolę lekko przygaszony biały kolor niż dający po oczach śnieg ;) .Generalnie nie lubię przesadyzmu z każdej strony, ale tu jest taki miły, biały, stonowany odcień.

photosmart
 

Tom0000

New member
Nie wiem jakie sa ustawienia fabryczne plazm. W LCDkach parametry sa podbite tak , ze w szczegolowych badaniach powinny duzo tracic- ustawienie tylko na zrobienie pierwszego wrazenia.

Jesli na tym pdp polepszacze i wygladzacze byly wlaczone, to tlumaczy to efekt na lace - zlewanie sie kwiatow w jedna powierzchnie. Z drugiej strony stoi w sprzecznosci z efektem pogorszenia jakosci w scenach innych - kiedys rzucil mi sie w oczy efekt tego samego kanalu z cyfry plus na noki 9600 gdzie wszystko bylo max ostre ze wychodzily na wierzch bledy digitalizacji obrazu i to samo na terminalu od cyfry , gdzie ostrosc byla zabita wygaszaczami , obraz byl bardziej plastelinowy no i tych bledow nie bylo widac.
Tu na kuro nie obserwowalem tej plastelinowosci a jedynie probe pokazania za duzej liczby szczegolow na za malej liczbie punktow ekranu , i to tak jakby bez proby rozmycia tego.

Mozliwe ze na lcd o rozdzielczosci nizszej niz 1080 wystepuje to samo. Nie wiem , bo nigdy z takimi nie obcuje.
Zajal mnie tylko i wylacznie problem , o jakim wielu tu na boardzie pisze , miali prezentacje lcd full hd i 427(8) i wybrali pioneera. Najpewniej nie potrzebuja tv do tvhd, bo jesli tak to zrobili blad , bo nie sadze aby mozna przejsc do porzadku nad efektem jaki to powoduje.

Obserwowalem tv z odleglosci 1.5 metra. Moze z 3 metrow jest to nieobserwowalne wcale albo w mniejszym stopniu. Z drugiej strony, jak juz sie wie ze jest problem , to podswiadomie bedzie sie czlowiek staral za wszelka cene go dostrzec , no i zacznie go dostrzegac , co napewno zepsuje radosc zakupu.

Jestem w takiej sytuacji , ze tv 50" nie zmieszcze. Tak wiec pdp full hd od pioneera nie bede mial. A 42" w tym co widzialem beda nie do zaakceptowania. Jesli jednak ktos nastawia sie na SD a HD najwyzej raz w miesiacu , to nie ma co sie wahac. W takim przypadku kuro to dobry wybor.
 

-AS-

New member
Tom0000 nie będę się wdawał w szczegóły, bo było to już przerabiane w tym wątku parę razy. Napisze tylko jedno - co innego jest pooglądać TV w sklepie przez parenaście lub nawet paredziesiąt minut, a co innego oglądać go na codzień w domu przez parę miesięcy.
Nie będę się wdawał w dysputy, bo wyraźnie widzę, że jesteś uprzedzony i chcesz koniecznie wykazać wyższość LCD nad 428/4280. Napiszę tylko, że oglądam HD częściej niż raz w miesiącu na moim 428 i jestem bardzo zadowolony. Pisałem to już nie raz i, pewnie, napiszę jeszcze nie raz - rozdzielczość to nie wszytsko. Mój 428 może nie tej wspaniałej naklejki 'FullHD', ale za to ma najwyższej klasy elektronikę w śroku, która robi doskonałą robotę w skalowaniu obrazu.

Przeczytaj sobie ten wątek od początku do końca i poszukaj negatywnych wypowiedzi użytkowników 428/4280 na temat HD - powodzenia.

Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia z LCD
 

kinder

Member
Jesli chodzi o mnie to calkowicie sie zgadzam z AS ja juz przerabialem i stanolem przed wyborem PDP czy LCD jakies 3 mc temu i bralem pod uwage 3 technologie tylna projekcje JVC HD ILA 65' , LCD SHARP HD1, no i pionka PDP LX508 a padl wybor na pionka 508xd...widzialem wszystkie te telewizory i naprawde najlepsze wrazenie zrobil na mnie 508xd okazal sie najlepszy..tez na pocztalu myslalem ze FULL HD musi byc i juz ale jak zobaczylem roznice pomiedzy LX a XD to nie bylo sensu przeplacac no chyba ze sie oglada TV z max 2 m bo juz z wiekszej odleglosci nie ma zadnej roznicy... tez ogldam codziennie kanaly HD i 508xd to jest to pomimo ze nie jest full hd... wszytko zalezy z jakiego zrodla poda sie sygnal np ja mam tuner Kathrein 910 i obraz w SD jak i HD zyleta...a co do LCD to sharp hd1 odpadl w przedbiegach kanaly SD duzo w tyle za pionkiem...


pozdro...
 

Rodrik_AR

New member
No cóż, technologia Full HD sporo namieszała na rynku. Wystarczy poczytać posty na tym i innych forach. Większość ludzi którzy stoją przed zakupem swojego wymarzonego „płaszczaka” celuje zdecydowanie w FULL HD. Musi taki być i już! Na plan drugi schodzi marka telewizora. To nic, że masz świetnego Pioneera 508XD W oczach wielu jest słaby bo nie jest Full HD
Ja też mam 508XD i podobnie jak Ty kupowałem go jakieś 3 mieś. temu. Weszły wtedy właśnie LX i przez chwilę zastanawiałem się czy nie dopłacić. No ale mój zakup to było przejście z 4270XA co wiązało się ze sporą (kosmiczną) dopłatą już do 508XD
Obejrzałem sobie tego LX w porównaniu z XD i wiem, że faktycznie z odległości 3m już różnicy nie widać. Muszę jednak przyznać, że czasami pod wpływem tego co się dzieje na rynku miewam wewnętrzne rozterki. Może jednak warto było dopłacić do LX? Z drugiej jednak strony tłumaczę sobie:
- Stary, masz super telewizor.
- Z odległości z której oglądasz różnicy nie widać.
- Zostało Ci w kieszeni parę tys. PLN
- Pobór mocy masz o 60W mniej
I od razu mi lepiej…:)
Podkreślam, że moje rozterki dotyczyły tylko Pioneera LX czy XD bo o innych modelach a szczególnie LCD nawet nie myślę. Mogą sobie być i full HD. Do mojego Pioneera HD Ready i tak im bardzo daleko.:)

Pozdrawiam:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A wszystkiemu winien przekaz telewizyjny i jego ograniczenia. Gdyby nie ograniczenie pasma mielibyśmy prawdopodobnie jeden standard 1080p i problem z głowy. A tak? Trzeba szukać kompromisu. Moim zdaniem, dopóki sygnał Full HD nie zagości na dobre w naszych źródłach (telewizyjnych i na płytach), to kupowanie telewizora Full HD jest inwestycją dość dyskusyjną. Pytanie tylko, ile czasu zajmie nam prawdziwy przeskok na Full HD. Patrząc na "pęd" stacji telewizyjnych do stosowania obrazu 16:9, czarno to widzę. Nawet kupując płytę DVD dobrze trzeba sprawdzić, czy obraz nie jest przypadkiem 4:3 (oby choć letterbox). Dokonując wyboru zawsze należy zachować zdrowy rozsądek i dostosować nabytek do naszych rzeczywistych potrzeb.

ArtS :)
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Od 3 dni testuję mojego pionka na sygnale HD z fergusona 8800 HD - cyfry+ na dostępnych kanałach HD z astry i hotbirda - dla mnie jest rewelacja :)
 
Do góry