Pioneer G8

Rodrik_AR

New member
508 czy 5080?

AS Cyt.: ..."Natomiast, inne zalety 428/508, w porównaniu z 4280/5080, są już inną historią. Pytanie brzmi, czy są one warte (dla Ciebie), dodatkowych pieniędzy. Dla mnie były i dlatego kupiłem model "Elite"."​



Dziękuję AS! Tak myślałem, że to głównie na Ciebie będę mógł liczyć:)
Jeżeli możesz to napisz proszę o tych "innych zaletach" które przeważyły w Twoim wyborze. Czy teraz, po czasie postąpił byś tak samo? Oczywiście pomijając wielkość. Twoje doświadczenia są dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Witaj,
postąpiłbym dokładnie tak samo, kupiłbym wyższy model. Dlaczego? Cóż, różnica w cenie pomiędzy tymi modelami nie jest jakaś ogromna. Miałem także w myśli możliwość przyszłej kalibracji (podobno jest to też możliwe w 4280/5080, ale jest mniej ustawień dla kalibratora, także w modelach 428/508 jest dodatkowa pamięć, aby zapisać ustawienia na dzień i noc po kalibracji). Kolejnym punktem (bardziej estetycznym, niż technicznym) jest wygląd - bardziej podoba mi się kwadratowa obudowa modeli 428/508 oraz pilot jest dużo lepiej wykonany. Myślałem też o PiP, ale trochę się na tym zawiodłem, ponieważ okazało się, że nie możesz oglądać 2 różnych kanałów jednocześnie - możesz za to ustawić 2 różne "input'y", czyli np. konsole i TV, ale jest to już trochę mniej przydatne dla mnie. Wyjście na subwoofer też miałem w myśli, na razie tego nie używam, ale w przyszłości, kto wie... itd., itp.

To są moje odczucia na temat tych dwóch modeli. Jakie są Twoje, to zależy tylko od Ciebie. Pamiętaj, że osobą, która będzie obcować na codzień z tym TV jesteś Ty, a nie ja. Wiesz już jakie są między nimi różnice "na papierze", warto więc obejrzeć je dokładnie (z przodu i z tyłu) własnymi oczami, np. w sklepie i podjąć decyzję na spokojnie, nie spiesząc się.

Pozdrawiam, życzę powodzenia w wyborze i dużo radości z Twoim nowym ekranem ;)
 

Rodrik_AR

New member
Jeszcze raz dziękuję AS! :)
Na pewno napiszę na forum jaką podjąłem decyzję i co najważniejsze, jakie są moje pierwsze odczucia po zakupie:)

Pozdrawiam. :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gewrwerk - decyzja należy wyłącznie do Ciebie - bo różnice na temat wyposażenia znajdziesz na www.pioneer.pl.
Sam musisz odpowiedzieć co Ci jest potrzebne lub nie.
Jeśli pytasz o jakość obrazu - jest dokładnie ta sama.
Plazma 428 - posiada kalibrację obrazu uwzględniającą oświetlenie pomieszczenia.
 

p13ka

New member
Jest to mój pierwszy post na forum więc chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami. Od tygodnia jest posiadaczem 508XD. Jest to mój pierwszy panel plazmowy i nie ukrywam, że do wybrania tego modelu skłoniły mnie opinie z tego forum i recenzje w sieci.
To co widziałem w sklepach (interesował mnie obraz z anteny, a nie z płyt demonstracyjnych producentów) urtwalało we mnie chęć pozostania przy 32" CRT. Chęć obejrzenia jednak jednego z topowych modeli w moich warunkach domowych zwyciężyła, bo wszyscy pisali o znakomitym kontraście, czerni, kolorach.
TV oglądam z 4-5 m. (zależy w którym miejscu kanapy siedzę ;) ) . Okna na płn.-zach., panel ~ 140 st. do okien. Obraz z UPC + DVD po SCART.
Zamówiłem prezentację (audiovideo.com.pl) 428XD i 508XD.
Na pierwszy ogień poszedł 508XD. Jakość wykonania panelu bez zarzutu. Czuje się jego solidność, szczególnie przy dźwiganiu ;) . Wyszukał kanały, ułożył wg sobie znanej kolejności (TVP1 jako pierwsza - tylko to się zgadzało wg. moich preferencji) no i zaczęło się oglądanie. Pierwsze wrażenie - strasznie wielkie te 50", wręcz zdawało się za duże! Jakość obrazu - szczerze... spodziewałem się czegoś lepszego. Obraz nieostry, twarze plastikowe, zauważalne smużenia.
Potwierdzam to, co wcześniej w tym wątku było napisane, koniecznie trzeba zapoznać się z instrukcją, a jeszcze lepiej poczytać forum, i zmienić ustawienia.
Po późniejszym wyregulowaniu było znacznie lepiej (posłużyłem się także ustawieniami od AS'a). Najlepszy obraz mam na TVP1, TVP2, potem Polsat i TVN. HBO i C+ takie sobie. Jakość obrazu programów z grupy Discovery i NG rozczarowuje. Są nieostre i niekontrastowe i obawiam się, że żadne ustawienia w TV tego nie zmienią, a szkoda, bo zależało mi na przyjemnym odbiorze szczególnie tych programów. Chyba na CRT były one jednak lepsze... Pozostałe kanały mnie niespecjalnie interesują, więc tam może być mydło (i jest).
Natomiast obraz z DVD to REWELACJA! Czarne jest czarne. Twarze wreszcze wyglądają naturalnie, a nie jak maski. Obraz jest kolorowy i kontrastowy (dźwięk puszczam przez amplituner kina domowego).
Na drugi ogień poszedł 428XD postał chwilkę i... zaraz trafił spowrotem do pudła. ZA MAŁY!!! Przesiadka z 32" CRT na 42" PDP daje wrażenie niewielkiej zmiany wielkości obrazowania. Stanął spowrotem 508XD i tak już został. I wiecie co? Po tygodniu oglądania... te 50" wcale już nie jest takie duże. Obraz z anteny jakby się poprawił... he he, albo mi się opatrzył, albo może piksele się troszkę dotarły :D
To co na ten moment mogę powiedzieć "in minus":
1. Trochę zawiły dostęp do ustawień.
2. PIP - Tak jak napisano, nie ma możliwości oglądania dwóch wybranych kanałów tylko 1 kanał vs. obraz z urządzenia zewn.
3. Baaaaardzo wolne ładowanie zdjęć przez USB.
4. Wreszcie zobaczyłem ten "juddering" podczas oglądania DVD. Wystąpiło toto 2 razy (pomimo Drive Mode - 2).
5. Pilot mi się na razie nie podoba. Nie chodzi o wykonanie, bo jest bardzo solidny. Moim zdaniem jest jakiś taki za wąski, a przez to za długi. No, ale to pewnie kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje.
No i ten obraz z Discovery i NG..., ale to raczej nie wina TV.

Próbowałem wejść w menu serwisowe (żeby zobaczyć ile to już godzin grał), ale zero reakcji TV na naciskanie "i" (przycisk pod 9).
Są jeszcze dwie, zaobserwowane przeze mnie, dziwne reakcje panelu.
1. Przy wejściu w ustawienia obrazu ten obraz staje się jaśniejszy. To normalne?
2. Przy oglądaniu obrazu z nagrywarki zauważalne są skokowe zmiany jaskrawości obrazu (podłączenie przez SCART).


Pierwsze wnioski:
1. najlepiej troszkę dopłacić i jednak zobaczyć/ocenić obraz w warunkach domowych,
2. zastanowić się 2 razy przy wyborze wielkości TV (duże wcale nie musi oznaczać za duże),
3. nie oczekiwać cudów - niska jakość sygnału analogowego będzie widoczna,
4. zakupu nie żałuję - czekam teraz niecierpliwie, aż UPC przejdzie na sygnał cyfrowy,
5. Na razie nie zobaczyłem żadnych tych słynnych duchów/wypaleń etc. Czy to już mit?

Piotr
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Gratuluję zakupu " p13ka " tym bardziej że to " kupa " szmalu ! Takie posty bardzo cenię bo są szczere i napisane przez użytkownika a nie przez sprzedawcę który chwali każdy towar ! Dzięki za wrażenia bo jednak ciągle nasz sygnał pozostawia wiele do życzenia / niestety / Podobno na zachodzie TV szanuje odbiorcę i sygnał jest zdecydowanie lepszy ! Pozdrawiam :) :) :)
Ps. Jak " dotrzesz " plazmę to napisz o swoich wrażeniach !!!
 

-AS-

New member
p13ka - w pierwszej kolejności, witaj na forum.

Nie wiem w końcu czy jesteś zadowolony z zakupu, czy nie, bo Twoje pierwsze wrażenia, z którymi podzieliłeś się z nami, wydają się mieszane.

Co do kablówki i uzyskanego obrazu, to niestety nie za bardzo mogę skomentować. Dość oczywiste natomiast wydaję mi się stwierdzenie, że jak masz kiepski sygnał, to i najlepszy ekran nie uczyni cudów. Wydaje się potwierdzać tą teorię sygnał z SD DVD. Piszesz, że jest dużo lepszy. Popróbuj, może, pokombinować coś z anteną/kablem.
U mnie SD TV wygląda bardzo ładnie i nie mam prawa powiedzieć złego słowa na jego temat. Natomiast, jest to inne źródło, jak już pisałem wcześniej w tym wątku.

Kolejna sprawa, to polepszanie się obrazu z czasem. Twój ekran jest dość nowy, więc z czasem powinieneś widzieć coraz lepszy obraz. Ja coś takiego u siebie zauważyłem. Oczywiście, Ty przyzwyczaiasz się, tak samo, do obrazu. Efektem powinien być coraz lepszy obraz.

Instrukcja jak wejść w menu serwisowe:
(nic tam nie zmieniaj, bo możesz już więcej nic nie obejrzeć; podobno jak pozmieniasz jakieś opcję i producent to zauważy - tracisz gwarancję)

zacznij od tv włączonego
naciśnij POWER (aby wejść w Stand-by) i od razu po tym i+ (pod 9 )
odczekaj 3 sek i strzałkami: lewo, góra, lewo, prawo
i power, aby włączyć TV ponownie.
naciskaj przyciski co około 1 sek. (poza momentem, gdy masz poczekać 3 sek).
Nie ma idealnego sposobu, czasami udaję się wejść do menu serwisowego, a czasami nie. Trzeba próbować. Czas znajdziesz, bodajże, na str nr 5 (przewijasz strzałkami góra/dół). Wychodzisz z menu serw. naciskając HOME MENU.

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam również.
ostatnio na prezentacjach wyniki znacznie zmieniły swoją strukturę.
Musisz koniecznie zadbać o dobrą jakość sygnału i sporo mankamentów zaniknie. A jakość spowoduje uśmiech na twarzy :) . I czytać dobrze instrukcję.
 

p13ka

New member
Musio1968 napisał:
Ps. Jak " dotrzesz " plazmę to napisz o swoich wrażeniach !!!
Na pewno napiszę i również pozdrawiam.

-AS- napisał:
Nie wiem w końcu czy jesteś zadowolony z zakupu, czy nie, bo Twoje pierwsze wrażenia, z którymi podzieliłeś się z nami, wydają się mieszane
Witaj -AS-. Oczywiście wrażenia są mieszane. Jak napisałem, DVD jest super, ogląda się bardzo przyjemnie, wielki ekran daje niesamowity komfort - ale człowiek nie żyje samym DVD. Podstawowe kanały publicznej + POLSAT i TVN są dobre (reklamy wyglądają na nich najlepiej, po nich zaś programy informacyjne). Niestety, brakuje jakości na pozostałych kanałach o których pisałem i to mnie martwi. Na pewno było tak samo na CRT, ale pewno przez to, że był on mniejszy, nie rzucało się to tak w oczy.

-AS- napisał:
Co do kablówki i uzyskanego obrazu, to niestety nie za bardzo mogę skomentować. Dość oczywiste natomiast wydaję mi się stwierdzenie, że jak masz kiepski sygnał, to i najlepszy ekran nie uczyni cudów. Wydaje się potwierdzać tą teorię sygnał z SD DVD. Piszesz, że jest dużo lepszy. Popróbuj, może, pokombinować coś z anteną/kablem.
Z sygnałem z kablówki u mnie może być nie tęgo, bo mam założonych na kablu kilka rozdzielaczy (do nagrywarki, internetu, dekodera) i każdy z nich podobno powoduje stopniową degradację sygnału. Fachowiec z kablówki, który to wszystko łączył, mówił, że każdy z tych rozdzielaczy (w zależności jeszcze od jakości samej "złodziejki" i kabla) może zabierać od 4 do 8 dB, a sygnał do TV trafia u mnie na końcu. Może tu jest pole do pokombinowania...

-AS- napisał:
Kolejna sprawa, to polepszanie się obrazu z czasem. Twój ekran jest dość nowy, więc z czasem powinieneś widzieć coraz lepszy obraz. Ja coś takiego u siebie zauważyłem. Oczywiście, Ty przyzwyczaiasz się, tak samo, do obrazu. Efektem powinien być coraz lepszy obraz.

Tak, zdaję sobie sprawę, że wszystko musi się dotrzeć (ja też).

-AS- napisał:
Instrukcja jak wejść w menu serwisowe:
(nic tam nie zmieniaj, bo możesz już więcej nic nie obejrzeć; podobno jak pozmieniasz jakieś opcję i producent to zauważy - tracisz gwarancję).

Dzięki. Nie miałem oczywiście zamiaru niczego zmieniać. Chciałem tylko sprawdzić, jaki "przebieg" w godz. ma ten panelek. :)

kiki napisał:
Musisz koniecznie zadbać o dobrą jakość sygnału i sporo mankamentów zaniknie. A jakość spowoduje uśmiech na twarzy :) . I czytać dobrze instrukcję.).

No właśnie pokombinuję jeszcze z tymi połączeniami szczególnie, że zauważyłem, iż obraz z tunera nagrywarki jest lepszy. Najszerszy uśmiech na razie powoduje u mnie obraz z DVD. :)
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Hej ! jtd - jeszcze nie kupiłem żadnego sprzętu ale poważnie zastanawiam się nad jego zakupem ! Rozważam miedzy plazmą Pioneera 8 generacji lub Philipsem LCD / 42 cale / tylko muszę jeszcze przekonać żonę ! Pozdrawiam :):):)
 

Blitzen

New member
p13ka napisał:
[...]. Niestety, brakuje jakości na pozostałych kanałach o których pisałem i to mnie martwi. Na pewno było tak samo na CRT, ale pewno przez to, że był on mniejszy, nie rzucało się to tak w oczy.


Z sygnałem z kablówki u mnie może być nie tęgo, bo mam założonych na kablu kilka rozdzielaczy (do nagrywarki, internetu, dekodera) i każdy z nich podobno powoduje stopniową degradację sygnału.

Hej,

Jak masz UPC to niestety nic nie zrobisz z wyglądem Discovery - tak ten (te) kanał(y) wyglądają w tej kablówce (wszystkie z grupy discovery). Ja mam sygnał bezpośrednio z kabelka bez rozdzielaczy i też wygląda nieciekawie. Po prostu dają parszywy sygnał ;). Natomiast ustawienia AS-a, które tu zapodał (i za które mu bardzo dziękuję) zdecydowanie poprawiają stan rzeczy! Ja zmodyfikowałem nieco te ustawienia bo obraz był zbyt ciemny i trochę za rozwodniony ale teraz jest OK. Po przyzwyczajeniu się wygląda o niebo lepiej niż fabryczny setup.

Zgadzam się że reklamy na Polsacie i TVNie wyglądają jak marzenie - nie wiem jak oni to robią ale to sam mniód :)

Co do docierania to ja mam już około 150 h wyświeconych i niestety nic nie mogę powiedzieć o dotarciu pikseli bo... się przyzwyczaiłem do obrazu i nie widzę już różnicy :)
Gratuluję udanego zakupu (sam żałuję że nie mam 50" - pokój mały ale portfel jeszcze ciaśniejszy ;) ) i mam nadzieję że będziesz z czasem coraz bardziej zadowolony. Duszkami się nie przejmuj - po 150 godzinach świecenia nawet po parę godzin z agresywnymi znaczkami nie ma najmniejszych śladów wypalania. Wydaje mi się że to jest najwiekszy w tej chwili plus tych plazm - oglądasz bez żadnego stresu.
 

krajan69

New member
Doczekałem się!!! Mam Pioneer'a 508xd.... rewelacja!!!!!!! Obraz na Discovery HD jest piękny,po prostu powala. Panowie kupujcie Pionki 8G naprawdę warto!!!!!!!!!! Ja testuje go od 2 tygodni i nie widziałemjeszcze lepszego obrazu na plazmie a mam za sobą 2 lata w pracy w sieci Avans i sporo testowałem.
 

boston

New member
LCD Pioneer wkrótce!

Witam! Właśnie dziś usłyszałem informację o mariażu Pioneera i Sharpa czego konsekwencją będzie dołączenie do asortymentu Pioneera telewizorkow LCD.
Jesli chodzi o plazmę to wprowadzenie 9-tej generacji planowane jest w marcu lub kwietniu 2008r, niestety nie znam szczegółów choć słyszy się, że wszystkie warianty mają być Full HD ale to nie potwierdzone.Pozdrawiam
 

-AS-

New member
Boston - skąd ta pewność. Na razie nie ma mowy o żadnym "mariażu", tylko o przyszłej współpracy. Znasz angielski? Czytaj źródło, które podałem wcześniej. Tak, jak napisałem w podanym wątku, obie firmy ogłosiły przyszłą współprace przy nowej genracji blu-ray player'ach, urządzeniach sieciowych itd. LCD Pioneer'a były przypuszczeniem autora tekstu, aby przyciągnąć/zainteresować, jak najwięcej odbiorców/czytelników.
Jak masz pewne informację, to poproszę o źródło, jak nie, to proszę o tryb przypuszczający, a nie dokonany.

Pozdrawiam
 

Rodrik_AR

New member
No to i ja mogę się od wczoraj cieszyć nowym 508XD (przsiadka z 4270XA)
Wizualnie robi niesamowite wrażenie:) Jak mu podpiąłem głośniki boczne to zrobił się z niego prawdziwy kolos. Na razie stoi na podstawie którą dzięki życzliwości sprzedawcy wypożyczyłem do czasu podwieszenia na ścianie. Po włączeniu obraz nie robi powalającego wrażenia w porównaniu do 4270 ale też nie spodziewałem się dużego skoku bo tamten odbierał naprawdę ładnie. Różnicę rzeczywiście dostrzega się w czerni. Biorę też pod uwagę fakt, że ekran musi się trochę dotrzeć by świecić "pełnym blaskiem"
AS, jakie ustawienia zastosowałeś na pierwsze godz. użytkowania? Czy były to od razu te które zamieściłeś na forum?
Jaki poziom kontroli zasilania stosowałeś na początku przy oglądaniu TV?
A jaki przy DVD? Pytam bo w 427 przy docieraniu miałem na TV - 2 poziom (szczególna ochrona ze względu na logo stacji) a na DVD - 1 poziom.

Pozdrawiam.
 
Do góry