Pioneer G8

Picioo

Member
Filmy BR z PS3 chodzą na 508 rewelacyjnie. Polecam "Sezon na Misia" jest odjazdowy. 007 też idzie rewelacyjnie. No i na filmach BR uaktywnia się PureCinema - Advance. Co do gier to oczywiście większość na rynku ma rozdziałkę 720p. I co ciekawe u mnie na automatycznych ustawieniach jedyną grę jaką mam 1080p (Virtua fighter) PS3 ustawia na 720p. Mogę potwierdzić, że PS3 i 508 współpracują rewelacyjnie.
 

-AS-

New member
Picioo - moze to nie jest gra 1080p? :mrgreen: Ja mam tez tylko jedna na razie gre w 1080p i odpala sie w 1080p 36bity (pisalem juz o tym wczesniej w tym watku) - Virtua Tennis 3. Gra jest srednia, ale grafika robi wrazenie (nie jestem fanem tenisa). Nie moge sie doczekac na moje ulubione 2 gry, aby odpalic je na tym ekranie - Pro Evolution Soccer i Gran Turismo (mam nadzieje, ze obie beda juz w 1080p).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

macek

New member
Bez reklam
-AS- napisał:
Picioo - moze to nie jest gra 1080p? :mrgreen: Ja mam tez tylko jedna na razie gre w 1080p i odpala sie w 1080p 36bity (pisalem juz o tym wczesniej w tym watku) - Virtua Tennis 3. Gra jest srednia, ale grafika robi wrazenie (nie jestem fanem tenisa). Nie moge sie doczekac na moje ulubione 2 gry, aby odpalic je na tym ekranie - Pro Evolution Soccer i Gran Turismo (mam nadzieje, ze obie beda juz w 1080p).

Pozdrawiam



no to juz nie dlugo bo z tego co wyczytalem to PRO EVO ma byc 28 pazdziernika na która tez z niecierpliwoscia czekam, a tak na marginesie to z jakich stron internetowych ze sprzetem korzystasz w UK bo tak zastanawiam sie nad kupnem drugiego tv i ampli chyba onkyo 905 bo dotychczas korzystalem z kelkoo.
 

Picioo

Member
@AS mam tylko jedną grę 1080p i ręcznie mogę ustawić 1080p ale automatycznie wyświetla 720p. Może ta gra tak ma. I tak te 720p na 508 robi super wrażenie.
 

-AS-

New member
macek napisał:
no to juz nie dlugo bo z tego co wyczytalem to PRO EVO ma byc 28 pazdziernika na która tez z niecierpliwoscia czekam, a tak na marginesie to z jakich stron internetowych ze sprzetem korzystasz w UK bo tak zastanawiam sie nad kupnem drugiego tv i ampli chyba onkyo 905 bo dotychczas korzystalem z kelkoo.

Premiera w UK jest zapowiadana na 26.10 (jeżeli się nie mylę) :mrgreen:

Pytasz o strony, na których porównuję ceny, czy strony, na których kupuję?
Jeżeli o pierwsze to czasami używam (www.pricerunner.co.uk) i tyle. Jeżeli o strony, na któych kupuję sprzęt, to nie używam takowych. Preferuje kontakt twarzą w twarz ze sprzedawcą i wiem, gdzie iść, jak mam jakiekolwiek problemy. Pisałem o tym już w tym temacie, parenaście postów wyżej. Poza tym mam trochę paranoję na punkcie wklepywania danych kart kredytowych w internet. Krótko mówiąc, kupuję w dobrych sklepach z dobrym sprzętem (nie supermarketach).

Pozdrawiam
 

Blitzen

New member
Witam forumowiczów po dłuższej przerwie w której dokonałem testów i kontaktowałem się z serwisem w sprawie opisanej kilka stron wcześniej. W sumie jestem zbudowany postawą serwisu Pioneera, który mnie nie olał tylko wiadomość z centrali została przesłana do punktu w Warszawie i tam sympatyczny człowiek dokonał oględzin innego panela 4280 pod kątem moich skarg co do obrazu (szumy i rozjeżdżanie się czerwonego koloru).
Poza tym pieknie się złożyło że w Electro Worldzie w Markach stały obok siebie 4280 i Hitachi 9700 gdzie przeprowadziłem testy. Co się okazało:
Mój egezemplarz nie jest uszkodzony - to cecha paneli 8G. Po krótce opiszę wrażenia. Na sygnale SD z anteny szum jest 2x mniejszy na Hitachi i obraz jest bardziej "przyjazny" dla oka. Zaznaczam że jest to moja subiektywna opinia i ktoś stojący obok mógłby tego tak nie odebrać. Ponieważ miałem poprzednio Hitachi - stąd moje rozczarowanie obrazem Pioneera - po prostu na tym pierwszym obraz jest wyświetlany inaczej - dla mojego oka znacznie przyjemniej.
Rozjeżdżanie się koloru czerwonego - to samo co i u mnie. Pan z obsługi sklepu rzucił we mnie terminem "kwantyzacja krawędzi" ale nie wiem czy to rzeczywiście jest to i z czym to się je. Ponoć jest to coś co się ustawia w odtwarzaczu DVD (RGB) - problem tylko w tym że ten efekt występuje też na sygnale SD a tu już nie ma jak tego zniwelować. Identyczny obraz obok na Hitachi - zero rozjeżdżania. Inna sprawa że kolega z obsługi zauważył to dopiero jak mu pokazałem o co mi chodzi.
Test na DVD obu paneli - jeden i drugi szumiał z tym że ten sam film na tym samym odtwarzaczu - Hitachi fatalnie a Pioneer znacznie lepiej (po SCARCie).
Generalnie - mam sprawny TV a problem okazał się jednak "okulistyczny". W tej chwili, po dłuższym działaniu na ustawieniach ASa przyzwyczaiłem się do niego i jest OK :)
Nie mniej jednak, sugerowałbym każdemu sprawdzić przed kupnem jak świeci upatrzona plazma na sygnale, który będzie wykorzystywany najczęściej.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Masz rację że należy sprawdzić bo można się rozczarować i wydać " kupę " kasy ! Chyba najlepszym rozwiązaniem jest oferta Kiki-go ' prezentacja w domu " Ale jestem zaskoczony Twoją opinią na temat obrazu Pioneera że " gra aż tak słabo " a Hitachi dużo lepiej ! Pozdrawiam :):):)
 

bankrootghost

New member
Blitzen napisał:
Test na DVD obu paneli - jeden i drugi szumiał z tym że ten sam film na tym samym odtwarzaczu - Hitachi fatalnie a Pioneer znacznie lepiej (po SCARCie).
quote]

jak rozumieć to zdanie:

jeśli Pioneer lepiej szumiał przy odtwarzaniu to znaczy, że szumiał mniej czy więcej ?


dodatkowo:
Na czym polegał test DVD ?
CZy obydwa panele miały wyłaczone/właczone odszumianie ?
 

macek

New member
Bez reklam
W sumie to mocno zastanawiam sie nad 508 jako ze bedzie to mój drugi tv pierwszy to JVC 40s70 musze dokonac naprawde dobrego wyboru po poscie
Blitzena tym bardziej mnie to utwierdza czyli trzeba obejrzec kilka egzemplazy kolo siebie i wtedy wybrac zreszta tak robilem przy pierwszym zakupie.
AS z jakich sklepów w Edim i w jakim kupiles swoj tv nie chodzi mi o sklepy typu Comet czy Cuurys.



Ortografia!!! Może dodatkowo używaj przecinków??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Blitzen

New member
bankrootghost napisał:
jak rozumieć to zdanie:

jeśli Pioneer lepiej szumiał przy odtwarzaniu to znaczy, że szumiał mniej czy więcej ?

Przepraszam, skrót myślowy. Na DVD Pioneer szumiał znacznie mniej tzn że obraz był zdecydowanie lepszy - nawet mogę powiedziec że bardzo zdecydowanie :)

bankrootghost napisał:
dodatkowo:
Na czym polegał test DVD ?
CZy obydwa panele miały wyłaczone/właczone odszumianie ?

Tak, oba miały włączone odszumiacze a test polegał po prostu na obejrzeniu zaraz po sobie tej samej sceny z filmu "Ciśnienie" na obu panelach. Ustawienia w obu przypadkach fabryczne.

Z tego "testu" wynika jedna tylko rzecz w sumie - że jak ktoś mówi że obraz jest "super" to niekoniecznie musi to samo znaczyć dla innej osoby - po prostu subiektywizm odbioru wyklucza wg mnie takie porównanie. Trzeba zobaczyć samemu bo niby obiektywnie lepszy obraz może się komus mniej podobać.
Dla mnie Hitachi 9700 ma lepszy obraz SD a Pioneer DVD ale to moje zdanie i jak ktos się nie zgadza to nie będę polemizował.
 

-AS-

New member
Blitzen napisał:
Mój egezemplarz nie jest uszkodzony - to cecha paneli 8G.

Piszesz o szumach, czy o "rozjezdzaniu koloru czerwonego", jezeli o tym drugim, to, przykro mi, ale sie z Toba nie zgodze. Absolutnie nie ma zadnego problemu z kolorem czerwonym na zadnym zrodle na moim ekranie. Jezeli piszesz o szumach, to tak jak pisalem wczesniej, moze sie to minimalnie roznic w zaleznosci od egzemplarza lub od mocy sygnalu anteny. Na moim minimalny "szum" widac dopiero z odleglosci okolo 0,5m - nie polecam ogladania tv z takiej odleglosci. Po dotarciu sie ekranu wszytsko wyglada lepiej niz na poczatku.

Blitzen napisał:
Ponieważ miałem poprzednio Hitachi - stąd moje rozczarowanie obrazem Pioneera - po prostu na tym pierwszym obraz jest wyświetlany inaczej - dla mojego oka znacznie przyjemniej.

Kwestia przyzwyczajenia i preferencji. Jedni lubia bardzo ostry obraz (jaki widac czesto na LCD/monitorach), inni obraz zblizony do tego z ekranow CRT, bardziej "miekki" i plynny.

Blitzen napisał:
Rozjeżdżanie się koloru czerwonego - to samo co i u mnie. Pan z obsługi sklepu rzucił we mnie terminem "kwantyzacja krawędzi" ale nie wiem czy to rzeczywiście jest to i z czym to się je.

Jezeli faktycznie cos takiego mialoby miejsce n ekranie, nie dotyczyloby to tylko czerwonego koloru. Pan z obslugi nazwal to "kwantyzacja krawedzi", ja nazwalbym jego gadke "technologicznym belkotem", w celu "zamydlenia oczu". Oczywiscie, to tylko moja prywatna opinia.
Co z innym sygnalami? Na HD tez sie rozjezdza? Na SD DVD tez?

Blitzen napisał:
Nie mniej jednak, sugerowałbym każdemu sprawdzić przed kupnem jak świeci upatrzona plazma na sygnale, który będzie wykorzystywany najczęściej.

Zgadzam sie w 100%.

macek napisał:
AS z jakich sklepów w Edim i w jakim kupiles swoj tv nie chodzi mi o sklepy typu Comet czy Cuurys.

http://www.thehomecinemacentre.co.uk/
 

bankrootghost

New member
Blitzen napisał:
Z tego "testu" wynika jedna tylko rzecz w sumie - że jak ktoś mówi że obraz jest "super" to niekoniecznie musi to samo znaczyć dla innej osoby - po prostu subiektywizm odbioru wyklucza wg mnie takie porównanie. Trzeba zobaczyć samemu bo niby obiektywnie lepszy obraz może się komus mniej podobać.
quote]

ja wyciągam inny wniosek (też nie będę polemizował):

obydwa telewizory szumią przy sygnale z DVD, przy czym Hitachi9700 szumi wręcz fatalnie.
jak dla mnie: totalna dyskwalifikacja.
Chyba, że .......
 

Blitzen

New member
bankrootghost napisał:
obydwa telewizory szumią przy sygnale z DVD, przy czym Hitachi9700 szumi wręcz fatalnie.
jak dla mnie: totalna dyskwalifikacja.
Chyba, że .......

Tak, tylko że one szumią dla mnie. Zaręczam Ci że na 100 osób stojących obok mnie co najmniej 3/4 powiedziałaby że obraz jest krystaliczny :) To kwestia indywidualnego odbioru - ja po prostu mam pecha że to widzę :)

AS - także Tobie zaręczam, że przyjrzałem się dokładnie i taki efekt wystepuje na 2 panelach - moim i tym ze sklepu. Na TV ustawionych w rzędzie leciał jakiś firmowy (Philipsa zadaje się) film pokazowy ze zwierzątkami i roślinkami. Na jednym z obrazków był kwiatek (jaskrawo czerwony) i jego krawędzie były popaskowane. Ten sam kwiatek na innych panelach był czysty, może lekko nieostry. Jak mówię, to jest nawet trudno zauważyć ale ja zwróciłem na to uwagę na samym początku i teraz nawet podświadomie "szukam" takich rzeczy na ekranie podczas oglądania a to trochę przeszkadza :)

Aha - jeszcze dodam że niestety na HD nie miałem mozliwości potestować ani w domu ani w sklepie :( - na ten temat nie jestem w stanie nic powiedzieć.

Musio1968 - nie wyciągaj pochopnych wniosków jak słusznie sugerował AS. Nie stwierdziłem że Pioneer fatalnie gra, tylko że widzę pewne niedociągnięcia w wyświetlanym obrazie. Przed kupnem (jeśli jeszcze nie kupiłeś plazmy :)) po prostu trzeba ją zobaczyć i stwierdzić czy sposób wyświetlania jest akceptowany przez Ciebie. To wszystko.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Blitzen napisał:
AS - także Tobie zaręczam, że przyjrzałem się dokładnie i taki efekt wystepuje na 2 panelach - moim i tym ze sklepu. Na TV ustawionych w rzędzie leciał jakiś firmowy (Philipsa zadaje się) film pokazowy ze zwierzątkami i roślinkami. Na jednym z obrazków był kwiatek (jaskrawo czerwony) i jego krawędzie były popaskowane. Ten sam kwiatek na innych panelach był czysty, może lekko nieostry. Jak mówię, to jest nawet trudno zauważyć ale ja zwróciłem na to uwagę na samym początku i teraz nawet podświadomie "szukam" takich rzeczy na ekranie podczas oglądania a to trochę przeszkadza :)

Bardzo prosiłbym innych użytkowników 8G o skomentowanie tego problemu, bo może ja potrzebuję okulary? ;)
Czy widzicie jakiekolwiek problemy z kolorem czerwonym (i innymi kolorami) na swoich ekranach? Czy w ogóle macie jakiekolwiek problemy ze swoimi egzemplarzami?
Dziękuję z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

gREgwERk

New member
428XD czy 4280XD?

Witam i o radę pytam.
W tym tygodniu chcę kupić PDP-428XD lub PDP-4280XD. Czy oprócz PIPu, PAPu, wyjścia na subwoofer, możliwość kalibracji ISF, inteligentnego sterowania jasnością i hosta USB no i ceną 408XD wyróżnia się jeszcze czymś nad 4280XD? Jestem z Wrocławia i nie znalazłem żadnego z w/w tv aby porównać je jeszcze pod kątem wizualnym. Wydaje mi się (ze zdjęć) że 408 wygląda trochę ciekawiej ;) Może ktoś z szanownych klubowiczów pomógłby mi w wyborze. Dzięki i pozdrawiam.
 

-AS-

New member
gREgwERk napisał:
Witam i o radę pytam.
W tym tygodniu chcę kupić PDP-428XD lub PDP-4280XD. Czy oprócz PIPu, PAPu, wyjścia na subwoofer, możliwość kalibracji ISF, inteligentnego sterowania jasnością i hosta USB no i ceną 408XD wyróżnia się jeszcze czymś nad 4280XD? Jestem z Wrocławia i nie znalazłem żadnego z w/w tv aby porównać je jeszcze pod kątem wizualnym. Wydaje mi się (ze zdjęć) że 408 wygląda trochę ciekawiej ;) Może ktoś z szanownych klubowiczów pomógłby mi w wyborze. Dzięki i pozdrawiam.

Oprócz tego co wymieniłeś, różnica jest minimalnie w obudowie - 428 ma kwadratową, 4280 ma lekko zaokrągloną; pilot jest trochę inny w obu modelach, poza tym 428 nie ma wliczonej w cenę podstawki, 4280 ma.
Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy różnice te są dla Ciebie wartr różnicy w cenie.
Jeszcze jedna różnica (wydaję mi się) jest już w samym menu, 428 ma 1 dodatkowy "Wybór AV", który się nazywa "optimum".
 

Rodrik_AR

New member
prośba o poradę

AS, z tego co pamiętam Ty posiadasz 428 (bez 0)?
Ja przymierzam się do zakupu 508XD (XA niestety nie ma a pewnie byłoby taniej :) ) Ciężko mi idzie ta przymiarka bo kasa do wydania jest bardzo duża.:(
Posiadam obecnie 4270XA i tak jak w Twoim przypadku (wielu innych zresztą też) żałuję, że nie zdecydowałem się na 50”
Szukałem nawet 507 ale prawie ich już nie ma. Piszę prawie bo te co zostały są bez gwarancji DSV a jeżeli już maja tę gwarancję to cena jest tak wysoka, że postanowiłem rozpatrzyć KURO.
Moje pytanie do Ciebie i do innych właścicieli XX8 (bez 0) brzmi: Jak się sprawdza w praktyce funkcja inteligentnego sterowania jasnością? Ta funkcję to jeden z głównych atutów przy moim ukierunkowaniu na model bez zera. Myślę sobie, że jak już mam wydać tę ogromną (w porównaniu z innymi plazmami 50”) kasę za KURO 50” to niech to już będzie najlepsza wersja. Ale chcę się jeszcze upewnić co do praktycznych zastosowań funkcji które wyróżniają XX8 0d XX80. Proszę Ciebie i innych posiadaczy KURO XX8 o porady.
Pozdrawiam.
 

-AS-

New member
Witam,
wydaję mi się, że jestem jedynym właścicielem panelu Kuro, który w miarę regularnie odwiedza to forum, więc odpowiadam.​

Faktycznie, posiadam 428xd i faktycznie trochę żałuję, że nie kupiłem 50" (nie jest to jednak strasznie, dla mnie, męczące). Przy mojej odległości od ekranu (2,5-3m), mógłbym (trochę na siłe) kupić 508xd, ale bardziej skłaniałbym się do lx508d. Nie ważne, będzie to powód, aby upgrade'ować ekran w przyszłości (bliższej lub dalszej) - zobaczymy.​

Odpowiadając na Twoje pytanie dotyczące inteligentnego sterowania jasnością,to moim zdaniem nie jest to funkcja, dla której warto dopłacić kasę. Początkowo miałem ją włączoną, ale po jakimś czasie zauważyłem, że ta "inteligentna" kontrola jasności, nie jest taka "inteligentna", jak piszą. Mianowicie, psuję trochę gamę kolorów, dokłada i ujmuje jasność, zamiast kontrolować inteligentnie też inne funkcje. Napiszę też, że u mnie jasność jest stale na 0, ponieważ, gdy podwyższam - cierpi na tym czerń, gdy zmiejszam poniżej zera - cierpią na tym detale w obrazie. Więc jest to funkcja, na stałe wyłączona w moim TV.​

Natomiast, inne zalety 428/508, w porównaniu z 4280/5080, są już inną historią. Pytanie brzmi, czy są one warte (dla Ciebie), dodatkowych pieniędzy. Dla mnie były i dlatego kupiłem model "Elite".​

Pozdrawiam​
 

Godlik

New member
Uffff.... No to w końcu zamówiłem... Po kilku miesiącach marudzenia, szukania i kompletnego braku zdecydowania :confused:, będzie to 4280XD 8)
Pierwotnie miał to być Panasonic, później "przerzuciłem się" na LCD (SHARP 42RD2E), ostatecznie wybór padł na Pioneera. Nie ukrywam, że głównym czynnikiem decydującym była lektura tego forum, Wasze opinie, fototesty. Dzięki wielkie :D

Teraz jeszcze wypadałoby go na czymś zawiesić. Czy polecacie jakąś konkretną markę uchwytów/sklep? Nie chciałbym, żeby któregoś pięknego dnia okazało się, że wybrałem nie do końca sprawdzony :mrgreen:
 

-AS-

New member
Gratuluję Godlik! Opisz wrażenia, jak już będziesz miał w domu.

Co do uchwytów, to, niestety, nie będę Ci w stanie pomóc. Mój ekran stoi na podstawce, a o wieszaniu narazie nie myśle.
Poszukuję natomiast, dobrego stolika, bo ten, który mam jest za mały i za stary. Już zresztą mam jeden upatrzony... oby do wypłaty :twisted:

Pozdrawiam
 
Do góry