Pioneer BDP-160-K - czy warto?

dominlesne

New member
Spróbuj przez foobar - chyba najmniej zasobożerny player. Jakiego miałeś laptopa i jakiego masz teraz, że widzisz różnicę w działaniu odtwarzacza? Masz problem z polską czcionką?
 

sopla2

New member
Witajcie
Chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem w temacie udostępniania plików na BDP-160 za pośrednictwem funkcji DLNA.
Miałem ogromne problemy ze stabilnością połączeń, zrywaniem się filmów oraz b. długim czasem nawigacji po folderach udostępnionych multimediów (15-20min).
Walczyłem z tym problemem kilka dni, i po kolei:
· Pliki udostępniam przez mały 10’ laptop
· Udostępnianie i praca za pośrednictwem DLNA pomiędzy laptopem a TV, bez problemów – płynne i szybkie
· Wykorzystywanie aplikacji Nero_MediaHome
· Przetłoczenie się w BR z WiFi na LAN – brak poprawy, bez wpływu
· Odłączenie dysku i wyjęcie płytki z kieszenie, w niewielkim stopniu pomaga
· Inne aplikacje nie pomogły (PS3 i Mezzmo)

Rozwiązanie– za słabe źródło danych (za słaby proc, mało RAMu w laptopie). Co dziwne radził sobie z DLNA bezpośrednio na TV a przy BR nie dawał rady. Zmiana komputera na lepszy zaowocowała płynną pracą i szybkim dostępem do danych na BR.

Jednak dalej mam problem z odtwarzaniem muzyki. Pojawiają się pauzy między utworami ok. 10-20sek. Jest to czas ładowania się nowego pliku.

Może macie jakieś doświadczenia? Jakich aplikacji używacie?

Polecam ta strone wszystko kapitalnie opisane do Pionka - po rosyjsku ale transalator daje rade

Pioneer. Blu-Ray
 

krunio

New member
Spróbuj przez foobar - chyba najmniej zasobożerny player. Jakiego miałeś laptopa i jakiego masz teraz, że widzisz różnicę w działaniu odtwarzacza? Masz problem z polską czcionką?

Footbar jak zorientowałem się to odtwarzacz filmów na PC a nie apliakcja DLNA.

Słaby Laptop to Toshiba NB250 - zamulony strasznie (chyba muszę przeinstalować system). Drugi komputer to Toshiba Satellite Pro L650 - solidny komp.

Co do napisów to za wiele nie testowałem ale poszedł film i to z polską czcionką. Ładował sie trochę dłużej (10-15sek.). Po odpaleniu zamiast polskich znaków pojawiły się krzaczki. Jednak zastosowałem się do przeczytanej wcześniej instrukcji i po ustawianiu: FUNCTION -> ABC -> CP1250 (było CP1252) pojawiły się polskie literki :)

Aha, nie ma już problemu odstępami między odtwarzanymi piosenkami (mp3).

Podsumowując obraz jak marzenie, wreszcie TV działa na 120%. Obsługa multimediów (USB HDD, DLNA) jak przy wcześniej polecanych Koreańczykach (mam LG).

PS. Odtwarzacz współpracuje w zestawie VSX-423-K + S-ES3TB + TV LG (Smart TV)
 
Ostatnia edycja:

ruciolek

New member
:eek:k:HEY!

1.:niewiem:Czy BDP-160-K po włożeniu np. CD-Audio pokazuje jaki track odtwarza na wyświetlaczu blu-ray oraz czy można włączyć czas od tylu ,czyli ile pozostało nam czasu do konca utworu?
2.:niewiem:Czy pokazuje na wyświetlaczu TAGi Mp3 czyli po prostu numer mpki z usb lub cd i nazwę tego utworu (nazwa, wykonawca, album)?

Czy ktos to sprawdzil i moze udzielic mi takiej informacji :hmm: ?
 

Rafal7

Banned
:eek:k:HEY!

1.:niewiem:Czy BDP-160-K po włożeniu np. CD-Audio pokazuje jaki track odtwarza na wyświetlaczu blu-ray oraz czy można włączyć czas od tylu ,czyli ile pozostało nam czasu do konca utworu?
2.:niewiem:Czy pokazuje na wyświetlaczu TAGi Mp3 czyli po prostu numer mpki z usb lub cd i nazwę tego utworu (nazwa, wykonawca, album)?

Czy ktos to sprawdzil i moze udzielic mi takiej informacji :hmm: ?
Moj 150 S pokazuje tylko czas utworu,w 160 bedzie prawdopodobnie to sama roznia sie tylko tym ze 160 ma wbudowane wifi
 
:eek:k:HEY!

1.:niewiem:Czy BDP-160-K po włożeniu np. CD-Audio pokazuje jaki track odtwarza na wyświetlaczu blu-ray oraz czy można włączyć czas od tylu ,czyli ile pozostało nam czasu do konca utworu?
2.:niewiem:Czy pokazuje na wyświetlaczu TAGi Mp3 czyli po prostu numer mpki z usb lub cd i nazwę tego utworu (nazwa, wykonawca, album)?

Czy ktos to sprawdzil i moze udzielic mi takiej informacji :hmm: ?

Ad1
Może pokazywać czas od początku utworu, od początku płyty, do końca utworu lub do końca płyty. Niestety żeby przełączać trzeba wejść w menu na TV (function na pilocie)
Numeru utworu na wyświetlaczu niestety nie pokazuje. Czyli dosyć słabo.
 

catalan

New member
Cześć! Zastanawiam się nad zakupem zestawu Pioneera i zależy mi na tym by móc odtwarzać muzykę prosto z laptopa do BDP-160-K. Jak to wygląda w praktyce? Czy jak mam oba urządzenia w sieci to mogę z laptopa wybrać sobie wyjście dźwięku na BDP-160-K i przez to do amplitunera tak by np słuchać muzyki bezpośrednio z YT?
 
Pytanie odnośnie bdp-160. Przy odtwarzaniu pliku m2ts z usb dostępnych jest tylko pierwsze osiem wersji napisów - mimo że faktycznie jest ich kilkanaście lub więcej. Macie podobnie ? Oczywiście napisów w pliku mkv nie czyta więc przerabianie nic nie daje. Co za .......
 

matrixuser

New member
Witam. Czy udało się komuś ostatecznie rozwiązać problem z polskimi znakami? Próbowałem .srt, .txt, .sub, zmieniałem strony kodowania od CP1250 do CP1257 ale bez rezultatów. W menu głównym w zakładce językowej ustawiłem wszystkie na język polski lecz to także nie pomogło (tak swoją drogą to tam już ze znakami problemów nie ma skubaniec jeden...). Da radę wyświetlić polskie znaki w filmie bez wtapiania ich w film?
 
A mój BDP 160 chyba pojedzie do serwisu.
Obraz zaczął się kiepścić (HDMI) - myślałem że to dziadowskie wydania filmów ale nie... Pojawiło się jakieś ziarno czy szum - że film wygląda słabo. Już raz myślałem że DVD wsadziłem a nie BR... ehhh
Kabelek HDMI sprawdzony, inne wejście TV też.
 
Do BDP 160 najnowsza wersja to 1.05 - zaktualizowałem z 1.02 i niestety niewiele się poprawiło o ile w ogóle coś. N ajednych filmach jest dość dobrze np. Frankenweenie a w innych fatalnie (Kontrabanda). W jeszcze innych średnio - Faceci w czerni, Iron Man 3.
W menu jest pięknie - ostrość detale OK - ale jak ruszy film pojawia się ziarno (szum), ostrość czasem pozostawia trochę do życzenia. Często fatalnie wygląda biały kolor (koszule itd) - jak przekontrastowany...
Dziwne że kilka pierwszych projekcji było OK - Prometeusz i Faceci w Czerni 3 wyglądały super. Zaprosiłem kumpla na MIB 3 i kicha coś mi mrówy latają- pogrzebałem w TV, ale nic nie zmienia zmniejszenie czy wył upłynniaczy itd. Jest tak jakby dekoder obrazu w BDP 160 nie wyrabiał albo jakies układy końcowe... może jakieś kondensatorki nie trzymają czy co... era tandety...
Jestem mocno rozczarowany, bo reklamacja na pewno będzie ciężką przeprawą - bo sprzęt "trochę" działa...
 
Ostatnia edycja:

Tomek80

New member
Witaj
Posiadam ten odtwarzacz i muszę powiedzieć, że spełnia moje wymagania. Odtwarza filmy poprawnie, nie gubi żadnych ścieżek. A co do funkcji internetowych to się nie wypowiadam. Uważam że warto go kupić
 

bourbon

New member
Bez reklam
Witam, mam dwa pytania odnośnie BDP-160.
1. Czy podłączając BD pod telewizor, kablem HDMI, będzie obraz i dźwięk, czy tylko obraz ?
2. Czy przez USB odtwarza pliki video zgrane np. z aparatu, w formacie mts. 50 kl/s ?
 

Rafal7

Banned
Witam, mam dwa pytania odnośnie BDP-160.
1. Czy podłączając BD pod telewizor, kablem HDMI, będzie obraz i dźwięk, czy tylko obraz ?
2. Czy przez USB odtwarza pliki video zgrane np. z aparatu, w formacie mts. 50 kl/s ?
1.człowieku te odtwarzacz ma wyjście hdmi w standardzie 1.4
 

bourbon

New member
Bez reklam
Ponownie zapytam, bo nie znalazłem żadnych konkretów :)
1. Czy podłączając BDP-160 pod telewizor (patrz sygnatura), kablem HDMI, będzie obraz i dźwięk, czy tylko obraz ?
2. Czy przez USB odtwarza pliki video zgrane np. z aparatu, w formacie mts. 50 kl/s ?
 
Do góry