Pioneer BDP-160-K - czy warto?

eram

New member
Dobra pojechałem i kupiłem tego pionka

I na początku wszystko ładnie śmiga, nic się nie zacina, obraz rewelka jak dla mnie, ale po kilku dniach zapuścić sobie chcę seriala w MKV i zonk.
Długo wgrywa z usb i nie czyta polskich znaków w txt., a to długie wgrywanie zauważyłem że to wina właśnie txt. Jak wrzucam sam plik filmu na paluchu to film się uruchamia momentalnie, jak daję plik txt., myśli kilka minut.

Więc moje pytanie czy da się coś z tym zrobić, znaczy z polskimi znakami, bo to wgrywanie dłuższe jestem jeszcze w stanie znieść ale polskie znaki by się przydały.

Prosił bym o w miarę szybką odpowiedź ponieważ jutro mija mi 7 dni od zakupu, więc w razie czego mogę jeszcze zwrócić.
 

collider

New member
Bez reklam
Dobra pojechałem i kupiłem tego pionka

I na początku wszystko ładnie śmiga, nic się nie zacina, obraz rewelka jak dla mnie, ale po kilku dniach zapuścić sobie chcę seriala w MKV i zonk.
Długo wgrywa z usb i nie czyta polskich znaków w txt., a to długie wgrywanie zauważyłem że to wina właśnie txt. Jak wrzucam sam plik filmu na paluchu to film się uruchamia momentalnie, jak daję plik txt., myśli kilka minut.

Więc moje pytanie czy da się coś z tym zrobić, znaczy z polskimi znakami, bo to wgrywanie dłuższe jestem jeszcze w stanie znieść ale polskie znaki by się przydały.

Prosił bym o w miarę szybką odpowiedź ponieważ jutro mija mi 7 dni od zakupu, więc w razie czego mogę jeszcze zwrócić.

Najpierw zobacz czy napisy maja taka sama nazwe jak plik video. Jesli nie to skoryguj to recznie. Sprobuj tez jesli nie pomoze pierwsza opcja zkonwertowac napisy txt do srt. Jest tez opcja nr3 dodaj napisy bezposrednio do filmu. Jest pare narzedzi ktore to robia. Wystarczy pogooglowac.
 
Ostatnia edycja:

rafalg78

New member
Wczoraj kupiłem Pioneera BDP-160-K. Mam jeden problem, a mianowicie zacina się przeglądarka Youtube. Tzn. włączam przeglądarkę, mogę przeglądać filmy ale jak puszczam film do obejżenia za odtwarzacz dostaje zawiechy i pomaga tylko odłączenie zasilania.

Ktoś z Was doznał tego problemu?

Wyczytałem, na avsforum.com, że inni też tak mają :(

Zastanawiam się czy nie zwrócić odtwarzacza.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Po pierwsze zobacz czy twoja sieć dobrze chodzi, może trzeba zrestartować router. Ja u siebie nie mam takich problemów. Youtube płynne, bez kłopotów. Używasz kabla czy access pointa?

Tak na przyszłość do innych użytkowników. Playery Pioneera to głownie świetne odtwarzacze standartowych formatów. Funkcje sieciowe są nie dokońca dopracowane lub inaczej nie są główną ich zaletą. Od wszelkich fajerwerków to są Samsungi, LG czy Philipsy.
 
Ostatnia edycja:

rafalg78

New member
Po pierwsze zobacz czy twoja sieć dobrze chodzi, może trzeba zrestartować router. Ja u siebie nie mam takich problemów. Youtube płynne, bez kłopotów. Używasz kabla czy access pointa?

Tak na przyszłość do innych użytkowników. Playery Pioneera to głownie świetne odtwarzacze standartowych formatów. Funkcje sieciowe są nie dokońca dopracowane lub inaczej nie są główną ich zaletą. Od wszelkich fajerwerków to są Samsungi, LG czy Philipsy.

Sieć działa dobrze, mam podpięty komputer, telefony, amplituner i wszystko jest ok. Próbowałem połączenia przez kabel i WiFi.
Z Twojej stopki widzę, że masz inny model odtwarzacza.
 

eram

New member
Dobra oddałem tego pionka ponieważ żadna kombinacja z napisami mi nie działała. A na wgrywanie napisów do filmu nie chce mi się tracić czasu.

Troszeczkę żałuję że go oddałem ponieważ z orginalnych płyt blu-ray i DVD obraz był naprawdę rewelacyjny. Tylko te polskie znaki mnie drażnią, kurcze wiedziałem że kiedyś był z tym problem w odtwarzaczach ale myślałem że w tych czasach i w sprzęcie za 700zł to już jest standard. Trzyletni LG szwagra już nie miał z tym problemu, a kosztował chyba wtedy jakieś 250zł.

Więc kolejne pytanie jaki odtwarzacz zapewni mi taka jakoś obrazu jak ten Pioneer i do tego będzie jeszcze czytał polskie znaki?
 

rafalg78

New member
Dobra oddałem tego pionka ponieważ żadna kombinacja z napisami mi nie działała. A na wgrywanie napisów do filmu nie chce mi się tracić czasu.

Troszeczkę żałuję że go oddałem ponieważ z orginalnych płyt blu-ray i DVD obraz był naprawdę rewelacyjny. Tylko te polskie znaki mnie drażnią, kurcze wiedziałem że kiedyś był z tym problem w odtwarzaczach ale myślałem że w tych czasach i w sprzęcie za 700zł to już jest standard. Trzyletni LG szwagra już nie miał z tym problemu, a kosztował chyba wtedy jakieś 250zł.

Więc kolejne pytanie jaki odtwarzacz zapewni mi taka jakoś obrazu jak ten Pioneer i do tego będzie jeszcze czytał polskie znaki?

Z polskimi znakami akurat nie mam problemów. Zwróć uwagę żeby plik z napisami był sformatowany w UTF-8 i to wszystko. Czasami jednak w ogóle nie widzi pliku z napisami. Wtedy mam już na to metodę, tworzę plik .mkv za pomocą programu mkvmerge i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby nie czytał napisów. Ale dla Ciebie te uwagi już za późno:bober:
eram, a udało Ci się uruchomić filmy z YouTuba?
 
Czy bdp-160 odtwarza wam pliki m2ts ? W specyfikacjach do tego modelu na niektórych stronach (np. sklepu rms) znalazłem że tak. Mi nie udało się jednak odtworzyć na nim tego formatu.
 

rafalg78

New member
Mi czyta .m2ts z dysku hdd przez dlna. Ale nie można przewijać filmu. Przez USB nie próbowałem.
Odtwarzasz filmy przez YouTuba? Coś nie mogę się doprosić odpowiedzi na to pytanie:blagam:, czy tylko ja mam ten problem:fool:
 

eram

New member
rafalg78 wiesz nie do końca za późno, zawsze można pojechać i kupić jeszcze raz (znowu będzie 7 dni na przetestowanie).

YouTube nawet nie testowałem (mam go na tv i na nc+), więc nawet nie zwróciłem na niego uwagi.

A powiedz no mi jeszcze czy normalnie wczytuje filmy z tym formatowaniem napisów czy dalej tak się muli. Kurcze jak nie znajdę innej zastępczej opcji to chyba znowu niedługo będzie u mnie na półce stał.

Więc ponawiam pytanie czy jakikolwiek inny odtwarzacz zapewni mi taki dobry obraz przy jednoczesnym czytaniu polskich znaków bez większego kombinowania?
 

kriss_32

New member
Witam, mam do szanownych kolegów pytanie:

Czy BDP 160-K odtwarza materiały z dysku zewnętrznego HDD który nie posiada odrębnego zasilania? Wiem, że model 150 wymagał właśnie osobnego zasilania dla dysku, ale nie potrafię znaleźć informacji na ten temat, jeśli idzie o model 160-K. Z góry dzięki za pomoc.
 

ruciolek

New member
1.:niewiem:Czy BDP-160-K po włożeniu np. CD-Audio pokazuje jaki track odtwarza na wyświetlaczu blu-ray oraz czy można włączyć czas od tylu ,czyli ile pozostało nam czasu do konca utworu?
2.:niewiem:Czy pokazuje na wyświetlaczu TAGi Mp3 czyli po prostu numer mpki z usb lub cd i nazwę tego utworu (nazwa, wykonawca, album)?

Czy ktos to sprawdzil i moze udzielic mi takiej informacji :hmm: ?
 

dominlesne

New member
Mam też zamiar kupić ten odtwarzacz. Czy aktualizacja rozwiązała problem z napisami (polskie znaki)? Jest tam jakaś opcja zmiany rozmiarów i czcionki napisów?
Ma ktoś porównanie z blu-ray w PS3 - choć nie jestem fanem grania na konsoli to cena tego odtwarzacza jest zbliżona do wersji super slim tej konsoli. Głównie to zależy mi na odczycie płyt blu-ray i mkv oczywiście z napisami.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Witam, mam do szanownych kolegów pytanie:

Czy BDP 160-K odtwarza materiały z dysku zewnętrznego HDD który nie posiada odrębnego zasilania? Wiem, że model 150 wymagał właśnie osobnego zasilania dla dysku, ale nie potrafię znaleźć informacji na ten temat, jeśli idzie o model 160-K. Z góry dzięki za pomoc.

:hihi: Cos zle wiesz moj bluray bdp 150 czyta dysk 1 tb bez dodatkowego zasilania.
 

SDman

Banned
Dobra oddałem tego pionka ponieważ żadna kombinacja z napisami mi nie działała. A na wgrywanie napisów do filmu nie chce mi się tracić czasu.
Więc kolejne pytanie jaki odtwarzacz zapewni mi taka jakoś obrazu jak ten Pioneer i do tego będzie jeszcze czytał polskie znaki?

Samsung BD-F6500 w tej klasie cenowej -absolutny HIT !
Rewelacyjna jakość obrazu i dźwięku (aż się nie chce wierzyć, że to Samsung)
Upscaling DVD i materiałów z USB netu lepszy od Sonego S490 i to zauważalnie !
Super obraz z YouTube -nareszcie HD , anie jak w Sony tylko SD .
Mnogość aplikacji jak w TV Samsunga z tym urządzeniem robimy sobie upgrade własnego TV który nie posiada smarta lub posiada beznadziejnego !
Odtwarza wszystko z USB i po sieci co bym nie zapodał.

Doskonała współpraca ze Smartfonem Samsung GS3 (AllShareCast)
Ponoć miracast również działa więc inne marki Smartfonów również się połączą.

Pilot jest bardzo ergonomiczny ale najważniejsze, że działa pod każdym kątem w Sony to porażka (na wprost 2 m od urządzenia max)
WiFi net 10-12 MB/s z routerem w standardzie G bez jakichkolwiek przycięć w HD (Ipla, TVN player, Iplex plus, inne).
Polecam TO INNY wymiar rozrywki.

Pozdr.
 

krunio

New member
Witajcie
Chciałbym podzielić się z Wami moim doświadczeniem w temacie udostępniania plików na BDP-160 za pośrednictwem funkcji DLNA.
Miałem ogromne problemy ze stabilnością połączeń, zrywaniem się filmów oraz b. długim czasem nawigacji po folderach udostępnionych multimediów (15-20min).
Walczyłem z tym problemem kilka dni, i po kolei:
· Pliki udostępniam przez mały 10’ laptop
· Udostępnianie i praca za pośrednictwem DLNA pomiędzy laptopem a TV, bez problemów – płynne i szybkie
· Wykorzystywanie aplikacji Nero_MediaHome
· Przetłoczenie się w BR z WiFi na LAN – brak poprawy, bez wpływu
· Odłączenie dysku i wyjęcie płytki z kieszenie, w niewielkim stopniu pomaga
· Inne aplikacje nie pomogły (PS3 i Mezzmo)

Rozwiązanie– za słabe źródło danych (za słaby proc, mało RAMu w laptopie). Co dziwne radził sobie z DLNA bezpośrednio na TV a przy BR nie dawał rady. Zmiana komputera na lepszy zaowocowała płynną pracą i szybkim dostępem do danych na BR.

Jednak dalej mam problem z odtwarzaniem muzyki. Pojawiają się pauzy między utworami ok. 10-20sek. Jest to czas ładowania się nowego pliku.

Może macie jakieś doświadczenia? Jakich aplikacji używacie?
 
Do góry