Pioneer BDP-160-K - czy warto?

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ad. 1 Jasne że będzie, przecież kabel HDMI przesyła zarówno obraz jak i dźwięk. To w jaki inny sposób bys przesłal dźwięk ?
Ad.2 Nie wiem:) To juz wlaściciele tego sprzętu się wypowiedzą
 

catalan

New member
Czy ktoś ma problemy z przycinaniem się YT na BDP-160-k, który zaczął się według mnie po zaktualizowaniu firmware'u?
 

dg24

New member
Po aktualizacji firmware, aplikacja YT odtwarza filmy przez kilkanaście sekund po czym obraz i dźwięk co chwila się zacina i nie da się dalej oglądać.

Co do polskich literek w napisach do filmów to zauważyłem, że pojawiają się dopiero po naciśnięciu klawisza FUNCTION (można od razu zamknąć menu które się otworzy) - kolejny błąd w oprogramowaniu.

Odtwarzacz jest wybredny jeśli chodzi o formaty napisów - jedne wczytuje od razu, przy innych zamula na kilka minut, niektórych nie obsługuje wcale.

Jeśli film w formacie mkv ma kilka ścieżek dźwiękowych to nie należy ich przełączać zaraz po uruchomieniu filmu bo najczęściej kończy się to zawiechą odtwarzacza i trzeba go z prądu wyłączać.

Na początku przyszłego tygodnia wybieram się do serwisu Pioneera w Gdyni, zobaczymy co powiedzą w sprawie tych niedoróbek.
 

paavell

New member
Po aktualizacji firmware, aplikacja YT odtwarza filmy przez kilkanaście sekund po czym obraz i dźwięk co chwila się zacina i nie da się dalej oglądać.

Co do polskich literek w napisach do filmów to zauważyłem, że pojawiają się dopiero po naciśnięciu klawisza FUNCTION (można od razu zamknąć menu które się otworzy) - kolejny błąd w oprogramowaniu.

Odtwarzacz jest wybredny jeśli chodzi o formaty napisów - jedne wczytuje od razu, przy innych zamula na kilka minut, niektórych nie obsługuje wcale.

Jeśli film w formacie mkv ma kilka ścieżek dźwiękowych to nie należy ich przełączać zaraz po uruchomieniu filmu bo najczęściej kończy się to zawiechą odtwarzacza i trzeba go z prądu wyłączać.

Na początku przyszłego tygodnia wybieram się do serwisu Pioneera w Gdyni, zobaczymy co powiedzą w sprawie tych niedoróbek.


Mam dokładnie takie same problemy. Daj znać jak poszło w serwisie.
 
Kupiłem Panasa 330, bo myślałem że mój pioneer 160 jest zrąbany (słaba jakość obrazu z płyt BR). Niestety (dla mnie) musze odszczekać słowa o kiepskiej jakości obrazu w 160. Na panasonicu jest to samo - coś nie tak z TV lub jego ustawieniami...
Panasonic jest trochę fajniejszy - szybszy, lepiej reaguje na pilota (szybciej i menu działa szybciej).
 

Hermann

New member
Mam kilka pytań do włascicieli Pionka 160-k;

1.Czy frontowa ścianka jest z aluminium, czy tylko plastikowa podróbka?
( ze strony internetowej Pioneera wynika raczej, że ściankę z aluminium mają tylko wyższe modele - poczynając od 450.)

2. Czy ktoś sprawdzał jak jest z odtwarzaniem plików .flac (a także .ape) w formatach do 24 bit / 192 khz ?
I czy odtwarza je ze wszystkich źródeł tzn z płyt (data CD, data DVD+R, -R i data BR), ale także z USB (dysk twardy/pendrive) i z sieci domowej i ze smartfonów?

3. Czy potrafi odczytać z plików .cue lub .iso?

4. jaka jest jakość muzyki z wyjścia analogowego odtwarzacza, bo podobno nienajlepsza ?

5. Czy napęd tacki i dysku jest w miarę cichy?
 
1. Plastik
5. Hmm jak szuka - przerzuca ścieżki to rzęzi galancie (np przy starcie płyty BR) - jak odtwarza film to nie słychać go właściwie (no przy wyłączonym dźwięku coś tam minimalnie szumi).
 
2.Odtwarza flac z pendrajwa. Ze smartfona po wifi odtwarza mp3 i wave - flac nie.
4. Jakość odtwarzanej muzyki z cd po analogu jest gorsza niż w pd-50.
5. Ogólnie/generalnie jest cichy i szybki przy odczycie plyt.

Odnośnie innych wątków - mi nie haczy się przy korzystaniu z youtube, odczycie płyt br, audio.
Każdy go kupił do innych celów - dla mnie ważne było jak on czyta pliki m2ts. I wkurza mnie że z pendrajwa nie czyta wszystkich (nie wiem jak jest z hdd). Natomiast przy odczycie do wyboru mam tylko 8 pierwszych wersji napisów. Jak polski jest 12 to d...Trzeba przerabiać plik i wycinać zbędne ścieżki. A napisów z mkv oczywista nie czyta.
 

paavell

New member
2.Odtwarza flac z pendrajwa. Ze smartfona po wifi odtwarza mp3 i wave - flac nie.

Dziwne, bo u mnie odpala FLAC bez problemu. Zarówno z pena, hdd, jak i przez wifi z telefonu (używam aplikację ControlApp na Galaxy S2). Plików m2ts jeszcze nie sprawdzałem.

Jeśli chodzi o napisy to ściągam plik srt w kodowaniu UTF-8 i zawsze działają. Polskie znaki pojawiają się dopiero po wciśnięciu przycisku FUNCTION na pilocie.... co oczywiście jest dziwne.
 

Hermann

New member
Proszę o dalsze wiadomości o 160 k i 450

Dziwie sie ze po tylu wpisach i watkach dot. problemów z BD Pioneer'a ktos jeszcze jest nim zainteresowany.

hmm... musisz strasznie nienawidzić firmy Pioneer....

Właściwie to szukałem uniwersalnego a niedrogiego odtwarzacza do muzyki, takiego, który by odtwarzał wszystkie rodzaje muzyki, zarówno z płyt CD jak i SACD oraz DVD-Audio.
i do tego by odtwarzał pliki bezstratne ( przynajmniej .flac i .ape ) z możliwie wszystkich źródeł,
a więc oprócz płyt Data- CD, -DVD i -Bluray także z gniazda USB, zarówno z pendrive'a jak i dysku USB, no i oczywiście przez sieć, najlepiej bezprzewodową.
Oczywiście, aby odtwarzał także w/w pliki we wszystkich "gęstych' formatach do 24 bit /192khz.
To że "przy okazji" odtwarzałby płyty bluray jest oczywiście mile welcome.

I tak wpadłem na Pioneer'a BDP-450, a dopiero później zwróciłem uwagę na 160 k, ze względu na
zachęcającą cenę. To, że 160 nie odtwarza DVD-Audio, mógłbym ostatecznie darować, ale jeśli nie odtwarza formatów 24/192 i pośrednich, to już by było nie do przyjęcia.
Niestety na ten ostatni temat nikt mi jeszcze nie odpowiedział.

Teraz czytam (poniżej), że Pionek 160 ma kłopoty z odtwarzanie flac ze smartfona, to może wcale nie odtwarza flac'ów przez sieć wifi, ani przez ethernet?

Nadal mam prośbę do właścicieli Pioneer'ów 160 i 450, o rozjaśnienie mi co potrafią te playery, zwłaszcza jeśli chodzi o treści muzyczne , chociaż o innych ich ewentualnych zaletach, także chętnie się dowiem.
Analogowe wyjście na wzmacniacz , jeśli - jak słyszę kiepskie-, to odpuszczam, i tak będę słuchał poprzez samodzielnego DAC'a.
 

Hermann

New member
2.Odtwarza flac z pendrajwa. Ze smartfona po wifi odtwarza mp3 i wave - flac nie.
4. Jakość odtwarzanej muzyki z cd po analogu jest gorsza niż w pd-50.
5. Ogólnie/generalnie jest cichy i szybki przy odczycie plyt.

Odnośnie innych wątków - mi nie haczy się przy korzystaniu z youtube, odczycie płyt br, audio.
Każdy go kupił do innych celów - dla mnie ważne było jak on czyta pliki m2ts. I wkurza mnie że z pendrajwa nie czyta wszystkich (nie wiem jak jest z hdd). Natomiast przy odczycie do wyboru mam tylko 8 pierwszych wersji napisów. Jak polski jest 12 to d...Trzeba przerabiać plik i wycinać zbędne ścieżki. A napisów z mkv oczywista nie czyta.

Dzięki, trochę mi rozjaśniłeś sprawę wyjścia z cd po analogu.Odpuszczam to wyjście, i tak mam DAC,a.

Na plikach m2ts to też by mi akurat zależało, bo moja kamera Sony zapisuje w tym formacie.
Trzymam te pliki na dyskach w tym także na dysku USB. Czytanie ich z pendrive nie byłoby konieczne, chociaż przydatne. Nie rozumiem dlaczego niektórych nie czyta.

Odnośnie plików MKV; ze stronki Pioneera wygląda, ze 160 nie czyta mkv wcale.

Tymczasem czytam w necie, ze ponoć czyta, a z napisami są takie kłopoty, ze nie czyta z plików txt i ma kłopoty z polskimi znakami. Poza tym podobno czyta napisy
Może jeszcze coś pokombinuj!?
 
Hdd mam szyfrowane więc nie mam jak sprawdzić funkcjonalności korzystania z tego nośnika w temacie plików m2ts - pamiętam, że ktoś mi pisał że czyta z hdd bez problemu.
Problem z napisami jest taki, że jeśli mi nie czyta jakiegoś m2ts, to wtedy przerabiam go na mkv - z tak przerobionego mkv nie czyta napisów, a z m2ts je wyciągać nie ma sensu.
Czyta pliki mkv - jest o tym mowa w instrukcji.
Według instrukcji:
czyta .ape - również po sieci.
nie czyta flac po sieci
 

Hermann

New member
Hdd mam szyfrowane więc nie mam jak sprawdzić funkcjonalności korzystania z tego nośnika w temacie plików m2ts - pamiętam, że ktoś mi pisał że czyta z hdd bez problemu.
Problem z napisami jest taki, że jeśli mi nie czyta jakiegoś m2ts, to wtedy przerabiam go na mkv - z tak przerobionego mkv nie czyta napisów, a z m2ts je wyciągać nie ma sensu.
Czyta pliki mkv - jest o tym mowa w instrukcji.
Według instrukcji:
czyta .ape - również po sieci.
nie czyta flac po sieci


Dzięki, za szybkie odpowiedzi.

Na stronie Pionee'ra nie są wymienione pliki mkv, podobnie jak nie wymienia się plików flac i ape.

BDP-160-K Pioneer - Odtwarzacze płyt Blu-ray, DVD - Audio-wideo

Tymczasem okazuje się, że czyta, ale nie ze wszystkiego.

Szkoda, że nie masz plików flac 24/192, aby sprawdzić samemu jak z nimi jest.

No cóż, wygląda, że kupię jednego z tych Pionków (160 lub 450).
Nie wiem tylko którego, dlatego chętnie nadstawiam uszy na wszystkie informacje od właścicieli.

Za 160 przemawia oczywiście cena. Obecnie na Allegro jest ok.430 zł
Jeśli odjąć cenę modułu wi-fi (najtaniej ok. 230 zł), który trzeba by dokupić do Pionka 450 aby mieć na nim wi-fi, to właściwie cena Pionka 160 wynosi 200 zł.

Tanio jak barszcz!
Tylko po co mi sieć wi-fi, skoro nie przenosi plików flac, na których mi bardzo zależy, i których mam najwięcej?

To samo dotyczy wyjścia analogowego - po co mi one, skoro i tak mój DAC zagra prawdopodobnie lepiej?

Jeśli pominąć te dwie główne "zalety", którymi 160 góruje nad 450, to reszta zalet zaczyna się układać po stronie pionka 450. ( Quedo, odczyt DVD-Audio, 2xHDMI , porządniejszy aluminiowy panel, redukcja szumów w wideo, skalowanie do 1080p i jeszcze parę).

Tak więc obecnie z lekkim wskazaniem na pionka 450.

Ale wciąż czekam na wasze opinie o obu tych odtwarzaczach.
 
Do góry