Pinnacle Studio 14

mocomus

New member
gyny napisał:
wszyscy mówią o pinnacle studio 14 ,ale nikt nie udzielił mi pomocy na forum ,ani w serwisie pinnacle .mój problem polega na braku możliwości importu programem PS14 materiału AVCHD z kamery (panasonic hdc sd 100) oraz z karty pamięci (program sie resetuje i chce wysyłać info o błędach do MS .po kilku analizach doszedłem do wniosku że problem tkwi w moim komputerze (instalacja na innym kompie import bez problemu )próbowałem juz odinstalowac kilka programów (winfast,hdwriter)wyciągłem nawet katę telewiz winfast ekspert 2000 nic to nie daje może z was ma ktoś jakiś pomysł ?

Czy próbowałeś skopiować materiał z karty na dysk twardy komputera. Bo jak rozumiem próbujesz importu bezpośrednio z kamery ?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
gyny napisał:
... ... doszedłem do wniosku że problem tkwi w moim komputerze (instalacja na innym ... ...
To nic nie da. Masz zepsute windows.
Zainstaluj go od nowa(format, itp itd), potem zainstaluj Pinn1cle 14 i zobacz co się da.
Potem kolejno doinstalowuj Twoje programy i po każdym sprawdzaj, aż "dopadniesz ten co psuje"

NIe chcę zgadywać, ale wyglada to na złośliwe oprogramowanie np Wirus lub Robak

Przez cała instalację Windows i PS odłacz kabel od internetu i innych komputerów.
Powodzenia

albo przyjedź do mnie ... ...
 

gyny

New member
spróbuję formatowac dysk c .o wynikach dam znać na forum .antywirusa mam zainstalowanego Kaszperskiego .pamiętam dobrze jak instalowałem windowsa jakieś pół roku temu to był problem z instalacją karty telewizyjnej winfast dopiero jak odinstalowałem sterownik karty graficznej i najpierw zainstalowałem program winfast to tuner tv działał w odwrotnym przypadku program resetował cały komputer .może faktycznie coś nie tak z moim komputerem .
 

gyny

New member
mocomus napisał:
Czy próbowałeś skopiować materiał z karty na dysk twardy komputera. Bo jak rozumiem próbujesz importu bezpośrednio z kamery ?
tak próbowałem za pomoca programu HDwriter ale przy próbie działo się to samo
 

st-A-ch

New member
gyny napisał:
wszyscy mówią o pinnacle studio 14 ,ale nikt nie udzielił mi pomocy na forum ,ani w serwisie pinnacle .mój problem polega na braku możliwości importu programem PS14 materiału AVCHD z kamery (panasonic hdc sd 100) oraz z karty pamięci (program sie resetuje i chce wysyłać info o błędach do MS .po kilku analizach doszedłem do wniosku że problem tkwi w moim komputerze (instalacja na innym kompie import bez problemu )próbowałem juz odinstalowac kilka programów (winfast,hdwriter)wyciągłem nawet katę telewiz winfast ekspert 2000 nic to nie daje może z was ma ktoś jakiś pomysł ?
też miałem problemy podczas edycji avhd w Pinnacle - dobre rozwiązanie --> zmień kamerę - ja zmieniłem panasonika na sony wreszcie mam problem z avhd z głowy
 

gyny

New member
nie będę pisał o sony bo to nie ten wątek ale miałem już tej firmy 2 kamery i żadna z nich się nie sprawdziła ,nie wytrzymała dłużej jak 3 lata (psuły się po gwarancji ):(pozdrawiam
 

GrzechU

New member
Witam,
Mam taki problem. Strasznie mi muli komp, gdy montuje filmiki FullHD w PS 14 czas godzinnego projektu wczytuje mi 12min :( ŻENADA. Nie wiem czy przyczyna jest system, a działam obecnie na Viscie? Czy powinienem zainteresowac sie kupnem 7?
 

abcaa

New member
GrzechU napisał:
Witam,
Mam taki problem. Strasznie mi muli komp, gdy montuje filmiki FullHD w PS 14 czas godzinnego projektu wczytuje mi 12min :( ŻENADA. Nie wiem czy przyczyna jest system, a działam obecnie na Viscie? Czy powinienem zainteresowac sie kupnem 7?

Zmieniłem procesor na i7, myślałem że poprawi się praca przy AVCHD a tu jedynie 10% na korzyść. Dalej muli. Myślę że następny PS 15 będzie dostosowany do normalnej obróbki AVCHD, bo jak na razie to koszmar.
A może ma ktoś inne doświadczenia?

Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
muli - ale to pewnie nie procesor jest waskim gardlem - ale dyski. Proponuje dwa szybkie dyski w raidzie i powinno pomoc.
 

redlum

New member
Bez reklam
nie sprawdziłem - ale znam parę osób co kodują do formatu mkv - procki i ram są teraz tak szybkie - że wąskim gardłem jest pojedynczy dysk
 

razorxxx1999

New member
Jaka Jakosc

Witam wszystkich.Mam pytanie mysle ze podstawowe.Jakiej jakosci jest obraz po renderowaniu z M2ts do mpeg 2 czyli na DVD.Wiem ze to archaizm ale leciwe dyski sa u wiekszosci jeszcze podstawa.Dziękuje za odpowiedz
 

lep

New member
Witam wszystkich.Mam pytanie mysle ze podstawowe.Jakiej jakosci jest obraz po renderowaniu z M2ts do mpeg 2 czyli na DVD.Wiem ze to archaizm ale leciwe dyski sa u wiekszosci jeszcze podstawa.Dziękuje za odpowiedz
Jeśli masz dobry materiał HD to zazwyczaj przekodowanie do standardu DVD daje bardzo dobre efekty. W Pinnacle normalnie (no...powiedzmy normalnie :) ) pracuje na projekcie AVCHD ale dla znajomych z robię też z tego projektu DVD i jest bardzo dobra jakość. Po prostu jest z czego kompresować bo materiał źródłowy ma super jakość. Wiadomo że jak zobaczysz jakość HD to DVD wydaje się jakieś takie nieostre no ale jeszcze jakiś czas temu wzbudziłoby mój zachwyt.
 

eeryk

New member
abcaa napisał:
Zmieniłem procesor na i7, myślałem że poprawi się praca przy AVCHD a tu jedynie 10% na korzyść. Dalej muli. Myślę że następny PS 15 będzie dostosowany do normalnej obróbki AVCHD, bo jak na razie to koszmar.
A może ma ktoś inne doświadczenia?

Pozdrawiam

to mnie tym załamałeś! własnie jestem na etapie składania nowego kompa który bedzie służył do obróbki video w PS14. Miał to być i7 920 + 3x2GB 1600mhz + 2 Seagate 320GB w RAID 0 + GeForce 9800 GTX+. I co teraz:niewiem: ???
 

abcaa

New member
eeryk napisał:
to mnie tym załamałeś! własnie jestem na etapie składania nowego kompa który bedzie służył do obróbki video w PS14. Miał to być i7 920 + 3x2GB 1600mhz + 2 Seagate 320GB w RAID 0 + GeForce 9800 GTX+. I co teraz:niewiem: ???
Ja też zwątpiłem jak zacząłem obrabiać pliki avchd, wydałem tyle kasy na komputer a tu kiszka. Myślę że teraz popracują nad lepszą obsługą tych plików. W PS 14 z avchd musisz obchodzić się jak z jajkiem, spokojnie w sposób przemyślany, nie wracać się wstecz z tym co się już zrobiło i broń Boże zaczynać robić jakieś triki na tych plikach bo jak się komp. zamyśli i zacznie coś tam robić po swojemu to katastrofa / możesz iść na piwo a on dalej będzie mielił /. Udało mi się zrobić 30 min filmu, bez żadnych cudów tylko przycinka i tyle, każdą klatkę spokojnie na linię-odczekać-przyciąć-i następna. ZESZŁO MI TO TROCHĘ CZASU. Sam render poszedł szybko, jak błyskawica. Zrobiłem próbę na plikach AVI z FX 1000, praca między programem a komputerem REWELACJA, jeszcze nie pomyślisz jak komp. to przeliczy. Słyszałem że w VEGASIE 9 w wersji najbogatszej AVCHD śmiga tak dobrze że można pracować w czasie rzeczywistym. Ciekaw jestem czy ktoś z forumowiczów używa tego programu i czy faktycznie tak jest, bo może warto się zainteresować nim i zakupić. A może jeszcze ktoś ma inne spostrzeżenia?

Pozdrawiam
 

OmniModo

New member
Przeróbka z HD do SD (DVD) jest banalna, są nawet darmowe programy, a jakość super zadowalająca.
Obraz mi wychodzi lepszy po przeróbce z HD niż ten z oryginalnej kamerki SD
Ale warto sobie zgrać/zarchiwizować oryginalny materiał w HD , bo kiedyś tam, za kilka latek, kompy potaniają i będzie możliwa bezproblemowa obróbka AVCHD
----

Też słyszałem opinie o tym, że Sony Vegas płynniej obrabia materiał HD , a Pinacle się dusi i szarpie. Tylko to pisali w czasach P.12, a teraz jest 14 i to z dopiskiem "HD", czyżby w nim sytuacja się nie poprawiła ?
Sony Vegas 9 można pobrać i poużywać za darmo w wersji próbnej , ale niestety jest totalnie po angielsku , a Pinacle wyszedł PL co dla mnie jest dużą róznicą...

Ale ktoś kto wie "o co kaman" może sciągnie trial'a i popróbuje czy faktycznie jest duża róznica pomiędzy Soniaczem , a Pińciem w obróbce AVCHD
Oczywiscie Vegas posiada o wiele wiecej bajerów, ale ja do celów amatorskich preferuję mniej rozbudowy program (jak Pinacle) którego opcje wykorzystam w 100% (min.dzięki językowi aplikacji i polskojęzycznej instrukcji i pomocy ) zamaist super kombajnu (typu Sony czy Adobe) którego moc wykorzystam w połowie (a zapłacę za całość :) )

Najważniejsze jednak czy faktycznie SonyV9 znacznie lepiej radzi sobie z materiałem AVCHD, jeśli tak , to trzeba będzie pouczyć się języków ... Kto pomoże i się w tej sprawie wypowie po własnych doświadczeniach z obydwoma programami ?
 
Ostatnia edycja:

BelYaal

New member
OmniModo napisał:
Przeróbka z HD do SD (DVD) jest banalna, są nawet darmowe programy, a jakość super zadowalająca.
Obraz mi wychodzi lepszy po przeróbce z HD niż ten z oryginalnej kamerki SD

A jakies przykladowe nazwy tych programikow? Ktory Twoim zdaniem najlepiej przerobi takie HD (1900x..) na SD (720x...)
 

abcaa

New member
Wyszły jakieś dodatki do Canopusa i Premiera, będę testował w tym tygodniu,
opiszę potem jak to wszystko gada. Ponoć dużo lepiej działają z plikami avchd.

Pozdrawiam
 

abcaa

New member
Pracowałem dzisiaj na VEGASIE PRO 9, panowie ,bajka, tak można się bawić w obróbkę, ani nie kichną, avchd dla niego to pryszcz. No ale cena 2500 zł.
No i wcale taki nie trudny jak o nim piszą.

Pozdrawiam
 
Do góry