Pinnacle Studio 14

Gucio50

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Pracowałem dzisiaj na VEGASIE PRO 9, panowie ,bajka, tak można się bawić w obróbkę, ani nie kichną, avchd dla niego to pryszcz. No ale cena 2500 zł.
No i wcale taki nie trudny jak o nim piszą.

Pozdrawiam


PinnacleStudio 14 jest 10 razy tańsze od Sony Vegas i ma prawo być 10 razy słabszy.

A nie jest.
Jedyny poważny mankament, wynikajacy z ceny a własciwie z "niezakupienia" patentów dotyczących obróbki i renderowania to końcowe renderowanie filmu.

Trzeba powiedzieć uczciwie, że PS14 HD renderuje film AVCHD przynajmniej 4 razy dłużej niż trwa potem wynikowa długość filmu.

Puszczam to w nocy i idę spać.
Mam maszynę Windows 7 64 bit, Ultimate, Intel QUAD 2,83 GHz, 8GB Ram.

Próbowałem na I7, było "nieco lepiej" tak około 10-15 krócej.

Ale płyta pod i& i procek to około 1500zł więcej. Nie warto, dla mnie oczywiście.

SonyVegas, uzywa innych "metod", za które firma Sony zapłaciła pieniędzmi i badaniami. Do amatorskiego montażu PS 14 moim zdaniem w zupełności wystarczy.
Nie oznacza to ze odradzam SonyVegas, jak ktos ma ochotę i pieniadze. ( No i wtedy I7, jak już to już). Ale po zrobieniu filmu z imienin u cioci, pozostaje nam komp, z ktorego jedyny pożytek to taki że zegarek chodzi 60 minut, w 45 :p

Uzywam Pinnacle Sys od wersji 7, potem 8, 8a .... 12, 12.1 teraz 14HD.
Za kazdym razem, jak powstaje nowa generacja komputerów, to PS "dodaje" jakieś ekstrasy czy obsługę, które to sprawiaja , że na nowym komputerze znowu sie "wlecze". Nie wynika to jednak ze złosliwości ale z prosesorozernosci nowych "ficzerów".

Aby jako tako edytować fimy w PS 14 HD wystarczy komputer zaledwie "średni". Do renderowanie w nocy też.

Sama edycja jest znośna, pod warunkiem ustawienia renderowania w tle. Program duzo robi w trakcie gdy w czasie edycji zastanawiam się mnad tym co robie. Gdy porenderuje sobie prawie wszystko, to dodanie przejscia lub np dodatkowego efektu jest znosne czasowo.

PS14HD to niezły tani program. Jezeli ktoś robi projekty DVD to jest rewelacyjnie szybki. Przy m2ts wołowaty, ja go lubię.

Na tym forum, jeden z kolegów w innym wątku napisał że jemu się renderuje 1:1. To nieprawda, nawet nie pisałem mu, że pewnie obrabia projekty DVD a nie AVCHD(m2ts), albo zwyczajnie zciemnia.
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Gucio tutaj nie chodzi o czas renderu niech to trwa nawet dwa dni, mowa jest
o samej obróbce materiału w czasie rzeczywistym, przeczytaj wcześniejsze moje posty, tam to opisuję. Chyba że masz inny patent samej obróbki PS14
gzie śmiga to wszystko szybko. Nie renderu.

Pozdrawiam
 

abcaa

New member
eeryk napisał:
to mnie tym załamałeś! własnie jestem na etapie składania nowego kompa który bedzie służył do obróbki video w PS14. Miał to być i7 920 + 3x2GB 1600mhz + 2 Seagate 320GB w RAID 0 + GeForce 9800 GTX+. I co teraz:niewiem: ???

Wymieniłem kartę grafiki, okazało się że była walnięta, wsadziłem gigową na DDR5 i poszło. Nie jest to mega szybkość ale da się już na tym pracować.

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Gucio tutaj nie chodzi o czas renderu niech to trwa nawet dwa dni, mowa jest
o samej obróbce materiału w czasie rzeczywistym, przeczytaj wcześniejsze moje posty, tam to opisuję. Chyba że masz inny patent samej obróbki PS14
gzie śmiga to wszystko szybko. Nie renderu.

Pozdrawiam

U mnie, za wyjatkiem końcowego renderowania wszystko chodzi przyzwoicie.
Dość długo ładują się elementy projektu, ale tylko za pierwszym razem, po zapisaniu i ponownym otwarciu projektu.

Jak dla mnie PS14 HD jest OK.
 

abcaa

New member
Gucio50 napisał:
U mnie, za wyjatkiem końcowego renderowania wszystko chodzi przyzwoicie.
Dość długo ładują się elementy projektu, ale tylko za pierwszym razem, po zapisaniu i ponownym otwarciu projektu.


Widzę u siebie że po zmianie karty graficznej zaczęło to jakoś funkcjonować,
można robić obraz w obrazie, napisy, dokładać muzykę i inne triki, już nie liczy tego tak długo i się nie zawiesza. Można bez jakiejś euforii obrabiać. Ale w dalszym ciągu twierdzę że PS męczy się z plikami avchd i myślę że coś z tym muszą zrobić.

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
... ... można bez jakiejś euforii obrabiać. Ale w dalszym ciągu twierdzę że PS męczy się z plikami avchd i myślę że coś z tym muszą zrobić.

Oczywiście, ze musisz cos z tym zrobić.
Ja pracuje przy komputerach od 1972 roku. Pracę magisterska w 1974 roku pisałem w postaci programu na komputer.

Od tego czasu nauczyłam się że programy powinny być optymalne.
Co oznacza, że nie powinny zabierać dużo pamięci ani czasu procesora.

JAK OPTYMALIZUJE SIE PROGRAMY.
KUPUJE SIE NP 50 RAZY WIĘKSZĄ PAMIEC I 25 RAZY SZYBSZY PROCESOR.

Tymzasem, programiści, wiedząc że nowe kompy są szybsze i maja więcvej pamięci ... ... ... :p :D :confused: :oops: :razz: :hihi:
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gucio, pytanie chyba do Ciebie;

Mam zakupioną wersję Pinnacle 12 Studio Ultimate (z zieloną płachtą i dodatkową plytką z PlugInami ProDAD Vitascecne, Hollywood FX czy jakoś tak, itp)

Chcę zakupic 14, ale tym razem wersję "środkową" czyli Ulitimate (nie Ultimate Collection). Płachtę jedną już mam, a dodatki moze wykorzystałem raz czy dwa.

Pytanie brzmi; czy moge zainstalowac dodatki z 12 do 14?
 

Gucio50

New member
Bez reklam
krzysztofradio napisał:
czy moge zainstalowac dodatki z 12 do 14?

14-stka ma prawie wszystko i wiecej niż 12. Ja nie miałem nawet pokusy aby to sprawdzać. Mam wersję "14 nśrodkową", bez płachty.
Czy ją. płachtę, uzywałeś, za wyjatkim kilku prób.
Jak wygladają efekty.
Czy niestety jak to było w 12-tce, nachalnie widać że to montaż?
 

abcaa

New member
Jak zwykle Gucio nie umie czytać ze zrozumieniem.
Wszystko co miałeś zainstalowane w 12 przeniesie się do 14. Podczas instalacji wyskoczy komunikat czy przenieść niektóre aplikacje do 14.
Przeniesie nawet te z 9,10,11.
14 ma dodatkowe np.menu inne niż wcześniejsze wersje ale i brakuje tych ze starszych.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Jak zwykle Gucio nie umie czytać ze zrozumieniem.
Wszystko co miałeś zainstalowane w 12 przeniesie się do 14. Podczas instalacji wyskoczy komunikat czy przenieść niektóre aplikacje do 14.
Przeniesie nawet te z 9,10,11.
14 ma dodatkowe np.menu inne niż wcześniejsze wersje ale i brakuje tych ze starszych.

Pozdrawiam

Tak NIE WARTO. Najpierw odinstaluj PS12 lub nawet zainstaluj ponownie Windows. Dopiero teraz zainstaluj PS14 HD.

Oczywiście, możesz posłuchać kolegę, abcaa, ktory nie poraz pierwszy traktuje mnie jak durnia. Wtedy musisz liczyć sie z "różnymi" efdektami w parcy Pinnacle studio. Nigdy nie będziesz wiedział czy wina lezy po stronie komputera, windows czy Pinnacle-a.

Oczywiście, jezeli chcesz przeżywać przygody kolegi abcaa, opisuje on je powyzej, to "upgrade"-uj.
Ja jednak tego bym Ci nie polecał.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie będę upgradował, ponieważ przesiadam sie na lepszy komputer z Windows 7. Instalacja będzie czysta, tylko Pinnacle14 i kusi mnie by sprobowac zainstalować dodatki z 12, ale sam nie wiem czy warto, a tylko mogę zapchac niepotrzebnie jakies biblioteki :(

Płachtę użyłem tylko raz, dla próby. Efekt ciekawy, ale mało profesjonalny. Pamietacie moze bajkę (coś w rodzaju bajki) Sigma i Pi dla dzieci (bedzie miała ze 30 lat) :) Tam te przybysze z Matplanety były czesto na jkakims innym tle. W Pinnacle efekt był identyczny :)))
 
Ostatnia edycja:

Gucio50

New member
Bez reklam
krzysztofradio napisał:
Nie będę upgradował, ponieważ przesiadam sie na lepszy komputer z Windows 7. Instalacja będzie czysta, tylko Pinnacle14 i kusi mnie by sprobowac zainstalować dodatki z 12, ale sam nie wiem czy warto, a tylko mogę zapchac niepotrzebnie jakies biblioteki

Jeżeli mumiesz sklonować windows na płytkę DVD lub na inny dysk to zawsze mozesz wrócić "krok wstecz".

Nie wierzę jednak, że nainstalowywanie na PS14 softem z 12 nie spowoduje jakiegos problemu.



Co do płachty, wystaw na allegro, kupię ją, za powiedzmy 30zł.
 
Ostatnia edycja:

rav_w

New member
pytanie o oprogramowanie :)

witam. jestem dość bardzo początkujący :) i stoję właśnie przed wyborem programu do obróbki video z kamery HD. zastanawiam się, który program z najpopularniejszych wybrać:
Pinnacle Studio 14 Ult Ed
Vegas 9 Platinum
Ulead Video Studio 11 Plus

wiem, że moje pytanie jest banalne i widzieliście takie tysiąc razy :)

wiem, że najlepiej jakbym je sobie sam wypróbował, ale niestety - obecny mój komp jest za wolny, żeby je jakoś docenić, a nowy komp raczej będę kupował razem z softem...

patrzyłem na różnych forach, ale tam każdy reklamuje swój ulubiony program. patrzyłem przede wszystkim i na tym forum, bo podoba mi się jego rzeczowość :) ale nie znalazłem. jeśli źle szukałem - z góry przepraszam :)
w rezultacie pozwoliłem sobie dokleić pytanie do tego wątku.

doradźcie mi coś, pls. chodzi o to, żeby program był intuicyjny, bo jestem początkujący - a np. Sony mi się taki nie wydawał. żeby miał sensowną obróbkę dźwięku, a nie tylko wklejanie gotowych sampli. no i jeszcze jakieś ciekawe efekty, ale raczej obrazowe, bez wodotrysków - przenikanie ujęć, jakieś proste przejścia (czy to możliwe, że w Pinnacle nie ma przejścia przez biel i przez czerń między ujęciami? z kolei bardzo podoba mi się pomysł stopklatki czy przetwarzania obrazu na animację). do tego jakieś napisy na początek i menu dysku, bo raczej jako DVD sobie te moje filmy wyobrażam, w przyszłości pewnie Blue-ray.

będę bardzo wdzięczny za sugestie. pozdrawiam :) Rav.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gucio,
Dotej pory tak robiłem. Miałem dwa obrazy (klony) Ghosty.

Jeden z systemem, wszystkimi programami i Pinnacle. Tego obrazu uzywam na co dzien a Pinncle w tej konfiguracji (razem z cala reszta inych programow w Windows XP SP3) chodził na króciutkich, kilkuminutowych projektach i bez efektów.

Drugi jedynie z czystym Windowsem i Pinnaclem do wiekszych projektów, powiedzmy z wakacji (ok. 20 minut). Tylko tak chodziło w miare znosnie. Gdy szykował sie taki projekt, poprostu instalowałem całą partycje systemowa z pliku obrazu, siedziałem nad tym kilka dni, a po skonczeniu i wyrenderowaniu wracalem do codziennej wersji Windy (pliki filmowe i wszystkie projekty na osobnej partycji). Tylko w ten sposob oszczedzałem sąsiadom moich nieskromnych wiazanek na temat Pinnacla i jego twórców :D

Płachty nie sprzedam :D ,
po pierwsze primo nie mam konta sprzedawcy, :p
po drugie primo 30 zł to nawet by sie nie oplacalo wystawiac na allegro, koszty przesylki i oplaty tyle by wyniosły (choc sama płachta warta jest 2 piwa) ;)
po trzecie primo do kluczowania kolorem (chyba tak to sie nazywa, ale moge sie mylic) nie jest potrzebna zielona płachta (jest o tym napisane w instrukcji) ;)
po czwarte primo, jesli juz zalezy ci na płachcie to spróbuj zajrzeć do sklepu z materiałami, firankami, poszukaj jakiegos obrusu czy zasłony, itp. Wyjdzie to samo. Te pare metrów bedzie kosztowac pare-parenascie złotówek
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Gucia to ciężko zrozumieć, pisze i zaprzecza potem sam sobie. A jak walnie banie to herezje z wizjonerstwem opisuje a informatyk z niego taki jak z koziej dupy trąba. Jak chcecie cokolwiek dowiedzieć się na temat trików i sposobów montażu w PS, wejdzcie na strony świat obrazu lub filmowca, tam opisujemy wszystkie triki i bajery związane z programami do obróbki.

Miałem faktycznie problem z komputerem, zakupiłem i7 z kartą graficzną na ddr5 i co się okazało że sprzedali mi walniętą i jak miałem mieć pozytywne myśli na temat PS14 skoro to muliło. Dałem wiarę informatykowi. Montuję zawodowo filmy i mam pojęcie o programach, tych studyjnych jak i domowych, PS jest takim programem że znajomi moi zawsze się pytają, jak coś tam zrobić i liczą na mnie że im pomogę, z tąd moje zainteresowanie PS bo w innym razie wywaliłbym go do kosza


Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Gucia to ciężko zrozumieć ... ...
Nie próbuj, bo wiesz ... ... to ciężkie zadanie. ;)

Proponuję Ci ;) taki układ, nie Tobie zresztą pierwszemu.
Ja nie będę odpowiadał na Twoje posty a Ty na moje.

Nie będziesz musiał się denerwował, ze informatyk z koziej ... ...
 

abcaa

New member
Się Gucio nie obrażaj, po to są fora aby podyskutować i jak ktoś będzie czytał
sensowne opisy / nie będzie popełniał błędów które już ktoś wcześniej zrobił /.
Więc opisujmy te dobre i te złe doświadczenia.

Pozdrawiam
 

Gucio50

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
Się Gucio nie obrażaj, po to są fora aby podyskutować i jak ktoś będzie czytał
sensowne opisy / nie będzie popełniał błędów które już ktoś wcześniej zrobił /.
Więc opisujmy te dobre i te złe doświadczenia.

Pozdrawiam

Ja się nie obrażam'

Mógłbyś, ale to niekonieczne, uzywać mniej drastycznych epitetów. Mnie to nie przeszkadza, moze jednak szokować lepiej wychowanych kolegów.

Przywykłem do tego, że mniej "obeznani" koledzy w pracy i w realu śmieją się ze mnie ze jestem pierdołowaty(59l) i "ze się nie znam".

Zauważam jednak, że kiedy problem jest "naprawdę" tam gdzie nie wystarczy "usiąść i pomysleć jak Lenin" wtedy ja się im przydaję. W mojej firmie zajmuję się lokalizacja błędów w programach, lepiej ode mnie programujących kolegów.
Taki mam zawód. Zajmuję się organizacją kontaktów z klientem i programistą i debugowaniem wszystkiego w firmie. Programów, sprzętu instrukcji organizacyjnych i dokumentacji.

Zwykle zaczyna sie tak.
- Wszystko napisałam OK, kompilator, ten dureń się pomylił,
- Mijaja dni,
- Gucio, zerknij.
- Zerkam. Mam taki fart i wprawę, że wystarczy mi, prowadzę dzienniczek spraw, do 30 minut. Góra 2-3 razy w roku potrzebuję 2 godziny. Nic tylko fart. Język programowania obojętny. Programuję od 1972 roku i znam wszystkie nawet ADĘ. Pisałem kiedyś oprogramowanie sterownika pewnej małej ale nieprzyjemnej rakietki. Takiej w długiej rurze, którą trzyma facet siedzący w krzakach.

Nie oznacza to że uwazaja, że się znam albo że nie jestem "programista jak z koziej ... ..."

Zwykle uważają, że mam po prostu fart.
Dołączyłeś do licznej grupy fachmanów, nieco zniecierpliwionych moim lamerstwem i tyle. ;)

abcaa napisał:
Trąbo, PS jest takim programem że znajomi moi zawsze się pytają, jak coś tam zrobić i liczą na mnie że im pomogę, z tąd moje zainteresowanie PS bo w innym razie wywaliłbym go do kosza ... ...
Przypadek rąbka spódnicy się kłania, wybacz płytki żart. :p

Nie obrażam się, absolutnie nie. :) ;) :cool:
Pozdrawiam Cię, zawsze mozesz na mnie liczyć,
Twój kolega z forum, Gucio50
 
Ostatnia edycja:
Do góry