Pinnacle Studio 14

xcszuw

New member
Witam

A dla laika czym przy montażu różni się podstawowa wersja 14-ki HD od Ultimate???
dodam ze nie posiadam Blu Ray i mam wersje trialową 14 ultimate co mi zniknie jak zakupię samą 14-kę HD ???

pozdr
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gucio!, pytanie, pewnie znów głównie do Ciebie.
Jaki sprzęt kupić do P14? Chodzi mi o procesor, czy wybrac słabszy nowszy i7, czy Quad mocniejszy?

Od paru laru lat nie uznaję już komputerów stacjonarnych, interesuja mnie wyłacznie laptopy ze sredniej lub wyższej półki.

Mam 2 modele do wyboru w tej samej cenie.
Oba mają na pokładzie 4 GB RAM DDR3 1066MHz, Grafika GForce CUDA GT240 z 1GB RAM, dysk 7200 rpm, Windows 7

Jeden ma Core 2 Quad Q9000 2 GHz
Drugi ma i7-720 QM 1,6 GHz
 

Gucio50

New member
Bez reklam
:eek:
krzysztofradio napisał:
Od paru laru lat nie uznaję już komputerów stacjonarnych, interesuja mnie wyłacznie laptopy ze sredniej lub wyższej półki.

Dzisiaj, gdy nawet netbooki zaczynają "mieć moc" nie ma znaczenia czy desktop, czy laptop.

Ja uzywam desktop-y bo mogę w nich zmieniać co jakis czas kartę graficzną, procesor, pamięć czy dysk.
W laptopach jest to utrudnione.


krzysztofradio napisał:
Jeden ma Core 2 Quad Q9000 2 GHz
Drugi ma i7-720 QM 1,6 GHz

Ja mam QUAD-a, 8GB Ram i Windows 7 64bit.
Miałem styczność z I7 1.6GHz, który wg mnie jest wydajniejszy, co nowe to nowe. :eek:
 

lep

New member
Pinnacle Studio 14 to bubel

Witam
Nie chcę się wdawać z nikim w polemikę na temat tego "programu" ale ostrzegam każdego kto chce kupić Pinnacle Studio do pracy z plikami AVCHD (a to już chyba standard dla kamer HD).
Producent tego dziadostwa powinien każdemu zwrócić pieniądze. Do pracy z AVCHD nie nadaje się.
Jeśli ktoś robi film do kilku minut powiedzmy 15 to jeszcze wydala ale jeśli masz zamiar nagrać pełne 60 minut na DVD DL to trzeba zacząć uprawiać jakąś jogę czy h... wie co!!!!
Po prostu Studio doprowadza do szaleństwa. Ilość zawieszeń jest proporcjonalna do ilości minut materiału. Zastanawiam się czy w ogóle uda mi się skończyć 60 minutowy projekt z wakacji.
Najdziwniejsze jest to że nie dostrzegam jakiejś logiki w tym wszystkim. Wszystko już zrobione nic nie dodaję chce po prostu zmienić rodzaj materiału wyjściowego a tu zaczyna sie......myśli, duma....w końcu...jeb!!! STOI. Ehhh.... dawno nie widziałem takiej wtopy programistów.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
lep napisał:
...czy h... wie ... ......jeb!!! ....

To jak, wolniej czy szybciej. To z reklamy.

Ale przekonałeś mnie, ze PS nie jest programem dla Ciebie.
To mnie cieszy, bo nie będziesz tu na forum uzywał wulgaryzmów. Z tego się napewno wszyscy ucieszą, że znikniesz. :p
 

lep

New member
Dobrze TATO nie będę już ani słowem "zaśmiecał" Twojego wątku.
Jeśli ktoś ma inne zdanie o Pinnacle niż TATO to proszę się tu nie wypowiadać :blagam::blagam::blagam:
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zgadzam się, że Pinnacle wiesza się zbyt często, szczegolnie przy pracy z AVCHD. Mimo to uważam, że to dobry program. Co kto lubi.

Z drugiej strony kogo będziesz katował 60 minutowym filmem z wakacji? Jesli chcesz zarchiwizowac material dla siebie i dziewczyny to zgraj pliki. Na pokazy dla znajomych sprobuj zmniejszyc projekt do 15-25 minut, skróć poszczególne ujęcia do kilku sekund. Taki filmik nabierze dynamiki i stanie sie o niebo ciekawszy. Uwierz lub nie, ale interesujacy godzinny reportaz z wycieczki bedzie interesował tylko Ciebie czy jej uczestnikow. Niezaznajomieni w temacie znudzą się po kilkunastu minutach nie majac pojecia o co chodzi, nie czujac klimatu, itp. Sam się zastanow, czy chcalbys ogladac godzinny filmik np. z jazdy na nartach cioci, która siedzac obok pokazywalaby i komentowala: "o a teraz skrecam w lewo, a teraz w prawo, a teraz pod tym wyciagiem, teraz pod innym, o a tam jedzie wujek, widzisz?" (wtedy zawsze twierdzisz, ze tak, bo inaczej cofnie do tyłu :D )

Pozdrawiam
 

viValdi

New member
Bez reklam
"inaczej cofnie do tyłu :grin: "

Cofanie zawsze jest "do tyłu" :p

@lep

jak ci się Pinnacle wali to znaczy że masz pożądny bałagan w komputerze - czas posprzątać; zwłaszcza kodeki różnej maści.
Nie jest to soft "idealny" bo takich to wogóle nie ma, ale daje radę - w moim przypadku z HDV; a mam najgorszą wersję czyli PS 10
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
viValdi napisał:
"inaczej cofnie do tyłu :grin: "

Cofanie zawsze jest "do tyłu" :p

@lep

jak ci się Pinnacle wali to znaczy że masz pożądny bałagan w komputerze - czas posprzątać; zwłaszcza kodeki różnej maści.
Nie jest to soft "idealny" bo takich to wogóle nie ma, ale daje radę - w moim przypadku z HDV; a mam najgorszą wersję czyli PS 10

Popracuj na plikach AVCHD i dopiero w tedy zabierz głos. Z HDV Pinnacl radzi sobie rewelacyjnie.
 

viValdi

New member
Bez reklam
Ale przecież kamery HDV są dalej dostępne i nikt nie musi kupować kamer AVCHD jeśli format sprawia kłopot przy edycji.

Jednak i tak uważam, że porządek w kompie znacznie ułatwia pracę z dowolnym formatem. Nie chce mi się wierzyć, żeby PS walił się tylko dlatego, że edytuje się AVCHD.
 

abcaa

New member
viValdi napisał:
Ale przecież kamery HDV są dalej dostępne i nikt nie musi kupować kamer AVCHD jeśli format sprawia kłopot przy edycji.

Jednak i tak uważam, że porządek w kompie znacznie ułatwia pracę z dowolnym formatem. Nie chce mi się wierzyć, żeby PS walił się tylko dlatego, że edytuje się AVCHD.
No powiem ci tak że jeśli chodzi o kamery z HDV to Sony się wycofało, ostatni model to HC-9 i koniec jeśli chodzi o amatorszczyznę. Półprofesjonalne, ostatni model to FX-1000 kolejne wychodzą już na AVCHD i zapowiadają już koniec w produkcji HDV. Podobnie ma się Panasonic i z tego co wiem Canon też podszedł tak do sprawy. Ostatnie modele na HDV mają się nijak i odbiegają daleko technologicznie od tych na AVCHD np. Sony XR-500/520 / mówimy o kamerach amatorskich / To samo zaczyna się dziać w półprofesjonalnych bo dla profesjonalnych AVCHD to już powoli staje się normą. Mam kilka kamer i wiem co piszę, jeszcze niedawno temu psioczyłem na kamery z AVCHD ale jak zobaczyłem co potrafią, gitara mi zmiękła. DZisiaj polecanie kamer na HDV to cofanie się w stecz. Myślę że w niedługim czasie poprawią się programy do edycji AVCHD, pamiętasz jak to było z HDV na początku.....same jaja.

Pozdrawiam
 

viValdi

New member
Bez reklam
Pewnie masz rację, ale mówimy dlaczego człowiekowi wali się PS14 przy edycji AVCHD - stawiam na bałagan w kompie.

Czy są inne opinie?
 

lep

New member
...człowiekowi wali się PS14 przy edycji AVCHD - stawiam na bałagan w kompie.
Oczywiście jeden powie że bałagan drugi że trzeba mieć kompa z najwyższej półki i najlepiej worek kości pamięci i je parować a tymczasem wystarczy odpalić Vegas 9 i już zwykły przysłowiowy janek zobaczy różnicę. Oczywiście można powiedzieć że Pinnacle tańsze to ma prawo być gorsze. Ale moim zdaniem skoro tańsze to powinno być bardziej ubogie w bajeranckie opcje ale nie niestabilne. Ja Vegasa nie lubię bo jest zbyt profesjonalny pełno małych switch-y itp. Tymczasem wersja Ultimate collection ma masę bajerów i wtyczek no ale co z tego skoro z sercem na ramieniu człowiek dodaje coś do projektu i drży żeby się nie przycięło.
Pewnie wyjdzie poprawka i wtedy się okaże że jednak coś było na rzeczy.
 

abcaa

New member
......Pewnie wyjdzie poprawka i wtedy się okaże że jednak coś było na rzeczy.


I zapewne tak się stanie, bo Pinnacl przyszłości by nie miał, AVCHD stało się faktem.
 

Gucio50

New member
Bez reklam
abcaa napisał:
......Pewnie wyjdzie poprawka i wtedy się okaże że jednak coś było na rzeczy.


I zapewne tak się stanie, bo Pinnacl przyszłości by nie miał, AVCHD stało się faktem.

Używam Pinnacle od wersji 7, 8, 9 , 10, 11, 12
Potem 12.1 a teraz 14 HD Ultimate.

Jest to dobry program pod warunkiem, ze w Windows nie ma "śmieci"
Polecam osobny, tani mały dysk
powiedzmy 160GB Seagate za 120zł netto i tam zainstalowanie Windows i aktualnej wersji Pinnacle

Na dzień dzisiejszy nalezy zapomnieć o wersjach 12 i nizszych.

Wtedy, mankamentów, bedzie znacznie mniej.
Zadne poprawki ich nigdy nie wyeliminują. Nalezy pamietać że to jednak program za "300zł"

Większość problemów jakie powoduje Pinnacle jest spowodowane, wg mnie

40% - uciążliwe oprogramowanie zaionstalowane w komputerze,
10% - niestabilnosci samego Pinnacle Studio,
50% - felerne pliki AVCHD, wytwarzane czasami przez kamery, zwykle te z przed 2 lat.

Standard AVCHD jest rozwijany, podobnie jak oprogramowanie do edyscji.
Dlatego 12.1 zaczyna mieć coraz wiecej problrmów, bo jest przestarzały.

Miałem, kamerę Sony UX3e. Im dalej w "czas" tym gorzej Pinnacle reagował na pliki AVCHD z tej kamery.
Ale i tak dotyczyło to 3-5 plików na 100 klipów z wakacki.
Nauczyłem sie je eliminować.
Teraz mam kamerę tegoroczną i problemy ustąpiły.

Wg mnie jeżeli Windows nie jest specjalnie "przeładowany" różnymi babami , wyskakującymi z gołymi cyckami, gdy procek pracuje na 90% i więcvej, gdy uzywasz PS 14 UD Ultimate i masz w miare nowa kamerę.
To wzzystko, za wyjątkiem końcowego renderowania chodzi OK.

Pinnacle Studio zawsze renderowało końcowy wynik długo.

Dzisiaj na naprawdę dobrym kompie, czas renderowania u mnie wyraża się prostym wzorem

CzasRenderowanie= 6 * CzasFilmu.

Zostawiam to na noc i idę spać

Komputer Wista 7 64 Bit Ultimate, Procesor 3GHz Intel Core 2 Quad, Ram 8GB HYPERX, Dysk Raid 0 z 2 napędami 1200obr/min
 
Ostatnia edycja:

abcaa

New member
Myślę że nie chodzi tutaj nikomu o czas renderingu tylko sam fakt pracy z plikami AVCHD. Przy moich wieloletnich doświadczeniach, nauczyłem się wiele przy stole montażowym i powiem krótko PRACA Z PLIKAMI AVCHD NA PINNACLU JEST KOSZMARNA przykład : mam 3 godziny materiału, z tych trzech godzin ma być tylko ok.15 min filmu, pliki są w pakowane do pinnacla i zaczyna się zabawa : 13sekz pierwszej klatki, 5sek z 33, 6sek z 255 i znowu wracamy do drugiej klatki bo jest nam potrzeba 3sek filmu PANOWIE PINNACL DOSTAJE PIERDZIELCA!!!. Mocny komputer BEZ ŚMIECI, czysty, tylko Pinnacl na nim. To nie tylko ja mam problem ale moi koledzy po fachu także. Z tąd używam SONY VEGASA, który jest rewelacyjny do pracy z plikami AVCHD, jeszcze nie pomyślisz jakt komputer przerobi plik. W pracy używam kilku programów a najlepszy do avchd jest na dzień szisiejszy Vegas. Pinnacl jest fajnym programem, bardzo intuicyjnym i szybkim przy montażu ale tylko z HDV. Raz jeszcze powtażam że jak Pinnacl nie poprawi swoich błędów, to rynek sam go zweryfikuje i pośle do kosza.

Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Gdybym miał uzywac Pinnacle do wycinania mniejszych fragmentów z ujęć, też dostałbym pi....ca. Pliki przycinam wyłącznie jeszcze w kamerze. Malutki wyswietlacz moze nie jest najwygodniejszy, ale dzieki temu gotowe pliki wrzucam do Pinnacla i nic juz nie docinam tylko biore sie za dalsza obróbke.
 

lep

New member
Corel Video Studio

Zainstalowałem na próbę Corel Video Studio i posiedziałem trochę żeby sprawdzić czy faktycznie do AVCHD trzeba demona szybkości.
Powiem tak każda operacja na Video Studio to po prostu super expres w stosunku do PS14. Można sobie kombinować co się chce walić efekty, napisy i kilka klipów na siebie i wszystko działa bardzo szybko i pewnie w zasadzie w czasie rzeczywistym. Utwierdza mnie to w przekonaniu że PS14 i AVCHD jest do poprawy.
Tak jak już ktoś napisał rynek sam zweryfikuje Pinnacle i to niedługo.
Bardzo fajne w Video Studio jest to że nie renderuje całych klipów tylko kilka klatek miedzy klipami na przejście. Jeśli nie ma żadnego przejścia, napisu czy efektu to nie następuje renderowanie idzie wtedy bardzo szybko tak mi się wydaje ale mogę się mylić.
Tak więc ludzie którzy zmieniają kompy na najnowsze i nadal mają problem w PS 14 powinni dla sprawdzenia przetestować trial od Corela.
Faktem jest jeszcze to że przyzwyczajenie do PS 14 jest ogromne, prostota obsługi i możliwości są wielkie. Gdy poprawią szybkość działania i stabilność to będą liderami w przeciwnym razie ludzie zainteresują się innymi produktami.
 

lep

New member
Mozaika w filmie

Czy ma ktoś logiczne rozwiązanie następującego problemu:

Mam zmontowany film, renderuje w PS14 strukturę BDMV z filmem,
jak wejdę do katalogu STREAM to mam pliki *.m2ts i sobie je podglądam w KMPlayerze.
I tak: w tym samym miejscu powiedzmy na 10 klipie i 15 pojawia się mozajka
zawsze w tym samym miejscu danego projektu.
Myśląc że to uszkodzone pliki AVCHD wybrałem właśnie te uszkodzone klipy
i stworzyłem z nich nowy projekt. Po renderingu wszystko jest idealnie.
CO TO MOŻE BYĆ????????????????
 
Do góry