Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

totmes526

New member
Logitech a EMTEC

Który z pilotów t będzie lepszy - Logitech Harmony One czy EMTEC H510 / w zestawie TV Samsung 32Z41, TV Sharp DH65S , 3x DVD, 3x Tuner sat, MTEC Cube S800, Media Bank 747, Hbox HMC-39, wieża Philips M37, /
 
Ostatnia edycja:

albi_On

New member
czy ktoś z was ma pilota Logitech 895 i może mi powiedzieć jak działa w nim sterowanie radiowe?
czy pilot działa na jednym pasie częstotliwości, czy też posiada jakiś zakres (jeśli tak to jaki, od ilu do ilu Mhz)
pytam bo posiadam gniazdka elektryczne sterowane radiowo (433.92 Mhz) i rolety (315 Mhz kodowany,)
jak wygląda programowanie takiego pilota RF bo IR to wiadomo że przez internet
 

albi_On

New member
jedyny pilot ir/rf z tej strony strony to Energy Saver ale działający ze sparowanymi gniazdami tejże firmy (wiec może nie działać z innymi gniazdami, nie znalazłem na stronie na jakiej czestotliwości działa)
 

Jimmy

New member
Wydaje mi się, że Harmony One deklasuje wszystkie inne choć jest drogi. Dla mnie najistotniejsze jest to, że jednym przyciskiem wyłączam albo włączam cały zestaw np. TV+ampli+dekoder sat albo TV+DVD+Ampli. Poza tym jest uaktualniany on-line, nowe urzadzenia są przez Logitecha na bieżąco dodawane, można w nim zaprogramować sekwencje komend, co szczególnie jest istotne przy koszmarnych pilotach niektórych firm np. Denon, gdzie wiele przycisków działa w funkcji "toggle". Support wprawdzie nie jest zbyt szybki, ale za to efektywny.
 

tomasbjj

New member
Witam forumowiczów.
No więc i ja skusiłem się na pilota Harmony 555 i powiem wam, że jestem średnio zadowolony.Pomimo rozmowy z pomocą techniczną i aktualizacją pilota, Harmony zapomina dość często "co ma robić" np. activites XBox360 zpomina włączyć amplitunera i nie przestawia wejścia na Component w tv, czasami jednak włączy wszystko bezbłędnie:hmm: . Dodam tylko, że nic nie przeszkadza w dotarciu sygnału z pilota do sprzętu.Już trace powoli nerwy i cholernie męczy mnie ciągłe naciskanie tego guzika HELP.
Czy ktoś z forumowiczów używających Harmony spotkał się z takim problemem , może to mój pilot jest jakiś felerny. Bede wdzięczny za każdą porade.
Pozdrawiam
 

danielp

New member
albi_On napisał:
czy ktoś z was ma pilota Logitech 895 i może mi powiedzieć jak działa w nim sterowanie radiowe?
czy pilot działa na jednym pasie częstotliwości, czy też posiada jakiś zakres (jeśli tak to jaki, od ilu do ilu Mhz)
pytam bo posiadam gniazdka elektryczne sterowane radiowo (433.92 Mhz) i rolety (315 Mhz kodowany,)
jak wygląda programowanie takiego pilota RF bo IR to wiadomo że przez internet

Dowiedziałeś się może czegoś na ten temat? Też mnie to bardzo interesuje lecz informacji na ten temat własciwie nie ma :(
Wiadomo tylko, że obsługuje Z-Wave i to wszystko. Na temat Z-Wave w naszym kraju także mało wiadomo. Znalazłem jedną tylko firmę, która w ofercie ma moduły do oświetlenia i kilka innych. Chcialem także dokupić sterowane radiowo glowice termostatyczne Danfossa lecz w Pl są niedostępne :( Pierwszy raz temat rozgryzałem jakiś rok temu, odpuscilem sobie z braku informacji. Teraz wrócilem do tego lecz nadal kicha. Szkoda trochę, że temat raczkuje bo mozliwości tego pilota wraz z modułami Z-Wave, które niestety dostępne są tylko na zachodzie są ogromne. Można zbudować inteligentny dom bez prucia scian i to nie dużym kosztem.
pzdr DanielP.
 

schamann

New member
Czyli jak wyszukam na liscie decoder i wgram do pilota mozna zmienic sciszanie decodera na sciszanie tv - mam nadzieje ze dobrze mnie zrozumiales chcialbym aby pilot przerzucal kanaly i obslugiwal decoder ale sciszal glos w tv bez zmiany trybu pracy pilota
 

jacroza

New member
Tak właśnie Cię zrozumiałem :D
Program do konfiguracji poprowadzi Cię za rączkę i przy odrobinie cierpliwości ustawisz wszystko tak, jak będziesz chciał.
 

mars28

New member
Podpowiedzcie, proszę, jak zmusić pilota Harmony 555 do tego, żeby pierwszym włączanym urządzeniem nie był TV tylko coś innego? Jak bym nie ustawił kolejności włączania, to zawsze pierwszy startuje TV, a po kilku sekundach reszta. Chciałbym to zmienić ponieważ np. mój tuner SAT uruchamia się dobrych kilka sekund, podobnie nagrywarka (tu już czasami jest kilkadziesiąt sekund w trybie DivX), i chciałbym aby w różnych trybach aktywności to właśnie te urządzenia startowały jako pierwsze, a później w trakcie ich rozruchu uruchamiał się TV.
 

makzel

New member
Timer

To pytanie już się pojawiało, niestety nie znalazłem odpowiedzi. Chodzi o to czy istnieje możliwość wykorzystania tego pilota (555) jako timera - np. oglądam tv, mam włączoną kablówkę oraz wieżę... mija określony czas np 1h i pilot wysyła "komendę" do tych urządzeń "wyłącz".

Pzdr
Michał
 

lighthammer

New member
Witam,

z amplitunerem Harman dostałem pilota uniwersalnego Harman/Kardon TC 30/EU. Kilka miesięcy temu zaktualizowałem w nim oprogramowania (z tego co pamiętam za pomocą aplikacji do Logitech Harmony bo HK nie rozwija już oprogramowania do tego pilota). W bazie obsługiwanych sprzętów nie znalazłem mojego telewizora (EasyTouch 42''), więc dałem sobie spokój z tym pilotem.

Moje pytanie jest takie, czy da się go jakoś sensownie wykorzystać w mojej konfiguracji sprzętowej (HK 745, PS3, X360, dekoder "N", SB Live X-Fi + wcześniej wspomniany TV)? Mam coraz więcej pilotów i coraz bardziej zaczyna mi to przeszkadzać. Zastanawiam się, czy warto kombinować z TC 30, czy może kupić innego uniwersalnego pilota.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

makzel

New member
makzel napisał:
To pytanie już się pojawiało, niestety nie znalazłem odpowiedzi. Chodzi o to czy istnieje możliwość wykorzystania tego pilota (555) jako timera - np. oglądam tv, mam włączoną kablówkę oraz wieżę... mija określony czas np 1h i pilot wysyła "komendę" do tych urządzeń "wyłącz".

Pzdr
Michał

Odpowiem sam sobie na to pytanie - może komuś też się przyda:
Dzwoniłem na infolinie i odpowiedziano mi (konsultant był bardzo kompetentny), że pilot nie posiada licznika czasu rzeczywistego, w związku z tym nie ma możliwości wykorzystania go jako timera.

Jeszcze jedna sprawa:
Posiadam kablówke z Vectry. Wiele funkcji np epg, info jest wywoływanych przez kolorowe przyciski (te od telegazety). Jako, że apetyt rośnie z 555 celuję w one. Tyle, że on nie posiada tych klawiszy. Ktoś wcześniej wspomniał, że można je utworzyć na ekranie dotykowym. Jeśli to możliwe prosiłbym o więcej szczegółów - o fotkę nie śmiem prosić ;) Czy w związku z tymi klawiszami (ich czestym wykorzystywaniem) lepszym wyborem w moim przypadku byłby 885 (785 oppada ze względu na brak podświetlania klawiszy)?


Pozdrawiam serdecznie
Michał
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@makzel

odpowiem ci tak. jeśli tuner vectry jest na liście obsługiwanego sprzętu to będziesz miał na wyświetlaczu ikony od kolorowych przycisków. ja mam do dekodera upc.
 

maq73

New member
Mam Pytanie do użytkowników dekodera HD z VECTRY, czy komuś udało się zastąpić oryginalny pilot do tego dekodera? Ja już przetestowałem 2 uczące się piloty (z ELMAKA i jakiegoś Philipsa) i nie były w stanie nauczyć się jego poleceń. Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś Logitech-a z serii Harmony , ale z uwagi na fakt że trochę one kosztują a na obsłudze dekodera zależy mi najbardziej to wolałbym nie wyrzucać pieniędzy w błoto ;)
 

noman

New member
witam, mam pytanko do posiadaczy harmony 555...kupiłem to cudo, wszystko ok...pilot oryginalnie zapakowany...ale zauwazylem ze brakuje zaślepki na porcie usb...nie zeby mi specjalnie jej brakowalo...ale na zdjeciach tych pilotow wszedzie widze zaslepke...kupil ktos tego pilota i tez nie mial tej zaslepki?
pozdrawiam
 
Do góry