Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

Lukasz_L

New member
Witam
Posiadam pilota Logitech Harmony 555 ale mam z nim kilka problemów.
Pilot dziwnie wolno reaguje na wciskane klawisze, w porównaniu z innymi pilotami.
Wykonuje dwa polecenia zamiast jednego, podczas przełączania kanałów w tunerze satelitarnym zdarza się że przeskakuje co dwa kanały.
Podobnie w telewizorze ustawienia są wykonywane podwójnie.
Amplituner tak samo :/
Zdarza się że pilot sie zawiesi na jednym z klawiszy np. przy regulacji głośności.

Próbowałem już w ustawieniach zmieniać wartości, ale to nic nie daje pliot nadal zachowuje się dziwnie

Czy to tak powinno być ?
Proszę o jakieś informację.

Pozdrawiam
 

lepp

New member
Bez reklam
Można regulować czas wysyłania impulsów w milisekundach, jeśli to nie pomoże to skonsultuj się z pomocą techniczną logiteha, podobno sa nieźli.
 

walczy

New member
Polecam Elmak Oscar. Użytkuję go od wczoraj. Jest to najlepiej zainwestowane 70 zł w ostatnim czasie. Na razie same pochwały, gdyby miał podświetlenie byłby ideałem. Wszystkie urządzenia zaprogramowałem nie na podstawie gotowych kodów, lecz na zasadzie nauczenia Oscara komend z pilotów poszczególnych urzadzeń, ponieważ chciałem mieć własny układ klawiszy. Steruje w tej chwili bezproblemowo telewizorem, tunerem cyfrowej TV kablowej, DVD, amplitunerem i magnetowidem.

Mocno rozważałem Harmony 555 lub 525 ze względu na podświetlenie i activities. Tylko że u mnie ze względu na małe dziecko i inne przypadki ;) pilot czasem spada i szkoda by mi było Harmony na takie przeżycia.
 

rafiraptor

New member
Witam, czy któryś z kolegów ma może Harmony 1000? Zamierzam go kupić, ze względu na duży, dotykowy wyświetlacz-wydaje się być bardziej "przejrzysty" od tradycyjnych modeli. Także jego wygląd jest nie bez znaczenia (choć jeszcze lepiej wyglądałby w "czarnym fortepianie), krótko mówiąc, czy ktoś zna jakieś jego wady? Poza ceną oczywiście:)
 

ipkiss

New member
mam Harmony 1000 i jest z nim jeden ale istotny problem. Trzeba go obsługiwać dwoma rękami... Jestem zdecydowany na zamianę go na np. Harmony ONE
 

pzm

New member
Harmonu 555

Mam być może trochę lamerskie pytanko ale co tam ;)

Nie kumam do czego służą przyciski SOUND i PICTURE na pilocie.:???:

Czy to coś w rodzaju uruchomienia innego zestawu działań określonej aktywności ?
 

lepp

New member
Bez reklam
A ja nie kumam twojego ostatniego zdania, straszny bełkot.
to pilot uniewersalny więc możesz soie przypisać do tych przycisków co ci się podoba. Np do sound wybór ścieżki dźwiękowej w DVD, czy cokolwiek innego.
 

przemasg

New member
pzm napisał:
Nie kumam do czego służą przyciski SOUND i PICTURE na pilocie.:???:
Czy to coś w rodzaju uruchomienia innego zestawu działań określonej aktywności ?

Dokładnie tak, z tym, że w zamierzeniu przycisk Sound uruchamia zestaw funkcji do ustawiania dźwięku, a Picture - do obrazu. Napewno można podstawić nowe dodatkowe funkcje pod przyciski programowalne (w harmony 555 są 4 na obrzeżach wyświetlacza) ale chyba też pod pozostałe przyciski. To tak, jak w kompie na klawiaturze nacisnąłbyć Alt lub Ctrl i wtedy masz inne funkcje pod tymi samymi klawiszami

lepp napisał:
A ja nie kumam twojego ostatniego zdania, straszny bełkot.
to pilot uniewersalny więc możesz soie przypisać do tych przycisków co ci się podoba. Np do sound wybór ścieżki dźwiękowej w DVD, czy cokolwiek innego.

Zanim zaczniesz krytykować i obelżywie się wyrażać, najpierw zastanów się, czy stan Twojej wiedzy na to pozwala, kolego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

durbano

New member
wczoraj kupilem 555 w electro world i dzis juz poustawialem wszystkie przyciski do lcd samsung , nboxa hdtv i amlituner onkyo ktory ma naprawde duzo funkcji wiec jak dla mnie kozak pilocik ,fakt zajelo mi to kilka godzin ale warto bylo i 3 piloty poszly w kat
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
cyfra+ philips hd pvr, harmony one

witam,

zestaw jak w temacie: dekkodr cyfry+ philips hd pvr (Philips DSR-7201/91) i harmony one.
w ustawieniach pilota wybrałem:
1 - urządzenie
odbiornik telewizji kablowej/satelitarnej -> odbiornik cyfrowy
2 - producent
Philips
3 - model
DSR-7201/91

Podstawowe działania są ok ale brak cofnij, + , A, ... , E

czy ktoś ma może lepszą propozycję wyboru producenta i modelu czy też pozostaje mi nauka pilota :(
 

krzychu125p

New member
pilot do denona

Witam. Mam ampli denona 1908. Chciałbym kupić używane CD denona z allegro. Czy pilot od amplitunera bezproblemowo obsłuży podstawowe funkcje jakiegoś starszego modelu odtwarzacza CD denona?
:hmm:
Dzięki
 

krzychu125p

New member
"Nauczysz?" tzn że można jakoś dostosować przyciski tego pilota do danych funkcji? np w sprzęcie CD tego samego producenta?

Nie cytujemy poprzednika
 

tombalt

New member
pewien znany sklep internetowy specjalizujący się w komputerach i podzespołach ma harmony 885 w b. atrakcyjnej cenie
nigdzie nie mogę znaleźć pewnej informacji:
1. czy WSZYSTKIE przyciski są podświetlane czy tylko część "górna"
2. bezpośredni dostęp jest do 8 activities, czy można jakoś "przewijać" to menu aby było więcej
3. czy to menu jest aktywne - tzn. czy jego wygląd zmienia się w trakcie różnych operacji? przykładowo wybierając oglądanie tv można wówczas zdefiniować nowe skróty na te 8 przycisków
4.jakie są różnice między 885 a ONE pomijając wygląd i dotykowy wyświetlacz?
 

tomasbjj

New member
Witam wszystkich :)
Ponieważ przymierzam się do zakupu pilota logitech ale model 555, mam pytanko czy któryś z szanownych forumowiczów uzywa go z kablówką z Vectry i panasem PV80?
A może ktoś miał doczynienia z pilotami Philips`a co powiecie o modelu PHILIPS SRU8015
Pozdrawiam
 

szeff

New member
symulacja przytrzymania przycisku - Philips sru 8015

Witam. Mam problem. Kupiłem pilota Philips sru 8015 i wszystko działa pięknie oprócz gaszenia światła w pokoju. Problem polega na tym ze aby zgasic siwtało pilotem trzeba nacisnąć jakis przycisk na około 3s. Otrzymuje zwrotnie sygnał dzwikowy ze sytem jest gotowy i kolejne przytrzymanie jakiegos przycisku żciemni lub rozjaśni ( na przemian) swiatło lub jesli to bedzie tylko jednokrotne przycicśniecieprzycisku to zgasi lub zapali na maxa rozjasnione swiatlo ( jest to sposob zabezpieczenia przed przypadkowym regulowaniem swiatła gdy w pokoju sa inne urzadzenia sterowane pilotem. I teraz nie moge zaprogramować sekwencji przytrzymania dłuzej przycisku, czy ktos symulował w tym lub innych pilotach uniwersalnych z możliwościami "macro" dłuzsze przytrzymanie przycisku. Efektem ma być służsze wysyłanie sygnału IR do odbiornika. Bez różnicy jaką funkcje byśmy symulowali np. ciągłe zgłaśnianie tuner. NIe moge tego zaprogramować w pilocie, a wydaje mi sie że to powinno być. Czy może ktoś pomóc?:confused: Dzięki z góry i pozdrawiam
 

szeff

New member
tomasbjj napisał:
Witam wszystkich :)
Ponieważ przymierzam się do zakupu pilota logitech ale model 555, mam pytanko czy któryś z szanownych forumowiczów uzywa go z kablówką z Vectry i panasem PV80?
A może ktoś miał doczynienia z pilotami Philips`a co powiecie o modelu PHILIPS SRU8015
Pozdrawiam

Hej. Własnie używam od 2ch dni tego pilota(sru 8015) i śmiga dobrze (nie umiem tylko zasymulować dłuższego przytrzymania jakiegoś przycisku np. zgłaśniania)...ale pracuje nad tym.
W vectrze chodzi elegancko, tyle ze lepiej niektore przyciski mu "poprawić" np. kółko navigacyjne z automatu działają tylko te w prawo i w lewo, ajak poprawisz funkcją "ucząc z oryg. pilota" dziala identycznie, to samo z przyciskiem "info" po poprawce jest jak klon.
Pilocik wygląda super...naprawde ładny...jak z wytrzymaościa zobaczymy.
 

kuras1

New member
Mam pytanie może ktoś mi pomoże w tym problemie. Posiadam komputer typu HTPC. Obudowę Thermaltake DH 101 z oprogramowaniem IMON. Do tego używam pilota harmony 885. Podobno tym pilotem można pisać tekst na zasadzie telefonu komórkowego. Jednak kiedy otworzę przeglądarkę Firefox, to w oknie przeglądarki mogę wpisywać tylko cyfry. Nie wiem jak przejść na wpisywanie liter, a byłoby to wygodne bo nie musiałbym używać klawiatury
 
Do góry