Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

jacroza

New member
Waha napisał:
Witam,

mam prośbę do użytkowników pilotów Harmony - czy moglibyście sprawdzić w bazie danych logitecha czy jest tam zdefiniowany tuner marantza ST6000? Probowalem znalezc te dane na stronie logitech ale wyglada na to ze sa niedostepne. A pytam bo niestety ale skradziono mi pilota i jesli harmony nie potrafi oblugiwac tego tunera defaultowo to musze poszukac innego rozwiazania.


Pozdrawiam - AI


Tak, Marantz ST-6000 znajduje się w bazie.

Pozdrawiam
jacroza
 

k0liber

New member
Dru napisał:
czy ktoś z Was ma taki problem z pilotem Logitech`a (555), że nie wyłącza się podświetlenie pilota po określonym czasie? Bo ja przez ostatni miesiąc miałem taki problem, przedwczoraj wcisnąłem po jakiejś operacji przycisk HELP i jakoś samo się wtedy naprawiło. Ale od dzisiaj rano znowu podświetlenie nie wyłącza się samoczynnie. Co jest grane?

Mam dokładnie taki sam problem z modelem 525. Z tego co wyczytałem na zagranicznych forach jest to dość częsta usterka w tych modelach. Są rozbieżności w podawanych przyczynach - jedni twierdzą (podobno za Harmony Support Center), że winny jest wewnętrzny zegar (real time clock), który nie wyłącza podświetlenia na czas, zdaniem innych winny jest czujnik ruchu (w zwiazku z czym na usterkę ma pomagać potrząsanie pilotem).

Z moich doświadczeń niestety mogę powiedzieć, że problem nasila się w czasie. Początkowo (za radą centrum wsparcia) pomogło wgranie firmware w trybie safe mode, potem czasem działało potrząsanie, a na koniec już nic.

Ostatecznie pilot pojechał w czwartek do serwisu - zobaczymy, czym się to skończy.

Pozdrawiam,

k0liber
 

Dru

Moderator
u mnie nic nie pomagało, ani wgranie softu przez "Safe mode" ani energiczne potrząsanie pilotem.

w tym tygodniu także chcę wysłać go do serwisu
 

photosmart

New member
Logitech 555 - jak długo chodzi na bateriach ?

witam!
mam pytanie do uzytkowników Logitecha 555 - czy wiecie jak długo chodzą w nim batrie ? Gdzieś wyczytałem, że z wyższym modelem serii 8 trzeba raz w tygodniu ładowac oryginalny akumulator. W 555 są 4 baterie - ale jak długo pochodzą ?

pozdrawiam

photosmart

P.S. jeśli juz było na forum, wybaczcie :(
 

robza

New member
k0liber napisał:
Ostatecznie pilot pojechał w czwartek do serwisu - zobaczymy, czym się to skończy.
k0liber

Mojego też to bedzie czekać - przesttał działać klawisz CH- (kanał -) nawet nie włącza sie po naciśnieciu podświetlenie.

Ale zauważyłem inną dziwną rzecz podświetlenie załącza się samo nawet jak pilot leży na stole, natomiast nigdy jak go wezmę do ręki i nawet potrząsnę.

(555)

Ortografia!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Dru

Moderator
robza, miałem podobnie kiedy podświetlenie jeszcze działało. Pilot leżał na stole i sam z siebie włączał podświetlenie, które po określonym czasie gasło. Coś chyba jest niedorobione w tym modelu to całe podświetlenie :???:
 

remal

New member
Nie wyłączające się oświetlenie w Harmony 525

Od kilku dni jestem posiadaczem Harmony 525. Wszystko niby fajnie. Na początku cieszyłem się, że tanio go wylicytowałem, ale jest coś nie tak z podświetleniem.

Gdy wciskam Activities lub Devices, lcd samo się podświetla i jest fajnie. Tylko samoczynnie nie przestaje się podświetlać i tutaj jest problem. Nie ważne jaki czas podświetlenia ustawie. Jedynie mogę je wyłączyć przyciskiem Glow.

Mam najnowszy firmware, po wgraniu którego zaktualizowałem pilota.

Czy ktoś ma podobny problem czy to wina mojego egzemplarza?
 

Lukasz_L

New member
Witam
Może mi ktoś polecić jakiś niedrogi pilot uczący się, tak by działał z tunerem Philips 6201 ?
Obecnie posiadam pilot firmy Elmak model Mak Focus, niestety ten nie za bardzo chce współpracować z wymienionym wyżej tunerem.

Przy okazji, czy pilot Logitech Harmony 555 będzie działał z tym tunerem ?
 

Dru

Moderator
myślę, że Twój tuner powinien się znajdować w bazie pilotów Logitecha, ponieważ ich baza obsługiwanych sprzętów jest naprawdę imponująca
 

Lukasz_L

New member
Zamówiłem ten pilot, mam nadzieję że będzie współpracować, jeśli jednak nie będzie działał z tym tunerem to chyba wymienię tuner i będzie po kłopocie :D
 

k0liber

New member
k0liber napisał:
Ostatecznie pilot pojechał w czwartek do serwisu - zobaczymy, czym się to skończy.
No więc pilot dziś wrócił z serwisu (niestety dopiero po 3 tygodniach).
Jest naprawiony, a nie wymieniony, więc krążące po internecie plotki, że sprzęt logitecha w razie usterki jest wymieniany, a nie naprawiany, nie potwierdziły się. Nie musiałem go nawet na nowo programować - wszystkie ustawienia zostały zachowane. Podświetlenie wyłącza się (przynajmniej na razie) prawidłowo i mam nadzieję, że tak już zostanie.
Pozdrawiam,
k0liber
 

Dru

Moderator
ja będę wysyłał na serwis dopiero w przyszłym tygodniu bo trudno było znaleźć wolną chwilę. Ale już teraz odczuwam duży dyskomfort używając po kolei czterech pilotów zamiast tego jednego
 

stdanielo

New member
Podłączę się pod wątek z pytaniem. Czy można gdzieś sprawdzić czy pilot 525/555 obsłuży następujące sprzęty: DVD amplituner Denon ADV-500, CD amplituner Denon RCD-100, N'kę, XBOX 360. Czy na amplitunerach będzie można z pilota przełączać źródła, wybierać rodzaj dźwięku i czy jest przycisk subtitle. Próbowałem, znaleźć listę, ale bezskutecznie, instalowalem nawet soft od pilota, ale bez niego nie da się go odpalić. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.
 

przemasg

New member
Mam pilota 555, sprawdziłem, czy są w bazie Twoje urządzenia:

ADV-500 wyszukuje jako Mini system (DVD, CD, radio) (DenonADV-500)
RCD-100 jako Mini system (CD, radio, magnetofon) (DenonRCD-100)

Z tego co czytałem wcześniej to N-kę i Xboxa bez problemu obsługuje.
Ja mam Denona AVR-1907, pilot obsługuje go bez problemu, przełącza źródła, tryby dźwięku, nie ma najmniejszego problemu.
Piloty Denona są bardzo rozbudowane, więc raczej napewno zabraknie na pilocie standardowych przycisków do wszystkich funkcji. Logitech rozwiązał to w ten sposób, że masz 4 dodatkowe przyciski wokół wyświetlacza. Na wyświetlaczu pojawiają się opisy funkcji przypisanych do każdego przycisku. Możesz przewijać strony na tym wyświetlaczu, więc każda strona daje Ci kolejne 4 przyciski/funkcje.

Polecam pilota, spisuje się świetnie. Sam miałem dylematy związane z jego zakupem. Po sprawdzeniu go empirycznie wszystkie wątpliwości rozwiały się.

Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xform

Member
Próbowałem przebrnąć przez wszystkie posty być moze jednak było juz gdzieś to pytanie jednak nie zauważylem - interesuje mnie jak jest z trwałością pilotów z serii harmony? Jak wiadomo pilot lubi czasem upaść np. z łóżka, szczególnie jak się ma 6 letnie dziecko - jak reagują wyświetlacze na takie zdażenia?
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Trudne pytanie. Też nie znalazłem informacji na ten temat. Mogę tylko napisać, że Harmony One sprawia bardzo solidne wrażenie. Ale przy tym jest tez ciężki, więc siła upadku też będzie większa.
Napisz do Gadżet Lab, oni lubią robić takie testy :)
 

stdanielo

New member
przemasg napisał:
Mam pilota 555, sprawdziłem, czy są w bazie Twoje urządzenia:

ADV-500 wyszukuje jako Mini system (DVD, CD, radio) (DenonADV-500)
RCD-100 jako Mini system (CD, radio, magnetofon) (DenonRCD-100)

Z tego co czytałem wcześniej to N-kę i Xboxa bez problemu obsługuje.
Ja mam Denona AVR-1907, pilot obsługuje go bez problemu, przełącza źródła, tryby dźwięku, nie ma najmniejszego problemu.
Piloty Denona są bardzo rozbudowane, więc raczej napewno zabraknie na pilocie standardowych przycisków do wszystkich funkcji. Logitech rozwiązał to w ten sposób, że masz 4 dodatkowe przyciski wokół wyświetlacza. Na wyświetlaczu pojawiają się opisy funkcji przypisanych do każdego przycisku. Możesz przewijać strony na tym wyświetlaczu, więc każda strona daje Ci kolejne 4 przyciski/funkcje.

Polecam pilota, spisuje się świetnie. Sam miałem dylematy związane z jego zakupem. Po sprawdzeniu go empirycznie wszystkie wątpliwości rozwiały się.

Pozdrawiam

Piękne dzięki za pomoc w takim razie zamawiam, niebawem pojawi się jeszcze wzmacniacz CA 640A i cd CA 640C ale one mają piękne aluminiowe piloty więc szkoda będzie je trzymać w szufladzie :)
 

azbest84

New member
Witam,
Nie mogę niczego znaleźć na temat harmony 785. Czym się różni od 885. Pewnie ilością przycisków. Do czego mogą się przydać te dodatkowe przyciski. Różnica w cenie jest dość duża. Korzystam z tv, dvd, amp, cyfry i oświetlenia. Zależy mi na łatwym przełączniu sie między pilotami. Często też będę korzystał z przycisków aktywności.
W opisie 895 jest napisane, że mogę schować użądzenie do szafki i on prześle mimo wszystko sygnał. Czy to prawda. Obecnie zakupiłem transmitery sygnału, ale może są one niepotrzebne?
Z góry dzięki za pomoc.
 
Do góry