Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

azbest84

New member
Przeczytałem, że model 885 obsługuje nagrywarkę tivo. Co to jest?
Nie dodałem w poprzednim poście, że często programuję nagrania na cyfrze hd pvr, ale to chyba nie ma znaczenia.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
TIVO, to amerykański dostawca sygnału. Jego zaletą jest możliwość rejestracji programów na twardym dysku dzięki wykorzystaniu zaawansowanego EPG i systemów inteligentnego dostosowawywania się do upodobań użytkownika. Czyli, jeśli np. teściowa ogląda codziennie modę na sukces, to TIVO uczy się i zaczyna ten program nagrywać samodzielnie. Ciekawostką jest to, że wymaga połączenia modemowego w celu pobierania zawartości EPG.

ArtS :)
 

azbest84

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź.
Czyli funkcja obsługi nagrywarek tivo w polsce jest całkowicie zbędna? Czy jest szansa, że coś takiego będzie niedługo w polsce i wtedy przyda się taka funkcja. Nie chciałbym np. za rok wymieniać pilota na nowy.
 

azbest84

New member
Witam,
Do salonu zdecydowałem się na harmony 1000, do pokoju na harmony one, albo 785.
Potrzebuję jeszcze kilku pilotów, które będą obsługiwały jedynie telewizor i tuner satelitarny. Chcaiłbym, aby jednocześnie włączał się telewizor (wybierał odpowiednie wejście) i tuner satelitarny, oraz jednocześnie wyłączały się oba użądzenia. A po włączeniu obsługuję już tylko tuner satelitarny. Chciałbym, aby pilot był jak najtańszy (ale dobrze spełniał swoje zadanie) i bez dotykowego wyświetlacza. Chętnie widziałbym podświetlenie przycisków. Możecie coś poradzić, bo na tym forum nie znalazłem na moje potrzeby odpowiedzi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Dodam jeszcze, że musi być łatwy w obsudze - tzn. tylko jednym naciśnięciem włączam telewizor i tuner satelitarny, oraz wybieram wejście.
Pomóżcie, bo nie mam pojecie jak bez was sobie poradzę.
 
Ostatnia edycja:

lepp

New member
Bez reklam
Dobrze rozumiem, że potrzebujesz tego pilota do 3go pokoju, czy masz zamiar dodatkowo używać drugiego universalnego pilota w tym samym pomieszczeniu co Harmony 1000? Jeśli to ta druga opcja to od razu wybij to sobie z głowy.
Myślę, że jeśli zdecydowałeś się na Logitecha to do kompletu dokup sobie 555, kosztuje około 250zł i bez trudu się tym zajmie. Skonfigurujesz go w podobny sposób i tym samym oprogramowaniem co pozostałe Logitechy.
 

azbest84

New member
Te pozostałe piloty będę używał w innych pomieszczeniach niż harmony 1000 i drugi harmony w pokoju.
Haemony 555 ma niewygodną klawiaturę numeracyjną i mnustwo przycisków. Potrzebuję "aż" trzy piloty jeszcze (łącznie 5). Dlatego myślałem o tańszym rozwiązaniu i wygodniejszym niż logitech. Jak pisałem poprzednio. Chciałbym jednym naciśnięciem włączyć tylko dwa urządzenia i ustawić wejście w telewizorze, a potem korzystam już tylko z tunera satelitarnego. Pilota będzie obsługiwała moja mama i babcia, a obie są atechniczne. Mam nadzieję, że znajdzie się coś tańszego i łatwiejszego niż logitech.
 

azbest84

New member
A co myślicie o philipsie sbcru760? Wygląda ładnie i prosto. Przeczytałem, że mogę do przycisku power przypisać taką sekwencję jakiej potrzebuję, ale czy wtedybędę odrazu na przyciskach do tunera satelitarnego?
 

azbest84

New member
Czy ma znaczenie gdzie kupię pilota logitech? Chciałbym kupić w sklepie internetowym pixmania (siedzibe ma w Paryżu), ale nie wiem, czy wtedy:
1. bedę mógł posiadać na pilocie język polski
2. przeprowadzić konfigurację w języku polskim
3. posiadać instrukcję w języku polskim
 

azbest84

New member
Bo po pierwsze sprzedają dużo żeczy i nie wierzę, że są kompetetni, a po drugie, bo wiele osób na tym forum kupiło piloty na allegro i pewnie większość z nich nie była z polski, tylko sprowadzana z zagranicy i odsprzedawana na allegro. I tych ludzi lub ludzi znających takie przypadki proszę o radę, aby powiedzieli jak jest w praktyce.
 

robertpos

New member
Sterowanie komputerem

Posiadam Logitech Harmony 785 i komputer z Vistą.

Czy ktoś wie, jak sterować takim komputerem przy pomocy wspomnianego pilota? Zaznaczam, że nie chcę korzystać z programu Vista Media Center.

Chciałbym po prostu dowiedzieć się, czy ktoś wie jak przejść pilotem na pulpit, tak aby potem kursorami można było wybrać potrzebną aplikację. Chodzi mi o to, że zdecyduję się raczej na korzystanie z różnych aplikacji w zależności od tego czy będę chciał oglądać divx-y czy np. odtwarzać DVD. Przy konfiguracji pilota można przykładowo wybrać urządzenie "komputer" lub "HTPC" ale potem jest taka masa poszczególnych typów, że trudno cos wybrać - a sprawdzanie "na czuja" zająć moż kilka tygodni. Może ktoś podpowie co się robi w takiej sytuacji. Porafię poprzez funkcję Activities->watch_DVD włączyć komputer, TV, wzmacniacz - lecz jak potem uruchomić i obsługiwać PowerDVD lub Allplayer.

Proszę o pojaśnienie tematu.
 

sunmoon

New member
ikony kanałów 75x44

witam,

jak wiadomo, ikony kanałów można znaleźć na lyngsat-logo. są tam one w dwóch formatach, ale z żadnego nie można w prosty sposób wykonać bez zniekształceń ikonek 75x44, jakie najlepiej pasują do Harmony One. tzn. wiadomo jak to zrobić, ale pytanie jest, czy już ktoś to zrobił :) (na iconharmony jest malutko z PL)

czy może gdzieś mozna znaleźć ikony kanałów w formacie 75x44?

--
sunmoon
 

novaczek

New member
Ja przymierzam sie do zrobienia zestawu w odpowiednim formacie. Na razie mam paczke 24 kanałów i wygladaja super. Jak ktos chce to moge je puscic na maila w planach pelna oferta UPC i radio w UPC ;-)
 
Ostatnia edycja:

aradius

New member
pilot?

przeczytałem dyskusję od początku i nie znalazłem odpowiedzi dla mnie. Mam w salonie n-kę i możliwość oglądania kanału z n-ki w sypialni na górze. Mam jednak problem ze sterowaniem z góry (męczące). Czy istnieje pilot uniwersalny, który miałby taaaki zasięg?
 

lepp

New member
Bez reklam
Któryś z wyższych modeli Logitecha ma przedłużacz z czujnikiem na podczerwień. Można też to kupić osobno chyba za 200-300 zł.
 

sterb

New member
Witam
Mam zamiar zbudować sobie niedlugo HTPC i zastanawiam sie nad pilotem. Caly czas myślalem nad jakimś Logitech Harmony(525 lub 555) ale ostatnio na allegro widzialem Philips srm 7500 za ok300zł. Wyglada ciekawie bo steruje się nie tylko IR ale też radiowo czyli ściany nie przeszkadzają. Miał ktoś kontakt z tym pilotem? I czy ktoś używa tych Harmony do HTPC?
 

marus_35

New member
Logiteh Harmony 785Witam już jako nie jeden mam problem mam problem ustawieniem wejść tv.Owszem przy konfiguracji zaznaczam to wejście które powinno być do danego urządzenia ale później tv nie zawsze ustawia to co trzeba.Wiem, że poruszany był to temat ale nigdy nie wytłumaczony do końca.Jeżeli ktoś wie jak usunąć problem bardzo proszę o pomoc..Jeszcze jedno pytanie jak ustawić żeby tv włączał się od razu na dany kanał 1,2,3,itd.Pozdrawiam.
 

depesz

New member
hmmm...

Jako że wczoraj (NIE SMIAĆ SIĘ:p) pies zjadł mi wysłużonego Harmony 525, muszę w trybie bardzo pilnym nabyć następcę (oryginalne piloty od amplitunera i eNki zjedzone już wcześniej:pP).

I tu pytanie - Harmony 855 czy One? Różnica w cenie tam gdzie chcę nabyć tylko 100 zł, no ale to zawsze i tak parę stów nieprzewidzianego wydatku...

Jakie argumenty za One nad 885? (885 nówka funkiel na gwarancji 24 miesiące, One powystawowy idealny, gwara 3 miesiące).

Proszę o porady!:)
 
Do góry