Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No tak, ceny od 170 do 500 Euro netto, czyli od 890 zł brutto do 2600 zł brutto. Chyba nie o to chodzi koledze Szym3, uwzględniając nawet ewentualne rabaty, który szuka czegoś do 450 zł :)
Jaką realną cenę Ci zaproponowali w Słupsku za swój?
 
Ostatnia edycja:

Szym3k

Member
No dopóki 1euro nie równa się 1 zł to nie o to mi chodziło. W tej cenie pewnie niczego lepszego niż Harmony nie dostanę. Tylko pytanie czy szukać w okazyjnej cenie Harmony Touch czy kupić model niżej Harmony 700, 650 czy jeszcze niżej Harmony 350???
 

GregL

New member
Zamawiałem w tej firmie więcej sprzętu razem z podłączeniem i z moich wyliczeń wyszło za pilota 2500 brutto z programowaniem, ale ja mam Pro24.z do informacji zwrotnych z systemu, ale procesor kupię dopiero po nowym roku. Instalację mam przygotowaną jeszcze do sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, bramą wjazdową i alarmem Satel.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Sent with Tapatalk
 

GregL

New member
Przekonali mnie pokazując możliwości w swoim biurze. Najbardziej to apka na telefon, ale wszystko po kolei ;) Teraz rozumiem dlaczego przekonywali mnie do okablowania właściwie całego domu, co elektrykowi wydawało się nadmiarem.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Sent with Tapatalk
 

Alf2

New member
Mam od kilku lat Harmony one i nie zamieniłbym go na żaden inny- problem w tym, ze prawie całkowicie padła mi bateria, dodatkowo spuchła (znana wada) i nie mogę jej wyciągnąć bez całkowitego rozkręcania pilota. Serwis ma nowe baterie za 120 pln, za wymianę i wyczyszczenie przycisków chcą 80pln, w sumie 200. I tez jestem w kropce, czy tyle dopłacić do wieloletniego pilota (5-6 lat już chyba będzie), czy szukać innego model- ale tez Logitecha. Teraz wypuścili nowe modele pod nazwa Harmony- może zaszaleje po nowym roku, bo bez uniwersalnego pilota nie wyobrażam sobie obsługi tv, ampli z radiem, dekoder n, odtwarzacz filmów xtreamer, Apple TV, DVD....
 

Szym3k

Member
Powiedz mi proszę czy w takim pilocie można każde urządzenie obsługiwać z osobna? Bo że makra się robi to wiem. Nie jest jakoś uciążliwe lub kłopotliwe używanie tego pilota.
Zastanawiam się nad Harmony Touch ale z tego co się dowiedziałem nie ma on wymienne baterii. Wszystkie piloty Logitech'a tak mają? Ktoś ma tego pilota?
 

Alf2

New member
Tak, jak naciśniesz przycisk Devices, to po wyborze urządzenia sterujesz nim, tak jak zwykłym pilotem tego urządzenia, dodatkowo na wyświetlacz bądź na jakiś inny, dowolny przycisk możesz przydzielić dowolny przycisk oryginalnego pilota lub sekwencje operacji.... W zasadzie tego się nie używa, bo jak mam funkcję np Ogladam TV, to system tak ustawia wszystko, ze podglasniasz jakby przy użyciu pilota od ampli, a reszta przycisków jest odzwierciedleniem pilota od tv.... Konfiguracje dowolne...
 
Ostatnia edycja:

vectra1

Member
Bez reklam
W zasadzie tego się nie używa, bo jak mam funkcję np Ogladam TV, to system tak ustawia wszystko, ze podglasniasz jakby przy użyciu pilota od ampli, a reszta przycisków jest odzwierciedleniem pilota od tv.... Konfiguracje dowolne...

Ja używam cały czas oprócz ogólnych ustawień często sprawdzam setup amplitunera, zdarza się, że zmieniam podświetlenie telewizora w zależności czy oglądam Tv czy np. blu-ray, dodatkowo zmieniam ścieżki dźwiękowe w filmach czy włączam napisy.

Szym3k ja również miałem obawy czy one ogarnie moich 5 pilotów i zrobił to bez najmniejszych problemów.
Jeżeli tak jak napisał Alf wejdziesz w urządzenie i nie znajdziesz interesującej Cię funkcji to możesz w sofcie przypisać konkretne działanie pod przycisk fizyczny.
Opcji jest naprawdę milion a standardowa konfiguracja jest bardzo prosta i zajęła mi kilka minut - napiszę, że byłem wręcz zawiedziony, że nie ma co ustawiać/klikać :D
 

Alf2

New member
Nowe piloty konfigurujesz dodając dany model urządzenia z bazy logitecha, jak nie chesz, to nic nie musisz robić ręcznie. Miałem taki problem z plazmą, że się włączała poprzez przytrzymanie przycisku power kilka sekund- support oprogramowal mi to u siebie na serwerze i napisał maila, żebym tylko zaktualizował pilota- rewelka...
Teraz pewnie z automatu sam konfigurator dobiera czasy włączenia w zależności od urządzenia- ja to robiłem wiele lat temu- nie wiedziałem jak to wtedy obejść...
 
Ostatnia edycja:

GregL

New member
Mam od kilku lat Harmony one i nie zamieniłbym go na żaden inny- problem w tym, ze prawie całkowicie padła mi bateria, dodatkowo spuchła (znana wada) i nie mogę jej wyciągnąć bez całkowitego rozkręcania pilota. Serwis ma nowe baterie za 120 pln, za wymianę i wyczyszczenie przycisków chcą 80pln, w sumie 200...


I tym właśnie różni się sprzęt profesjonalny od tzw. marketowego. Lepiej kupić nowy co 3 lata niż naprawiać/wymieniać części. Harmony jest dobry, ale nie spełniał planów dalszej rozbudowy systemu.
Do postu powyżej, pewnie można każdym z osobna. Kwestia programowania.Ja u siebie mam zrobione menu ustawień, do którego po wejściu wybieram urządzenie, którym chcę zarządzać. Szczerze mówiąc potrzebowałem tego może kilka razy.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Sent with Tapatalk
 

Alf2

New member
Planuję kupić zamiennik baterii za 60 pln i na podstawie instrukcji z YouTube rozkręcić pilota i wymienić baterie. Ale wcześniej muszę poszukać jakiegoś nowego modelu- tez Harmony, bo gdyby coś poszło nie tak, szybko będę musiał coś kupić- już widzę minę żony, gdy ustawiam w salonie obok siebie 7 polotów i żongluję nimi zmieniając źrodła i mowię, że teraz tak będziemy się bawić [emoji6]
 

vectra1

Member
Bez reklam
- już widzę minę żony, gdy ustawiam w salonie obok siebie 7 polotów i żongluję nimi zmieniając źrodła i mowię, że teraz tak będziemy się bawić [emoji6]

To był główny argument, dla którego go kupiłem :)
Kobiety z natury są mniejszymi gadżeciarkami, taki pilot dla mojej kobiety to duże ułatwienie, tym bardziej przy małym dziecku.
Jak dobrze wyczekasz to za 400 można trafić na Allegro nówkę z roczną gwarancją.
Nie wiem czy bym się bawił w naprawianie za 200zł , jaką masz pewność, że coś innego nie padnie ?.
Kolejna kwestia Twój stary na pewno nosi ślady użytkowania.
Jeszcze inny pomysł, kup baterię za 60 zł, wymień i sprzedaj pilota na Allegro za 150-200 zł, będziesz miał nówkę za 260 zł :D
 

Alf2

New member
Dlatego się wstrzymuję jeszcze z decyzją, bo bateria wciąż trzyma 20 minut, pilot nie ma nawet ryski, śmiga jak złoto, ergonomia i wygląd dla nie super... Po świętach coś zdecyduję- nowy taki sam, nowszy model lub wymiana baterii z ryzykiem uszkodzenia..
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam od kilku lat Harmony one i nie zamieniłbym go na żaden inny- problem w tym, ze prawie całkowicie padła mi bateria, dodatkowo spuchła (znana wada) i nie mogę jej wyciągnąć bez całkowitego rozkręcania pilota. Serwis ma nowe baterie za 120 pln, za wymianę i wyczyszczenie przycisków chcą 80pln, w sumie 200. I tez jestem w kropce, czy tyle dopłacić do wieloletniego pilota (5-6 lat już chyba będzie), czy szukać innego model- ale tez Logitecha. Teraz wypuścili nowe modele pod nazwa Harmony- może zaszaleje po nowym roku, bo bez uniwersalnego pilota nie wyobrażam sobie obsługi tv, ampli z radiem, dekoder n, odtwarzacz filmów xtreamer, Apple TV, DVD....
Jak długo wytrzymała bateria zanim spuchła?
 

Alf2

New member
Ze 4 lata na pewno trzymała bez problemu, że jest spuchnięta zauważyłem dopiero teraz, gdy chciałem wymienić.
P.s osobiście uważam, ze normalne przyciski są wygodniejsze w użyciu niż dotykowe...
 
Do góry