Pilot uniwersalny - wszystko o pilotach uniwersalnych.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Takie programy masz dedykowane do iphona czy ipada, mam wszystkie z appstora ale sa tez bardziej zaawansowane, nie znam tego Procontrol ale majac iphona sprawdz jeszcze inne oferty. Ile kosztuje ta aplikacja, jak wyglada menu? Widziales demo tego programu w akcji chociaz? Iphone jest troche maly do rozbudowanych programow sterujacych, lepszy jest ipad.
 

GregL

New member
Takie programy masz dedykowane do iphona czy ipada, mam wszystkie z appstora ale sa tez bardziej zaawansowane, nie znam tego Procontrol ale majac iphona sprawdz jeszcze inne oferty. Ile kosztuje ta aplikacja, jak wyglada menu? Widziales demo tego programu w akcji chociaz? Iphone jest troche maly do rozbudowanych programow sterujacych, lepszy jest ipad.

Wiem, ze do wielu urzadzen mam programy do obslugi, ale to sie robi znowu, ze dla kazdego urzadzenia musze sie przelaczyc na inny program i tak do ampli program, do tv program, do multiroom program..., a jeszcze jak chce zaadaptowac stary 32" kineskopowy TV w jednym z pokojow z dodatkowym tunerem DVB-T lub obsluzyc n'ke przy uzyciu aplikacji? Niestety tutaj aplikacji brak, a szkoda wyrzucac, albo sprzedawac za bezcen dzialajacy sprzet. Zaproponowano mi nastepujaca rzecz Pilot Uniwersalny piloty uniwersalne Pro Control zdalne sterowanie - Magia Dźwięku - pilot piloty uczące się propanel amplikacje sterujące jako pilot uniwersalny i zaczynam sie przkonywac, ze moge caly sprzet w domu miec w jednej aplikacji, bo interfejs moge miec zaprogramowany indywidualnie dla mnie - wyglad, rozmieszczenie ikon, funkcjonalnosc przyciskow graficznych, itd. A demo aplikacji mozna pobrac z appsstora pod haslem "procontrol" App Store - ProPanel
Trzy pomieszczenia i jeszcze moge mlodziezy PS3 zdalnie wylaczyc, jak bedzie przeginal :wink:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie jest to glupie. Z tym ze podstawa zaaplikowanie tam AirPlay, dajmy dla przykladu mozliwosc przegladania setek internetowych stacji radiowych z poziomu ipada za posrednictwem tej aplikacji, tak jak robi to aplikacja np.Maranzta. Pelna oczywiscie mozliwosc ustawien w podkategoriach z kazdego sprzetu tez by sie przydala.
Jezeli interfejs jest wykonany idnywidualnie boirac pod uwage kazde nasze urzadzenie, to jestem za.
Pytanie jak wyglada procedura takiego programowania, co i jak duzo mozna tam upchac i jak wygladaja potem ew.zmiany? Wyliczales calkowity koszt?
 
Ostatnia edycja:

GregL

New member
Mozna przegladac stacje internetowe, mozna zrobic menu konfiguracji, gdzie mozna wybierac urzadzenia kazde z osobna i zmieniac konfiguracje. Z tego ci mi tlumaczono i demonstrowano, to mozna upchnac wszystko. Nawet otwieranie bramy wjazdowej lub garazowej. Facet mial tak sprytnie zrobione, ze sprzegl kamere zewnetrzna i kazdy kto dzwonil, uruchamial program, ktory na tunerze sat z dyskiem wlaczal nagrywanie automatycznie lub pause na BD, a kamere zewnetrzna wlaczal na aktualnie wlaczony wyswietlacz obrazu. No i jeszcze mogl otworzyc bramke lub nie. Swietna sprawa przy glosnym ogladaniu, kiedy kazda zamowiona pizza moze odbic sie od drzwi ;-) Jak mi tlumaczono koszt zalezy od skomplikowania systemu, indywidualnej grafiki, ilosci pomieszczen, etc. Programowanie wykonuje instalator i zmiany rowniez. Z tego co ustalalem to po oddaniu do uzytku i jakims czasie uzywania, jedna kompleksowa zmiana/upgrade funkcjonalnosci jest w cenie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz na mysli Samsung Remote, jezeli tak to dziala, jakie masz konkretne pytania - mozna sobie sciagnac i sprawdzic samemu najlepiej czy taka obsluga Cie zadawala.
 

zgred

Member
Witam.
Odkopię temat i pozwolę sobie prosić o radę...

Szukam pilota uniwersalnego do mojego Philipsa, ale istotną dla mnie rzeczą są podświetlane klawisze.
Korzystam z TV głównie w nocy, w prawie całkowitym mroku i ciężko coś dostrzec na zwykłym pilocie.

Niestety, budżet na to jest dość ograniczony - chciałbym przeznaczyć ok. 150 zł.

Myślałem o Philips'ie SRU6006 - jednak mało o nim jakoś opinii.
Czy ktoś korzystał może z tego urządzenia?
W necie znalazłem go za 130 zł, a chyba konkurencji u Logitecha o podobnych parametrach za tę cenę nie znajdę?

A może macie jakieś inne propozycje?

Teraz używam pilota z Lidla - wszystko niby działa, ale jakoś tak nie do końca....
Czasami naciskam "VOL+" a on mi zmienia kanał na 1, ale to zdarza się raz na kilkanaście przypadków.

Pozdr.
 

pawelll

Member
Komputer jako pilot? To pomyłka jakaś.
Jak już pisałem jedyny naprawdę rozsądny pilot uniwersalny to Logitech Harmony (w różnych wersjach).
 

pawelll

Member
Trochę lepiej ale nadal wymaga włączonego komputera w sieci.
I żeby nie było- sam używam smartfona (albo tabletu) do sterowania serwerem DLNA.
 

barni

Member
Pytanie - gdzie kupić oryginalną baterię do Harmony One ? Wszędzie widzę zamienniki.
Pytanie pomocnicze - czy Nokia BLD-3 rzeczywiście pasuje i da się ją ładować fabryczną ładowarką ?
 

ArieLoOoPL

New member
Witam serdecznie,

zastanawiam się nad kupnem pilota harmony 650/750/one/touch...
Nie wiem, który wybrać, a chcę***sterować następującymi urządzeniami:
tv sony w829b
amplitunerem pioneer v923
tunerem nbox
apple tv gen 3
 

Alf2

New member
Ja niezmiennie od wielu lat posiadam Harmony One do obsługi plazmy, amplitunera, dekodera nki i odtwarzacza sieciowego- polecam. Jedyne co, to kiepsko trzyma ostatnio po tych 4-5 latach bateria- muszę kupić nową, ale nie wiem gdzie dostać oryginał... Moze ktoś zna namiary na jakiś sklep z oryginalnymi najlepiej?
 

ArieLoOoPL

New member
kupiłem harmony touch i mam pytanie, da się***ustawić***tak by samemu wydawało daną***operację... bo troche nie potrzebnie włącza mi amplituner, wystarczy by mi w nim przełączało kanał.
 

Szym3k

Member
Witam,

Jakiego pilota obecnie polecania - chodzi mi o model, bo że Harmony to już wiem.
Mam do wydania mx 450 zł, ale jeżeli można mniej to by było dobrze.
Pilot będzie obsługiwał:
- Telewizor samsunga (jakiś stary, ma 5-6 lat)
- Cyfrowy polsat
- BD Panasonica
- amplituner Onkyo RZ800

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
 

GregL

New member
Polecam pilota ProControl. Bardzo dobre, stabilne rozwiązanie z ekranem dotykowym które używam w wersji z wbudowanym zigbee, bo planuję rozbudowę o procesor dwukierunkowy. Instalator zaprogramował mi go tak jak chciałem z ikonami na ekranie, których potrzebuję. Do wyboru masz wersję Pro24.r lub taki jak mój Pro24.z


Wysłane za pomocą Tapatalk
Sent with Tapatalk
 
Do góry