Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

tdx

New member
Bez reklam
@Cat: dzięki za rozwianie moich watpliwości. Teraz muszę tylko oddać komuś Panasa 50" (może do jakiejś szkoły albo coś?) i będę miał miejsce na 55D7000. A uparłem się na 7000 bo jednak ramka jest dla mnie ładniejsza niż ta srebno-metalowa w 8000. A powiedz mi jeszcze, czy masz włączony ten ulepszacz, tryb "game" czy jakoś tak do grania? W wątku o UE55D7000 ktoś właśnie pisał że dopiero po włączeniu tej funkcji input lag jest niezauważalny...

Gram normalnie na D7000 (nie w trybie gra) i jest GIT
 

CaT

New member
Tak, gram na włączonym trybie do gier bo też czytałem w różnych testach że jest mniejszy lag - ale z ciekawości sprawdzałem na wyłączonym i nie widziałem różnicy.
A jako że ustawiłem sobie obraz pod PS3 na włączonym trybie to już tak zostało :)
Pozdrawiam.
 

filipikala

New member
tryb film:
podswietlenie-9
kontrast-88
jasnosc-45
ostrosc-45
kolor-50
tonacja czerni-ciemna
kontrast dyn.-nisk
głębia czerni-(-2)
gamma-0
wzorce zaawans.-wył.
tylko tryb rgb-wył.
przestrzen kolorów-auto
balans bieli-wył.
odcien skóry-0
uwydatnienie krawedzi-wył
oswietl.dynam.-wył
led motion plus-wył
ton kolorów-ciepły2
filtr zakłóceń-auto
red.zakłóceń mpeg-wył
poziom czerni hdmi-nisk.
tryb film-wył
motion plus-płynny
 

DarkMind

New member
Witam,
jestem już na finiszu właściwie kupna telewizora.
gotówkę mam praktycznie w rękach.
od początku poszukiwań, czyli od ok miesiąca chyba. byłem przekonany (prawie od razu) do Plazmy PS51D8000.
w sklepie (niestety) sprzedawca pokazał mi UE55D8000 o ponad 3tysiące droższy, o 4 cale większy.
na telewizorze bedą oglądane głównie filmy 720p/1080p z komputera lub pendriva i telewizja z kablówki przez dekoder. czy jest sens rozważać UE55D8000?
w sklepie obraz jest niesamowity, kusi też 4 cale więcej, ale z tego co widze sporo osób wybiera ten telewizor do gier, u mnie tego raczej nie będzie.
mam ogromny problem ze zdecydowaniem się.
Led oszczędniejszy energetycznie, Plazma bardziej naturalna.
jest sens w moim przypadku kupować tego Leda? do filmów i tv?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
jestem już na finiszu właściwie kupna telewizora.
gotówkę mam praktycznie w rękach.
od początku poszukiwań, czyli od ok miesiąca chyba. byłem przekonany (prawie od razu) do Plazmy PS51D8000.
w sklepie (niestety) sprzedawca pokazał mi UE55D8000 o ponad 3tysiące droższy, o 4 cale większy.
na telewizorze bedą oglądane głównie filmy 720p/1080p z komputera lub pendriva i telewizja z kablówki przez dekoder. czy jest sens rozważać UE55D8000?
w sklepie obraz jest niesamowity, kusi też 4 cale więcej, ale z tego co widze sporo osób wybiera ten telewizor do gier, u mnie tego raczej nie będzie.
mam ogromny problem ze zdecydowaniem się.
Led oszczędniejszy energetycznie, Plazma bardziej naturalna.
jest sens w moim przypadku kupować tego Leda? do filmów i tv?
Witam,
Rzeczywiście, stanąłeś przed trudnym wyborem. Według mojego skromnego zdania powinieneś rozważyć aspekt, jaką porą będziesz Ty i Twoja rodzina najczęściej oglądać telewizję i filmy z komputera. Jeżeli to będzie pora wieczorowa i nocna to ja wybrałbym telewizor plazmowy , nie
patrząc na zużycie energii elektrycznej. Natomiast telewizor w technologii "ciekłych kryształów"
moim zdaniem sprawdzi się bardziej , gdy będziesz Ty i Twoja rodzina oglądać programy telewizyjne
i filmy z komputera porą dzienną , kiedy jest jasno_Oba te modele telewizorów prezentują wysoką
jakość wyświetlanego obrazu .Jeżeli masz taką możliwość, to spróbuj prezentacji tych obu modeli
u siebie w domu i wtedy najbardziej racjonalnie będziesz mógł dokonać właściwego wyboru.
Takie jest moje , subiektywne zdanie , ale pamiętaj zawsze , wybór świadomy należy do Ciebie.
Powodzenia i odwagi w podjęciu trafnej decyzji!!!

Pozdrawiam , :)
accu
:kom:
 

DarkMind

New member
dziękuję za szybką odpowiedź:)
z telewizora najczęsciej korzystamy wieczorem, ale... właśnie zamontowałem żaluzje (wczesniej wertikale) i nawet w dzień łądnie zaciemniają.
więc dopływ światła jest z powodzeniem odcinany.

w UE55D8000 kuszą mnie najbardziej 4 cale więcej i w sklepie wygladał świetnie, prawie jakby ktoś wyciął dziurę w rzeczywistości i jakbym oglądał realnie żółwie z galapagos;)
PS51 ciut mniejszy i ciemniejszy, do tego wisi obok innego leda i jeszcze wiekszej (59) plazmy więc wydaje się być całkiem niepozorny.

rozumiem więc, że główna różnica między nimi, to możliwość oglądania UE55 w dzień w słońcu a PS51 jak to plazma wtedy wypada gorzej i pomijając zużycie prądu, UE55 dużo więcej i większych zalet nad PS51 specjalnie nie ma?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,
Proszę nie sugerować się obrazem oglądanym w sklepie.
W domu obraz postrzegany będzie inaczej.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

DarkMind

New member
tak też słyszałem :) moim problemem jest też to, że to będzie mój pierwszy płaski telewizor, do tej pory miałem 28 (chyba 8) całowego panasonica 100HZ, więc po prostu nie mam porównania.

koniec końców chyba zdecyduję się na PS51 i ewentualnie dokupie jakieś kino domowe za różnicę w cenie która mi zostanie :)
 

jkohl

New member
Ok Panowie a czy ktos z was posiada Samsung UE55C9000 ? Czy wszyscy wypowiadaja sie na podstawie opini i testow zamieszczonych w sieci.
 

pasior76

New member
witam,
wie ktoś może gdzie i za ile można kupić pilota dotykowego do tv samsung ue46d8000 bo jak się orientuje to przy zakupie takiego do zestawu w sklepie nie dają a w sobotę ma do mnie przyjechać z euro rtv agd cena 5970.
pozdrawiam
 

Slygado

New member
witam,
wie ktoś może gdzie i za ile można kupić pilota dotykowego do tv samsung ue46d8000 bo jak się orientuje to przy zakupie takiego do zestawu w sklepie nie dają a w sobotę ma do mnie przyjechać z euro rtv agd cena 5970.
pozdrawiam
Kup sobie dotykowy telefon Samsunga i będziesz miał za mniejszą kasę :D:grin:
 

Smutu

Member
Mam nadzieje, że nie powtarzam czyjegoś pytania: jak wyłączyć świecące logo Samsung?
Już było :)
Ale postaram się Ci odpowiedzieć.
Piszę z pamięci więc mogę się mylić.
W ustawieniach masz opcję co powinna nazywać się OGÓLNE a w nich m.in. Efekt Świetlny
Wyłączenie wyłącza świecące logo
Zweryfikuję to jeszcze i dam Ci znać jak dotrę do domu i sprawdzę to organoleptycznie :)
 

skiss

New member
Wyłączenie logo / pierwsze wrażenia

Wyłączenie logo - Ogólne: nie mam takiej opcji w menu... Proszę dalej o pomoc.

Pierwsze wrażenia - dobre, jednak trochę pomieszane.
Podłączone: cyfra+ HD (1080i), playstation. W pamięci porównuję poprzedni TV trzylatek - Sharp Aquos 46XL2E.
- Motion Plus - do wyłączenia na kanałach HD (wg mnie psuje obraz HD - powstaje "teatr telewizji" z czasem widocznym efektem przyspieszania), nie widziałem zadowalającej poprawy na Eurosporcie HD (mecz piłkarski) tylko drobne efekty uboczne
- Wyjście dźwięku - brakuje dwukanałowego audio - wyjście słuchawkowe - daje gorszy dźwiek niż miałem z Aquosa.
- Czerń ok, gorzej z odtwarzaniem szarawych nieostrych obrazów (czasem widać placki pikseli)
- Kąt: prawie niezauważalny gorszy obraz przy dużych kątach
- Szklana powierzchnia uniemożliwia oglądanie z jakimkolwiek światłem (oknem) za plecami
Do reszty dopiero podocieram...
 

Smutu

Member
Wyłączenie logo - Ogólne: nie mam takiej opcji w menu... Proszę dalej o pomoc.

Na pilocie naciśnij MENU
Wybierz z lewej strony przedostatnią pozycję SYSTEM
Odnajdź pozycję OGÓLNE
Wybierz przedostatnią pozycję EFEKT ŚWIETLNY
Wybierz pozycje pierwszą tj. WYŁĄCZONE

A teraz w skrócie: MENU(na pilocie)/SYSTEM/Ogólne/Efekt świetlny/Wyłączone

Prościej się nie da....

Czerń ok, gorzej z odtwarzaniem szarawych nieostrych obrazów (czasem widać placki pikseli)
Skoro masz kiepskiej jakości materiał video to nie oczekuj cudów - nieostry obraz kiepskiej jakości będzie po prostu kiepskiej jakości:)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do skisa

Witam to jak ma sie okno za tym tv to w wogole nie da rady ogladac? nawet jesli jest to zwykly dzien bez slonca poprostu swiatlo dzienne i nie da si enic ogldac, czy trzeba na maxa podswietlic matryce co wiadomo szybciej sie ona skonczy.... Pozdarwiam i czekam na odpowiedz.
lolek
 

skiss

New member
@Lolek
To oczywiście subiektywne, ale ja muszę zasłaniać żaluzje - zwłaszcza przy ciemnych scenach podświetlenie nie pomoże.

@Smutu
Mówię o scenach w HD, gdzie np. w filmie na prawą jasną stronę następuje zoom, a lewa staje się nieostra (odcienie szarości). To chyba robił software. Generalnie po wyłączeniu Motion Plus oddycham z ulgą, że obraz jest jednak naturalny. Pomaga on z pewnością trochę na kanałach SD, ale w HD dla mnie psuje obraz.

Wrażenia - Playstation
3D - rewelacja choć super efekt na wprost telewizora i parę metrów od.
Po wyłączeniu wyostrzania - naturalniejszy obraz.
W Singstar lepiej wyłączyć motion plus (mam wrażenie, że generował opóźnienia)

Wi-Fi
Nie wiem jeszcze, jak udostępnić pliki obrazów/video z komputera przez Wi-Fi...
 
Do góry