Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

marcin_m13

New member
Witam. Mam pytanie dotyczące właścicieli modeli SmartTv dotyczące obsługi flasha przez przeglądarkę internetową. Moje próby uruchomienia materiałów video na przeglądarce przeważnie kończą się niepowodzeniem lub brakiem dźwięku przy widocznym obrazie lub odwrotnie.
 

raffocus

New member
Czy dźwięk przez wifi też przechodzi do TV? Czy tylko obraz? Czy moduł wifi w laptopie działa jak równocześnie korzystamy z netu i wysłyamy obraz do tv?
 

Smutu

Member
U moich rodziców sytuacja bez zmian. Wciąż brak TVN, TVN7. Ponowne skanowanie nieba nie pomogło. Myślałem, że może zmieni coś wymiana konwertera i przewodu koncentrycznego, które i tak trzeba było zmienić, bo instalacja była stara i zanikały kanały HD. Po wymianie na kabel Televes T-100 Cu HD, konwerter Single Inverto Black Ultra wciąż brak tych dwóch TVN-ów.
Witam po urlopie,
z tego co wiem to TVN zmienił parametry przesyłu danych swoich kanałów bo idą teraz w formacie 16/9 - u mnie w Dreambox 800HD pomogła zmiana parametru FEC na AUTO.
 

tomit

New member
Witam ponownie wszystkich. Mam pytanie o jakieś dane do kalibracji obrazu, szczególnie zależy mi na dokładnych ustawieniach obrazu 3D w d7000. Myślę, że po kilku miesiącach od pojawienia się serii D macie już więcej doświadczeń i informacji. U mnie brak czasu na poszukiwania. Pozdrawiam.

Tu znalazłem dużą ilość ustawień, niektóre bardziej chwalone, inne mniej. Sam jeszcze nie wybrałem które mi najbardziej pasują, ale gdybyście znaleźli jakieś ciekawe to pochwalcie się tu na forum ;)
avforums.com/forums/lcd-led-lcd-tvs/1437963-samsung-d7000-d8000-settings-calibration-thread-11.html
 

raffocus

New member
Koledzy, czy poprzez Allshare przesyłamy tylko video/ dźwięk/ zdjęcia, czy też da się przesłać zdalny pulpit z PC? Po kablu no problem, ale czy poprzez WiFi da rade?
THX
 

Dżon Bondżoe

New member
Witam serdecznie a jak wygląda sprawa czarnego? W teście porównawczym Panasonik vt30 wygrał czernią z LCD d8000 i 7000. Czarny jest czarny? Ktoś z właścicieli może potwierdzić/zaprzeczyć? Chodzi mi o czarny w nocy. Z kontrastu jesteście zadowoleni? A jak z grami? Smuży? Jest input lag widoczny? Gra ktoś z PC myszką np. w gry strategiczne? Z góy dziękuję za odpowiedź
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam serdecznie a jak wygląda sprawa czarnego? W teście porównawczym Panasonik vt30 wygrał czernią z LCD d8000 i 7000. Czarny jest czarny? Ktoś z właścicieli może potwierdzić/zaprzeczyć? Chodzi mi o czarny w nocy. Z kontrastu jesteście zadowoleni? A jak z grami? Smuży? Jest input lag widoczny? Gra ktoś z PC myszką np. w gry strategiczne? Z góy dziękuję za odpowiedź
Czarny jest naprawdę taki jak być powinien. W pierwszy wieczór jak oglądaliśmy TV jak na kolorowym tle pojawił się facet w czarnym garniturze to żona mnie zapytała:,, a tego czarnego to nie można jakoś zmniejszyć?'' Obraz jest bardzo dobry. Nie używam go do gier więc na resztę pytań nie odpowiem.
 

tomit

New member
Witam serdecznie a jak wygląda sprawa czarnego? W teście porównawczym Panasonik vt30 wygrał czernią z LCD d8000 i 7000. Czarny jest czarny? Ktoś z właścicieli może potwierdzić/zaprzeczyć? Chodzi mi o czarny w nocy. Z kontrastu jesteście zadowoleni? A jak z grami? Smuży? Jest input lag widoczny? Gra ktoś z PC myszką np. w gry strategiczne? Z góy dziękuję za odpowiedź

Od niedługiego czasu jestem właścicielem tego telewizora i jestem bardzo zadowolony. Od roku czytuje o LCD i ich 'braku czarności', ale po kupieniu tego TV (d8000) zupełnie się z tym nie zgadzam. Czarny przy odpowiednich ustawieniach jest po prostu czarny :D (ustawienia fabryczne są straszne)

A jeśli chodzi o gry to przy Game Mode i odpowiednich ustawieniach input lag można osiągnąć na poziomie 34ms. Sam jeszcze nie miałem okazji podłączać konsoli, ale w teorii aż tak źle to nie wygląda.
 

Dżon Bondżoe

New member
dziękuję za odpowiedzi. Może ktoś jeszcze coś dorzuci. intryguje mnie tylko HQ150.... w podpisie masz vt30 :p a ja się pytam o LCD :) ja Twojego Panasa mieć nie mogę :(
 

maciek85

New member
Czy warto kupować ten TV

Hej, zastanawiam się czy jest coś lepszego w przedziale 7-9 tys złotych.

Na czym montujecie TV, chodzi mi o taki uchwyt, na którym TV będzie najmniej odstawał od ściany.

Dodam, że odległość do TV to ok. 3,8 m.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy 40 cali kupić z tej serii czy jest może coś innego tańszego, a o podobnych parametrach. (Tv do sypialni). Odległość w sypialni to 2,5 m.

Dzięki za pomoc.
 

Smutu

Member
Witam serdecznie a jak wygląda sprawa czarnego? W teście porównawczym Panasonik vt30 wygrał czernią z LCD d8000 i 7000. Czarny jest czarny? Ktoś z właścicieli może potwierdzić/zaprzeczyć? Chodzi mi o czarny w nocy. Z kontrastu jesteście zadowoleni? A jak z grami? Smuży? Jest input lag widoczny? Gra ktoś z PC myszką np. w gry strategiczne? Z góy dziękuję za odpowiedź
Czarny jest czarny.
Ostatnio w nocy wyłączałem sprzęt. Wyłączyłem tuner SAT, listwę głośnikową i nie wiedziałem czy już wyłączyłem TV czy jeszcze nie - jak się okazało TV był włączony (listwa zasłania mi trochę czujnik pilota i "światełko" które się świeci jak TV jest wyłączony.
Naprawdę czerń jest czarna:):):)
Napis świecący SAMSUNG wyłączyłem od razu więc nie świeci jak TV jest włączony.

Grałem pre razy w gierki na moim klocku Xbox360 i nie zauważyłem problemów w grach ale nie jestem aż takim fanatykiem więc tu nie będę aż tak się udzielał:)
 

red_fork

New member
Czarny jest czarny.
Ostatnio w nocy wyłączałem sprzęt. Wyłączyłem tuner SAT, listwę głośnikową i nie wiedziałem czy już wyłączyłem TV czy jeszcze nie - jak się okazało TV był włączony (listwa zasłania mi trochę czujnik pilota i "światełko" które się świeci jak TV jest wyłączony.
Naprawdę czerń jest czarna:):):)
Napis świecący SAMSUNG wyłączyłem od razu więc nie świeci jak TV jest włączony.

Grałem pre razy w gierki na moim klocku Xbox360 i nie zauważyłem problemów w grach ale nie jestem aż takim fanatykiem więc tu nie będę aż tak się udzielał:)

Przy jednolitym czarnym tle TV wyłącza całkowicie podświetlenie, więc jest czarny jakby był wyłączony. Wystarczy jasny obiekt na czarnym tle i czerń już nie jest taka śliczna, choć i tak jak na LCD jest bardzo dobrze.
 

Paszeko

New member
Witam. Mam pytanie do osób używających Samsunga D7000/8000. Czy używając wewnętrznego tunera sat z modułem CI np C+ czy innego jest możliwość przesłania dźwięku na wzmacniacz zewnętrzny 5.1, 6,1 lub inny? Czy tylko dźwięk jest na TV?
I jeszcze jedno, czy taka Klawiatura Bluetooth: Etui Klawiatura Samsung Galaxy Tab Bluetooth BLACK (1691868771) - Aukcje internetowe Allegro będzie współpracować z tymi telewizorami bez Smartphona czy nie. Przeczytałem cały ten wątek i nie znalazłem nic na ten temat. Możliwe, że coś jest ale mnie niektóre strony się nie wyświetlają albo przekierowanie jest w jakieś dziwne miejsca. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Witam. Mam pytanie do osób używających Samsunga D7000/8000. Czy używając wewnętrznego tunera sat z modułem CI np C+ czy innego jest możliwość przesłania dźwięku na wzmacniacz zewnętrzny 5.1, 6,1 lub inny? Czy tylko dźwięk jest na TV?
I jeszcze jedno, czy taka Klawiatura Bluetooth: Etui Klawiatura Samsung Galaxy Tab Bluetooth BLACK (1691868771) - Aukcje internetowe Allegro będzie współpracować z tymi telewizorami bez Smartphona czy nie. Przeczytałem cały ten wątek i nie znalazłem nic na ten temat. Możliwe, że coś jest ale mnie niektóre strony się nie wyświetlają albo przekierowanie jest w jakieś dziwne miejsca. Pozdrawiam.


Jakbyś przeczytał specyfikacje TV do byś wiedział ,że TV ma wyjście optyczne foni na wzmacniacz a
w ustawieniach jest reszta np: PCM lub Dolby Digital.
Co do klawiatury to nie posiadam jej ale z tego co pisze to powinno być ok.
 

ravek29

New member
Jakbyś przeczytał specyfikacje TV do byś wiedział ,że TV ma wyjście optyczne foni na wzmacniacz a
w ustawieniach jest reszta np: PCM lub Dolby Digital.
Co do klawiatury to nie posiadam jej ale z tego co pisze to powinno być ok.

A niby jak ma ta klawiatura działać? O ile wiem, to ten TV Samsunga wogóle nie obsługuje klawiatury zewnętrznej. Co innego, jeśli miałbyś urządzenie typu tablet czy smartfon z zainstalowanym Samsung Remote i używał go do kontrolowania TV a tej wspomnianej klawiatury sprzężonej z tabletem/smartfonem do wprowadzania tekstu, to pewnie dałoby radę. Z drugiej strony sam tablet/smartfon z Samsung Remote wyrzuca na ekran klawiaturę QWERTY i też można tekst wprowadzać.
 
Ostatnia edycja:

Dżon Bondżoe

New member
moim skromnym zdaniem to Philips bije tego Samsunga jak chce. No tylko wyglądem i dostępnością rozmiarów Samsung wygrywa. Dlatego czekam z niecierpliwością na test Philipsa 9705 z tym Samsungiem. pozdrawiam
 

Paszeko

New member
A niby jak ma ta klawiatura działać?

No właśnie po to pytam, bo wcześniej wyczytałem, że nie obsługuje klawiatury i myszy bezprzewodowej na usb. Ta klawiatura, o której napisałem jest na bluetoth tak jak okulary do tego Samsunga. A klawiatura dlatego, że ja wolę klawisze naciskane od dotykowych:-D
 

Paszeko

New member
Jakbyś przeczytał specyfikacje TV do byś wiedział ,że TV ma wyjście optyczne foni na wzmacniacz......

Czytałem specyfikację u źródła, czyli na stronie Samsunga no i właśnie kurde nie mogę tego znaleźć. Na stronie Samsunga napisane jest w tabeli tylko info o wejściach i wyjściach. W instrukcji obsługi napisane jest tylko o wysyłaniu dźwięku z zewnętrznych źródeł i to w przypadku połączenia przez HDMI dźwięk jest wysyłany jedynie w stereo.
"Kiedy odbiornik (kino domowe) jest włączony, emitowany będzie dźwięk przesyłany przez złącze
optyczne telewizora. Gdy w telewizorze odbierany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina
domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy.
Gdy źródłem jest urządzenie cyfrowe podłączone
przez HDMI, takie jak odtwarzacz DVD / Blu-ray / odbiornik telewizji kablowej / dekoder telewizji
satelitarnej (STB), odbiornik kina domowego będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk. Jeśli
chcesz korzystać z dźwięku 5.1-kanałowego, podłącz cyfrowe wyjście dźwięku z odtwarzacza
DVD / Blu-ray / odbiornika telewizji kablowej / dekodera telewizji satelitarnej (STB) bezpośrednio do
wzmacniacza lub zestawu kina domowego."

Gdy w telewizorze odbierany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina
domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy.

I tu nic nie jest napisane o tym, czy to z anteny naziemnej czy SAT.
W części dotyczącej odbioru przez wewnętrzny tuner telewizji satelitarnej nie jest napisane nic poza instrukcją instalacji.
Moje pytanie z poprzedniego postu dotyczyło tego czy ktoś mający ten TV i moduł CI z kartą C+ , Polsatu itp ma możliwość przesłania dźwięku na zewnętrzny wzmacniacz. W instrukcji nie ma o tym żadnej wzmianki a o specyfikacji np ze strony Samsunga nie warto nawet wspominać bo tam NIE JEST NAPISANE KOMPLETNIE NIC NA TEMAT WYJŚCIA AUDIO Z TELEWIZORA.
 

raffocus

New member
Gdy źródłem jest urządzenie cyfrowe podłączone
przez HDMI, takie jak odtwarzacz DVD / Blu-ray / odbiornik telewizji kablowej / dekoder telewizji
satelitarnej (STB), odbiornik kina domowego będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk.

A ja żyłem w przeświadczeniu i podparty opinią "fachowca z MM", że po kablu HDMI z dekodera do TV, a później optycznym kablem pójdzie dźwięk 5.1??:confused:

Jedyne wyjście (jeśli amplituner nie ma wejścia HDMI) to wg. mnie to połączenie coaxialem TV z amplitunerem (czasami TVN nadaje 5.1), a optycznym (zgodnie z opiniami z forum, ma lepsze właściwości przekazu dźwięku) z dekodera, bluraya, PS3, XBOXa. Następnie na amplitunerze, dajemy źrodło dźwięku z Optical Digital Input, ale to chyba każdy wie... :)
 
Do góry