Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

TomToms

New member
Jestem już prawie zdecydowany na tego Samsunga w rozmiarze 46" (no D7000, ale sprzętowo to to samo).

Ale mam jeszcze parę pytań do dotychczasowych użytkowników:
1. Jak jest z tym cloudingiem, czy jest on dokuczliwy, czy jest w każdym tv taki sam, czy w zależności od tego jak się trafi?
Czy widać go w każdej scenie (dynamicznej i statycznej) gdzie jest czerń lub ciemny obraz?

2. Są jakieś ewidentnie irytujące wady przy użytkowaniu, a zwłaszcza przy oglądaniu tv/filmów?

3. Orientuje się ktoś jaka jest jakość obrazu na cyfrowym UPC? Chodzi mi o zwykłe kanały sd, bo w HD jest podobno pięknie? ;)

4. Czy ktoś żałuje zakupu tego tv i teraz z perspektywy czasu wybrałby inny (ewentualnie jaki)?

Pozdrawiam
 
Jestem już prawie zdecydowany na tego Samsunga w rozmiarze 46" (no D7000, ale sprzętowo to to samo).

Ale mam jeszcze parę pytań do dotychczasowych użytkowników:
1. Jak jest z tym cloudingiem, czy jest on dokuczliwy, czy jest w każdym tv taki sam, czy w zależności od tego jak się trafi?
Czy widać go w każdej scenie (dynamicznej i statycznej) gdzie jest czerń lub ciemny obraz?

2. Są jakieś ewidentnie irytujące wady przy użytkowaniu, a zwłaszcza przy oglądaniu tv/filmów?

3. Orientuje się ktoś jaka jest jakość obrazu na cyfrowym UPC? Chodzi mi o zwykłe kanały sd, bo w HD jest podobno pięknie? ;)

4. Czy ktoś żałuje zakupu tego tv i teraz z perspektywy czasu wybrałby inny (ewentualnie jaki)?

Pozdrawiam

1.Jest ok.Jak wiesz czego szukać to zawsze to znajdziesz.;)
2.Ogólnie brak wad ale nic nie jest doskonałe.Ustawienia standartowe obrazu sa do bani.
3.Nie wiem co rozumiesz przez pojęcie pięknie?Powiem tak,obraz z dekodera UPC w porównaniu
do Dreamboxa 8000HD wypada dość blado.Dokupiłem sobie do dreama głowice dvb-c i dekoder
z kablówki leży od roku w piwnicy.Dodam jeszcze ,że warto wywalić kable HDMI i kupić dobre
komponenty.Nie wiem dlaczego ale z DM8000 po DVI-HDMI miałem jakby za mgłą jak podłączyłem komponent to byłem w małym szoku.
4.Nie żałuje.Choć myśle kupić HX920 do drugiego pokoju tak dla porównania.:popcorn:
 

mark54

New member
...Powiem tak,obraz z dekodera UPC w porównaniu
do Dreamboxa 8000HD wypada dość blado.Dokupiłem sobie do dreama głowice dvb-c i dekoder
z kablówki leży od roku w piwnicy.Dodam jeszcze ,że warto wywalić kable HDMI i kupić dobre
komponenty.Nie wiem dlaczego ale z DM8000 po DVI-HDMI miałem jakby za mgłą jak podłączyłem komponent to byłem w małym szoku.

A jak Ci sie udalo z UPC dogadac zeby nie kozystac z ich dekodera ?
 

marian111

New member
Poczekaj chwilę !

1.Jest ok.Jak wiesz czego szukać to zawsze to znajdziesz.;)
2.Ogólnie brak wad ale nic nie jest doskonałe.Ustawienia standartowe obrazu sa do bani.
3.Nie wiem co rozumiesz przez pojęcie pięknie?Powiem tak,obraz z dekodera UPC w porównaniu
do Dreamboxa 8000HD wypada dość blado.Dokupiłem sobie do dreama głowice dvb-c i dekoder
z kablówki leży od roku w piwnicy.Dodam jeszcze ,że warto wywalić kable HDMI i kupić dobre
komponenty.Nie wiem dlaczego ale z DM8000 po DVI-HDMI miałem jakby za mgłą jak podłączyłem komponent to byłem w małym szoku.
4.Nie żałuje.Choć myśle kupić HX920 do drugiego pokoju tak dla porównania.:popcorn:

Na pewno w tym roku,może już w październiku, Soniak puści następcę 920
 

darpiot

New member
Z całym szacunkiem dla AllShare, tą samsungową aplikację można o kant d...py potłuc.
Polecam Serviio (www(dot)serviio(dot)org). Bardzo ładnie wykrywa tv, filmy (nawet mkv) śmigają aż miło z napisami (bez transkodowania).

Możesz mi powiedzieć jak w tym odpalić napisy? Transkodowanie mam wyłączone. Odtwarza tylko plik wideo.
 
Napisz cos blizej....
Mnie by interesowalo podlaczenie cyfrowego sygnalu UPC wprost do TV bez tego ich dekodera,
ale nie wiem czy to sie da zrobic tak samo jak u Ciebie.

Temat jest do zrobienia ale czy zadziała to nie mam pojecia.
Jest taki moduł:Matrix Cam Air jakby udało się go odpalić
w tv (diablo ponoć nie działa) i może ktoś zrobiłby sboxa pod niego
to dało by rade.Jest zbyt wiele niewiadomych więc ja sobie daruje.
Moduł 130 euro plus dane z tunera upc też pare złotych na dodatek
brak pewnego emulatora dla karty.Szkoda zachodu.
 

nilix

New member
Możesz mi powiedzieć jak w tym odpalić napisy? Transkodowanie mam wyłączone. Odtwarza tylko plik wideo.

Serviio potrafi wysyłać do tv tylko napisy srt, więc w katalogu z filmem trzeba mieć plik z napisami (taka sama nazwa pliku jak film) srt.

Ciekawostka: o dziwo napisy nie muszą być w formacie srt. Wystarczy zwykłym napisom zmienić rozszerzenie i tv też to łyka.
 

nilix

New member
Mam UPC z nagrywarką HD. Powiem tak... na kanałach HD jak to na HD - każdy tv będzie grał dobrze. Natomiast jeżeli chodzi o kanały SD, to wszystko zależy od kanału i od programu, który jest nadawany. Np. takie BBC Knowledge (SD) - jak oglądam stare Top Gear (seria 8 - 10), które były nagrywane parę lat temu, to powiedzmy jest średnio. Natomiast nowsze serie, które chyba są nagrane lepszym sprzętem, ogląda się zupełnie przyzwoicie (jak na SD). Generalnie nie jest tak źle, tzn. przy oglądaniu kanałów SD "nie bolą mnie zęby i nie mam ochoty podciąć sobie żył" ;)
 

juve25

New member
Jak edytować już listę ulubionych programów???
Chodzi o zmianę kolejności i numeru kanału.
Próbuje ustawić "Ulubione" pod Cyfrę ale strasznie się motam :(
A może ma ktoś listę programów pod Cyfrę aby wgrać z pendrive???

proszę o pomoc bo strasznie jest to irytujące
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Do kolegi nilixa

A mam pytanie jaki masz tv chodzi mi o cale i z jakiej odleglosci ogladasz? Pozdrwiam
Lolek
 

juve25

New member
Pisałem o tym tu:
Ja nie mam niestety CAM'a w TV ani TV cyfrowej w kablu tylko analogową - nie udało mi się za pomocą tego softu prze-edytować listy kanałów analogowej telewizji a cyfrowa mam z Dreambox'a 800HD.
Musisz się pobawić i popróbować.

Dzięki,ale dziwne że gdzieś w necie nie ma takowej listy pod Cyfrę tak jak np.pod Tuner sat.
 
Do góry