Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Paszeko

New member
No tak, tylko ja pytałem o WEWNĘTRZNY tuner SAT i wyjście na wzmacniacz.
To wszystko po to, by nie kopiować filmów z SAT z dźwiękiem 5.1. Prawa autorskie czy coś tam...
 
Ostatnia edycja:

RomekF_PL

New member
Nabyłem zewnętrzny dysk WD 3 TB usb na treści multimedialne,
czy znacie sposób jak go sformatować aby był widziany przez telewizor.

Używałem 1 TB usb i był widziany bez problemu.
 
Nabyłem zewnętrzny dysk WD 3 TB usb na treści multimedialne,
czy znacie sposób jak go sformatować aby był widziany przez telewizor.

Używałem 1 TB usb i był widziany bez problemu.


Możliwe że tv nie zobaczy tego dysku.Poprostu nie obsługuje dysków o takiej pojemności co jest
bardzo możliwe nawet niektóre odtwarzacze multimedialne czy dyski sieciowe nie obsługują tak dużych dysków.

Dla przykładu mój Qnap NMP-1000 max.2TB lub Synology 209+II 2TB razy 2 max 4TB w raid.

Mam nową ciekawostke,podłączyłem Dreamboxa 8000HD po komponencie i troche się zdziwiłem
wzgledem obrazu.Znikneła mi biała chmura(mgła) która była widoczna wcześniej po HDMI.
Coś w stylu jakby kontrast po HDMI był za duży.Różnica jest kolosalna,ciekawe jak to będzie
gdy puszcze komponent przez amplituner.
 

xtmp

New member
No właśnie po to pytam, bo wcześniej wyczytałem, że nie obsługuje klawiatury i myszy bezprzewodowej na usb. Ta klawiatura, o której napisałem jest na bluetoth tak jak okulary do tego Samsunga. A klawiatura dlatego, że ja wolę klawisze naciskane od dotykowych:-D

Na ebayu są dostępne dedykowane dla serii D dwustronne piloty z klawiaturą bluetooth:

Samsung 3D Smart TV Qwerty Remote Control RMC-QTD1 | eBay

Urządzenie jest podobno na tyle sprytne, że wykrywa która strona jest "na górze" i automatycznie blokuje klawisze z dolnej części.

Taka klawiatura powinienna działać, na przetestowanie tej od Galaxy musiałby się znaleźć ochotnik :).
 

RomekF_PL

New member
Czy wiecie jak spowodować aby w SmartHubie nie usuwały się zainstalowane widgety - co dwa, trzy dni mi automatycznie je usuwa pod przykrywką aktualizacji - muszę pobierać za sklepu od nowa.
 

julianoz

New member
Witam, czy możecie mi podpowiedzieć jak można (jeśli to w ogóle możliwe) nagrywać z D7000 na dysk zewnętrzny przez usb aktualnie wyświetlane programy? Ponieważ korzystam z dekodera eNki, to funkcja programowania nagrań na dysk zewnętrzny usb w TViku jest bezużyteczna. Myślałem, że choć bieżące nagrywanie będzie możliwe, ale nie doszukałem się funkcji pozwalających na zapis.
Dzięki z góry za podpowiedź i pozdrówka.
 

jkohl

New member
Witam szukam dobrego tv 55" i moja uwaga skupila sie na samsungu UE55D8000 jak rowniez LG 55LX9500, ktory z nich jest bardziej godny polecenia, no chyba ze macie jakis super typ z poza listy. Tv bedzie ok 5 m od sofy na elektrycznym uchwycie OmniMount Power 55 glwnie do tv n oraz bluray-a konsole mam zamiar podlaczyc do mniejszej zabawki philipsa seri 9000 ktorego mam na stanie od roku i ktory sprawil mi duzo radosci swoim obrazem.
Prosze was jako ekspertow i dobre dusze o rade.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie powinieneś skorzystać z prezentacji w domu modeli:
Samsung 55D8000
Sharp 60 LE 822
Toshiba 55WL 768
Panasonic 55VT 30
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam, czy możecie mi podpowiedzieć jak można (jeśli to w ogóle możliwe) nagrywać z D7000 na dysk zewnętrzny przez usb aktualnie wyświetlane programy? Ponieważ korzystam z dekodera eNki, to funkcja programowania nagrań na dysk zewnętrzny usb w TViku jest bezużyteczna. Myślałem, że choć bieżące nagrywanie będzie możliwe, ale nie doszukałem się funkcji pozwalających na zapis.
Dzięki z góry za podpowiedź i pozdrówka.

Masz możliwość nagrywania tylko z tunerów cyfrowych z TV czyli DVB-T/C/S z zewnętrznych źródeł (takich jak hdmi) nie
 

Dżon Bondżoe

New member
Witam szukam dobrego tv 55" i moja uwaga skupila sie na samsungu UE55D8000 jak rowniez LG 55LX9500, ktory z nich jest bardziej godny polecenia, no chyba ze macie jakis super typ z poza listy. Tv bedzie ok 5 m od sofy na elektrycznym uchwycie OmniMount Power 55 glwnie do tv n oraz bluray-a konsole mam zamiar podlaczyc do mniejszej zabawki philipsa seri 9000 ktorego mam na stanie od roku i ktory sprawil mi duzo radosci swoim obrazem.
Prosze was jako ekspertow i dobre dusze o rade.
Pozdrawiam

witam serdecznie - odpowiedziałem Ci na priva.

LG to bardzo niedoceniana marka - a modele le8500 i lx9500 mają FULL LED + local dimming + do tego 30mm grubości - co wydaje się niemożliwe przy FULL LED - a jednak. Nie rozumiem, dlaczego nikt się nimi nie podnieca. A wszyscy podniecają się Samsungiem D7000 i D8000 jak to tylko krawędziowy LED. Jeśli masz Philipsa 9000 to kupując tv z krawędziowym LED rozczarujesz się.

Dla mnie TV to EKRAN. Reszta (dżwięk, duperele multimedialne, itp) to tylko zbędny dodatek. A LG ma ich mało. 3D to tez pic na wodę w KAŻDYM TV. Obraz jest niewarty dopłacania do 3D bo ta technologia jest niedopracowana jeszcze. Ja na każdym TV widze rozjeżdżający się obraz :p (podwójnie). Na trzeźwo też :) Żona tez to widzi. To czym się podniecać.

Problem z LG to jego dostępność. może Samsung zbeształ LG za na prawdę super TV. Szkoda, że na tym forum jakoś cisza o serii le8500 i lx9500.

Kiki tez omija LG na każdym kroku. A daję wszystko co mam, że porównanie D8000 do Lx9500 dało bym bezapelacyjne zwycięstwo LG (chodzi tylko o obraz).

Zgodnie z tym co napisali na flatpanels HD to rozwiązania LG są lepsze od Philipsowych z serii 9000.

Wiadomo te nie ma TV bez wad i na FLatpanels o nich piszą. Ale w porównaniu do wad Samsunga d7000/d8000, to LG wypada o niebo lepiej.

Tak zaraz będzie wojna :)

Ale myślę, że każdy o zdrowych zmysłach nie porówna obrazu FULL LED z EDGE LED. A dodatkowo LG zrobiło coś niemożliwego PONOĆ. FULL LED w ultracienikiej obudowie.

A jeszcze jedno... D8000/D7000 ma tak wspaniały design??

images


to Samsung czy LG :) ?????

kto od kogo zgapił, to ja nie wiem.... Wiem tylko, ze IPhone był pierwszy, a Samsung i inni zgapili z niego i powinni za to słono zapłacić (odpowiedni proces trwa). Ponoć tylko Chińczycy robią podróbki :)

Także Samsung mógł chociaż Full LEDA zrobić. Krawędziowy LED niestety odpada. Ja tez podniecałem się designem Samsunga, tak! dopóki nie zobaczyłem LG.

Polecam wszystkim do zapoznania się z testami na flatpanels HD.

LG ma problem z imput lagiem, halo oczywiście też ale mniej niż w Philipsie, no i jakiś tam jesze jeden problem jest ale występuje tez rzadko. Nie ma cloudingu oczywiście no I MATRYCA JEST Równomiernie PODŚWIETLONA. Co przy 55" jest bardzo ważne.

No ale są osoby, dla których DLNa i takie tam duperele są ważne. Dla mnie nie. OBRAZ OBRAZ OBRAZ. a niestety plazmy mieć nie mogę bo mi słoń nadepnął na ucho i słyszę rzeczy, których inni nie słyszą :(

Pozdrawiam wszystkich i gratuluje zadowolenia z zakupów.

a tak jeszcze dodatkowo: to wg. mnie jest SKANDAL, żeby telewizor za kilka, kilkanaście tyś PLN miał JAKIEŚ wady.... :( niby kapitalizm, niby konkurencja... a tak na prawdę to oni wszyscy się zgadai i wciskają nam ochłapy... (to nie jest teoria spiskowa.. >> patrz kara dla Intela za praktyki monopolistyczne >> dogadali się z największymi producentami PC, patrz też skandal ze zmową producentów pamięci RAM, i inne. :(:( a my biedni musimy się z tym męczyć... to nie działa mkv, to chmury, to duchy to nie wiadomo co...

a wystarczyłoby porzucić LCD i plazmy i zająć się OLEDami.. technologia bez wad a poczekamy na nią jeszcze spore lata zanim koncerny nie wyzbędą się hal produkujących LCD i plazmy :(:(:(
 

Smutu

Member
LG to bardzo niedoceniana marka - a modele le8500 i lx9500 mają FULL LED + local dimming + do tego 30mm grubości - co wydaje się niemożliwe przy FULL LED - a jednak. Nie rozumiem, dlaczego nikt się nimi nie podnieca. A wszyscy podniecają się Samsungiem D7000 i D8000 jak to tylko krawędziowy LED. Jeśli masz Philipsa 9000 to kupując tv z krawędziowym LED rozczarujesz się.
ciach

Problem z LG to jego dostępność. może Samsung zbeształ LG za na prawdę super TV. Szkoda, że na tym forum jakoś cisza o serii le8500 i lx9500.
ciach
Cześć,
przeczytałem Twój post z zaciekawieniem, które szybko przeszło w rozbawienie po zapoznaniu się z testem 55lx9500.
Mam nadzieję, że nie łamię regulaminu podając link do testu z innego forum. Jeśli jest inaczej z góry sorrki.
Rozumiem, że go nie czytałeś zanim napisałeś swój post?
Nie jestem fanem i obrońcą Samsunga ale proszę Cię bądź chociaż w minimalnym stopniu obiektywny.
Pozdrowienia dla Wrocławian!!
 

Dżon Bondżoe

New member
czytałem ten "test".
i wady podałem. Niestety jakość tego "testu" na Polskim portalu jest raczej mizerna.
Ale myślę, ze byłem obiektywny, bo wady podałem.

Oto inny test, w którym ten TV został oceniony bardzo wysoko:
AVForums.com - LG LX9900 (47LX9900) 3DTV Review

i błędy te same wytknęli.

Myślę, że jakość testów na flatpanels HD i avsforums jest milion razy lepsza niż na jakiejś hdtvmanii . Wystarczy przeczytać te 3 testy. Jak testowali i co testowali.

Polecam na spokojnie bez emocji zapoznać się z tymi dwoma TV. Myślę, ze są o niebo lepsze od Samsungów D7000 i D8000.

Ale ja także wiem, że dużo osób wybierze Samsunga, bo ma wszystkie multimedia. LG tego nie ma. Po to sa różne TV, aby każdy mógł sobie wybrać. Osobiście uważam, że najlepszym TV obecnie jest Panasonic vt30. Philips 9705 na 2gim miejscu a LG lx9500 na 3cim. Niestety plazmy mieć nie mogę, Philips jest za mały (46"). a LG... się zobaczy.... Ja tylko po prostu stanąłem w obronie niedocenianego TV. Uważam, że obrazem Samsung nie ma co się równać.

Pozdrawiam całą Polskę :)

P.S. myślę, że większość forumowiczów jest w mniejszym, bądź większymi fanboyami.. Ja np. nie ukrywam umiłowania do plazm Panasonika. Chciałem odpowiedzieć na post kolegi, któy prosił o radę - jaki tv wybrać. A skoro ma Philipsa 9000 to edge LED Samsunga by go ostro zawiodło.
 
Ostatnia edycja:

rees

Member
Panowie,

Przeszedłem przez cały wątek, ale nadal nie uzyskłame odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: jak sprawuje się ten w TV w grach na X360 i ps3? Co z input lagiem? Bardzo mnie to dręzy, bo TV ogladałem już kilkukrotnie (ue55d7000) i nawet chciałem go kupić wczoraj. Ale bez informacji czy testów organoleptycznych nie będę w ciemno kupował. Innymi słowy: 50% to granie, 30% bluray i dvd i 20% TV SD/HD (upc cyfrowa). Będę wdzięczny za pomoc. Dodam, że od 3-4 lat używam do grania i oglądania plazmy Panasa 50pv70 - wg mnie idealny model. Ale nowe plazmy Panasa w rozmiarze 55" są dosyć drogie, a Samsung to ciekawa propozycja.
 

CaT

New member
Panowie,

Przeszedłem przez cały wątek, ale nadal nie uzyskłame odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie: jak sprawuje się ten w TV w grach na X360 i ps3? Co z input lagiem? Bardzo mnie to dręzy, bo TV ogladałem już kilkukrotnie (ue55d7000) i nawet chciałem go kupić wczoraj. Ale bez informacji czy testów organoleptycznych nie będę w ciemno kupował. Innymi słowy: 50% to granie, 30% bluray i dvd i 20% TV SD/HD (upc cyfrowa). Będę wdzięczny za pomoc. Dodam, że od 3-4 lat używam do grania i oglądania plazmy Panasa 50pv70 - wg mnie idealny model. Ale nowe plazmy Panasa w rozmiarze 55" są dosyć drogie, a Samsung to ciekawa propozycja.

Witam.
Ja także używam TV przede wszystkim do gier. Mam PS3 i UE55D8000.
Jak dla mnie-po zmianie ustawień ekranu na własne obraz jest niesamowity
(firmowe ustawienia są chyba do sklepów skonfigurowane).
Wcześniej miałem LCDeka od Sony i nie ma tak naprawdę co porównywać.
Samsung poraził mnie swoją ostrością obrazu i zakresem modyfikacji parametrów.
Czuję się tak jakbym na nowo odkrywał HD :)

Input laga nie odczułem - ale akurat nie jestem jakimś ogromnym zapaleńcem on-line, choć oczywiście sprawdziłem multi w Killzone 3, MW2, Black Ops i NFS:Hot Pursuit a także kilku giereczkach z PSS.
Według mnie da się grać bez problemu, aczkolwiek plazmy Panasa z serii VT są jeszcze lepsze - niestety nie do końca podoba mi się obraz generowany przez plazmy w grach (tak, dziwny jestem, wiem).
Jeśli chodzi o singla to cud, miód i orzeszki.

O 3D powiem tyle, że masakruje, ale nie dałem rady powymiatać w multi - za dużo pierdółek lata i rozprasza - w 2D tego tak nie widać :).
I znowu np taki Crysis2 czy MS: Apocalypse w 3D w singlu są naprawdę rewelacyjne.

Filmy BR można oglądać na nowo. Naprawdę.
3D wypada niesamowicie i naprawdę nie rozumiem ludzi którzy twierdzą, że to tylko zbędny dodatek. Polecam zapuścić chociażby pierwszego Shreka w 3D i sobie porównać do tego w 2D.

Wcześniej używałeś plazmy, więc nie wiem czy Samsung Ci przypasuje ale w game testach Kikiego naprawdę niewiele odbiegał od VT30, ale jednak różnice były.
No i ja mam D8000, chociaż D7000 to podobno w UE tylko ramka inna.

Najlepiej byłoby gdybyś miał możliwość sprawdzenia sobie w praktyce jak zachowuje się ten TV.

Jeśli są jakieś pytania to zapraszam, postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam.
 

tdx

New member
Bez reklam
Witam.
Ja także używam TV przede wszystkim do gier. Mam PS3 i UE55D8000.
Jak dla mnie-po zmianie ustawień ekranu na własne obraz jest niesamowity
(firmowe ustawienia są chyba do sklepów skonfigurowane).
Wcześniej miałem LCDeka od Sony i nie ma tak naprawdę co porównywać.
Samsung poraził mnie swoją ostrością obrazu i zakresem modyfikacji parametrów.
Czuję się tak jakbym na nowo odkrywał HD :)

Input laga nie odczułem - ale akurat nie jestem jakimś ogromnym zapaleńcem on-line, choć oczywiście sprawdziłem multi w Killzone 3, MW2, Black Ops i NFS:Hot Pursuit a także kilku giereczkach z PSS.
Według mnie da się grać bez problemu, aczkolwiek plazmy Panasa z serii VT są jeszcze lepsze - niestety nie do końca podoba mi się obraz generowany przez plazmy w grach (tak, dziwny jestem, wiem).
Jeśli chodzi o singla to cud, miód i orzeszki.

O 3D powiem tyle, że masakruje, ale nie dałem rady powymiatać w multi - za dużo pierdółek lata i rozprasza - w 2D tego tak nie widać :).
I znowu np taki Crysis2 czy MS: Apocalypse w 3D w singlu są naprawdę rewelacyjne.

Filmy BR można oglądać na nowo. Naprawdę.
3D wypada niesamowicie i naprawdę nie rozumiem ludzi którzy twierdzą, że to tylko zbędny dodatek. Polecam zapuścić chociażby pierwszego Shreka w 3D i sobie porównać do tego w 2D.

Wcześniej używałeś plazmy, więc nie wiem czy Samsung Ci przypasuje ale w game testach Kikiego naprawdę niewiele odbiegał od VT30, ale jednak różnice były.
No i ja mam D8000, chociaż D7000 to podobno w UE tylko ramka inna.

Najlepiej byłoby gdybyś miał możliwość sprawdzenia sobie w praktyce jak zachowuje się ten TV.

Jeśli są jakieś pytania to zapraszam, postaram się odpowiedzieć.
Pozdrawiam.

Mam D7000 i tłukę regularnie w ścigałki i mordobicia online z PS3 i PC i jest OK. Nie odczuwam imput lag'a. Gra mi się świetnie - rewelacyjna płynność szczególnie że mam to samo odpalone na monitorze i widzę różnicę :D <- POLECAM
 

rees

Member
@Cat: dzięki za rozwianie moich watpliwości. Teraz muszę tylko oddać komuś Panasa 50" (może do jakiejś szkoły albo coś?) i będę miał miejsce na 55D7000. A uparłem się na 7000 bo jednak ramka jest dla mnie ładniejsza niż ta srebno-metalowa w 8000. A powiedz mi jeszcze, czy masz włączony ten ulepszacz, tryb "game" czy jakoś tak do grania? W wątku o UE55D7000 ktoś właśnie pisał że dopiero po włączeniu tej funkcji input lag jest niezauważalny...
 
Do góry