Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

mlx

New member
800zł za pilota??? to śmiech na sali - gorsze pda są w tej cenie

ten touchpad w d7000 jest taki sobie - niezbyt praktyczny - ot taki bajer ze świecącą diodą
 

tomekb19

Member
800zł za pilota??? to śmiech na sali - gorsze pda są w tej cenie

ten touchpad w d7000 jest taki sobie - niezbyt praktyczny - ot taki bajer ze świecącą diodą

Dotykowy pilot do telewizora jest produktem dość nazwijmy to ekskluzywnym a nie tzw. "must have", szczególnie u nas, gdzie 95% przypadków użycia pilota z TV to włączenie/wyłączenie TV lub zmiana źródła. Jak ktoś jest maniakiem gadżetów lub 200€ to dla niego kasa na waciki to sobie kupi, tak więc moim zdaniem sala raczej się nie śmieje :)
 

ravek29

New member
Zastanawiam się czy są różnice pomiędzy modelami tej samej serii tzn różniącymi się wielkością cali ?

Czy np modele 40D8000, 46D8000 i 55D8000 różnią się czymś poza powierzchnią matrycy i zużyciem prądu od siebie ? i analogicznie modele D7000 ?

Z tego co kiedyś czytałem to są różnice w rozwiązaniach audio np. mocy głośników w zależności od wielkości matrycy.

Ciekawe czy jakość zastosowanej matrycy w danym modelu zależy od jego wielkości ?
Bo jeśli w modelu 46" dają lepszą to zastanowiłbym się nad nim zamiast nad 40"

Pozdrawiam
Kris

Teoretycznie różnic nie powinno być... Z punktu widzenia specyfikacji, wszystko poza tym co wspomniałeś, czyli rozmiar matrycy/samego TV oraz prądożerność, jest identyczne.
Problem polega na tym, że nie wiadomo, czy w serii D8000/D7000 matryce w 40"/46"/55" są identycznej technologii i produkcji. W zasadzie są to flagowe (na tą chwilę) modele, więc muszą spełniać pewne wyśrubowane normy. Ja bym się wobec tego nie przejmował zbytnio tym problemem, niemniej można próbować sprawdzać z tyłu telewizora jakie są oznaczenia na naklejce znamionowej. Kiedyś przynajmniej było tak, że po nazwie modelu jeśli występowała litera lub nie, to można było po tym stwierdzić kto jest producentem matrycy. I tak np. jeśli było napisane np. "Model: LE40C650 C" albo "Model: LE40C650 A" to było wiadomo, że:
A - AU Optronics (AUO), C - Chi Mei Optoelectronics (CMO), P lub W - Chunghwa Picture Tubes (CPT), S lub nic - Samsung (najlepszy wybór).
W tych nowych seriach nie wiem jak to wygląda, bo nie zaglądałem szczerze powiem czy wogóle cokolwiek tam piszą z tyłu telewizora...

A jeśli chodzi o głośniki.... to prawda jest taka, że one tak czy siak grają kijowo... Sprzęt sam w sobie jest tak wąski i jest tak mało miejsca na głośniki, że nie ma się co cudów spodziewać. Raczej podłączyć do dobrego stereo Hi-Fi i cieszyć się dźwiękiem jak należy :)

Pozdrawiam,
Rafał
 

topido

New member
..........

Do wprowadzania tekstu polecam darmową aplikację Samsung Remote, jest dostępna na iPhone/iPod Touch oraz telefony z Androidem.

Pozdrawiam,
Rafał

Możesz powiedzieć jak wprowadzasz tekst na telefonie z Androidem. Mam zainstalowaną aplikację, ale niestety nie mogę znaleźć nic poza zwykłym pilotem i kontrolerem do gier.

(aplikacja pobrane z marketu)

Pozdrawiam
topido
 

ravek29

New member
Możesz powiedzieć jak wprowadzasz tekst na telefonie z Androidem. Mam zainstalowaną aplikację, ale niestety nie mogę znaleźć nic poza zwykłym pilotem i kontrolerem do gier.

(aplikacja pobrane z marketu)

Pozdrawiam
topido

Cześć,

Niestety sam osobiście tego nie testowałem jeszcze, gdyż mojego D8000 będę miał dopiero na początku maja :| niemniej czytałem na wielu forach o tej funkcji, jak również pod wieloma linkami, że QWERTY działa, np. tutaj:
Samsung updates Remote Control app for Android | Samsung Mobile Phones Review | Samsung Phone

Ponoć jak wejdziesz z Samsung Remote na jakiekolwiek pole wprowadzania tekstu w TV (np. YouTube search czy też adres www) to w aplikacji powinien się pojawić przycisk QWERTY, po wciśnięciu którego powinien się pojawić onscreen keyboard. Zgodnie z informacjami powinno to działać na Android 2.2 i wzwyż.

Pozdr,
Rafał
 
Ostatnia edycja:

TvWidget

New member
Bez reklam
Możesz powiedzieć jak wprowadzasz tekst na telefonie z Androidem. Mam zainstalowaną aplikację, ale niestety nie mogę znaleźć nic poza zwykłym pilotem i kontrolerem do gier.
Zdalne sterowanie przez LAN/WiFi jest identycznie w telewizorach z serii "C" i "D". Trzeba mieć tylko odpowiednią aplikację. Telefon działa jak oryginalny pilot. Pozwala również wpisywać teksty przy pomocy klawiatury Qwerty.
Dodatkowo seria "D" ma bardziej rozbudowane możliwości współpracy z telefonem. Widgety mogą w telefonie wyświetlać dowolne graficzne menu, teksty, obrazki itp.
 

ravek29

New member
Dodatkowo seria "D" ma bardziej rozbudowane możliwości współpracy z telefonem. Widgety mogą w telefonie wyświetlać dowolne graficzne menu, teksty, obrazki itp.

Rozumiem, że testowałeś to na "własnej skórze"? :)
i rozmawiamy wciąż o Samsung Remote app na Android ver. conajmniej 2.2?
i że nie masz telefonu Samsunga? :)

Pozdr,
Rafał
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Rozumiem, że testowałeś to na "własnej skórze"?
Te "bardziej rozbudowane możliwości" testowałem z "D6500" przy pomocy symulatora na PC urządzenia, które Samsung określa jako "Interactive Remote device like smart phones". Nie wiem jednak co konkretnie kryje się pod tą nazwą.

i rozmawiamy wciąż o Samsung Remote app na Android ver. conajmniej 2.2?
i że nie masz telefonu Samsunga?
Symulowanie działania pilota i wpisywanie tekstów z klawiatury Qwerty nie wymaga jakiegoś konkretnego modelu telefonu. Zadziała na wszystkim co może wysłać dane do sieci LAN (WiFi). Inaczej mówiąc to wyłącznie kwestia odpowiedniej aplikacji. W celach testowych zrobiłem sobie taką na PC.
 

tdigdtd

New member
Zastanawiam się jakie różnice będą pomiędzy modelami serii D w kwestii input laga. Model na który mógłbym sobie pozwolić czyli d6000 nie ma tego micro diming oraz jakiś dodatkowych opcji więc paradoksalnie może będzie szybszy.

Nie zauważyłem że w połowie tematu ktoś dał linka do tabelki z modelami, wkleje ten link jeszcze raz bo może ktoś jeszcze przeoczył:
http://content.hwigroup.net/images/articles/samsung-led-lineup-d-series.jpg
 
Ostatnia edycja:

SoBoLoT

New member
Hmm jesli chodzi o clouding sporadycznie jest dostrzegalny - ale .. w zasadzie tylko i wylacznie przy obrazie, ktory ma kiepskie wlasciwosci (np jest to film lub program tv o kiepkich parametrach - gdzie kolor czarny jest duzo jasniejszy niz byc powinien) Od tygodnia ogladam i sie przygladam i jestem pod wrazeniem czerni jaki posiada ten telewizor - local dimming jak dotad mial jedna wpadke gdy zaszalal kilka przygaszajac i rozjasniajac obraz - tak to czasem bywa gdy komputer analizuje obraz a ten jest dosc ciemny z bardzo malymi zmianami jasnosci w danej sekwencji scen). Reasumujac obraz 2D powala ;-) jetem serio pod wielkim wrazeniem tego co moze robic LCD i to z edge'owym podswietleniem.

Jakosc obrazu 3D w moim odczuciu jest nieporownywalna do zeszlorocznych modeli. Nie wiem w czym tkwi sekret ale na modelach z serii C wyrazniej dalo sie odczuc migotanie juz po chwili od zalozenia okularow tutaj przeszkodzic ci moze jedynie zrodlo jasnego swiaitla z boku bedacego w twoim polu widzenia. Pozostale parametry w 3D sa niesmowite a wady na tyle niewielkie, ze az nieistotne w uzytkowaniu.

Nie pamietam nicka alektos tam cos mowil ze zeszloroczne modele byly cacy a w tym roku tylko design i jak najmniej mm w grubosci - hmm tylko ze model 2011 roku jest grubszy ;) i mozecie mi wierzyc na slowo w obrazie roznie mozna spokojnie zauwazyc na korzysc tegorocznego modelu. Nie jestem specem i opieram sie tylko na wlasnych odczuciach a odczucia sa jak najbardziej na plus dla tego tv.

Co do aplikacji czyli tego "PILOTA" w telefonie - bawie sie wersja na iphone'a :) super gadzet - tak klawiatura pojawia sie od razu po tym jak w tv uzyjesz pola do wpisywania tekstu - gadzeciarstwo ale przyjemne i czasem przydatne. Brakuje jedynie informacj zwrotnej o tym co sie dzieje na tv.

TV nie ma prawie zadnej z wad, ktore jak dotad denerwowaly mnie w przypadku moich poprzednich lcd - dlatego jestem :) i to niezmiernie.
 
Do góry