Pierwszy test telewizora LCD firmy Samsung UE55D8000.

Evitare

New member
... godzine temu przywiozłem bydlaka do domu. Pudlo wielkosci lozka - wrażena po rozpakowaniu niesamowite - zainteresowanym moge podeslac fotki jak sie "to to" prezentuje. Moja dwuletnia coreczka urzadzila sobie w pudle po TV miejsce do zabawy. W weekend pokatuje sprzecik i sprawdze na co go stac (materialy testowe HD ... funkcja 2D->3D itd ...)

pozdrawiam forumowiczów!

jeżeli można to poproszę fotki na evitare@wp.pl, napisz także ile dałeś i gdzie kupiłeś. dzięki
 

Slygado

New member
... godzine temu przywiozłem bydlaka do domu. Pudlo wielkosci lozka - wrażena po rozpakowaniu niesamowite - zainteresowanym moge podeslac fotki jak sie "to to" prezentuje. Moja dwuletnia coreczka urzadzila sobie w pudle po TV miejsce do zabawy. W weekend pokatuje sprzecik i sprawdze na co go stac (materialy testowe HD ... funkcja 2D->3D itd ...)

pozdrawiam forumowiczów!

Poproszę również na slygado@o2.pl :-D
 

mlx

New member
kupiłem 46D7000 i mam kilka uwag tak na szybko po jednym popołudniu

- jest śliczny - cud miód i powidło :)
- jest za cienki - wkurza mnie filigranowość
- obraz z BD jest znakomity choć nie idealny - czasem nieco zwalnia (nie wiem czemu - może źródło nie nadąża)
- ma input laga
- clouding w rogach i na dole - ale mnie to jest obojętne
- tryb eko to dramat - nie nadaje się do użycia
- smart jest śliczny
- interfejs jest poręczniejszy i wygodniejszy od Xboxa360 - jest bardzo ładny
- bez netu tego tv raczej nie ma co kupować
- reakcja zmiany kanałów jest szybka - nie rewelacyjna ale szybka
- pilot dość wygodny choć nie rewelacyjny - ma nieprzemyślane kilka przycisków
- kolor czarny - może mam źle skonfigurowane coś ale ekran jest dla mnie za czarny chwilami - wolałem starsze LCD ze świetlówkami
- gniazda zasilania szukałem dobre kilka minut - instrukcja też nie wie
- nie mam pojęcia jak zmienić kolejność kanałów - instrukcja też nie ma
- wszędzie włączony jest Motion Plus - pytam się po kiego ch....
- ludzie marudzą że nie działa im 3D - wiem dlaczego - bo nie włożyli baterii do okularów - samą baterię samsung przykleił do szmatki i nie zauważyłem jej :)
- są przesłuchy w 3D - może da się je skorygować ale jak to nie wiem
- kablówka analog SD to rozpacz

i to tyle tak na szybko
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
kupiłem 46D7000 i mam kilka uwag tak na szybko po jednym popołudniu

- jest śliczny - cud miód i powidło :)
- jest za cienki - wkurza mnie filigranowość
- obraz z BD jest znakomity choć nie idealny - czasem nieco zwalnia (nie wiem czemu - może źródło nie nadąża)
- ma input laga
- clouding w rogach i na dole - ale mnie to jest obojętne
- tryb eko to dramat - nie nadaje się do użycia
- smart jest śliczny
- interfejs jest poręczniejszy i wygodniejszy od Xboxa360 - jest bardzo ładny
- bez netu tego tv raczej nie ma co kupować
- reakcja zmiany kanałów jest szybka - nie rewelacyjna ale szybka
- pilot dość wygodny choć nie rewelacyjny - ma nieprzemyślane kilka przycisków
- kolor czarny - może mam źle skonfigurowane coś ale ekran jest dla mnie za czarny chwilami - wolałem starsze LCD ze świetlówkami
- gniazda zasilania szukałem dobre kilka minut - instrukcja też nie wie
- nie mam pojęcia jak zmienić kolejność kanałów - instrukcja też nie ma
- wszędzie włączony jest Motion Plus - pytam się po kiego ch....
- ludzie marudzą że nie działa im 3D - wiem dlaczego - bo nie włożyli baterii do okularów - samą baterię samsung przykleił do szmatki i nie zauważyłem jej :)
- są przesłuchy w 3D - może da się je skorygować ale jak to nie wiem
- kablówka analog SD to rozpacz

i to tyle tak na szybko


Witam mam kilka pytan:

- clouding w rogach i na dole - jest to dla ciebie obojetne bo nie jest to na tyle odczuwalne dla ogladania filmow czy ta wada poprostu generalnie nie jest dla ciebie wazna ?
- tryb eko to dramat - nie nadaje się do użycia - co masz pod pojeciem ze to jest dramat mozesz wytlumaczyc?
- wszędzie włączony jest Motion Plus - pytam się po kiego ch.... mozesz napisac czy to oznacza ze nie ma mozliwosci wylaczenia tego ulepszcza nawet jesli bym chcial wylaczyc ?
- kablówka analog SD to rozpacz - z jakiej odleglosci ogladasz tv i czy masz kablowke cyfrowa czy analog ( chodzi mi czy Sd ogldasz po cyfrze czy po zwyklym analogu ? )
- obraz z BD jest znakomity choć nie idealny - czasem nieco zwalnia (nie wiem czemu - może źródło nie nadąża) czy mowisz tutaj o filmach puszczanych z odtwarzacza bluray czy moze z pena jakis material ogldales ? Czy moze jakis program w hd ogldales i takie masz wnioski ?
- ogldales moze jakis mecz pilki noznej albo tenis jak sie ten tv spisuje przy cztyms takim?
Pozdarwiam i jak mozesz to prosze o odpowiedzi mysle ze wielu osobom sie to przyda. Dzieki.
Lolek
 

HDTV_Fan

New member
Bez reklam
Ja mam SD z tunera sat i jest znacznie lepszy niz miałem na UE40C8000

(kolega chyba myslal ze na duzym TV zobaczy kiepska jakosc kablowki SD jako HD :) - nierealne
Jaki miał wczesniej TV i jaką przekątną ? )
Obraz SD często nadawany jest w bardzo kiepskiej jakosci czego na małym TV nie widac

Motion Plus mozna wylaczyc choc mi sie wydaje ze jednak jest fajny :)

Tryb ECO racja, robi obraz bez zycia, cały przyciemniony
Ale ja uzywam tylko czujnika oswietlenia ECO i tylko sciemnia obraz

Jesli mu na BD obraz zwalnia musi pokombinowac z motion Plus i wogole ustawieniem juddera ( skokow) i rozmazania obrazu

C8000 mi nagminnie "zwalniał", nawet na TVN HD - w tym TV juz tego nie zauwazylem :)
 
Ostatnia edycja:

Slygado

New member
mlx napisał posta po którym rodzi się więcej obaw niż pewności ;)

ciekawa sprawa - dzięki za ocenę, choć pewnie część rzeczy wynika z konfiguracji ;)
 

LucasCorp

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem telewizora UE40D7000, ale nie posiadam na razie ani kablówki, ani satelity. Moglibyście napisać jak wygląda obraz z telewizji naziemnej analogowej lub cyfrowej? Jest w ogóle sens kupowania takiego telewizora tylko do telewizji naziemnej?
 
Ostatnia edycja:

tokland

New member
HDTV_Fan nie prawda tv w polskiej dystrybucji nie maja tunera satelitarnego tylko wersje na europe zachodnia ja maja doswiadczyłem to na własnej skórze miałem tv 55 c8000 z europy i on miał tuner teraz mam 55 c8000 i niestety nie ma czym jestem bardzo zasmucony
 

maziboss

New member
kupiłem 46D7000 i mam kilka uwag tak na szybko po jednym popołudniu

- jest śliczny - cud miód i powidło :)
- jest za cienki - wkurza mnie filigranowość
- obraz z BD jest znakomity choć nie idealny - czasem nieco zwalnia (nie wiem czemu - może źródło nie nadąża)
- ma input laga
- clouding w rogach i na dole - ale mnie to jest obojętne
- tryb eko to dramat - nie nadaje się do użycia
- smart jest śliczny
- interfejs jest poręczniejszy i wygodniejszy od Xboxa360 - jest bardzo ładny
- bez netu tego tv raczej nie ma co kupować
- reakcja zmiany kanałów jest szybka - nie rewelacyjna ale szybka
- pilot dość wygodny choć nie rewelacyjny - ma nieprzemyślane kilka przycisków
- kolor czarny - może mam źle skonfigurowane coś ale ekran jest dla mnie za czarny chwilami - wolałem starsze LCD ze świetlówkami
- gniazda zasilania szukałem dobre kilka minut - instrukcja też nie wie
- nie mam pojęcia jak zmienić kolejność kanałów - instrukcja też nie ma
- wszędzie włączony jest Motion Plus - pytam się po kiego ch....
- ludzie marudzą że nie działa im 3D - wiem dlaczego - bo nie włożyli baterii do okularów - samą baterię samsung przykleił do szmatki i nie zauważyłem jej :)
- są przesłuchy w 3D - może da się je skorygować ale jak to nie wiem
- kablówka analog SD to rozpacz

i to tyle tak na szybko

Mozesz zrobic fotki jak telewizor sie prezentuje i przede wszystkim jak wyglada czern ? Z gory dzieki !
 

ravek29

New member
Witam.

Dzwoniąc na infolinię firmy Samsung, otrzymałem odpowiedź:
- nie można przeglądać internetu (dowolnych stron);
- pilot "zwykły" bez możliwości podglądania obrazu i wprowadzania tekstu;
- tunery wbudowane T- pozostałych nie mogą potwierdzić;
- kamera internetowa do telewizora będzie dostępna później;

Na koniec Pan z infolinii powiedział: "Proszę nie sugerować się stroną internetową."

Czy dysponuje, ktoś z Was informacjami jaka jest rzeczywista specyfikacja oraz jakie jest wyposażenie tego modelu?

Witam wszystkich,
Przymierzam się poważnie do UE40D8000 i zbieram gdzie tylko mogę informacje na temat U*D8000 aby upewnić się, że wybór dobry.
Mam pytanie do kolegi topido: co znaczy, że nie można przeglądać internetu (dowolnych stron). Czyżby wbudowany web browser nie działał wogóle? Czy ktokolwiek może to potwierdzić/ zaprzeczyć/ zweryfikować please?
Odnośnie pozostałych punktów:
- pilot wiadomo było, że będzie zwykły plastik ale jak mówi moja żona, lepiej dla niej :)
- z tunerami też sprawa jasna, raczej są wszystkie wymieniane oficjalnie na stronie Samsunga, czyli T, C i S2 (dziwi mnie podejście konsultanta, który tego nie wie...)
- kamera internetowa jest już do kupienia, ale koszt ponad 800 zł jest nie do przejścia... Czy ktokolwiek wie, czy są zamienniki, które pracują z tym TV?

Pozdrowienia dla wszystkich,
Rafał
 

topido

New member
Witam wszystkich,
..............
Mam pytanie do kolegi topido: co znaczy, że nie można przeglądać internetu (dowolnych stron). Czyżby wbudowany web browser nie działał wogóle?
.........

Według konsultanta nie ma tej opcji.
Może koledzy, którzy mają D8000 sprawdzą czy jest, jeśli tak to proszę o informację jak wprowadzany jest adres strony.

Ponoć w Polsce nie było jeszcze premiery tego telewizora.. Instrukcja w wersji polskiej jest dopiero pisana.
 

Sk_uter

New member
Bez reklam
Według konsultanta nie ma tej opcji.
Może koledzy, którzy mają D8000 sprawdzą czy jest, jeśli tak to proszę o informację jak wprowadzany jest adres strony.

Ponoć w Polsce nie było jeszcze premiery tego telewizora.. Instrukcja w wersji polskiej jest dopiero pisana.
przeciez instrukcja jest na samsung.pl :)
 

Kris_H

New member
zdjcie0369.jpg
Cześć

Porównywałem dzisiaj na szybko w MediaM 40" D7000 i D8000.
Zauważyłem, że poza ramkami oraz podświetlanym logo w D8000 różnią się one umiejscowieniem przycisków do sterowania podstawowymi funkcjami (zmiana kanałów, głośność, źródło i menu). W modelu D8000 są one umieszczone na prawej krawędzi u dołu a w D7000 są w tej samej okolicy ale na tylnej ściance.

zdjcie0369.jpg
zdjcie0369.jpg
http://img824.imageshack.us/i/zdjcie0369q.jpg/ D7000

zdjcie0370.jpg
http://img860.imageshack.us/i/zdjcie0370.jpg/ D8000


zdjcie0369.jpg
 
Ostatnia edycja:

ravek29

New member
Według konsultanta nie ma tej opcji.
Może koledzy, którzy mają D8000 sprawdzą czy jest, jeśli tak to proszę o informację jak wprowadzany jest adres strony.

Ponoć w Polsce nie było jeszcze premiery tego telewizora.. Instrukcja w wersji polskiej jest dopiero pisana.

Dołączam się do prośby kolegi Topido!
Ze swojej strony mogę dodać, że adres strony www jak i jakikolwiek free text w widgetach może być wprowadzany z klawiatury QWERTY dostępnej w aplikacji Samsung Remote na Androida. Aplikacja darmowa. Można za jej pomocą sterować funkcjami telewizora jak z pilota dotykowego.

Premiery oficjalnej może jeszcze nie było ale w niektórych sklepach Euro RTV AGD są dostępne ponadto w MediaMarkt również go widziałem na ekspozycji. Problem z tym ostatnim sklepem taki, że cena w MM obecnie jest chyba jedną z najwyższych w kraju za ten telewizor... po prostu porażka.

Pozdr.
 

ravek29

New member
Jeszcze jedno... hmmm... instrukcja jest na samsung.pl, ale oto co znalazłem w jej treści:

Przeglądarka (Funkcja ta może nie być obsługiwana w niektórych krajach).

Czy ktoś może sprawdzić czy ta funkcja działa na TV z polskiej dystrybucji?
 
Do góry