pierwszy projektor i ekran

matifcb

Member
A jakby doinwestować i pomyśleć o jakimś rozwiązaniu bez kabla HDMI bo zasilanie to chyba jakoś musi być czy są w ogóle bezkablowe projektry
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zasilanie prądem musi być, chyba, że mowa o jakiejś zabawce. Nie miałem bezprzewodowego projektora (modułu) do przesyłania audio/video, więc się nie wypowiem.
Kiedyś miałem za to zewnętrzny transmiter HDMI, który umożliwiał połączenie bezprzewodowe ze żródłem, więc nie trzeba było ciągnąć kabla HDMI, ale już nie pamiętam jak to działało, a też tak kombinowałem i dziś wiem, że nie tędy droga.
Na pewno, nie jest to tak dobre i stabilne, jak połączenie po kablu. Zresztą też kosztowało swoje, a tanie nie było.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Są bezprzewodowe projekcje i są te transmitery HDMI.
Kwestia kosztów i porównania jak to będzie w praktyce działać.
Kabel zawsze i wszędzie będzie najpewnieszy, ale inne sposoby też są.
Natomiast prądu nie ominiesz.
 

matifcb

Member
Tu masz wszystko w jednym ;)
wlasnie kiedys mi Samsunga pokazywal Pan w sklepie jak szukalem tv. Troche za duzo Samsung kosztuje nawet uzywki a jest tego malo, Nebula nawet nikt nie sprzedaje i chyba nie sa dla mnie bo:

1. Moim zdaniem ich target to ludzie ktorzy chca przenosnych projektorow - wezme go na weekend na dzialke, albo spakuje w torbe. Male poreczne itp. Takie mobilne swietne rozwiazania. Przez to sa male, maja androidy rozne smarty wbudowane zeby nic nie podlaczac albo jak najmniej podlaczac i ogladac od razu ze streamingow jakis seriale. Super nie neguje bo jest to jakas alternatywa.

Ja dla swoich rozwiazan moge miec cos duzego, stacjonarnego bo nie chce ruszac tego projektora i ogladac tylko na jednej scianie w salonie. Cos starszego czyli bardziej dostepnego w uzywkach no i duzo tanszego.

I jednego nawet nie jestem pewien przy tych malych urzadzeniach mobilnych - bateria starcza na 1,5h-3h. Ja to i tak musialbym gdzies klasc. To chyba by nie dzialalo jakbym polozyl na podlodze i chcial wyswietlac obraz ktory dolny bok mialby na wysokosci 120cm np. Nie wiem nei znam sie gdybam tylko. Zrodlem tego co chce ogladac jest konsola i laptop takze i tak musialbym podlaczac HDMI od komody do miejsca gdzie stalby ten malutki potworek. No i kabel zasilajacy tez kupic jakis dlugi zebym mogl go z kontaktu ladować jakbym chcial dluzej ogladac. Miedzy komoda a kanapa nie mam kompletnie nic takze musialbym taki projektor klasc albo na ziemie albo wlasnie miec podwieszony na statywie pod sufitem.


Wczoraj myslalem nad tym gdzie by pochowac te dlugasne kable. Do zasilania taki kabel tez pewnie dostane jakis w 5 czy 7 czy 10m wersji bo to sa zasilajace kable do komputerow itp wiec powrzechne i pewnie majatku nie kosztuja. Tak samo HDMI pewnie 10m kabla to nie problem i teraz moje rozkminy z wczoraj - nad tv mam regips w ktoym jest oswietlenie - moze by tam chowac kabel i go tylko rozwijac i zwijac - zrobic jakas zaslepke w regipsie i miec zwiniety kabel i tylko w momencie podlaczenia do laptopa czy konsoli wyciagnac go z gory, pociagnac ekran i cyk. Np kabel od zasilania moglby isc do drugiego regipsa ktory jest blizej kanapy bo tam jest gniazdko i moglbym kabel zasilajacy tam chowac i go wyciagac i chowac za jakas zaslepka w tym regipsie? zielonym kolorem zaznaczylem te regipsy o ktorych mysle a na czerwono miejsca gdzie mam kontakty pod kabel zasilania.

Jak mocno to sa poronione pomysly?:)
 

Attachments

  • Bez tytułu.png
    Bez tytułu.png
    101,1 KB · Wyś: 36

matifcb

Member
Co myślicie o takim nowym ekranie

Wiem że tylko 100cali ale z wysyłką nowy 250zl
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
No tak średnio bym powiedział. Zobacz jaki jest pofalowany.
Ale popatrz jeszcze, bo widziałem na olx ekrany niewiele droższe, ale wyglądające o wiele lepiej od tego. Równe po całości, albo tylko lekkie zawijanie pionowych krawędzi.
 
Ostatnia edycja:

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
To akurat nie ma za bardzo znaczenia czy nowy czy nie. Po prostu taka jakość. Możesz się pobawić zawsze w dociążenie dolnej rurki, żeby mocniej naciągała ekran. Ale jaki będzie efekt finalny? Nie wiadomo. Wolałbym poszukać innego ekranu. Widziałem za 400-500zl tez elektryczne i przynajmniej na zdjęciach wyglądały całkiem równo. Najlepiej szukać z okolic, żeby to na żywo zobaczyć. Jak dla mnie przy tanim ekranie maksymalnie do zaakceptowania jest lekkie zawijanie pionowych krawędzie. Mam tanio upolowany ekran pułk up, z takim właśnie lekkim zawijaniem. Ale najbardziej na czarnej czesci. Właściwie tego ni widzę na wyświetlanym obrazie. Wiec jak najbardziej do zaakceptowania dla mnie, zwłaszcza przy cenie jaką zapłaciłem.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bez napinaczy, większość będzie się lekko zawijać na bokach. To na zdjęciu, to jakieś gówno, bo trudno to inaczej nazwać. Jeszcze na sznurek, porażka.
Jest cała masa ekranów bez napinaczy, gdzie ten ekran będzie prawie idealny, po za lekkimi zagięcami na bokach - co nie przeszkadza, aż tak w praktyce.
Kwestia trafić odpowiednią sztuke..

Po za tym, ten na zdjęciu to 100"...
Nikt Ci widzę jeszcze nie powiedział, że zdecydowana większość filmów nie jest w formacie 16:9, a 21:9, więc zapomnij, że będziesz miał wypełniony cały ekran.
21:9 to tylko część ekranu, a przy 100" średnie wrażenia.

Tu masz nowy pierwszy lepszy z pilotem 120"

Jak chcesz wieszać do sufitu, a ten jest podwieszany, to pamiętaj, że musi być na tyle mocny, żeby utrzymał ten ciężar.
Stosuje się specjalne kotwy. No chyba, że bezpośrednio do ściany.
 

matifcb

Member
Czyli automatyczny będzie lepszy bo nie będzie zagięć? Mi nie przeszkadza pociągnąć ręcznie i zwijać. A sprzedawca ma też elektryczny i mówi że długo się rozwija. 300zl ma za elektryka. No i kabel który by zwisał jest dla mnie średnio do zaakceptowania. Na ścianie będzie wisiał tv i nie ukryje zasilania pod elektryczny ekran..

Tu od niego elektryk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To jest dokładnie ten sam ekran który wkleiłem. Tyle, że z mojego linku sprzedawany jest z oficjalnego sklepu.
Nie znam, nie rekomenduje, ot pierwszy lepszy znaleziony ekran.

Nie, elektrycznie rozwijany ekran nie ma nic wspólnego w kontekście zagięć. Kwestia jaki egzemplarz trafisz.
Elektryka, to nic innego, jak wygoda.
Klikasz, zjeżdza na ustawioną przez siebie wysokość względem wizji projektora i tyle w temacie.

Po za tym, jak ekran nie jest stabilnie przykręcony (a wisi na haczykach), to ciągnąc za sznurek ten się giba.
Jak będzie przywieszony do średnio stabilnych płyt GK na suficie, to ciągnąc za każdym razem będą zawsze jakieś naprężenia.
Natomiast silnik jest w kasecie i nie ma tam żadnych sił, napędza bez żadnego archaicznego ciągnięcia.
Dla mnie niebo, a ziemia, ale co kto lubi.

Kabel zasilający możesz uciąć, przedłużyć i schować gdziekolwiek.
 

matifcb

Member
wyszukalem wlasnie na portalu ALLXXXX ekran 120cali ktory ma wysokie oceny i duzo komentarzy, Ludzie pisza o parocentymetrowych zagieciach po bokach ale to na czarnym tle wiec nie wplywa na ogladanie i ze smierdzi- trzeba go przewietrzyc. DLa mnie to nie problemy. Ja moge go zamontowac w regips zeby byl stabilny ale kabel i tak bedzie zwisal z sufitu. i to chcialbym wlasnie ukryc. Czy elektryczny ekran mozna recznie tez rozkladac? pytam bo pisze o odcieciu kabla - jak wtedy mialby sie rozwijac. Dla mnie to zaden problem podesc zlapac i go rozsunac.

I jedno tez wazne chyba pytanie - czy jak bede miec 120" a bede chcial obraz zmiescic w 100 lub 110" to nie bedzie to wygladalo kiczowato? np obraz mniejszy niz ekran bedzie - czy lepiej dopasowywac tak obraz aby byl rowno z przy granicy bialego i czarnego koloru?

Mysle ze uzywka projektora czy to Benq czy Epsona i taki ekran i zamknalbym sie w budzecie. Widzialem Benq oferte za 1200 z nowa lampa ktora ma 120h


Chętnie bym go do ściany zamontował ale niestety mam tv na ścianie także ekran musi trochę wystawać i zostaje sufit z regipsu.


Czy pod BenQ czy Epsona są też uchwyty dedykowane czy można kupić jakiś ze standardami typu vesa jak w tv się stosuje? Projektor będzie w suficie montowany, tzn uchwyt
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie można rozwijać ręcznie ekranu elektrycznego.
Wielkość ekranu dopasowuje się do ilości cali jakie chcemy mieć docelowo.
Nikt nie wyświetla 100" na 120" ekranie, bo to nieporozumienie. Podstawa to odcięcia (czarne bordery na ekranie).

Tak na marginesie, nie ma za co, dzięki za laaaajki i w ogóle :grin:
 

matifcb

Member
Sorry ja wam bardzo dziękuję za każdy komentarz jeszcze nie skończyłem tematu ale koncepcja w głowie się rozważa. Nie wiedziałem że te lajki się zbiera:⁠-⁠) projektor chyba jako pierwszy w życiu ten BenQ nie będzie zły a jest parę stówek które by poszly na ekran tańszy... No i lampa nowa w tym akurat to koszt 400 zł jak nie 500 w kieszeni
 
Do góry