pierwszy projektor i ekran

matifcb

Member
Witam was forumowicze!

myslę nad tym aby kupić używany projektor i ekran. Kompletnie się na tym nie znam i wiedzę opieram na razie tylko na przeczytaniu paru artykułów z internetu i porzyczeniu od kolegi jego projektora VGA ktory pewnie ma z dekade.

1. Ściana na, której chciałbym wyświetlać obraz ma wymiary na 100 cali

2. Chciałbym projektor full hd w formacie 16:9 ( od kolegi projektor Sony mial 4:3 co mi bardzo nie pasowalo i nie mozna bylo chyba tego zmienic)

3. Ekran chcialbym rozkladac pare centymetrow przed tv - na scianie gdzie chcialbym ogladac jest 65" TV. Kolumny bym rozstawił bardziej na boki bo są najwyższe i ewentualnie z szafki pozdejmował zdjęcia itp pierdoły.

4. Raczej będe wieszac na jakims statywie pod sufitem profektor i zwijał kable hdmi i od zasilania wokół niego, żeby się nie plątały. Zaznaczyłem na zdjęciu któredy bym puszczał kable.



Budżet: na pewno wolałbym po kosztach coś używanego kupić raczej w trzy cyfrowej kwocie się zmieścić.
 

Attachments

  • 1690269447993.JPEG
    1690269447993.JPEG
    108,7 KB · Wyś: 66
  • 1690269627281.jpg
    1690269627281.jpg
    88,9 KB · Wyś: 63

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie lepiej wymienić tv na 85"?
W zależności od projektora, ten musi mieć odpowiednią odległość od ekranu.
Dojdzie Ci burdel z kablami (skoro mają być zwijane za każdym razem)
Dla 15" wiecej względem 85" TV, osobiście nie bawiłbym się w projekcje.
 

matifcb

Member
Chętnie posłucham właśnie komentarzy i opinii waszych bardziej doświadczonych. Hmm pewnie tv 85 będzie droższy niż używka projektora i ekran stąd moja myśl. Mam dużo miejsca na ścianie, na zdjeciach widac ze kolumne lewa moge zamienic miejscem z subwooferem i bedzie przy scianie ( kolumny sa najwyzsze dlatego to one wyznaczaja granice) i myślę czy może nie więcej cali jakiś ekran tam wbić. Prawa kolumna może iść też w prawą stronę a graty z szafki mogę zdjąć.

Co do kabli to chyba nie unikne tego? Projektor musi mieć zasilanie i musi jakoś z komputerem się łączyć dlatego myślałem że dwa kable to minimum.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No nie , bo 85 " masz już z matryca 144H za 7999 zł i z pełnym pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł.
Masz na matrycy VA, a kable da się schować.
I będzie dobrze pasować do pomieszczenia.

Można sięgnąć po laser TV Hisense 120" . wówczas nie musiałbyś podwieszać - wystarczy postawić na komodzie.
Ale kasy zabraknie.

Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel.
 

matifcb

Member
ja myslalem ze kupie ekran jakis 100cali albo wiekszy uzywke za 200-300 zl i projektor tez za 700zl uzywke i koniec:D a tu propozycje laserow za 20k:)
 

matifcb

Member
mam rolety zewnetrzne i chcialbym projektor uzywac tylko noca do ogladania i grania. Taki jest zamysl. Mam niestety bialy sufit i jasne sciany co widac na zdjeciach. Wiem, czytajac poradniki z forum, ze podobno moze sie swiatlo odbijac i psuc kontrast. Mam mocno ciemno noca przy zamknietych roletach, nie spodziewam sie fajerwerkow. Do testow dostalem od kolegi jakis wieloletni VGA Sony i na sciane obok tv sobie puscilem. Ja potrzebuje ekran bo chce przez tv go rozwijac
 

matifcb

Member
Przychodzą mi na myśl używki tych modeli.
Benq na granicy cenowej, cos bym szukal ale Epson chyba za drogi uzywki na OLX blizej 1500 a nawet wiecej. Ja mam zamiar sobie porobic filtry i pozapisywac obserowane modele i moze jakis sie trafi, na razie to 2 dzien moich powaznych rozmyslan nad projektorem i ekranem
 

matifcb

Member
ten BenQ jest w zasiegu jak buzdzet podreperuje


tylko czy bajer 3D nie kosztuje wiecej? czego kompeltnie nie ebde uzywac?
 

matifcb

Member
Rozumiem głośno myślę tak jak przy tv z smartami czy 3d proponowaliscie szukać bez ze względu na cene. Poczytam o BenQ w1070, drugi raz ten model się przewinął. Jaki on obraz max może pokazać?

kurde do 200" - czy to nie za dobry model na moje potrzeby? moze nie potrzebuje takiej maszyny kosztem budzetu?
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Myślę, że nie. Weź pod uwagę, że 200" to już sporo, obraz robi się mniej ostry i ciemniejszy. Te 100-120" dobrze ogarnie.
 

matifcb

Member
i do niego tez beda potrzebne 2 kable - zasilajacy i hdmi do laptopa czy ps4 - jak na razie najwieksza bolaczka jak to rozwiazac bo nie mam mozliwosci puscic kabli zeby nie bylo ich widac... czy

Czy taki BenQ moze byc np pod ukosem puszczac obraz? np lezac na podlodze? ciagle mysle jak te nieszczesne hdmi i zasilanie puscic..
 

mati_luk

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na każdej regulacji trapezowej tracisz trochę na jakości. Ale czasem nie ma innej możliwości, zwłaszcza jak projektor ma być mobilny. W1070 ma tylko regulacje trapezu w pionie i mały pionowy lens shift. Wiec tak, może stać na podłodze i jakoś go wyregulujesz w pionie, ale w poziomie już będziesz musiał fizycznie z nim szukać pozycji. W1070+ ma regulacje trapezu w pionie i poziomie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem tez wszystkie wymienione, Benki 1070 i 1070+, W2000 czy Epsona TW5300
Benek był kiedyś w tym modelu dosyć popularny cena/jakość, ale dziś bym się w niego nie pchał.
Zdecydowanie lepszy Epson, ale nie pamiętam już jak świecił W2000.

Ekran jakiś z tańszych, skoro ma być po kosztach, ale też go musisz przecież powiesić, wymierzyć, to samo z projektorem.
Ekran najlepiej ze sterowaniem na pilota, niebo a ziemia w komforcie użytkowania.

Jak pociągniesz zasilanie do projektora? Będziesz ciągnął wiszący kabel po suficie?
Wchodził za każdym razem na krzesło i wpinał kable?

Projektor i duży ekran fajnie brzmi, ale jak tego nie zrobi dobrze, to staje się upierdliwe, do tego stopnia, że w pewnym momencie nie chce się tego rozkładać i bawić.
Ja mam 120", wszystkie kable pochowane, ekran elektryczny i nie chce mi się go uruchamiać mając TV 82".

Przemyśl to wszystko dobrze, bez przypalania się, 100" to nie jest dużo na projektor względem TV 85"
Taki tv możesz kupić używany, tutaj jeden kolega sprzedawał tanio 82".
Lepiej swój pogonić, dołożyć tą różnicę i mieć spokój.
 

matifcb

Member
O kablach na razie myślałem że bylyby ciągle podłączone do projektora i owinięte a jakbym chciał podłączyć to rozwinąć i podłączyć pod gniazdko i laptopa. No i nikt nie mówi że musi to być 100cali, muszę zmierzyć ile ugram przestawiając kolumny ale przy stosunku 16:9 chyba u mnie było by idealnie. Od regipsu do komody jest około 120-150 cm a na szerokość ponad 2m
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli masz ok. 200cm szerokości i taki też byś chciał na szerokość ekran projekcyjny o proporcjach 16:9, to wyjdzie Ci 90"
Do 100" ekranu 16:9 potrzebujesz ekranu o podstawie szerokości ok. 220cm i 125cm wysokości.

Do 90" nie ma kompletnie sensu bawić się projektor, szczególnie w Twoich warunkach o których piszesz.

Dolicz do tego jeszcze dobry kabel HDMI - z którym w teorii nie powinno być problemów z łącznością na większą odległość, czyli jakieś 200zł.
Sam ostatnio taki kupowałem i dopiero taki się sprawdził.

Często też bywa tak, że wszystko połączysz, a tu się okazuje, że coś nie działa, że trzeba jeszcze raz kable przepiąć itd.
Szczególnie, że to będzie lecieć z PC. Więc nie ma co oszczędzać na kablach.
 
Do góry