Pierwsze wrazenia z obcowania z "N"-ka :)

Andmat

New member
arsenal napisał:
Oto przecież chodzi. " Klikacze nieważne po czym" jak ich nazywam, wezmą Polsat albo Cyfrę+. Inni pewnie N albo poczekają na Canal+ HD.
Ciekawe określenie"klikacze"czy to może od "kliki"?Jakoś mi się to źle kojarzy:D
PS
Lubię sobie "poklikać" po kanałach i dobrze by było żeby na czymś się zatrzymać.Jak na razie to nie bardzo jest co oglądac na "n".poczekam na box-a z HDD.Może wtedy się skuszę:rolleyes:
 

dalbert

New member
A co ze stacjami radiowymi?

Witam :)
Przeszukuję cały internet i nigdzie nie ma ani słowa o oferowanych przez "n" polskich stacjach radiowych :( Zarówno Cyfra+ jak i Polsat oferują pakiety programów radiowych, więc chyba w interesie "n" byłoby to samo?
Czy ktoś słyszał o tym?
 

Grzegorz

New member
maryan napisał:
witajcie,

kupilem n-ke, caly ich zestaw. siedzialem na dachu ze 2 godziny zeby zlapac cokolwiek i nic!!!

sile udalo mi sie osiagnac nawet 94% a przewaznie jest 60-70, natomiast jakosc jest non-stop 0%

manewrowalem antena tak jak mi mowili na partyline we wszystkie strony i nic sie nie dzieje. jakosc nawet nie drgnie... :(

macie jakis pomysl??

z gory dziekuje za odp.

Odpowiem Ci moimi postami z sąsiedniego forum:
a ja mam już dośc :( na dekoderze polsatu mam 64/68 a na n-ce dojpa. Ustawiane na ww miernik przez fachowca.
Czyżby walnięty tuner? Na partline nie mogę się dodzwonic.
n jak nędza

dwie kawy i cygaro później napisałem:

Gromkie HA HA HA !!
Skąd ta radośc? Po lekturze jednego z postów dowiedziałem się że pomaga ponowna aktywacja konta. Po niecałych 16 minutach dodzwoniłem się do partyline. podałem nr klienta i powiedziałem że na innych posiadanych tunerach mam Hot Birda jak na dłoni a w n-ce komunikat brak "obrazu lub dźwięku". Nie dałem się spławic tekstem 'proszę wyregulowac antenę na 100%' tylko poprosiłem o ponowną aktywację i....
Po 10 minutach najpierw pojawiło się TVP1 a po nim reszta łącznie z Discovery HD.
Gromkie ha ha ha wynika z faktu, że po wejściu w diagnostykę poprzez: żółty 7 2 8 widzę siła 48, jakośc 0 %
Mój skromny wniosek jest taki: nie każdy tuner n prawidłowo pokazuje sygnał.
Porada: ustawiajcie na innych tunerach jak najlepszy możliwy sygnał (u mnie CP 64/68 ) i w razie powyższego komunikatu o brakach - cierpliwie do BOK i żądajcie ponownej aktywacji.

Jeżeli masz inny tuner cyfrowy, może być FTA to ustaw na nim sygnał z satelity. Upewnij się że to HotBird - dlatego proponuję bardziej CP lub C+. Reszta jak wyżej.
Odpowiednie obrazki zamieściłem w swojej oryginalnej wypowiedzi.
Walcz i nie poddawaj się :cool:
 

witulo

New member
Witam
Co to za problem?

Siła i jakosc sygnalu od 65 do 100 procent w zaleznosci od kanalu
Antena Triax 115 nowka
Konwerter Interstar 0,2 dB ( ma ok 2 lata)
LG 32LX1R
nbox podlaczony przez component

1. Przy przelaczaniu kanalow pokazuje sie tabelka niepoprawny sygnal, brak obrazu i dzwieku, znika po ok 3 sek poczym jest normalny obraz i dzwiek
2. Na wszystkich kanalach oprocz tvn-ow, DiscowryHD i Nsport jest widzoczna pikseloza.
3. Czy mozliwe, ze jest to roznica miedzy HD a SD

Dzieki za wszyskie sugestie.
 

Studio Art-BI

New member
Jeżeli kolega "witulo" pod stwierdzeniem "pixeloza" ma na myśli słabą rozdzielczość obrazu, czyli efekt przeskalowania obrazu, to ustawienie anteny nie ma z tym nic wspólnego. Czytam niektóre posty i chciałbym niektórych uświadomić że jest to przekaz cyfrowy i stwierdzenia że mam kipską jakość obrazu ponieważ jest źle ustawiona antena są nieprawdziwe i wynikają z braku wiedzy tutejszych doradców. Jeżeli obraz na ekranie jest złej jakości ale "kompletny" , czyli pozbawiony dropów tj. kwadratów o jednorodnym różnokolorowym zabarwieniu, których obecność wskazuje że sygnał jest odbierany niekompletny, to nie ma to nic wspólnego z źle lub niedokładnie ustawioną anteną. Jeżeli jest źle ustawiona antena to pojawiają się luki w obrazie takie jak opisałem wyżej tzw. dropy. Jeżeli obraz jest słabej rozdzielczości to proszę nie szukać przyczyny w źle ustawionej antenie. Nie ma tu również żadnego znaczenia jakość i siła sygnału jeżeli obraz jest kompletny to lepszy poprostu nie będzie bez względu na to jaki to poważny fachowiec ustawi czaszę anteny sat.
Pozdrawiam.

Dodam jeszcze , że jak ktoś ma siłę i jakość sygnału na 100% , a ktoś inny na 30% i obraz jest kompletny i test będzie na jednakowym sprzęcie TV i SAT to jakość obrazu w obu przypadkach będzie jednakowa. Nie ma innej możliwości w przekazie cyfrowym.
 

mcszewc

New member
Nowy Kanał Filmowy Hd

Jestem w posiadaniu kuluarowej informacji, iż nowy kanał filmowy HD nazywał się będzie MGM :D. Czy ktoś może to potiwerdzić ?
 

leszek2604

New member
ThYX napisał:
O ile dobrze rozumiem to
- siła wygnału - wyraża to co dochodzi do twojego konwertera (większość ma 50-80%)
- jakość sygnału - transmisja z konwertera do nboxa (powinno być 95-100)

Gdy ta druga wartośc jest tak jak u ciebie okolo 50% to może oznaczać problemy z kablem lub konwerter starego typu...

Witam
Wydaje mi się że odwrotnie. Pytałem na infolini n-ki bo miałem problem z jakością . Miałem siłę sygnału-100% a jakość ok35%. Miły Pan stwierdził, że wskaźnik jakości dot. sygnału dochosdzącego do konwertera, a siła sygnału dot instalacji od konwertera do TV. Po tym wyjaśnieniu zalecił wyregulowanie antery.
I rzeczywiście po korekcie anteny i konwertera mam teraz siłę 100% a jakość 95%.

Może ktoś potwierdzi moje zdanie na ten temat?

Witam.

Czy wiecie może kiedy będzie telegazeta na "n"-ce?????
:confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Studio Art-BI

New member
No ale siara. Nie ma telegazety na "n".
To już lekka przesada.
<-Merge->
O ile się orientuję to sygnał po HDMI jest również przesyłany cyfrowo i siła czy jakość sygnału nie ma wpływu na jakość obrazu. Jeżeli sygnał jest tak słaby że jest niekompletny to pojawią się dropy. Jeżeli dropów nie ma to nawet jak jest 30% czy 90% to jakość obrazu się nie poprawi. Dotarło w końcu do szanownych Panów. Jeżeli nie to poczytajcie wpierw co to jest zapis cyfrowy sygnału.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

deoc

New member
Mam jedno zapytanie - czy u Was tez rozne programy na DiscoveryHD maja rozna jakosc? Glownie widoczna podczas ogladania spotu reklamowego a programu - dla przykladu wczoraj ogladajac wieczorem program "Najlepsze plaze swiata" na koncu byla pokazana plaza na Bora-Bora - ta sama ktora jest w reklamowce DiscoveryHD - jakosc programu byla slaba - a na reklamowce (jak i na calym filmie ktory posiadam - DHDT - Bora Bora w 720p) jakosc jest super...
Pytanie? Poprawi sie??
 

maryan

New member
Udało sie... :D

Witam Panowie,

wkońcu ciesze sie "telewizja nowej genaracji" :D

wczoraj wezwałem fachowca - ustawił mi antenke, wykasował 50 PLN i poszedł...

Kanały HD zgodnie z obietnica powalają - ogladam to na Samsung LE-32S71B

jakością niektórych jestem troche zawiedziony np. TVP1, TVP2, TVN-y tez nie najlepsze... może jest to spowodowane tym, że chciałoby sie ogladac wszystko w HD.

czy jest jakas mozliwosc poprawienia jakosci tych kanałow??
siła 100%, jakość 90-100% :D

pozdro for all i dzieki za wszelkie rady...
 

Mazoku

New member
czy jest jakas mozliwosc poprawienia jakosci tych kanałow??
siła 100%, jakość 90-100%
To jest transmisja cyfrowa. Są dwie możliwe jakości:

1 - najwyższa jaką oferuje program
0 - beznadziejna z rozpadającymi się makroblokami albo brak obrazu
 

bio_hazard

New member
nie masz czasem ochoty odpowiedziec:

"tak mozna podniesc jakosc i sile sygnalu do 150% - w tym celu trzeba rozkrecic boxa i podkrecic procesor srubokretem - 2,5 obrotu w prawo (wazne zeby nie w lewo, bo moze odpasc), a antene pomalowac na czerwono w zolte groszki zeby byla lepiej widoczna dla satelity"

albo cos w tym stylu? :p
 

jaxa

New member
maryan napisał:
Witam Panowie,

wkońcu ciesze sie "telewizja nowej genaracji" :D

wczoraj wezwałem fachowca - ustawił mi antenke, wykasował 50 PLN i poszedł...

Kanały HD zgodnie z obietnica powalają - ogladam to na Samsung LE-32S71B

jakością niektórych jestem troche zawiedziony np. TVP1, TVP2, TVN-y tez nie najlepsze... może jest to spowodowane tym, że chciałoby sie ogladac wszystko w HD.

czy jest jakas mozliwosc poprawienia jakosci tych kanałow??
siła 100%, jakość 90-100% :D

pozdro for all i dzieki za wszelkie rady...

Jak masz podłaczonego nboxa? Przez HDMI czy innym złączem?
 
Do góry